χωρισα και ζηταω βοηθεια!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1

    χωρισα και ζηταω βοηθεια!

    Πριν απο 5,5 μηνες γνωρισα την γυναικα της ζωης μου.Το καταλαβα μολις την ειδα.Μουδιασα ολοκληρος!Την ερωτευτικα με την πρωτη ματια!Αυτη ειχε μια αρρωστημενη σχεση αλλα χωρισε γρηγορα επειδη και αυτη ελεγε πως ειμαι ο αντρας της ζωης της.Εγω ειμαι 29 και αυτη σχεδον 23.Ολα ηταν τελεια!Επειδη δεν ειμαστε απο την ιδια πολη βλεπομασταν 2-3 μερες την εβδομαδα.Περνουσαμε φανταστικα.Καθε αγγιγμα,καθε βλεμα που ανταλλασαμε,καθε στιγμη που περνουσαμε μαζι ηταν μαγικη...Ολα ηταν μαγικα......!Ξαφνικα ενα βραδυ μαλωσαμε για χαζο λογο.Μου ειπε πως θα βγει με εναν φιλο της για λιγο και κατα τις 12 θα ειναι σπιτι.Τελικα μιλησαμε στις 01:30 και ηταν ακομη εξω μαζι του.Θυμωσα και της ειπα καποιες κουβεντες παραπανω.Της ειπα οτι ειναι απαραδεκτη και αναισθητη και πως δεν θελω να την ξαναδω στα ματια μου.Με ρωτησε αν το εννοω και ειπα ναι.Την επομενη ξαναμιλησαμε και ειπαμε τα ιδια.Δεν μου ειχε περασει ο θυμος και επεμενα να της λεω οτι ειναι απαραδεκτη.Τελικα χωρισαμε.Το θεμα ειναι πως εγω την λατρευω.Ειναι η μονη γυναικα που αγαπησα τοσο πολυ αν και εχω κανει αλλες 2 μεγαλες σχεσεις (5 και 7,5 χρονια).Απο την δευτερη μερα που χωρισαμε καταλαβα οτι εκανα λαθος και αρχισα να της ζηταω συγνωμη.Της εστελνα συνεχεια μηνυματα,την επαιρνα συνεχεια τηλεφωνο,κτλ.Αυτη επεμενε πως δεν θελει πλεον να ειναι μαζι μου επειδη την πληγωσα παρα πολυ.Ακομη και τωρα,μετα απο 2 εβδομαδες οσο σκεφτομαι οτι δεν ειμαστε μαζι με πιανει η μελαγχολια.Εχω πεσει σε καταθληψη.Εχω χασει 10 κιλα σε 2 εβδομαδες.Εκανα ενα τεραστιο λαθος και το καταλαβα.Την θελω πισω.Αυτη λεει πως με αγαπαει αλλα κατι εχει σπασει μεσα της,οτι δεν νιωθει ερωτευμενη και δεν θελει πλεον να την ενοχλω.Μου λεει να συνεχισω την ζωη μου.Επισης μου ειπε πως ξερει οτι το εχω μετανιωσει και οτι δεν προκειται να ξαναφερθω ετσι αλλα δεν θελει να ξαναγυρισει.Προσπαθω να της εξηγησω οτι αυτα συμβαινουν στα ζευγαρια αλλα τα ξεπερνανε οταν υπαρχει αγαπη.Εκανα ενα λαθος και το καταλαβα,οπως καταλαβα οτι δεν μπορω να ζησω χωρις αυτην.Ειναι πολυ σκληρη γυναικα και πιστευω ανωριμη.Ειναι πολυ αδικο να τελειωνει ετσι μια σχεση που υπηρχε απο την πρωτη στιγμη τοση μαγεια.Ποτε δεν ειχαμε μαλωσει και τωρα που εγινε δεν δινει μια δευτερη ευκαιρια.
    Πρωτη φορα εφτασα τοσο κοντα να κανω κακο στον εαυτο μου,επειδη σκεφτομουν πως δεν θα ειμαι μ\'αυτη την γυναικα.
    Πειτε μου σας παρακαλω τι να κανω.Θελω να την ξαναφερω πισω!!!!
    Νιωθω πως δεν εχει τιποτα πια αξια στην ζωη μου.Με εχει παρει πολυ απο κατω και τα εχω παρατησει ολα.Χρειαζομαι βοηθεια....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2005
    Posts
    111
    Φίλε, δυστυχώς σε τέτοιες καταστάσεις κανείς δεν μπορεί να βοηθήσει..

    Η ιστορία έγραψε, το γυαλί ράγισε κτλ..

    Δεν νομίζω ότι μπορείς να κάνεις πολλά..

    Ισως να της δώσεις λίγο χρόνο να σκεφτεί μόνη της χωρίς να την \"ενοχλείς\"..

    Ο χρόνος θα δείξει..

    Σου εύχομαι υπομονή, ψυχραιμία και κουράγιο...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    394
    Ισως το καλυτερο που μπορεις να κανεις ειναι να της αφησεις λιγο χρονο να σκεφτει ορισμενα πραγματα και ισως και να της λειψεις.Οσο την κυνηγας τοσο περισσοτερο εκεινη δε θα γυριζει.Καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολο να την αφησεις αλλα μην την παρακαλας αλλο γιατι αυτο μπορει να κανει τα πραγματα χειροτερα(να νομιζει οτι την πιεζεις πολυ κλπ).Αν παλι δεν γινει τιποτα και δεν γυρισει τοτε οσο δυσκολο και να ειναι σιγα σιγα θα το αποδεχτεις και θα προχωρησεις μπροστα.Ισως για πολυ καιρο να συνεχισεις να τη σκεφτεσαι κ να σου λειπει ομως σιγουρα θα σου δωθουν και αλλες ευκαιριες στη ζωη σου για να κανεις μια καλη σχεση(οσο κ αν ισως τωρα αυτο σου φαινεται ακατορθωτο).Μην κλεινεσαι στον ευατο σου,βγες με παρεες κλπ και καποια στιγμη θα την ξεπερασεις!Υπομονη λοιπον και ο χρονος θα δειξει!
    φιλικα,
    Νικη

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •