Ladose σε 18 χρονών
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    23

    Ladose σε 18 χρονών

    Καλησπέρα, είμαι 5 μήνες με υποχονδρίαση και δεν πάει άλλο. Έκοψα το xanax για μια βδομάδα και γύρισα πίσω στον Απρίλιο σε κατάσταση άγχους! Πήρα τώρα το 0.25 και νιώθω πολύ καλύτερα. Η ψυχίατρος μου είχε πει αν κόψω το xanax υπό τη θέληση μου, να πάρω ladose. Αν πάρω για ένα x χρονικό διάστημα ladose πιστεύετε από την εμπειρία σας θα αλλάξουν όλα;;; Όσοι είχατε έμμονες ιδέες για την υγεία σας για παράδειγμα, για κάτι αρνητικό,σας πέρασαν με κάποιο αντικαταθλιπτικό;; Ή παίρνετε πολλά χρόνια και δεν το έχετε κόψει;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Stavrakos18 View Post
    Καλησπέρα, είμαι 5 μήνες με υποχονδρίαση και δεν πάει άλλο. Έκοψα το xanax για μια βδομάδα και γύρισα πίσω στον Απρίλιο σε κατάσταση άγχους! Πήρα τώρα το 0.25 και νιώθω πολύ καλύτερα. Η ψυχίατρος μου είχε πει αν κόψω το xanax υπό τη θέληση μου, να πάρω ladose. Αν πάρω για ένα x χρονικό διάστημα ladose πιστεύετε από την εμπειρία σας θα αλλάξουν όλα;;; Όσοι είχατε έμμονες ιδέες για την υγεία σας για παράδειγμα, για κάτι αρνητικό,σας πέρασαν με κάποιο αντικαταθλιπτικό;; Ή παίρνετε πολλά χρόνια και δεν το έχετε κόψει;;
    Είμαι πολυ κατα του ζαναξ.Ειναι πολυ καλο φάρμακο αλλα πρεπει να το παιρνεις πολυ λιγο καιρο αλλιως δεν αξιζει
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    23
    Έχεις πάρει αντικαταθλιπτικά; Τι επίδραση είχαν σε εσένα σε άλλαξαν καθόλου, το συνειδητοποίησες όταν τα σταμάτησες;;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,088
    Τα αντικαταθλιπτικά με έχουν βοηθήσει αλλά συνήθως τα εκοβα μόνος μου γιατί δεν άντεχα κάποιες παρενέργειες. Τώρα παίρνω ρεμερον για τον ύπνο κυρίως σε χαμηλή δόση. Για το xanax συμφωνώ κι εγώ πως δεν είναι για χρόνια χρήση. Το πρόβλημα με τα αντικαταθλιπτικά είναι ότι όταν τα σταματήσεις τα συμπτώματα θα επανέλθουν εκτός αν έχεις αλλάξει πράγματα στη ζωή σου, αν έχεις αλλάξει τον τρόπο που σκέφτεσαι κάποια πράγματα μέσω ψυχοθεραπείας κλπ.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    546
    Σήμερα,
    το θέμα με τα αντικαταθληπτικα, το θέτεις σε ορθοτερη βάση Niels!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,088
    Quote Originally Posted by kostas62 View Post
    Σήμερα,
    το θέμα με τα αντικαταθληπτικα, το θέτεις σε ορθοτερη βάση Niels!
    Χα,χα. Γιατί; Είχα πει άλλα παλιότερα; Δεν είμαι εναντίον τους, αν δεν γίνεται διαφορετικά δηλαδή χρειάζονται για να πάρει κάποιος τα πάνω του. Αλλά ότι δεν τα πολυαντεχω ισχύει.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Stavrakos18 View Post
    Έχεις πάρει αντικαταθλιπτικά; Τι επίδραση είχαν σε εσένα σε άλλαξαν καθόλου, το συνειδητοποίησες όταν τα σταμάτησες;;
    Εγώ έπαιρνα 3 χρονια,ημουν πολυ καλα.Τωρα ειμαι σε φαση διακοπης και μειωνω σταδιακα.Σε καθε μειωση ειμαι πολυ χαλια.Κυριως όμως δεν εχω ορεξη για φαγητο.Μπορει να είμαι και 4 μερες σερι μονο με νερο και καφε.Κατα τα αλλα καλα.Στα αντικαταθλιπτικά ειμαι υπερ
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Similar Threads

  1. 22 χρονών...
    By melinakii in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 15
    Last Post: 31-03-2015, 04:13
  2. 31 χρονων.
    By tzimani in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 23
    Last Post: 29-03-2015, 23:35
  3. ΕΙΜΑΙ 25 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ...
    By stefanos14587 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 28-11-2012, 22:35
  4. valdoxan ladose....ladose valdoxan....αμπε μπα μπλομ!!!
    By kapamaru!! in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 8
    Last Post: 14-06-2012, 14:06
  5. Ένα πρόβλημα 12 χρόνων...
    By kalina in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 49
    Last Post: 26-08-2011, 00:33

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •