Κολλημενη 3 χρονια...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    3

    Κολλημενη 3 χρονια...

    Ηι σε ολους καταρχην...

    Λοιπον ειμαι κολλημενη με καποιον εδω και 3 χρονια...:(
    Ειναι ενα χρονο μεγαλυτερος μου και ειχαμε γνωριστει πριν 4 χρονια γιατι εκανα μαζι του ενα μαθημα στο φροντ. αλλα αρχισε να μου αρεσει μετα απο ενα χρονο. Τεσπα τοτε ημουν να το πω απλα καπως μικρη (ανωριμη σε τετοια θεματα) και με ελειψη διακριτικοτητας... Λοιπον εγω βασικα απο τοτε που ηρθα σε αυτην να το πω πολη πριν περιπου 5 χρονια εκανα παρεα με ενα κοριτσι 2 χρονια μεγαλυτερο μου (και δν της φαινεται καθολου) και φυσικα ακομα κανουμε... εκτος απο αυτην φυσικα ειχα και απο την ιδια ταξη με εμενα φιλες αλλα με μια εκανα κυριως τοτε...

    Λοιπον εγω ειχα αρχισει να τον θελω απο λιγο πριν τα Χριστουγεννα εκεινης της χρονιας και βασικα μεχρι την μερα του αγιου Βαλεντινου πιπιλουσα μια λεξη μονο \'\'Τι θα κανω\'\' και \'\'τι θα κανω\'\'... και αφου επρηξα ολους που συσχετιζονταν μαζι μου εκεινη την μερα της κατεβηκε μια ιδεα της φιλης μου αυτης απο την ιδια ταξη και την ειπε στην αλλη την μεγαλητερη... δηλ να γραψουν αυτες ενα ερωτικο γραμμα... (ΕΛΕΟΣ ειπαμε ημασταν μικρες...) που υποτιθετε οτι ηταν απο εμενα σε αυτον ανωνυμο παντα.... τεσπα το εγραψε η μια και το εδωσε στην αλλη να το δωσει.. αυτη πηγε στην ταξη του και το εδωσε σε κατι κοριτσια που ηξερε απο εκει που καθονταν πισω απο αυτον... τεσπα μετα μαθαμε οτι του το δωσανε αλλα οι βλαμενες ειπαν το ονομα της φιλης μου και αυτος το διαβασε το εσκισε και το πεταξε... μετα πηγε η αλλη να του εξηγησει οτι δν ειναι αυτη... αλλα αυτος δν ειπε τπτ για να μην τα πολυλογω μετα απο λιγο καιρο καταλαβε οτι ημουν εγω (οπως ειπα ελειψη διακριτικοτητας) και γελασε.. βασικα μετα απο αυτο μου φεροταν καπως ασχημα... βασικα πολυ...

    περσυ παλι τα ιδια... μαλωναμε σαν τον σκυλο με την γατα αλλα η συμπεριφερα του ηταν τελειως αλλοπροσαλη αλλαζε απο λεπτο σε λεπτο μια με πειραζε μια μαλωναμε... α και περσυ ενας κοινος γνωστος ενω του ζητησα χαρη να τον ψαρεψει αν τα χει με καμια εκεινος πηγε και του επιβεβαιωσε οτι τον θελω οχι πως δν το ηξερε απλα κανενας δν το το χε πει ακριβως...
    μετα εγινε ενα μεγαλο μπερδεμα με αυτην που ηθελε που την ηθελε και ο κολλητος του και αυτη τον ηθελε αλλα αυτον τον γουσταρε και η κολλητη της τελειως μπερδεμα α και εντωμεταξυ εμενα αυτη που ηθελε αυτος ηταν γνωστη μ και ελεγε οτι δν ετρεχε τπτ γιατι εγω κτ ειχα καταλαβει...
    τεσπα με τα πολλα εκεινη την χρονια εγω ειχα απομακρυνθει απο τα παιδια της ηλικιας μ και εκανα παρεα με την παρεα της κολλητης μ της μεγαλυτερης και σε καποια φαση σκοτωθηκα με μια κοπελα απο αυτες που καναμε πολλη παρεα (κυριως με αυτην και την κολλητη μου εκανα)... βασικα εγω πρεπει να κολλησα γιατι με συμφερε αφου αυτη η κοπελα εβγαινε με την παρεα του (αυτου που ηθελα)... αλλα δν το ειχα σκεφτει ποτε οτι θα κανω παρεα μαζι της για αυτο το λογο ελεος δηλ δν ειμαι τετοιο ατομο... και αφου πλακωθηκα με αυτην για μια βλακια στην ουσια και ειδα τον παλιοχαρακτηρα της αυτη αρχισε και του κολλουσε σε αυτον που ηθελα του επαιζε την καλη και μολις φετος εμαθα οτι με ειχε καταθαψει περσυ... φυσικα η κολλητη μ ηταν στην μεση.

    Φετος εγω σταματησα αυτο το μαθημα γιατι θα εδινα αγγλικα και δν μπορουσα να δωσω 2 γλωσσες μαζι και αρχισα να κανω πολυ παρεα με μια κοπελιτσα Χριστινα την λενε, που πηγαιναμε 2 χρονια μαζι αγγλικα και μαζι και σε εκεινο το μαθημα με αυτον οποτε ειχα απο πρωτο χερι τι γινοτανε... αν και ολο ελεγα σε αυτην οτι δν θελω να μαθαινω νεα του παντα ρωτουσα... εγω με αυτην την κοπελιτσα κολλησα παρα πολυ αν και ενα χρονο μικροτερη μ... και βασικα αυτος λογο το οτι περσυ αυτη η δηθεν φιλη μ ειχε πει τα χειροτερα για εμενα καταλαβαμε στην ουσια εγω και η Χριστινα οτι αυτος με μισει καθε φορα που αναφεροταν το ονομα μου μεσα στην ταξη μου ελεγε αυτη οτι ταραζοτανε η νευριαζε.. η συνεχως την ρωτουσε μετα αφου το εμαθε οτι κανουμε παρεα αμα κανει παρεα μαζι μ και ελεγε σε αυτην διαφορα για εμενα και αυτη τα επερνε μαζι του ωσπου του τα χωσε λιγο μια μερα και το βουλωσε... α και στο σχολ με αγνωει επειδηκτικα...

    Εχω κουραστει με αυτο το μπερδεμα αλλα το αγαπαω ρε γαμωτο δν ξερω αν μπορω σε τετοια ηλικια ακομα να πω αυτην την λεξη αλλα ετσι νιωθω και δν εχω νιωσει ποτε κτ τοσο δυνατο... μην με περασετε για τρελη αλλα θα πεθαινα για αυτον...η θα πεθανω αμα παθει κτ κακο... εχω γινει κατθληπτικια γαι χαρη του... εδω και 3 χρονια κλαιω συνεχως γιατι ενα καλο δν εχει συμβει ολο κακα ολα μου τον θυμιζουν.. βεβαια μεσα στην χρονια κατι εκανα εγω με δυο αγορια ενα 2 χρονια μεγαλυτερο μου τπτ ιδιαιτερο σε ενα χορο απο τους πολλους που εχουν γινει και αυτος επαθε οταν το ειδε... αλλα δν μπορεσα να συνεχισω με αυτο το παιδι γαι πολλους λογους αλλα ο κυριως ηταν οτι ηθελα τον αλλον ακομα... μετα τα εφτιαξα και με ενα παιδι για 2 μηνες που μ αρεζε αλλα και παλι ημουν καπως ψυχρη προς το τελος για αυτο και χωρισαμε... βασικα σε εναν αλλο χωρο που τον ειχα παρει αυτο το παιδι μαζι τον φιλουσα και αν μπορειτε να φανταστειτε κοιτουσα να δω αν με εβλεπε... ειμαι τοσο ηλιθια; διαλεγω παντα λαθος ανθρωπους ειτε αυτο ειναι σε αυτους που θελω ειτε ακομη και σε φιλους; α μην με περασετε για σκυλα ο δευτερος μου ειπε να τα χαλασουμε εκεινος γιατι δν βλεπομασταν εντομεταξυ διναμε και οι 2 πτυχια και ενω εμενε πιο κατω απο εμενα απλα δν προλαβαιναμε ποτε... Τι θα κανω σε καθε διακοπες λεω θα το ξεχασω και μολις τον ξαναβλεπω τον θελω παλι... τι να κανω????

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    3
    Συγνωμη αν σας μπερδεψα αλλα θα ηθελα να μου απαντησετε.....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,599
    βασικα το θεμα σου δεν ανηκει στα γενικα αλλα στο σχεσεις και σεξουαλικοτητα..

    να σου απαντησουμε βρε κοπελα μου,αλλα τι περιμενεις να ακουσεις?
    τι να κανεις για καποιον που δεν σε θελει κι εχεις φαει κολλημα?
    να ξεκολλησεις φυσικα...το βλεπεις οτι δεν εχει κανενα νοημα ναχανεις τον χρονο σου και την διαθεση σου...
    ελπιζω ολααυτα να μη σου στοιχισαν καποια αποτυχια στις σπουδες σου..

    πως ξεκολλας?
    απλα αφηνεις τον χρονο να περασει χωρις να κανεις τπτ που ανακυκλωνει το κολλημα σου.
    δλδ,ΔΕΝ επιδιωκεις να βρισκεσαι οπου συχναζει,ουτε να μαθαινεις νεα του,συνεχιζεις τη ζωη σου,τροφοδοτεις τα ενδιαφεροντα και την κοινωνικη σου ζωη, ασχολεισαι με τους φιλους σου και την διασκεδαση σου,και φυσικα με τις σπουδες η την δουλεια σου...

    κι εγω εχω ζησει 4 χρονια κολλημα,μεταξυ 17-21.
    σε διαβεβαιω οτι ηταν τα πιο μιζερα χρονια της ζωης μου.το εχω σκυλομετανιωσει που ασχοληθηκα τοσο κι εχασα την χαρα και την ανεμελια μου...κι οχι τπτ αλλο, αλλα δεν ειχε καμια ιδιαιτερη αξια ο ανθρωπος....απλα εφαγα κολλημα...τα χρονια της εφηβειας η της μετεφηβειας, οι συναισθηματικεςαναγκες εκφραζονται πολυ αγρια καμια φορα,,,αργοτερα θα δεις οτι ηταν πολυ κακο για το τιποτε...
    αντρες θα γνωρισεις οσους θελεις,ορεξη να χεις.
    και καποιοι απο αυτους θα σε συγκινησουν πολυ και θα περνας και καλα,οχι κλαιγοντας μονη σου....
    θα ρθει μι μερα που θα μουτζωνεσαι γι αυτα τα κλαματα και τον χαμενο χρονο.
    ΞΕΚΟΛΛΑ!

  4. #4
    Αχχχ....τι μου θύμισες τώρα!
    Εγω ήμουν ένα χρόνο κολλημένη με ένα παιδί στο γυμνάσιο, (παιδικός έρωτας...χα χα), αλλά ο καλός Θεός έδωσε και ήταν η πρώτη μου σχέση, (άσχετα αν έληξε άδοξα ...φρικη).
    Μετά απ\' αυτόν ερωτεύτηκα κάποιον σε ένα καφέ που ακόμη τον θμάμαι. Έφαγα ένα χρόνο απ τη ζωή μου να πηγαίνω κάθε μέρα εκεί, να αναλύω ακόμη και πως έφτιαχνε τους καφέδες και να βρίσκω με τις φίλες μου πως -δε μπορεί-κάτι σημαίνει και αυτό! Ώρες και μέρες ατελείωτες, να το ξέρει ολος ο κόσμος-σίγουρα και αυτός-αλλά τίποτα.
    Ήρθε το καλοκαίρι και έκείνος έφυγε για δουλειά σε ένα νησί! ΄Πάνω στην απελπισία μου έψησα μια φίλη μου, φύγαμε απ\' τα σπίτια μας και πήγα να τον βρω με τη βεβαιότητα και την αφέλεια εκείνων των χρόνων πως στο νησί θα με αγαπήσει.
    Ούτε που να με φτύσει, τι να σου πω.
    Τώρα, χρόνια μετά, λυπάμαι και εγώ σαν τη ρέμεντι όλο το πακέτο που έφαγα άνευ σημασίας...
    Ξέχασε το, δυστυχώς δεν μπορούμε να αρέσουμε σε όλους και προφανέστατα του τύπου δεν του αρέσεις....

  5. #5
    Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    34
    συμφωνω με την Remedy και την θεοφανια.τετοια κολληματα,με προσωπα που δν μοιραζονται κτ το αμοιβαιο συνηθως εχουν ως καταληξη εσενα πληγωμενη.και οντως ειναι χασιμο χρονου,ενεργειας και διαθεσης και οσο πιο γρηγορα ξεμπλεξεις τοσο το καλυτερο.πιστεψε με.καλη τυχη...

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    May 2009
    Posts
    3
    ειμαι καινουρια εδω για αυτο δεν ηξερα που να το βαλω το θεμα... χιλια ευχαριστω για τις συμβουλες σας... νομιζω οτι θα με ωφελησουν πολυ.. βασικα ειχε επειρεασει αυτο καπως τις σπουδες μου αλλα μονο στο μαθημα που ειμουν μαζι του αλλα δν ειναι προβλημα αφου ετσι και αλλιως του χρονου θα το κανω αυτο σε ιδιαιτερα... αλλα νομιζω οτι εχω κανει ηδη ενα βημα για να τον ξεπερασω... μπορει να σταματησα εκεινο το μαθημα που ημουν μαζι του για το λογο οτι δν θα προλαβαινα με τα υπολοιπα αλλα μαλλον το εκανα και για να μην εχω συνεχη επαφη μαζι του... και παλι ευχαριστω!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •