Πέρασε η κατάθλιψη.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    18

    Πέρασε η κατάθλιψη.

    Βίωσα ασχημο περιστατικό αγχωδους διαταραχής που μου γύρισε σε κατάθλιψη τελικά με τη βοήθεια φαρμακευτικής αγωγής και ψυχοθεραπείας σώθηκα!! Είμαι καλά εδω και ενα μήνα και κάτι αλλά εδω και μερικές μέρες σα να έκανα ένα αθέμιτο πισωγυρισμα και με έπιασαν πάλι πανικοι οι οποίοι πολλές φορές βγαίνουν εκτος ελέγχου και μου έχει μκολλησει η ιδέα μήπως εχω ψυχική ασθένεια η είμαι σχιζοφρενής. Ο ψυχοθεραπευτής μου γελάει όταν του το λέω και μου διαβεβαιώνει οτι είναι στο μυαλό μου καιε.ησυχαζει αλλα δε μπορώ να απαλλαγώ απο τη σκέψη αυτή και με βασανίζει. Όταν το ξεχνάω και πίνω και κάνα ποτο ξεχνιέμαι άλλες φορές οταν είμαι μόνος μ τρωω φρίκες. Οπως και τώρα... Το έχει πάθει και άλλος? τρελαθείς δεν πρόκειται να το καταλάβεις!! Αυτό με καθησυχάζει!! Παιδια σοσ το εχετε ζήσει κι άλλοι αυτό? Που απο τον υπερβολικό σας φόβο να νιώθετε οτι χάνεστε απο το κόσμο? Φυσικά μετά από λίγα λεπτά συνέρχομαι!! Ευχαριστώ παιδιά

  2. #2
    Το εχω περασει κ εγω. Ηταν η αφορμη να ξεκινησω ψυχοθεραπεια. Αλλα και στην πορεια σε καποιες εντονες ημερες μου εμφανιζοταν. Κ εγω με ΓΑΔ. Ευτυχως εχω εναν εξαιρετο θεραευτη που με καθησυχαζε οτι δεν θα τρελαθω, οτι θα περασει κ οτι με υποστηριζει. Και καπως ετσι περνοντας ο καιρος βρισκομαι σε κατασταση ηρεμιας. Σιγουρα υπαρχει πιθανοτητα να μου εμφανιστουν ξανα αλλα βρισκομαι σε θεραπεια κ σκεφτομαι οτι θ το συζητησω μαζι του. Τον εμπιστευομαι που μου λεει οτι δεν θ τρελαθω κ μαλιστα μ σιγουρια γτ απ οτι φαινεται 1. Κατι παραπανω ξερει κ διαγνωσκει απο εμενα κ 2. Μαλλον ειμαστε σε φαση που πιστευει σ εμενα γ ν παρω τα πανω μου.
    Οποτε αν νιωθεις οτι η σχεση π εχετε ειναι η καταλληλη γ εσενα τοτε εμπιστευσου τον. Δυσκολες μερες θ περνας κ θ ξαναπερνας. Υπομονη

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    24
    Ο ψυχοθεραπευτής ειναι και ψυχιατρος? Ψαχνω καποιον για να ξαναρχίσω τα χαπια. Κανω ομοιοπαθητική αλλα δεν ειμαι καθολου καλα. Αν δεν μπορείτε να μου πείτε το ονομα του θεραπευτή σας εδω μπορείτε σας παρακαλω να με βρητε στο fb Vanna Siozou. Ευχαριστώ.

Similar Threads

  1. Καποιος που να το περασε ??
    By mina 1 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 9
    Last Post: 30-04-2020, 17:34
  2. Πέρασε κιόλας ένας χρόνος...
    By Κύκνος in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 0
    Last Post: 30-11-2019, 11:23
  3. "ο Ron πέρασε μια περιεργη περιοδο στη ζωη του "
    By path in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 07-03-2012, 16:03
  4. Απολογισμος του ετους που περασε(2010)
    By click in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 82
    Last Post: 07-06-2011, 12:57
  5. Replies: 5
    Last Post: 20-12-2009, 04:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •