Δεν έχω κάνει σχέση ποτέ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 110
  1. #31
    Quote Originally Posted by tiger13 View Post
    Καλησπέρα, με λένε Γιώργο και είμαι 33 χρονών.Δεν έχω κάνει σχέση με κάποια κοπέλα μέχρι τώρα παρόλο που το επιθυμώ πολύ.Δεν έχω παρέες και ίσως σε μεγάλο βαθμό φταίει αυτό αλλά γενικά είμαι πολύ κλειστό άτομο δεν ανοίγομαι με τίποτα,έχω απογοηυευτεί δεν μπορώ να βρω κάποια λύση
    Tiger σε καταλαβαίνω απολυτα.εγώ είμαι σε χειροτερη κατάσταση από εσενα.33 έχω κάνει δυο σχεσεις αλλά δεν έχω κάνει σεξ με κανεναν.Ακόμη δεν έχω βρει τι φταιει και μάλλον δεν θα το βρω ποτε.έχω κουραστει πλεον και το έχω πάρει απόφαση δεν θα αλλάξει κάτι. Παρεες ούτε εγώ είχα και έχω πολλες.μπορείς όμως να βγεις με τα αδέρφια σου αν έχεις η τα ξαδερφια σου ή κάποιο συγγενη που να νιώθεις πιο ανετα.δεν είσαι και μεγάλος για να απογοητευεσε.Ξεκινά σιγά σιγά με το να βγαίνεις από το σπίτι και να κάνεις γνωριμιες.γιατί σου είναι τόσο δύσκολη μια γνωριμία?

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Εγώ είμαι 35 πρέπει να το έγραψα στην αρχή, το θέμα δεν είναι αυτό αλλά ότι συνήθισα πλέον να κάθομαι στο σπίτι, ενώ πριν λίγο καιρό ήθελα σχέση φίλους, τώρα πάνε αυτά δεν με αγγίζουν πλέον, έχω κάνει ψυχοθεραπεία κατάλαβα κάποια πράγματα για εμένα αλλά δεν με γεμίζει τίποτα άλλο από εκεί! Η ζωή μου είναι φαγητό, χάπια, ύπνος και Ταινίες!!

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Εγώ είμαι 35 πρέπει να το έγραψα στην αρχή, το θέμα δεν είναι αυτό αλλά ότι συνήθισα πλέον να κάθομαι στο σπίτι, ενώ πριν λίγο καιρό ήθελα σχέση φίλους, τώρα πάνε αυτά δεν με αγγίζουν πλέον, έχω κάνει ψυχοθεραπεία κατάλαβα κάποια πράγματα για εμένα αλλά δεν με γεμίζει τίποτα άλλο από εκεί! Η ζωή μου είναι φαγητό, χάπια, ύπνος και Ταινίες!!
    Κανεις άνθρωπος δεν εχει γεννηθεί για να ειναι μονος του.Χρειαζονται και οι σχέσεις και οι φιλοι
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    27
    Ο ψυχίατρος τί σου είπε;

  5. #35
    Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    56
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Δεν υπάρχει κανένας λόγος να ανοίγεις το ίδιο θέμα σε εκατό μεριές. Κράτησε το ένα να γίνει η όποια συζήτηση εκεί.
    Sonia δεν καταλαβαινω τον λογο της επιθεσης σου,αφου δεν απανταει κανενας γιαυτο ανοιξα παντου το θεμα

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Δεν είναι επίθεση, είναι πρακτικό το ζήτημα. Μια συζήτηση συγκεντρωμένη σε ένα νήμα είναι πιο τακτοποιημένη, έχει ειρμό, έχει μεγαλύτερη συνοχή από αποσπασματικές απαντήσεις σε διαφορετικά νήματα με το ίδιο θέμα. Σκέφτεσαι τι θα γινόταν αν ο καθένας άνοιγε το δικό του θέμα καμια 20αρια φορές άλλωστε; Πληροφοριακά το σπαμάρισμα απαγορεύεται από τους κανόνες του φόρουμ, οι διαχειριστές έχουν κλειδώσει πανομοιότυπα θέματα και αν ο θεματοθέτης σπαμάρει συνεχώς έχουν μπαναριστεί και τα ίδια τα μέλη στο παρελθόν.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Πάντα μπορείς να το σβήσεις απο την μια ενότητα και να το βάλεις σε αλλη, οχι όμως ταυτόχρονα σε 15 μεριές.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by tiger13 View Post
    Sonia δεν καταλαβαινω τον λογο της επιθεσης σου,αφου δεν απανταει κανενας γιαυτο ανοιξα παντου το θεμα
    οταν καποιος δεν απανταει, ειναι γιατι δεν εχει εχει/θελει να πει κατι. δεν μπορεις να τον πιεσεις, επαναλαμβανοντας 20 φορες.. οποιος θελει να απαντησει, το βλεπει και με την μια φορα... κι οπως σου ειπε και η σονια, απλα ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ το σπαμαρισμα..

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Αγαπητέ θεματοθέτη,
    καλησπέρα.

    Απόσο κατάλαβα σε προβληματίζει ο ερωτικός τομέας, ο φιλικός και ο εργασιακός.
    Όλα αυτά μαζί είναι πολλά για να βρούμε σε όλα λύση ταυτόχρονα.
    Μπορείς να ξεκινήσεις όμως από έναν τομέα, και ίσως αυτός φέρει λύση και στους υπολοιπους.

    Αναφέρεις πως είσαι αρκετά κλειστό άτομο και δεν είχες σχέση ποτέ, ούτε φιλους.
    Έχεις κάνει προσπάθειες ή κάνεις προσπάθειες να προσεγγίσεις άτομα ή το αποφεύγεις.
    Γιατί έχει μεγάλη διαφορά το να κάνει κάποιος αρκετές προσπάθειες οι οποίες δεν ευδοκιμούν (σε αυτή την περίτωση θα μιλάγαμε για τρόπο προσέγγισης και για πιθανές "βελτιώσεις)
    και είναι διαφορετικό το να μην τολμάς καν να προσεγγίσεις έναν άνθρωπο (είτε σε φιλικό είτε σε ερωτικό επίπεδο),
    Σε αυτή την περίπτωση πρέπει να δούμε καθαρά τι φοβάσαι ότι θα συμβεί, τι σε εμποδίζει να προσεγγίσεις έναν άνθρωπο και πως θα αρχίσεις να κάνεις βήματα.
    Νομίζω έγραψες κάπου ότι έχεις κοινωνική φοβία. Αν και αυτή τείνει να μειωνεται συνήθως όσο περνάνε τα χρόνια ανάλογα με τον βαθμόο μπορεί να σε δυσκολέψει αρκετά.
    Για παράδειγμα, θα μπορούσε ένας λόγος που κάποιος είναι άνεργος να είναι επειδή φοβάται στην πραγματικότητα να πάει σε συναντεύξεις, εκεί δηλαδή που θα τον κρίνουν.
    Στην ρίζα της η κοινωνική φοβία κρύβει τον φόβο για την κριτική των άλλων, την αποδοκιμασία των άλλων και επειδή το άτομο πιστεύει εσφαλμένα ότι δεν είναι τόσο καλός και δεν πληρεί κάποια κριτήρια, τείνει να κρύβεται από τον κόσμο, και να αποφεύγει την ΄κεθεση γιατί πιστεύεις ότι προσεγγίζοντας κάποιον ο άλλος θα τον κρίνει επειδή δεν είναι αρκετά καλός.
    Ολο αυτό με έναν τρόπο είναι φόβος. Είναι ο ίδιος φόβος που εχει κάποιος για τις αρρώστιες, για τα έντομα, για το ύψος.
    Θεωρώ, αν καταλαβα καλά, με τα λίγα που μας ανέφερες πως η αποξένωση που αναφέρεις σε όλους αυτούς τους τομείς έχει τη ρίζα του στην κοινωνική φοβία.
    Γιατί κατατάλλα είσαι ένας άνθρωπος με αρκετά επιτεύγματα (πτυχίο, μεταπτυχιακό, ξένες γλώσσες), που δείχνουν έναν άνθρωπο με ικανότητες να καταφέρει ότι επιθυμεί.
    Ένας ψυχολόγος θα προτείνα για φοβίες γνωσιακής-συμπεριφορικής προσέγγισης θα σε καθοδηγούσε σύντομα και σωστά ώστε να κάνεις κάποια βήματα προς τα έξω.

  10. #40
    Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    56
    Art-Phil ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση στο μήνυμα μου,οι συμβουλές σου ήταν πολύ χρήσιμες σε ευχαριστώ,το θέμα όντως είναι οτι προσπαθώ κυρίως μέσω τον social media να μιλάω με αλλα ατομα αλλα μέχρι εκει,σιγουρα χρειαζομαι την συμβολη ενος ψυχολογου

  11. #41
    Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    56
    Και σε γυμναστηριο πηγα,ενταξει το γυμναστηριο δεν ειναι τοπος γνωριμιας μην τρελαθουμε,το πρόβλημα ειναι οτι δεν εχω κυκλο γνωριμιων

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Ανοίγεις θεματα,σου λεω να μιλησουμε αν θες, με αγνοείς παραδειγματικά και μετα κλαιγεσαι ότι κανείς δεν σου απανταει.Αν εισαι ετσι και στη προσωπική σου ζωη δε μου κανει καμία εντύπωση που εισαι μόνος σου
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  13. #43
    Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    56
    Νοσηρη φαντασια ειμαι εδω σ ευχαριστώ μπορούμε να μιλήσουμε

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by tiger13 View Post
    Νοσηρη φαντασια ειμαι εδω σ ευχαριστώ μπορούμε να μιλήσουμε
    Τι θες να πούμε; Αρχικά είσαι 33 φιλους γιατί δεν έχεις; Επίσης χωρις φιλους βγαίνεις;εχω αποριες
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Τι θες να πούμε; Αρχικά είσαι 33 φιλους γιατί δεν έχεις; Επίσης χωρις φιλους βγαίνεις;εχω αποριες
    Μήπως εννοεί ότι έχει κοινωνικό περιγυρο αλλά όχι φίλους, γιατί μερικά πράγματα δεν κάνουν add up?

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. είμαι 29 ετών και δεν έχω κάνει ποτέ σχέση
    By agnostos1 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 30-10-2017, 09:36
  2. Σχεση που κανει κυκλους!!!
    By alfapark2001 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 53
    Last Post: 05-04-2013, 16:44
  3. Δεν έχω κάνει ποτέ σχέση
    By Aloha in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 03-07-2012, 19:42
  4. Replies: 97
    Last Post: 22-09-2011, 02:37
  5. Ειμαι 20 ετων και ακομα δεν εχω κανει σχεση
    By iberis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 05-07-2010, 04:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •