Νιώθω ότι κανένας δεν με καταλαβαίνει - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 36 of 36
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Εγω θα εμενα στο μη χειρον βελτιστον. Δεν μπορει καποιο απο τα δυο θα ειναι ενα κλικ καλυτερο.

    Ομως αν δεν το λυσετε συντομα εγω νομιζω οτι αργα η γρηγορα θα φτασετε σε διασταση.

    Προβληματα σοβαρα και καθημερινα που δεν λυνονται γιγαντωνονται με τον καιρο και χανουμε την μπαλα.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    136
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Λίνα καλημέρα !

    Πεσμου κάτι ,θες πραγματικά να φυγεται από εκεί μαζί ?
    Αν το θες πραγματικά άσε τα από κοινού και ξεκινά να ψάχνεις σπίτι ,βρες κάνα δυο που σου αρέσουν τράβηξε κάποιες φωτογραφίες ή βίντεο και καθίστε το βραδάκι μαζί χαλαρά και συζήτησε το .

    Πες του απλά εσένα πιο σου αρέσει από τα δύο τρεια τελοσπαντων που έχεις δει και πάρε μια απόφαση με βάση και την δική του γνώμη .

    Αν θες κορίτσι μου καλό μην στέκεστε σε τέτοια θέματα .Καταλαβαίνω πως το εννοείς όλο αυτό αλλά όσο βρίσκεται δικαιολογίες δεν θα πάτε παρακάτω για να δεις στην τελική αν όντως το πρόβλημα σας είναι αυτό ή αν ταιριαζεται και μπορέσετε να προχωρήσετε .

    Όταν χρειάστηκε να διαλέξουμε σπίτι με τον άντρα μου και στην Αθήνα όπου πηγαίνουμε πολύ συχνά λόγο της εταιρείας εγώ πήγα μόνη μου και μέσω σκαιπ και φωτογραφιών το διαλέξαμε γιατί δεν μπορούσαμε να φύγουμε και οι δύο από την δουλειά .
    Ήταν σαν να το κάναμε μαζί ,ειλικρινά στο λέω μην κολλάς σε τέτοια αν πραγματικά αυτό ειναι που σε σταματάει και όχι η αμφιβολία σου αν δουλέψει και αυτό το γεγονός ώστε να διορθωθεί η σχέση σας .

    Το μωράκι σου πως είναι μες όλη αυτή την αναστάτωση ?
    Πλέον νομίζω καταλαβαίνει πολλά περισσότερα.
    Θέλω παρά πολύ να φύγουμε.Έχω βαρεθεί την αδερφή του ακούει τα πάντα και βάζει λόγια.Να πάω δηλαδή μόνη;μου φαίνεται ότι δεν θέλει με τίποτα να φυγει όταν μου λέει δεν πάνε τα πόδια μου.Το μωράκι μου πλέον καταλαβαίνει τα πάντα και δεν μαλώνουμε καθόλου μπροστά της ευτυχώς

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Άσε τι σου φαίνεται Λίνα και αν είναι έτσι να βγάλεις μια άκρη καντω και μην το σκέφτεσαι.

    Μπορεί εκείνος να βρίσκει πάτημα σε όλο αυτό και να το φρενάρει γιατί τον βολεύει η κατάσταση .
    Εσύ δεν θες να πας επιτέλους σε ένα σπίτι δικό σου να κάνεις το πρόγραμμα σου ?
    Εγώ αύριο κιόλας θα έβγαινα και θα έψαχνα ειλικρινά στο λέω .

    Ευτυχώς για το μπεμπακι σου ,τουλάχιστον αυτή η μεταβατική περίοδο μέχρι να βρείτε τα πατήματα σας ή όχι και να δείτε τι θα κάνετε να μην την επηρεάσει !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Σου έχει δώσει πολλές φορές την ευκαιρία να κάνεις αυτό που θες Λίνα, να μείνετε μακριά κι εσύ δεν την παίρνεις αυτή την ευκαιρία. Γιατί; Θα ήθελες να το κάνει με την καρδιά του και δεν το κάνει, ΟΚ, το καταλαβαίνω, αλλά με ευχολόγια δεν λύνονται τα προβλήματα. Οι αλλαγές εμπεριέχουν και το ρίσκο να μην πάνε καλά, αλλά μπορεί και να πάνε. Η εναλλακτική να μένεις σε μία μίζερη στασιμότητα για να μην πάρεις το ρίσκο, απλά σε κρατάει δέσμια μίας ανυπόφορης και αρρωστημένης καθημερινότητας που θα διογκώνει τα προβλήματα και θα επηρεάσει άσχημα το παιδί σου.

    Αισθάνομαι ότι απλά τόσο καιρό ανακυκλώνουμε τα ίδια και τα ίδια με αυτή τη συζήτηση και δεν σε βοηθάς.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    136
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Σου έχει δώσει πολλές φορές την ευκαιρία να κάνεις αυτό που θες Λίνα, να μείνετε μακριά κι εσύ δεν την παίρνεις αυτή την ευκαιρία. Γιατί; Θα ήθελες να το κάνει με την καρδιά του και δεν το κάνει, ΟΚ, το καταλαβαίνω, αλλά με ευχολόγια δεν λύνονται τα προβλήματα. Οι αλλαγές εμπεριέχουν και το ρίσκο να μην πάνε καλά, αλλά μπορεί και να πάνε. Η εναλλακτική να μένεις σε μία μίζερη στασιμότητα για να μην πάρεις το ρίσκο, απλά σε κρατάει δέσμια μίας ανυπόφορης και αρρωστημένης καθημερινότητας που θα διογκώνει τα προβλήματα και θα επηρεάσει άσχημα το παιδί σου.

    Αισθάνομαι ότι απλά τόσο καιρό ανακυκλώνουμε τα ίδια και τα ίδια με αυτή τη συζήτηση και δεν σε βοηθάς.
    Έτσι είναι όντως ξεκίνησα ήδη να ψαχνω για σπίτι.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,667
    Οι αντρεσ κατι παθαινουν οταν κανουν παιδι δε θελουν πια σεξ και αλλαζουν τα παντα στο σπιτι κι ο αντρασ γινεται αχρηστοσ

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Replies: 0
    Last Post: 20-05-2021, 18:11
  2. Το σοι μου δεν με καταλαβαινει
    By maksilari in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 19-01-2018, 20:44
  3. Νιωθω πως δν μ καταλαβαινει κανεις ... Νιωθω μονος
    By Sotirishatzi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 01-12-2015, 10:03
  4. Καταλαβαινει κανενας τι τρεχει;;; :Ρ
    By onomaxrhsth in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 25-02-2014, 12:30
  5. γιατι δε με καταλαβαινει?
    By mary.a in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 27-02-2011, 15:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •