Βιασμός στην παιδική ηλικία... και τώρα; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 71
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Συμφωνώ απολυτα με μια μικρη παρενθεση.Μιλωντας στα μέιλ του, του προτεινα να πάμε φβ για να έχουμε καλύτερη επικοινωνία.Το είπα γνωρίζοντας ότι εχει πολλα φεικ προφίλ οποτε θα μπορουσε να διατηρήσει ανωνυμια.Εκεινος δεν αρνήθηκε,και με ρωτησε πώς ειμαι στο φβ για να με βρει πραγμα που δεν εκανε τελικα ποτε.Ξεκινησε να λεει οτι το προφίλ μου ειναι ψευτικο.Αφου πήρε ενα κάρο πριντ σκριν απο το προφίλ που αποδεικνύει ότι είναι αληθινο σταματησε να μιλάει και στα μέιλ.Εγω αυτη τη συμπεριφορά τη θεωρώ απαράδεκτη.Εκεινος θελει ανωνυμια αλλα μια χαρα θέλησε να δει πως ειμαι εγω στο φβ.Απαραδεκτος.Και οχι μόνο ως προς αυτο αλλα και το οτι σταμάτησε να μιλαει ενώ ειχα μόνο σκοπό να τον βοηθήσω.Πραγμα που εκείνος ζήτησε
    Νοσηρή φαντασία, αν μου επιτρέπεις μια φιλική συμβουλή μην δίνεις τόσο εύκολα το facebook σου με τα πραγματικά σου στοιχεία για την ασφάλεια σου... Ελπίζω να μην το πάρεις στραβά αυτό που λέω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Νοσηρή φαντασία, αν μου επιτρέπεις μια φιλική συμβουλή μην δίνεις τόσο εύκολα το facebook σου με τα πραγματικά σου στοιχεία για την ασφάλεια σου... Ελπίζω να μην το πάρεις στραβά αυτό που λέω...
    Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή,οχι δε το παίρνω στραβα ξερω οτι το λες με πολυ καλη διαθεση..Στη προσπάθεια μου να βοηθήσω έχω αφησει την ασφαλεια μου πίσω και αλλες φορές.Ειναι μέχρι να τη παθω
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Συμφωνώ απολυτα με μια μικρη παρενθεση.Μιλωντας στα μέιλ του, του προτεινα να πάμε φβ για να έχουμε καλύτερη επικοινωνία.Το είπα γνωρίζοντας ότι εχει πολλα φεικ προφίλ οποτε θα μπορουσε να διατηρήσει ανωνυμια.Εκεινος δεν αρνήθηκε,και με ρωτησε πώς ειμαι στο φβ για να με βρει πραγμα που δεν εκανε τελικα ποτε.Ξεκινησε να λεει οτι το προφίλ μου ειναι ψευτικο.Αφου πήρε ενα κάρο πριντ σκριν απο το προφίλ που αποδεικνύει ότι είναι αληθινο σταματησε να μιλάει και στα μέιλ.Εγω αυτη τη συμπεριφορά τη θεωρώ απαράδεκτη.Εκεινος θελει ανωνυμια αλλα μια χαρα θέλησε να δει πως ειμαι εγω στο φβ.Απαραδεκτος.Και οχι μόνο ως προς αυτο αλλα και το οτι σταμάτησε να μιλαει ενώ ειχα μόνο σκοπό να τον βοηθήσω.Πραγμα που εκείνος ζήτησε
    φυσικα αυτα που λες, δειχνουν πολλα για την υποθεση, αλλα πραγματικα δεν ξερω τι σκεφτεσαι και δινεις φμ στον καθε αγνωστο. δνε ξερεις τι ειναι ο καθενας. ελεος! προστατευσου λιγο..

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,263
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή,οχι δε το παίρνω στραβα ξερω οτι το λες με πολυ καλη διαθεση..Στη προσπάθεια μου να βοηθήσω έχω αφησει την ασφαλεια μου πίσω και αλλες φορές.Ειναι μέχρι να τη παθω
    Πρέπει πρώτα απ' όλα να προστατεύεις τον εαυτό σου...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    φυσικα αυτα που λες, δειχνουν πολλα για την υποθεση, αλλα πραγματικα δεν ξερω τι σκεφτεσαι και δινεις φμ στον καθε αγνωστο. δνε ξερεις τι ειναι ο καθενας. ελεος! προστατευσου λιγο..
    Δεν εχεις και αδικο σε αυτο που λες και εσυ και το κυκνακι
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Πρέπει πρώτα απ' όλα να προστατεύεις τον εαυτό σου...
    Ειναι μεχρι να την πάθω.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    4
    Συγνώμη, επειδή δεν ήθελα να μιλήσουμε στο φβ...το βρίσκεις φυσιολογικό όλα αυτά που έχω γράψει που προσπάθησα με τόσο δυσκολία να αρχίσω να μιλάω στον κάθε ένα εδώ μέσα;; Μπορεί εσύ να έχεις καλές προθέσεις, αλλά εδω μέσα έχω ανοίξει την καρδιά μου, που ξέρω εγώ ότι κάποιος δεν έχει σκοπό την εκμετάλλευση μου; Και οχι, δεν νιώθω άνετα να αρχίσω να μοιράζω φβ και να ξέρουν όλοι ότι ο Αλέξανδρος...... έχει περάσει όλα αυτά. Δεν θυμάμαι να μου ειπες σε κάποιο εμαιλ ότι αν θέλω να μιλήσουμε και από κάποιο από τα ψεύτικα προφίλ να το κάνουμε....μου το είπες; Αν ναι, σου ζητάω συγνώμη. Ευχαρίστως να μιλήσουμε μέσα από αυτά, η ακόμα και τηλεφωνικά δεν με ενοχλεί...και μετά από λίγο καιρό ευχαρίστως και στο κανονικό μου. Να ξέρεις ότι το σεβάστηκα και το εκτίμησα πάρα πολύ.

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by alex_95 View Post
    Συγνώμη, επειδή δεν ήθελα να μιλήσουμε στο φβ...το βρίσκεις φυσιολογικό όλα αυτά που έχω γράψει που προσπάθησα με τόσο δυσκολία να αρχίσω να μιλάω στον κάθε ένα εδώ μέσα;; Μπορεί εσύ να έχεις καλές προθέσεις, αλλά εδω μέσα έχω ανοίξει την καρδιά μου, που ξέρω εγώ ότι κάποιος δεν έχει σκοπό την εκμετάλλευση μου; Και οχι, δεν νιώθω άνετα να αρχίσω να μοιράζω φβ και να ξέρουν όλοι ότι ο Αλέξανδρος...... έχει περάσει όλα αυτά. Δεν θυμάμαι να μου ειπες σε κάποιο εμαιλ ότι αν θέλω να μιλήσουμε και από κάποιο από τα ψεύτικα προφίλ να το κάνουμε....μου το είπες; Αν ναι, σου ζητάω συγνώμη. Ευχαρίστως να μιλήσουμε μέσα από αυτά, η ακόμα και τηλεφωνικά δεν με ενοχλεί...και μετά από λίγο καιρό ευχαρίστως και στο κανονικό μου. Να ξέρεις ότι το σεβάστηκα και το εκτίμησα πάρα πολύ.
    Είχες καθε δικαιωμα να μη θες.Αλλα οταν δε θελουμε δε ρωταμε τον αλλον πως ειναι στο φβ για να μπουμε να τον δούμε.Οπως και να εχει εστειλες μόλις, οπότε ασκοπη η απάντηση σου εδω
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Νοσηρή φαντασία View Post
    Συμφωνώ απολυτα με μια μικρη παρενθεση.Μιλωντας στα μέιλ του, του προτεινα να πάμε φβ για να έχουμε καλύτερη επικοινωνία.Το είπα γνωρίζοντας ότι εχει πολλα φεικ προφίλ οποτε θα μπορουσε να διατηρήσει ανωνυμια.Εκεινος δεν αρνήθηκε,και με ρωτησε πώς ειμαι στο φβ για να με βρει πραγμα που δεν εκανε τελικα ποτε.Ξεκινησε να λεει οτι το προφίλ μου ειναι ψευτικο.Αφου πήρε ενα κάρο πριντ σκριν απο το προφίλ που αποδεικνύει ότι είναι αληθινο σταματησε να μιλάει και στα μέιλ.Εγω αυτη τη συμπεριφορά τη θεωρώ απαράδεκτη.Εκεινος θελει ανωνυμια αλλα μια χαρα θέλησε να δει πως ειμαι εγω στο φβ.Απαραδεκτος.Και οχι μόνο ως προς αυτο αλλα και το οτι σταμάτησε να μιλαει ενώ ειχα μόνο σκοπό να τον βοηθήσω.Πραγμα που εκείνος ζήτησε
    Ένα θα σου πω ,το μεγαλύτερο τρολ εδώ μέσα που υποστήριζε βιασμούς και πατώντας πάνω σε αυτό προσπαθούσε να ψαρέψει ανθρώπους και στο τέλος ξεσκεπάστηκε έχει ακόμα ενεργώ λογαριασμό και ας μην συμμετέχει ..

    Όταν τον ανακαλύψαμε όχι μόνο εγώ αλλά και άλλες κοπέλες το μόνο που είχε να κάνει ήταν να λέει ότι ψέμα και ότι κατηγορία υπήρχε .
    Ανηθικότητας χωρίς στοιχεία και παραποιώντας μυνήματα που και ένα πεντάχρονο τα αντιλαμβανοταν ..
    Για τέτοια κουτοπονηρια και αντίληψη μιλάμε ..
    Από την στιγμή όμως που εγώ πλέον ανακάλυψα τα πραγματικά του στοιχεία και όχι φυσικά τα ψεύτικα που είχε παρουσιαστεί και του είπα ξεκάθαρα ότι αν με ξαναενοχλησει ή πει το οτιδήποτε που δεν ισχύει θα κάνω καταγγελία στη δίωξη γιατί πολύ απλά έχω φωτό και από το σπίτι του το δωμάτιο του και από τα κείμενα που μου έστελνε ερωτικά και μη και κάποιες φορές απειλητικα εξαφανιστικε ..

    Δεν θα σου κάνω κυρηγμα για το τι θα κάνεις απλά να είσαι πολύ προσεκτική ..


    Μακάρι και εμένα τότε μπαίνοντας εδώ μέσα και με βάση της άσχημης ψυχολογικής κατάστασης που ήμουνα βρισκόταν μελη να μου πουν να μην εμπιστεύομαι κάποιον που θέλει να σ' πλησιάσει προκαλώντας μόνο τον οίκτο σου ,γιατί κάποιος νέος νομίζει ότι όντως είναι φόρουμ ψυχολογικής υποστήριξης με ανθρώπους που έχουν γνώσεις και βάσεις σε αυτά που λένε και όχι έτσι πως έχει γίνει ,να μην είχα φτάσει στο σημείο να κάνω καταγγελία για να μην με ενοχλεί ένας πραγματικά άρρωστος άνθρωπος και να προσβάλει την οικογένειά μου με γεγονότα της φαντασίας του και μόνο ...


    Ένας άνθρωπος που έχει θέματα ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ δυστυχώς να βοηθήσεις όσο και να το θες για αυτό μόνο εδώ μεσα και μόνο δημόσια αν θέλεις .
    Αν θέλεις κάτι παραπάνω το σέβομαι αλλά μόνο μειλ και μόνο μετά από καιρό θα προχωράς σε αποκαλύψεις


    Με τόσα νοσηρα περιστατικά που ακούμε καθημερινά στις ειδήσεις πρέπει αν είσαι τρεις φορές προσεκτικη που λες ποια είσαι .
    Ειδικά όσοι είναι ευαλωτοι χαρακτήρες λόγο ψυχολογικών θεμάτων ..

    Σου είχα πει πριν καιρό μια κουβέντα αλλά την πήρε στραβά .
    Μην αξιολογεί ανθρώπους καθαρά από το φαίνεστε..
    Αυτό που κρύβουν είναι τρις χειρότερο και πάντα όλα γίνονται για δικό τους καλό ...

    Δεν με νοιάζει πως το πήρες πλέον ,το μόνο που με νοιάζει είναι ότι μια στο εκατομμύριο να μπλοφαρει και να γίνεις εσύ το επόμενο "θύμα " πραγματικά με τρομάζει όλο αυτό εδώ μεσα ακόμα πιο πολύ ..

    Ανωνυμία και μόνο και πρόσεχε σε όλες τις πλατφόρμες που συμμετέχεις ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Ένα θα σου πω ,το μεγαλύτερο τρολ εδώ μέσα που υποστήριζε βιασμούς και πατώντας πάνω σε αυτό προσπαθούσε να ψαρέψει ανθρώπους και στο τέλος ξεσκεπάστηκε έχει ακόμα ενεργώ λογαριασμό και ας μην συμμετέχει ..

    Όταν τον ανακαλύψαμε όχι μόνο εγώ αλλά και άλλες κοπέλες το μόνο που είχε να κάνει ήταν να λέει ότι ψέμα και ότι κατηγορία υπήρχε .
    Ανηθικότητας χωρίς στοιχεία και παραποιώντας μυνήματα που και ένα πεντάχρονο τα αντιλαμβανοταν ..
    Για τέτοια κουτοπονηρια και αντίληψη μιλάμε ..
    Από την στιγμή όμως που εγώ πλέον ανακάλυψα τα πραγματικά του στοιχεία και όχι φυσικά τα ψεύτικα που είχε παρουσιαστεί και του είπα ξεκάθαρα ότι αν με ξαναενοχλησει ή πει το οτιδήποτε που δεν ισχύει θα κάνω καταγγελία στη δίωξη γιατί πολύ απλά έχω φωτό και από το σπίτι του το δωμάτιο του και από τα κείμενα που μου έστελνε ερωτικά και μη και κάποιες φορές απειλητικα εξαφανιστικε ..

    Δεν θα σου κάνω κυρηγμα για το τι θα κάνεις απλά να είσαι πολύ προσεκτική ..


    Μακάρι και εμένα τότε μπαίνοντας εδώ μέσα και με βάση της άσχημης ψυχολογικής κατάστασης που ήμουνα βρισκόταν μελη να μου πουν να μην εμπιστεύομαι κάποιον που θέλει να σ' πλησιάσει προκαλώντας μόνο τον οίκτο σου ,γιατί κάποιος νέος νομίζει ότι όντως είναι φόρουμ ψυχολογικής υποστήριξης με ανθρώπους που έχουν γνώσεις και βάσεις σε αυτά που λένε και όχι έτσι πως έχει γίνει ,να μην είχα φτάσει στο σημείο να κάνω καταγγελία για να μην με ενοχλεί ένας πραγματικά άρρωστος άνθρωπος και να προσβάλει την οικογένειά μου με γεγονότα της φαντασίας του και μόνο ...


    Ένας άνθρωπος που έχει θέματα ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ δυστυχώς να βοηθήσεις όσο και να το θες για αυτό μόνο εδώ μεσα και μόνο δημόσια αν θέλεις .
    Αν θέλεις κάτι παραπάνω το σέβομαι αλλά μόνο μειλ και μόνο μετά από καιρό θα προχωράς σε αποκαλύψεις


    Με τόσα νοσηρα περιστατικά που ακούμε καθημερινά στις ειδήσεις πρέπει αν είσαι τρεις φορές προσεκτικη που λες ποια είσαι .
    Ειδικά όσοι είναι ευαλωτοι χαρακτήρες λόγο ψυχολογικών θεμάτων ..

    Σου είχα πει πριν καιρό μια κουβέντα αλλά την πήρε στραβά .
    Μην αξιολογεί ανθρώπους καθαρά από το φαίνεστε..
    Αυτό που κρύβουν είναι τρις χειρότερο και πάντα όλα γίνονται για δικό τους καλό ...

    Δεν με νοιάζει πως το πήρες πλέον ,το μόνο που με νοιάζει είναι ότι μια στο εκατομμύριο να μπλοφαρει και να γίνεις εσύ το επόμενο "θύμα " πραγματικά με τρομάζει όλο αυτό εδώ μεσα ακόμα πιο πολύ ..

    Ανωνυμία και μόνο και πρόσεχε σε όλες τις πλατφόρμες που συμμετέχεις ..
    Κοιτα η αληθεια ειναι οτι φβ δίνω πολύ ευκολα,αλλα μόνο από τα στοιχεια μου δε μπορεί κάποιος να με εντοπίσει..Εγω τον συγκεκριμένο θελω να τον βοηθήσω με ψυχιατρο ή ψυχολογο.θεωρω ότι μπορώ να τον στηρίξω ψυχολογικα να το κανει,αν στέκουν αυτα που λεει.Το ιντερνετ και γενικα ο κοσμος ειναι επικίνδυνος δυστυχώς.Οι ανθρωποι εχουν ξεφυγει και πρέπει να εχεις τα ματια σου ανοιχτά πάντα.Ακους εγκλήματα καθε μερα για το τίποτα,εμενα αυτο με τρομαζει.Τωρα αν ο αλεξ λεει την αληθεια ή οχι μπορει να μη το μαθουμε και ποτε.Μακαρι να ειναι ψεμματα.Σε περίπτωση ομως που ειναι αλήθεια,εχω την ενσυναίσθηση και την υπομονή να τον βοηθήσω.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    132
    Quote Originally Posted by alex_95;1167868

    [B
    Ήσουν ποτέ θύμα; Ξέρεις τι σημαίνει φόβος; ξέρεις τι σημαίνει να φοβάσαι τον άλλον και να μην μπορείς να κουνηθεις; να παγώνεις και να νιωθεις ανικανος να κουνησεις ακομα και το μικρο σου δαχτυλάκι; Σου έτυχε ποτε να ήσουν το θύμα; η μήπως είσαι απο αυτους που όταν βλέπουν στη τηλεόραση "κοπέλα ξυλοκοπήθηκε και βιαστηκε απο το συζηγό της" λες "αυτη φταιει, ας εφευγε".
    Πιστευεις οτι ετσι απλά μπορεις να φύγεις; ολοι οσοι κακοποιουνται και βιάζονται γιατι δεν φεύγουν έτσι απλα, αυτη ειναι η λογική σου;

    Λες ότι δεν έχεις φίλους και βρίσκεις άγνωστους ( από που άραγε ) να έρχονται σπίτι σου και να κάνουν τους φίλους σου ή την κοπέλα σου.

    Και Θέλεις κανένα βιντεάκι να με δεις την ώρα που με χτυπουσε; θελεις μηπως να δεις πως ειναι να σε ξευτιλίζουν;; Θέλεις να βγούμε για ένα καφε, να με πάρεις αγκαλια και να δεις πως θα ξεσπάσω σε κλάμματα;;;;;; Και μια κοπέλα απο εδω μέσα, ήρθε σε επικοινωνία μαζι μου, και τώρα αν το διαβάζει μπορει να στο επιβεβαιώσει..και εγω ο ίδιος της είπα ότι δεν θέλω γιατι φοβάμαι μην διαρρεύσει ότι λεω;; ΑΝ εψαχνα γκομενα δεν θα της μιλουσα; δεν θα το επαιζα ανετος;;; εγω ο ιδιος την απομακρυνα.[/B]
    Δεν γουστάρω να βρω γκόμενα το καταλαβαινεις; Ουτε καποιος τρολλ ειμαι που ηρθα απλα να περάσει η ώρα μου ποναω μεσα μου και ειμαι παρα πολυ χαλια δεν ζουμε ολη παραδισενια ζωη ωραια; θελω απλα καπου να μιλησω. και αν θέλεις ανταλλαζουμε και τηλεφωνα να στα πω και τηλεφωνικος. τι αλλο να κανω. δεν ξερεις ποσο πολυ ποναω μεσα μου, δεν ξερεις οτι καθε μερα κλαιω και καθε ******** βραδυ βασανιζομαι απο εφιαλτες οτι θελω και εγω να ζησω μια φυσιολογικη ζωη και δεν μπορω οτι θελω να με περνει αγκαλια η μητερα μου και να μην φοβαμαι οτι απλα θελω να με παρει κάποιος μια αγκαλια και αν φοβηθω να μην με αφησει αν κλαψω μην γελασει μαζι μου οτι απλα θελω μονο να ειμαι κανονικος οπως ολοι οι αλλοι θα φτασω γαμωτο 30 χρονων και δεν θα ειμαι ενα σκουπιδι το καταλαβαινεις;;;;;; θα φτασω 30 χρονων και θα καθομαι μονος μου;;; θα ψαχνω τροπους μεχρι και τοτε να αυτοκτονησω να δωσω ενα τελος στη κωλοζωη μου και ακομα δεν θα μπορω οχι γιατι θα ελπιζω σε κατι καλυτερο γιατι μια γαμημενη ζωη ειμαι διλος και τιποτα αλλο θα προσπαθω καπου να μιλησω και δεν θα με καταλαβαινει κανεις το καταλαβαινεις αυτο;;; ακομα και σε ενα forum πιστευουν οτι λεω ψεματα σκεψου να ανοιχτω σε καποιον θα γελανε μαζι μου θα με κοροιδευουν οπως τοτε ξερεις τι ειναι να δεχεσαι σεξουαλικη παρενοχληση να βιαζουν το κορμι σου να κανεις 3 και 4 φορες την ημερα μπανιο να βγαλεις την βρομα απο πανω σου ξερεις τι ειναι να πηγαινεις στη θαλασσα και να πιστυεεις οτι ολοι κοιτανε εσενα γιατι νομιζεις οτι ξερουν οτι σε εχουν βιασει και να ντρεπεσαι και να μην βγαλεις τη μπλουζα σου;;; ξερεις τι ειναι το βραδυ να προσπαθεις να κοιμηθεις και να νιωθεις στη πλατη σου την ανασα απο αυτον που σε βιασεεεεεε;; το ξερειςς;;; ποναω τοσο πολυ μεσα μου και δεν μπορεις να καταλάβεις κανενας δεν μπορει να με καταλαβει τι εχω περασει και τι περναω τι πονο εχω μεσα και δεν θελω να με καταλαβουν θελω απλα να πεθανω το καταλαβαινεις αυτο;;;; θελω να πεσω για υπνο και να μην ξυπνησω ποτε και δεν με ενδιαφερουν οι δικοι μου γιατι πρεπει να κοιταξω και την δικια μου ευτυχια και η δικια μου ευτυχια ξερεις ποια ειναι;;;; να φυγω απο εδω μονο ετσι θα ειμαι ευτιχισμενος. Αν εσυ και η διαχειριση πιστευετε οτι ειμαι τρολλ οτι ηρθα για να βρω γκομενα ας με κανετε μπαν το μονο που θελω ειναι καπου να τα πω καποιος να διαβασει και να καταλαβει ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ για οτι μου εχουν κανει για όλα αυτα που με εκαναν και οταν ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΩ να ξερουν οτι δεν φταιω εγω και δεν το ηθελα αλλα οτι ΔΕΝ αντεχα αλλο.
    Έχω ξεκινήσει 2 - 3 φορές να σου γράψω κι όλο κάτι γίνεται και σταματάω. Όταν διάβασα αυτό το απαραδεκτο μήνυμα του ανθρώπου που μπήκε στη διαδικασία εντελώς αναισχηντα να σε αμφισβητήσει και να κάτσει να γράψει όλα αυτά τα αχρείαστα πράγματα σε ένα φόρουμ όπως αυτό σκέφτηκα πόσο πολύ θα πληγωθεις. Αχ λέω πόσο θα νιώσει άσχημα γιατί ξέρω σε νιώθω. Αυτές οι συμπεριφορές είναι κακό ποιητικές είναι ακριβώς οι ίδιες μ εκείνους που λενε στην κοπέλα που βιάστηκε "τι φορούσες την ώρα του βιασμού". Μην απαντάς σε τέτοιους ανθρώπους. Τέλος. Δεν αξίζουν. Τους βγάζεις εντελώς έξω από τη ζωή σου. Μιλάς με αυτούς που σε κατανοούν. Μόνο. Μιλάς σε αυτόν που έχει ενσυναισθηση. Εγώ δεν μπαίνω καν στη διαδικασία να πω σε αυτούς που σε πιστεύουν. Γιατί για μένα οποίος καταθέτει τέτοια εμπειρία είναι αυτό και τέλος. Οταν διάβασα τι έγραφες στην πρώτη ανάρτηση δεν ήξερα από που ν αρχίσω για να σου πω όλα όσα ένιωσα εκείνη τη στιγμή. Έβλεπα εμένα άκουγα εμένα την ώρα που τα διαβάζα. Ακριβώς εμένα. Έτοιμη να βουτήξω στο κενό κάθε μέρα γιατί πονάω. Γιατί θέλω μια αγκαλιά τόσο δυνατή που θα φτιάξουν όλα τα σπασμένα κομμάτια που έχω μέσα μου. Εγώ είχα μια φρικτή μητέρα αυτή ήταν η κακοποίηση μου δυστυχώς δεν θα μπω σε λεπτομέρειες δεν είναι του παρόντος. Έχασα τη δύναμη μου έχασα το εγώ μου πριν χρόνια όταν με κακοποίησε μια ψυχολόγος. Η πίεση που δέχεσαι από την θέση εξουσίας που έχει ο άλλος όταν του ζητάς βοήθεια δεν απέχει από αυτή που βρέθηκες εσύ επειδή ένιωσες σωματικά αδύναμος απέναντι σε έναν άνθρωπο.

    Δυστυχώς εγώ δεν θα σου πω να πας σε ψυχολόγους. Θα σου πω να τους αποφύγεις όπως ο διάβολος το λιβάνι. Εμένα αυτή είναι η θέση μου από την δική μου εμπειρία. Εσύ ζητάς έναν άνθρωπο γεμάτο καλοσύνη και ενσυναισθηση. Προσωπικά εμένα με κοιτούσαν όλοι στο πορτοφόλι να κρατήσουν το πελατακι και με έπαρση και αλαζόνια. Τώρα που τα ξεδιαλύνω βλέπω ξεκάθαρα την ευχαρίστηση που νιώθουν από αυτή τη θέση εξουσίας που βρίσκονται. Τρέφονται από αυτή γιατί κι αυτή μια σχέση είναι όπως όλες. Εσύ αδύναμος ζητάς βοήθεια κι ο άλλος νιώθει την δύναμη που έχει πάνω σου.

    Ο μόνος άνθρωπος που μπορεί να σε βοηθήσει είναι ο εαυτός σου. Ο εαυτός σου έχει όλες τι; απαντήσεις μέσα σου και όλα τα κλειδιά και τη δύναμη εφόσον το εγώ σου είναι στη θέση του. Εάν δεν είναι χρειάζεσαι εξωτερική βοήθεια. Την αγάπη που ζητάς και που ψάχνεις θα τη δώσεις εσύ στον εαυτό σου. Κάτσε μόνος σου και συζητά με τον εαυτό σου. Πες του ότι δεν είναι βρώμικος ούτε σιχαμένος παρτον αγκαλιά παρηγορησε τον πες του εσύ όλα αυτά που θέλεις εσύ να πάρεις από τους άλλους. Την κατανόηση την στοργή. Κλείσε τα μάτια σου και φαντάσου τοι αυτό τοικρο αγόρι βρεθη. Όταν σου μιλάω αυτή τη στιγμή είναι σαν να μιλάω στο δικό μου κακοποιημένο παιδί. Πρέπει να θεραπεύσεις το τραύμα σου. Κάθε μέρα λίγο λίγο. Να ενδυνάμωσεις εσωτερικά.

    Πχ αν εγώ είχα βιάσει από έναν άνδρα τι θα μου έλεγες? Θα μου λεγες ότι είμαι βρώμικη θα με σιχενοσουν? Θέλω να μου απαντήσεις ειλικρινά. Γράψε σε ένα χαρτί τι θα έλεγες σε ένα κορίτσι που βιάστηκε. Γράψε αυτά τα λόγια που θα έλεγες σε μένα και πες μετά στον εαυτό σου. Παρηγορησε τον δικαιολόγησε τον ότι ήταν μικρός και φοβήθηκε.

    Άλλαξε μέσα σου τη θέση που βρίσκεσαι σε σχέση με τον βιαστή σου. Αυτός είναι ο βρώμικος όχι εσύ. Σου πέρασε μέσα σου τη βρωμιά του και σου την έκανε ταυτότητα σου. Εγώ μισούσα τον εαυτό μου επειδή με μισούσε η μάνα μου και κατάλαβα ότι αυτό γινόταν με όλους.

    Δεν φτάνει να πούμε σε κάποιον αντιμετώπισε τους άλλους ύψωσε το ανάστημα σου πρέπει να ενδυνάμωσεις κι ολας μέσα σου. Μέσα σου να πάψεις να πιστεύεις ότι σου λένε οι άλλοι. Σου είπε αυτός με τον τρόπο του οτι είσαι βρώμικος και έγινε δικό σου αυτό. Όχι δεν είναι δικό σου είναι δικό του. Κανείς δεν πάει στον πόλεμο χωρίς ασπίδες. Φτιάξε τις εσωτερικές ασπίδες σου. Δυνάμωσε με εσωτερική επεξεργασία δυναμώνει κάποιος. Στην καθημερινότητα αλλά δουλεύοντας παράλληλα και το παρελθόν.

    Μην ξεχνάς ότι είσαι δυνατός. Πιο δυνατός από ότι πιστεύεις. Εισαι το σπερματοζωαριο που νίκησε. Αυτό που επιβίωσε μέσα από χιλιάδες. Η Ζωή είναι όμορφη όταν ζεις καλά. Έχεις απόλυτο δίκιο που θέλεις να πεθάνεις. Γιατί είσαι δυστυχισμένος.. Κι εγώ έτσι νιώθω. Όταν θα ξεπεράσεις το τραύμα σου ή ζωή θα γίνει πάλι ωραία γιατί θα την απολαμβάνεις. Μην ακούς αυτούς που σε γεμίζουν ενοχές που θέλεις ν αυτοκτονησεις. Ποιος θέλει να ζει δυστυχισμένος κάνεις! Μπορεί όμως ν αλλάξει αυτό εκεί είναι το θέμα. Μην κάνεις το χατήρι σε αυτό το μαλάκα που σου έκανε κακό. Αλλά για να γίνει αυτό πρέπει να φροντίσεις τον εαυτό σου. Να τον γλυκάνεις να του επουλώσει το τραύμα.

    Εγώ όπου λέω την ιστορία μου δεν με πιστεύει κανείς. Μα κανείς. Δεν είσαι ο μόνος. Κι εγώ αυτό ήθελα μόνο να με καταλάβει κάποιος. Αλλά κανείς. Κάνεις. Μόνο ο εαυτός σου μπορεί να σε καταλάβει. Εχω μια φίλη που βιάστηκε όταν ήταν μικρή από έναν γείτονα. Η μητέρα της δεν το ξέρει. Την έστελνε στο γείτονα για να καθησει οπότε εκείνη είχε δουλειά. Δεν της το είπε ποτέ γιατί όταν ξεκίνησε να της πει κάτι δεν την πίστεψε. Ήταν 11 χρόνων κοριτσάκι. Αποφεύγει όλες τις κακοποιητικες καταστάσεις και προσέχει πάρα πολύ που θα μιλήσει. Έχει κάνει οικογένειά και έχει 2 παιδάκια. Είναι καλά τώρα. Με πολύ δουλειά με τον εαυτό της. Ο άνδρας της το ξέρει.. Καντο για σένα καντο για τον εαυτό σου. Αν θέλεις να μου μιλήσεις στείλε μου μήνυμα. Έστω και ανάμεσα σε άγνωστους μπορείς να βρεις μια κλωστή ελπίδας. Το ξέρω ότι φοβάσαι πάρα πολύ.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    132
    Νομίζω ότι φοβήθηκα λιγο με αυτό που γράψατε για το τρόλ. Αλήθεια πολύ θέλω κι εγώ να βοηθήσω το παιδί αυτό αλλά είναι δυνατόν να μπαίνουν εδώ μέσα άνθρωποι που λένε ψέμματα μόνο για να ψαρεψουν κοπέλες? Ο τρόπος που περιγράφει την ιστορία του μοιάζει να την έχει βιώσει. Δεν μπορούσα ποτέ να φανταστώ ότι μπορεί κάποιος να μπει να πει μια ψεύτικη ιστορία.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Potnia View Post
    Νομίζω ότι φοβήθηκα λιγο με αυτό που γράψατε για το τρόλ. Αλήθεια πολύ θέλω κι εγώ να βοηθήσω το παιδί αυτό αλλά είναι δυνατόν να μπαίνουν εδώ μέσα άνθρωποι που λένε ψέμματα μόνο για να ψαρεψουν κοπέλες? Ο τρόπος που περιγράφει την ιστορία του μοιάζει να την έχει βιώσει. Δεν μπορούσα ποτέ να φανταστώ ότι μπορεί κάποιος να μπει να πει μια ψεύτικη ιστορία.
    Δεν θα πω για τον Άλεξ ,θα σου πω όμως ότι αυτά τα ατομα κουβαλάνε τόση νοσηρότητα επάνω τους που δεν έχεις ιδέα σε τι σημείο μπορούν να φτάσουν αν δεν τους κάνεις τα κέφια και μάλιστα πάντα είναι αυτοί που θα σου φορτώσουν ΤΑ ΠΑΝΤΑ από ενοχές σε σημείο που να μην πιστεύεις στον ίδιο σου τον ευατο με αυτά που βλέπεις ότι κάνουν ..
    Πραγματικά εγώ πλέον εύχομαι σε κανέναν να μην μην βρίσκεται στο δρόμο μιας τέτοιας προσωπικότητας.

    Δυστηχως και βοήθεια να δεχτείς αν εσύ σαν άνθρωπος δεν αναγνωρίζεις τα λαθη σου και τι προκαλείς στους γυρως σου δεν πρόκειται να αλλάξεις και μπορείς να γίνεις ακόμα χειρότερος από αυτούς που υποτίθεται κατηγορεις οτι ευθύνονται για όλο αυτό . ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #44
    Quote Originally Posted by alex_95 View Post
    Πραγματικά, δεν ξέρω τι να σου πω...Θα σου απαντήσω σε κάθε ερώτηση μια μια.

    Πως γίνεται αφού λες οτι έχεις καλη σχέση με τους γονείς σου, να σε χτυπούσε συνέχεια ο άλλος και οι γονείς σου να μην σε βλέπουν σε αυτήν την κατάσταση.
    Πως γίνεται αφού λες οτι έχεις καλη σχέση με τους γονείς σου, να σε χτυπούσε συνέχεια ο άλλος και οι γονείς σου να μην σε βλέπουν σε αυτήν την κατάσταση.
    Αν συνέβαινε αυτό γιατί οι γονείς σου δεν πηγαιναν στο σχολειο να μιλήσουν με τον διευθυντή ή με αυτόν;

    α)Γνωρίζεις ότι οι περισσότερες περιπτώσεις θυμάτων bullying, οι γονεις ποτε δεν γνωρίζουν τίποτα; Ότι πολλά παιδιά σαν και εμένα δεχόμασταν εκφοβισμο και ποτε κανεις δεν το έμαθε; Όχι γιατι δεν έτυχε, γιατί εμεις δεν θέλαμε οχι γιατί μας άρεσε η ήμασταν ανώμαλοι γιατί ντρεπόμασταν, ντρεπόμασταν να αντικρίσουμε στα μάτια τους γονεις μας και να τους πούμε για ότι συμβαίνει.
    Πόσα παιδιά εχουν αυτοκτονίσει που ήταν θύμα bullying, τι πιστευεις ότι ολοι αυτοι οι γονεις απλα γουσταραν να βλέπουν τα παιδια τους ετσι και τα αφησαν να αυτοκτονησουν; Αν το ήξεραν δεν θα το είχαν αποτρέψει;;;



    Πως γίνεται ενώ κάποιος σε χτυπάει όπου σε βρίσκει , εσύ να πηγαίνεις σπίτι του;
    Δηλαδή πως κάποιον που αποφεύγεις με κάθε τρόπο, πως γίνεται να πηγαίνεις μόνος σου στο στόμα του λύκου;
    Για ποιον λόγο δεν μπορούσες να αρνηθεις να πας σπίτι του;

    Ήσουν ποτέ θύμα; Ξέρεις τι σημαίνει φόβος; ξέρεις τι σημαίνει να φοβάσαι τον άλλον και να μην μπορείς να κουνηθεις; να παγώνεις και να νιωθεις ανικανος να κουνησεις ακομα και το μικρο σου δαχτυλάκι; Σου έτυχε ποτε να ήσουν το θύμα; η μήπως είσαι απο αυτους που όταν βλέπουν στη τηλεόραση "κοπέλα ξυλοκοπήθηκε και βιαστηκε απο το συζηγό της" λες "αυτη φταιει, ας εφευγε".
    Πιστευεις οτι ετσι απλά μπορεις να φύγεις; ολοι οσοι κακοποιουνται και βιάζονται γιατι δεν φεύγουν έτσι απλα, αυτη ειναι η λογική σου;
    ΕΣΥ καθεσε στο forum και κατηγορεις εναν εναν οποιον εχει περασει βιασμο, εκφοβισμο οτι αυτη φταινε;;

    Το σπίτι του ήταν ανάμεσα σε άλλα σπίτια ή ήταν απομακρυσμένο;
    Ήταν δικό του το σπίτι ή έμενε με τους γονείς του;

    Τότε με τους γονεις μου ειχαμε μετακομίσει σε ένα χωριό λογο της δουλειας του πατερα μου, μετά χωρισαν και επιστρέψαμε ξανα αθήνα.
    Αρκετά μικρή κοινωνία ηταν.
    Όλα τα αλλα ειναι ίδιες ερωτήσεις...




    Λες ότι δεν έχεις φίλους και βρίσκεις άγνωστους ( από που άραγε ) να έρχονται σπίτι σου και να κάνουν τους φίλους σου ή την κοπέλα σου.
    Μάλιστα δηλαδή πείθεις άγνωστους να στήσουν ένα ολόκληρο θεατρο και εξηγείς και πείθεις σε τελείως άγνωστους να παίξουν ένα ρόλο για να κοροϊδεψεις τους γονείς σου .
    Αυτούς που διαλέγεις για υποτιθέμενους φίλους ,ταιριάζουν με την ψυχοσύνθεση σου ή διαλέγεις ότι μουτσούνα να ναι;
    Τι είναι αυτοί, ηθοποιοί; Και αν είναι, εσύ πως τους εμπιστεύεσαι μέσα στο σπίτι σου άγνωστους;
    Έπειτα όλους αυτούς που φέρνεις σπίτι σου, παίζουν τόσο τέλεια τον ρόλο τους;
    Εσύ πως είσαι ως ηθοποιός; Κοροϊδεύεις καλά τους γονείς σου;
    Κάνετε πρόβες πριν ή όταν βρίσκεστε στο σπίτι σου αυτοσχεδιάζετέ;
    Πιο πριν έλεγες ότι μόλις σε ακουμπάει κάποιος, κλαις.Αυτοι οι άγνωστοι που κάνουν τους φίλους και την κοπέλα σου ,είναι διαχυτικοί μαζί σου και πόσο;
    Αν σε ακουμπήσουν αυτοί, κλαις ή συνεχίζεις να παίζεις τον ρόλο σου;
    Έπειτα νομίζεις οτι οι γονείς σου είναι τόσο χαπατα που δεν καταλαβαίνουν αυτό το υποτιθέμενο θέατρο;


    Και σχετικά με όλες αυτες τις ερωτήσεις που μου κάνεις.
    Σε διάφορες ιστοσελίδες βάζω αγγελία (μπορώ να σου στείλω φωτογραφίες)
    Βρίσκω κοπέλες, να ειμαι ειλικρινής συνήθως κοπέλες που εκδίδονται συνοδοι δηλαδή και τους πληρώνω.
    ΟΧΙ δεν ειμαστε ηθοποιοι, απλα τους εξηγω να έρθουν για λίγο σπίτι μου χωρίς καμία ερωτική πράξη για λιγη ώρα.
    Δεν κάνουμε ΣΕΞ, ΔΕΝ ΦΙΛΙΟΜΑΣΤΕ, ΔΕΝ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΕΠΙΔΑΥΡΟ ΑΠΟ ΠΡΙΝ.
    Εγραψα ολα αυτα για να βρω γκομενα, ειλικρινα αυτο πιστευεις;;; καποιος ανθρωπος θα έπεφτε τοσο χαμηλα;
    Και επειδή πραγματικά με φέρνεις σε σημείο να γινω ρεζίλι εδώ μπροστά σε όλους για να αποδείξω τι; ότι έχω περάσει; τον πόνο μου; την κακοποιησή μου;;; τον βιασμό μου;;;;
    Αργότερα θα ανεβάσω καποιες συνομιλιες που εχω με τις κοπελες αυτες στο email μου, που εξηγω τι θελω ΑΚΡΙΒΩΣ.

    Και Θέλεις κανένα βιντεάκι να με δεις την ώρα που με χτυπουσε; θελεις μηπως να δεις πως ειναι να σε ξευτιλίζουν;; Θέλεις να βγούμε για ένα καφε, να με πάρεις αγκαλια και να δεις πως θα ξεσπάσω σε κλάμματα;;;;;; Και μια κοπέλα απο εδω μέσα, ήρθε σε επικοινωνία μαζι μου, και τώρα αν το διαβάζει μπορει να στο επιβεβαιώσει..και εγω ο ίδιος της είπα ότι δεν θέλω γιατι φοβάμαι μην διαρρεύσει ότι λεω;; ΑΝ εψαχνα γκομενα δεν θα της μιλουσα; δεν θα το επαιζα ανετος;;; εγω ο ιδιος την απομακρυνα.

    Δεν γουστάρω να βρω γκόμενα το καταλαβαινεις; Ουτε καποιος τρολλ ειμαι που ηρθα απλα να περάσει η ώρα μου ποναω μεσα μου και ειμαι παρα πολυ χαλια δεν ζουμε ολη παραδισενια ζωη ωραια; θελω απλα καπου να μιλησω. και αν θέλεις ανταλλαζουμε και τηλεφωνα να στα πω και τηλεφωνικος. τι αλλο να κανω. δεν ξερεις ποσο πολυ ποναω μεσα μου, δεν ξερεις οτι καθε μερα κλαιω και καθε ******** βραδυ βασανιζομαι απο εφιαλτες οτι θελω και εγω να ζησω μια φυσιολογικη ζωη και δεν μπορω οτι θελω να με περνει αγκαλια η μητερα μου και να μην φοβαμαι οτι απλα θελω να με παρει κάποιος μια αγκαλια και αν φοβηθω να μην με αφησει αν κλαψω μην γελασει μαζι μου οτι απλα θελω μονο να ειμαι κανονικος οπως ολοι οι αλλοι θα φτασω γαμωτο 30 χρονων και δεν θα ειμαι ενα σκουπιδι το καταλαβαινεις;;;;;; θα φτασω 30 χρονων και θα καθομαι μονος μου;;; θα ψαχνω τροπους μεχρι και τοτε να αυτοκτονησω να δωσω ενα τελος στη κωλοζωη μου και ακομα δεν θα μπορω οχι γιατι θα ελπιζω σε κατι καλυτερο γιατι μια γαμημενη ζωη ειμαι διλος και τιποτα αλλο θα προσπαθω καπου να μιλησω και δεν θα με καταλαβαινει κανεις το καταλαβαινεις αυτο;;; ακομα και σε ενα forum πιστευουν οτι λεω ψεματα σκεψου να ανοιχτω σε καποιον θα γελανε μαζι μου θα με κοροιδευουν οπως τοτε ξερεις τι ειναι να δεχεσαι σεξουαλικη παρενοχληση να βιαζουν το κορμι σου να κανεις 3 και 4 φορες την ημερα μπανιο να βγαλεις την βρομα απο πανω σου ξερεις τι ειναι να πηγαινεις στη θαλασσα και να πιστυεεις οτι ολοι κοιτανε εσενα γιατι νομιζεις οτι ξερουν οτι σε εχουν βιασει και να ντρεπεσαι και να μην βγαλεις τη μπλουζα σου;;; ξερεις τι ειναι το βραδυ να προσπαθεις να κοιμηθεις και να νιωθεις στη πλατη σου την ανασα απο αυτον που σε βιασεεεεεε;; το ξερειςς;;; ποναω τοσο πολυ μεσα μου και δεν μπορεις να καταλάβεις κανενας δεν μπορει να με καταλαβει τι εχω περασει και τι περναω τι πονο εχω μεσα και δεν θελω να με καταλαβουν θελω απλα να πεθανω το καταλαβαινεις αυτο;;;; θελω να πεσω για υπνο και να μην ξυπνησω ποτε και δεν με ενδιαφερουν οι δικοι μου γιατι πρεπει να κοιταξω και την δικια μου ευτυχια και η δικια μου ευτυχια ξερεις ποια ειναι;;;; να φυγω απο εδω μονο ετσι θα ειμαι ευτιχισμενος. Αν εσυ και η διαχειριση πιστευετε οτι ειμαι τρολλ οτι ηρθα για να βρω γκομενα ας με κανετε μπαν το μονο που θελω ειναι καπου να τα πω καποιος να διαβασει και να καταλαβει ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ για οτι μου εχουν κανει για όλα αυτα που με εκαναν και οταν ΑΥΤΟΚΤΟΝΗΣΩ να ξερουν οτι δεν φταιω εγω και δεν το ηθελα αλλα οτι ΔΕΝ αντεχα αλλο.

    Γενικολογη αοριστολογια χωρίς να απαντάς ουσιαστικά στις ερωτήσεις , πέρασμα στην αντεπίθεση και επίκληση στο συναίσθημα.
    Οκ δεν ξανασχολουμε .με ό,τιι γράφεις

  15. #45
    Quote Originally Posted by Potnia View Post
    Είναι ψυχολογικό forum εδώ η της αστυνομίας. Γιατί να μπει ο οποιοσδήποτε εδώ να γράψει μια τέτοια ιστορία? Ανώνυμα. Δεν τον ξέρουμε. Να κερδίσει το? Αλλά το ερώτημα είναι άλλο. Εσύ φίλε απάντησε σε παρακαλάω γιατί μπαίνεις σε όλη αυτή τη διαδικασία να αμφισβητήσεις το παιδί αυτό. Είναι δικαστήριο εδώ? Ψάχνεις στα γεγονότα που μας διηγήθηκε να βρεις στοιχεία παραθέτεις στοιχεία αναλύεις προσπαθώντας ν αποδείξεις ότι λέει ψέμματα. Γιατί το κάνεις αυτό? Για αναρωτήσου. Για δες τι βρίσκεται μέσα σου. Τι δικό σου δεν μπορείς να δεχτείς και αντιδράς έτσι..
    Πρώτον έχουν παρουσιαστεί εδώ στο φορουμ αμέτρητοι που έχουν γράψει ψεύτικες ιστορίες ( και όχι μόνο τρολ) ή εχουν παραποίησει αρκετά τα γεγονότα.

    Ο καθενας είχε τους λογους του, είχε τον σκοπό του.Κάποιων ο σκοπός τους δεν ήταν και τόσο αθώος.

    Βασικά ξεκινάς ( όχι μόνο εσυ) με λάθος βάση.
    Τι σημαινει ότι επειδη είναι ανώνυμο το φόρουμ δεν έχει λόγο να πει κάποιος ψέματα;
    Επειδή έχει ανωνυμία και δεν τον βλεπει κανείς , σου εγγυάται κανείς ότι μόνο τότε λέει την αλήθεια;
    Εδώ σου λέει ο θεματοθετης μόνος του ότι λέει ψέματα στους γονείς του.
    Γιατί να μην μπορούσε να πει ψεμματα και σε αγνωστους

    Αν κάποιος παρακολουθεί χρόνια το φόρουμ, μπορεί να διαβάσει κάποιες ιστορίες και να σου γράψει μια παρόμοια..Αν ήθελα ( αλλά και πάμπολλοι εδώ μεσα) μπορούσα να σου γράψω μια ιστορία ψεύτικη και να έφθανε μέχρι σαράντα σελίδες και δεν θα είχες πάρει χαμπάρι ότι λέω ψέματα..
    Δηλαδή αν κάποιος θέλει να κάνει κάτι τέτοιο, μην νομίζεις ότι είναι και κάτι τόσο δύσκολο

    Πεσατε όλοι με χαρακτηρισμούς διάφορους , μόνο και μόνο επειδη τον αμφισβήτησα.
    Που κατάντησαμε , η αμφισβήτηση να θεωρείται κακούργημα. .Αν αμφισβήτησεις κάποιον που γράφει εδώ ισοδυναμεί ότι περικλείεις ότι αρνητικό χαρακτηριστικο υπάρχει.Ας είναι

    Θα μπορούσες όλο αυτό αν ηΘελες να το δεις και από την θετική πλευρά.
    Να έλεγες για παραδειγμα Κοίτα αυτός μου δίνει μια άλλη οπτική, κάτι που δεν το είχα σκεφτεί.Μηπως να κρατήσω μια απόσταση γιατί πολλά γίνονται.
    Αντί αυτού πέρασες στην επίκριση.

    Οπότε άκου όλες τις απόψεις και μην βιάζεσαι να δικάσεις

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Ξυλο στην παιδικη ηλικια
    By davidh in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 2
    Last Post: 10-01-2021, 17:50
  2. Κακοποίηση σε παιδική ηλικια
    By Sofaki in forum Κακοποίηση
    Replies: 18
    Last Post: 28-08-2019, 20:46
  3. Παιδικη ηλικια και ψυχωση
    By kostas1983 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 22-01-2013, 02:33
  4. ΑΛΛΑΓΗ ΑΡΙΣΤΕΡΟΧΕΙΡΑ ΣΕ ΔΕΞΙΟΧΕΙΡΑ ΣΤΗΝ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ
    By Knitter in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 17
    Last Post: 26-11-2010, 10:56
  5. Παιδική ηλικία σχφ
    By helena23 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 16
    Last Post: 29-03-2010, 01:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •