Δεν έχω κάνει σχέση ποτέ - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 110
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by tiger13 View Post
    Rabia,συμφωνώ και ήδη νοιώθω καλύτερα,αν και στην κοινωνία μας ένας άνδρας χωρίς σχέση πάνω από 30 ετών είναι δακτυλοδεικτούμενος, δυστυχώς
    αυτα που γραφεις εδω, ειναι αποτελεσμα του προβληματικου τροπου που σκεφτεσαι και που πιθανον ειναι ενας απο τους λογους που σε οδηγουν στην απομονωση.
    ΠΟΙΟΣ σου ειπε οτι ενας ελευθερος ανδρας στα 33 ειναι δακτυλοδεικτουμενος; δεν μπορει να εχει χωρισει ; πρεπει ολη την ζωη του να την περασει με μια γυναικα, η να παντρευτει στα 25;
    γραφει πουθενα επανω σου οτι δεν εχεις κανει ποτε σχεση;;
    εαν κυκλοφορωντας εσυ, εχεις την αισθηση οτι εισαι η ντροπη της κοινωνιας, το υφος σου και μονο, θα ειναι απωθητικο...
    κι εγω σου λεω οτι ενας μορφωμενος και ευπαρουσιαστος ανδρας, ελευθερος στα 33, ειναι περιζητητος!!
    βεβαια, το "ανεργος" ειναι ενα σοβαρο θεμα και καλα θα κανεις να συντονισεις τις ενεργειες σου, να το λυσεις..

  2. #47
    Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    56
    Βγαίνω όταν έχω κάποια υποχρέωση,τώρα το γιατί δεν εχω φιλους τι ερωτηση ειναι;γιατι απο μικρος ειμαι κλειστο ατομο ετσι ειναι ο χαρακτηρας μου δεν βρισκω ευκολα ατομο να ταιριαζω μαζι του,δεν καταλαβα,ειναι κακο;

  3. #48
    Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    56
    Νοσηρή φαντασία Εσύ πιστεύεις οτι στην εποχη που ζουμε ειναι τοσο ευκολο να βρεις φίλους;ιδιως αν εχεις θεμα;

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by tiger13 View Post
    Νοσηρή φαντασία Εσύ πιστεύεις οτι στην εποχη που ζουμε ειναι τοσο ευκολο να βρεις φίλους;ιδιως αν εχεις θεμα;
    Φίλους οχι παρέες ναι. Ίσως ποιο ευκολα απο ποτέ.

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by tiger13 View Post
    Νοσηρή φαντασία Εσύ πιστεύεις οτι στην εποχη που ζουμε ειναι τοσο ευκολο να βρεις φίλους;ιδιως αν εχεις θεμα;
    Ειναι το υγιές.Δεν ειναι φυσιολογικό να μην έχεις φιλους πως να το κάνουμε.Κατι παει πολύ λάθος με σενα.Οσο κλειστο άτομο και να εισαι,εστω και έναν άνθρωπο νά ταιριαζεις ΈΠΡΕΠΕ να έχεις.Δηλαδη εσυ το θεωρείς φυσιολογικό να εισαι 33 και να μην εχεις κανεναν; Τι φαση;Για μενα από οσα εχεις πει αντιλαμβάνομαι οτι πρόκειται για μια προβληματικη κατασταση.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    .Οσο κλειστο άτομο και να εισαι,εστω και έναν άνθρωπο νά ταιριαζεις ΈΠΡΕΠΕ να έχεις..
    Σίγουρα έχει ενδιαφέροντα, είτε παιχνίδια είναι είτε σταυρόλεξα είτε πεζοπορία στα βουνά σίγουρα κάτι έχει.

    Μπορεί λοιπόν να προσεγγίσει ομάδες με τα ιδια ενδιαφέροντα και μέσα από αυτές τις ομάδες θα βρεθεί η άκρη.

  7. #52
    Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    56
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Ειναι το υγιές.Δεν ειναι φυσιολογικό να μην έχεις φιλους πως να το κάνουμε.Κατι παει πολύ λάθος με σενα.Οσο κλειστο άτομο και να εισαι,εστω και έναν άνθρωπο νά ταιριαζεις ΈΠΡΕΠΕ να έχεις.Δηλαδη εσυ το θεωρείς φυσιολογικό να εισαι 33 και να μην εχεις κανεναν; Τι φαση;Για μενα από οσα εχεις πει αντιλαμβάνομαι οτι πρόκειται για μια προβληματικη κατασταση.
    Δεν καταλαβαίνω αυτο το πρέπει, και επίσης ποιος ορίζει τι είναι φυσιολογικο,γνωρίζεις το παρελθον μου;ή τι έχω περάσει στην ζωη μου και το λες αυτό;

  8. #53
    Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    56
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Σίγουρα έχει ενδιαφέροντα, είτε παιχνίδια είναι είτε σταυρόλεξα είτε πεζοπορία στα βουνά σίγουρα κάτι έχει.

    Μπορεί λοιπόν να προσεγγίσει ομάδες με τα ιδια ενδιαφέροντα και μέσα από αυτές τις ομάδες θα βρεθεί η άκρη.
    Έκανα κάποιες λαθος επιλογες στην ζωη μου,λογω ανωριμότητας θες;δεν ήξερα;οταν μου δοθηκαν ευκαιριες και εννοω οτι σπουδασα εκτος πολης που μενω,δεν τις εκμεταλλευτηκα,μακαρι να μπορούσα να γυρίσω τον χρόνο πισω και να τα αλλάξω ολα δεν μπορω ομως

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by tiger13 View Post
    Έκανα κάποιες λαθος επιλογες στην ζωη μου,λογω ανωριμότητας θες;δεν ήξερα;οταν μου δοθηκαν ευκαιριες και εννοω οτι σπουδασα εκτος πολης που μενω,δεν τις εκμεταλλευτηκα,μακαρι να μπορούσα να γυρίσω τον χρόνο πισω και να τα αλλάξω ολα δεν μπορω ομως
    Αυτό που λες με αυτό που λέω είναι εντελώς άσχετο.

    Έκανες λάθη ε στη ζωή σου? Γουαο... Είσαι ο πρώτος που γνωρίζω που έκανε λάθη στη ζωή του.

    Και τι θα γίνει τώρα δηλαδή? Θα τιμωρείς τον εαυτό σου επ άπειρον διότι έκανες εσύ ότι κάναμε όλοι μας στην κυριολεξία?

    Αυτο στο χωριό μου το λέμε infinite punishment for a finite crime

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by tiger13 View Post
    Δεν καταλαβαίνω αυτο το πρέπει, και επίσης ποιος ορίζει τι είναι φυσιολογικο,γνωρίζεις το παρελθον μου;ή τι έχω περάσει στην ζωη μου και το λες αυτό;
    Οτι και να έχεις περασει δεν είναι φυσιολογικό.Δυσκολιες έχουμε ολοι.Για να είσαι μονος υπάρχει πρόβλημα.Αν δε το βλέπεις δε σου φταιω εγω.Ποσο νορμάλ θεωρεις ενας νεος ανθρωπος οπως εισαι εσυ να μην εχει περιγυρο;Δε καταλαβαίνεις δηλαδη απο μονος σου οτι κατι πάει πολύ λάθος;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  11. #56
    Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    56
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Οτι και να έχεις περασει δεν είναι φυσιολογικό.Δυσκολιες έχουμε ολοι.Για να είσαι μονος υπάρχει πρόβλημα.Αν δε το βλέπεις δε σου φταιω εγω.Ποσο νορμάλ θεωρεις ενας νεος ανθρωπος οπως εισαι εσυ να μην εχει περιγυρο;Δε καταλαβαίνεις δηλαδη απο μονος σου οτι κατι πάει πολύ λάθος;
    Και τι προτείνεις δηλαδή;

  12. #57
    Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    56
    Οταν λεω εκανα λαθη εννοω μου δόθηκαν ευκαιρίες κοινωνικοποιησης εγω ομως τις απερριψα τοτε,τωρα πλεον ζω με τους γονεις και εχω αποκοπει απο ολους τι στο διαολο δεν καταλαβαινεις;

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by tiger13 View Post
    Και τι προτείνεις δηλαδή;
    Προτείνω να ξεκινησεις ψυχοθεραπεια.Σιγουρα υπάρχουν πράγματα που πρεπει να διορθώσεις.Παντως για να εχεις μια φυσιολογική ζωή χρειαζεσαι και φιλους, και σεξ.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  14. #59
    Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    56
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Προτείνω να ξεκινησεις ψυχοθεραπεια.Σιγουρα υπάρχουν πράγματα που πρεπει να διορθώσεις.Παντως για να εχεις μια φυσιολογική ζωή χρειαζεσαι και φιλους, και σεξ.
    Αυτο το κανονισα ήδη

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by tiger13 View Post
    Αυτο το κανονισα ήδη
    Αυτο θα ειναι μια καλη αρχή.Για κανα μπανιο έχεις παει;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

Page 4 of 8 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. είμαι 29 ετών και δεν έχω κάνει ποτέ σχέση
    By agnostos1 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 30-10-2017, 08:36
  2. Σχεση που κανει κυκλους!!!
    By alfapark2001 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 53
    Last Post: 05-04-2013, 15:44
  3. Δεν έχω κάνει ποτέ σχέση
    By Aloha in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 03-07-2012, 18:42
  4. Replies: 97
    Last Post: 22-09-2011, 01:37
  5. Ειμαι 20 ετων και ακομα δεν εχω κανει σχεση
    By iberis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 05-07-2010, 03:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •