Δεν έχω κάνει σχέση ποτέ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 110
  1. #1
    Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    56

    Δεν έχω κάνει σχέση ποτέ

    Καλησπέρα, με λένε Γιώργο και είμαι 33 χρονών.Δεν έχω κάνει σχέση με κάποια κοπέλα μέχρι τώρα παρόλο που το επιθυμώ πολύ.Δεν έχω παρέες και ίσως σε μεγάλο βαθμό φταίει αυτό αλλά γενικά είμαι πολύ κλειστό άτομο δεν ανοίγομαι με τίποτα,έχω απογοηυευτεί δεν μπορώ να βρω κάποια λύση

  2. #2
    Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    56

    Αδιέξοδο

    Καλησπέρα.Τι να προτοαναφέρω;οτί είμαι 33 χρονών και δεν έχω κανει σχεση ακομα με καποια κοπελα;ή οτι ενω εχω πτυχιο και μεταπτυχιακό συν ξενες γλωσσες και δεν εχω βρει δουλεια εδω και δεκα χρονια;ολα αυτα μου ριχνουν την ψυχολογία και νοιώθω πως ειμαι σε αδιεξοδο

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,352
    Quote Originally Posted by tiger13 View Post
    Καλησπέρα, με λένε Γιώργο και είμαι 33 χρονών.Δεν έχω κάνει σχέση με κάποια κοπέλα μέχρι τώρα παρόλο που το επιθυμώ πολύ.Δεν έχω παρέες και ίσως σε μεγάλο βαθμό φταίει αυτό αλλά γενικά είμαι πολύ κλειστό άτομο δεν ανοίγομαι με τίποτα,έχω απογοηυευτεί δεν μπορώ να βρω κάποια λύση
    Εγώ φίλε μου 35 το ίδιο δεν έχω κάνει σχέση ποτέ!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    152
    Quote Originally Posted by tiger13 View Post
    Καλησπέρα, με λένε Γιώργο και είμαι 33 χρονών.Δεν έχω κάνει σχέση με κάποια κοπέλα μέχρι τώρα παρόλο που το επιθυμώ πολύ.Δεν έχω παρέες και ίσως σε μεγάλο βαθμό φταίει αυτό αλλά γενικά είμαι πολύ κλειστό άτομο δεν ανοίγομαι με τίποτα,έχω απογοηυευτεί δεν μπορώ να βρω κάποια λύση
    Το να είσαι κλειστό άτομο δεν είναι απαραίτητα κακό. Το κύριο ζητούμενο είναι να φαίνεσαι άνετος και με αυτοπεποίθηση όταν βρίσκεσαι σε χώρους με κοπέλες. Βέβαια εφόσον δεν έχεις παρέες, είναι ακόμα πιο δύσκολο να βγεις έξω. Για ποιο λόγο δεν έχεις φίλους;

  5. #5
    Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    56
    Δεν έχω φίλους γιατί όπως σου είπα είμαι κλειστό άτομο,στο πανεπιστήμιο που σπούδαζα είχα πολλές ευκαιρίες αλλά τις έχασα όλες λόγω του άγχους και της κοινωνικής φοβίας μου,πλέον παίρνω φάρμακα αλλά είναι αργά γιατί έχω αποξενωθεί πολύ

  6. #6
    Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    56

    33 χρονών χωρίς σχέση

    Είμαι 33 χρονών και δεν έχω κάνει σχέση με κάποια κοπέλα ακόμα.Ο λόγος είναι οτι δεν εχω φίλους όυτε παρέες,είμαι τελείως μόνος.Επίσης σε συνδυασμό με την μακροχρόνια ανεργία,όλα αυτά με οδηγούν σε αδιέξοδο.SOS
    Last edited by tiger13; 12-07-2021 at 15:08. Reason: 33 χρονών χωρίς σχέση

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by tiger13 View Post
    Δεν έχω φίλους γιατί όπως σου είπα είμαι κλειστό άτομο,στο πανεπιστήμιο που σπούδαζα είχα πολλές ευκαιρίες αλλά τις έχασα όλες λόγω του άγχους και της κοινωνικής φοβίας μου,πλέον παίρνω φάρμακα αλλά είναι αργά γιατί έχω αποξενωθεί πολύ
    Καλημερα και καλώς ήρθες !

    Δουλεύεις τώρα ?
    Τι κάνεις πως περνας την καθημερινοτητα σου ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by tiger13 View Post
    Καλησπέρα.Τι να προτοαναφέρω;οτί είμαι 33 χρονών και δεν έχω κανει σχεση ακομα με καποια κοπελα;ή οτι ενω εχω πτυχιο και μεταπτυχιακό συν ξενες γλωσσες και δεν εχω βρει δουλεια εδω και δεκα χρονια;ολα αυτα μου ριχνουν την ψυχολογία και νοιώθω πως ειμαι σε αδιεξοδο
    Αυτό με την υποχρεωτική σχέση που πρέπει να έχει κάνει κάποιος είναι κοινωνικά κατασκευασμένο στερεότυπο της εποχής μας και μάλιστα υπερεκτιμημένο. Αν είναι εσωτερική ανάγκη ανάγκη κάποιου, πρέπει να μην αγχωθεί και να ενταχθεί σε κύκλους κοινών ενδιαφερόντων, όπου μπορεί να γνωρίσει άτομα, αν είναι να προκύψει κάτι θα γίνει εκ του φυσικού και βέβαια όποτε γίνει. Σε καμία περίπτωση δε σημαίνει ότι ένας άνθρωπος υστερεί επειδή δεν έχει ή δεν είχε σχέση. Ο καθένας έχει την προσωπικότητα, την τύχη του και τους ρυθμούς του και πρέπει να τα σέβεται όλα αυτά.

  9. #9
    Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    56
    Rabia,συμφωνώ και ήδη νοιώθω καλύτερα,αν και στην κοινωνία μας ένας άνδρας χωρίς σχέση πάνω από 30 ετών είναι δακτυλοδεικτούμενος,δυστυ� �ώς

  10. #10
    Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    56
    Marilou,καλώς σας βρήκα,είμαι καθηγητής ξένων γλωσσών ,κάνω κάποια μαθήματα,γενικά μέσα στην μέρα διαβάζω, ακούω μουσική,καμια ταινία στην τηλεόραση αυτά

  11. #11
    Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    56

    Δεν έχω κοπέλα

    Καλησπέρα. Είμαι 33 χρονών και δεν έχω κάνει σχέση με κοπέλα ακόμα.Είμαι εμφανίσιμος και αρκετά ομορφος παρόλα αυτά δεν έχω φίλους ή παρέες για να προσεγγίσω κάποια. Εχω απογοητευτεί

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by tiger13 View Post
    Καλησπέρα. Είμαι 33 χρονών και δεν έχω κάνει σχέση με κοπέλα ακόμα.Είμαι εμφανίσιμος και αρκετά ομορφος παρόλα αυτά δεν έχω φίλους ή παρέες για να προσεγγίσω κάποια. Εχω απογοητευτεί
    Κάνεις λάθος αρχή... Δε λες πεινασα, ας παω για ψώνια.

    Γι αυτό τα περνάς όλα αυτά.

  13. #13
    Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    56
    Τι εννοείς;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by tiger13 View Post
    Τι εννοείς;
    Πρέπει να διορθώσεις το γιατί δεν έχεις κοινωνικό περιγυρο.

    Ολα τ άλλα έρχονται μετά.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by tiger13 View Post
    Marilou,καλώς σας βρήκα,είμαι καθηγητής ξένων γλωσσών ,κάνω κάποια μαθήματα,γενικά μέσα στην μέρα διαβάζω, ακούω μουσική,καμια ταινία στην τηλεόραση αυτά
    Άρα έχεις επαφή με κόσμο ,σου δίνεται η ευκαιρία να γνωρίζεις καινούργιους ανθρώπους .
    Γιατί δεν κοιτάς να πας ένα γυμναστήριο ή σε κάποιο σύλλογο που να εχεις κοινά ενδιαφέρονται με τους υπόλοιπους ώστε να κάνεις σιγά σιγά καινούργιες γνωριμίες ?

    Τι είναι αυτό που σε κάνει να είσαι εσωστρεφείς ?
    Ντρέπεσαι ή φοβάσαι για κάτι?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. είμαι 29 ετών και δεν έχω κάνει ποτέ σχέση
    By agnostos1 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 4
    Last Post: 30-10-2017, 09:36
  2. Σχεση που κανει κυκλους!!!
    By alfapark2001 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 53
    Last Post: 05-04-2013, 16:44
  3. Δεν έχω κάνει ποτέ σχέση
    By Aloha in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 03-07-2012, 19:42
  4. Replies: 97
    Last Post: 22-09-2011, 02:37
  5. Ειμαι 20 ετων και ακομα δεν εχω κανει σχεση
    By iberis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 05-07-2010, 04:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •