Mια συμβουλή
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    1

    Mια συμβουλή

    Καλησπέρα σας,

    Έχοντας πάει σε ψυχολόγο αμέτρητες φορές τα τελευταία χρόνια, που υπήρξαν πολύ πολύ δύσκολα. Τα τελευταία 3 χρόνια μου γύρισε σε ΙΔΨ από τι μου είπε η ψυχολόγος μου. Οι ιδέες μου πλέον με ταλαιπωρούν τόσο πολύ που ότι και να κάνω πλέον αποτελεί μαραθώνιο και πολύ συχνά καταλήγει σε άσχημες κρίσεις πανικού, με εμένα να τρέμω σαν το κοτόπουλο. Η σύμβουλος ψυχικής υγείας μου είπε να επισκεφτώ ψυχίατρο.
    Πραγματικά νιώθω απαίσια, αλλά συγχρόνως φοβάμαι. Γνωρίζω ότι η κατάλληλη θεραπεία μπορεί να βοηθήσει πολύ, παρόλα αυτά τα φάρμακα και οι παρενέργειες με φοβίζουν περισσότερο.

    Υπάρχει καμία συμβουλή από κάποιον που να έχει πάει και να έχει νιώσει καλύτερα?
    Κάποιον να έχει καταφέρει να διαχειριστεί τις ιδέες?


    Ευχαριστώ εκ των προτέρων σε όποιον απαντήσει.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2017
    Posts
    200
    Quote Originally Posted by PurpleLu View Post
    Καλησπέρα σας,

    Έχοντας πάει σε ψυχολόγο αμέτρητες φορές τα τελευταία χρόνια, που υπήρξαν πολύ πολύ δύσκολα. Τα τελευταία 3 χρόνια μου γύρισε σε ΙΔΨ από τι μου είπε η ψυχολόγος μου. Οι ιδέες μου πλέον με ταλαιπωρούν τόσο πολύ που ότι και να κάνω πλέον αποτελεί μαραθώνιο και πολύ συχνά καταλήγει σε άσχημες κρίσεις πανικού, με εμένα να τρέμω σαν το κοτόπουλο. Η σύμβουλος ψυχικής υγείας μου είπε να επισκεφτώ ψυχίατρο.
    Πραγματικά νιώθω απαίσια, αλλά συγχρόνως φοβάμαι. Γνωρίζω ότι η κατάλληλη θεραπεία μπορεί να βοηθήσει πολύ, παρόλα αυτά τα φάρμακα και οι παρενέργειες με φοβίζουν περισσότερο.

    Υπάρχει καμία συμβουλή από κάποιον που να έχει πάει και να έχει νιώσει καλύτερα?
    Κάποιον να έχει καταφέρει να διαχειριστεί τις ιδέες?


    Ευχαριστώ εκ των προτέρων σε όποιον απαντήσει.
    Καταρχάς παίζει ρόλο το ποσό σε ταλαιπωρεί η ιψδ στην καθημερινότητα σου.σιγουρα θα ήταν καλή ιδέα μια επίσκεψη σε ψυχιατρο,ώστε να σου πει τι πρέπει να κάνεις.οσο αφορά την φαρμακευτική αγωγή συνήθως είναι μονόδρομος στην ιψδ για μέγιστα αποτελέσματα.

Similar Threads

  1. Μια συμβουλή
    By Clementine in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 13-12-2013, 11:59
  2. ΤΗΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΑΣ
    By thanos31 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 16-08-2012, 10:09
  3. την συμβουλή σας!!
    By KKLEO in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 20-03-2010, 15:59
  4. Μια συμβουλή....
    By elpida1989 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 7
    Last Post: 15-02-2010, 11:32
  5. Συμβουλή...
    By alexandros3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 09-06-2007, 18:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •