Ασεξουαλ η κάτι αλλο? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 52
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Τώρα πλέον δεν ξέρω αν θέλω να κάνω σεξ.πλέον με κουράζει και η σκεψη του.με αγχωνει.οπότε με βολευει να μείνω και έτσι.
    Από την άλλη κάνω ερωτικές σκεψεις για άλλους αντρους.ειδικά όταν τυχαινει όπως τώρα να με φλερταρουν και να προτεινουν να βγούμε τότε ξανά θυμάμαι το πρόβλημα μου και την σεξουαλικη έλξη που νοιώθω για αλλους.
    Πριν τα 27 ενώ ήθελα να κάνω σχέση δεν βγήκα ποτέ με κανέναν από φόβο απορριψης.αισθανομουν και αισθάνομαι ασχημη και λιγη για τον οποιονδηποτε.
    Με τον φίλο μου μπορεί να μην κάνουμε σεξ αλλά έχουμε βρει τρόπο να ικανοποιουμαστε και οι δύο μαζί. Δεν είπα ποτέ ότι αδιαφορει για το κομμάτι της ικανοποιησης μου.αδιάφορει για αλλά πράγματα μέσα στη σχεση και με έχει στην άκρη.πολλές φορές αισθάνομαι μόνη μέσα στη σχεση.
    οχι, δεν σε βολευει να μεινεις "ετσι".
    αυτην την στιγμη, το προβλημα ειναι οτι για ολους τους λογους, και γιατι εχει περασει τοσος καιρος, δεν εισαι ερωτευμενη με τον συντροφο σου, αλλα ουτε συντροφικη σχεση καλη εχετε.
    απο την στιγμη πουσ κεφτεσαι ερωτικα αλλους ανδρες, πρεπει να κανεις νεεες γνωριμιες και να ερωτευθεις..
    σε μπλοκαρει το οτι δεν εχεις κανει σεξ, γιατι φοβασαι οτι θα απορριφθεις γι αυτο.
    ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ.
    δεν σου ειπα να βγεις και ν αρχισεις τις ξεπετες.
    γνωριμια ουσιαστικη, θα κανεις. οταν σε ερωτευθει καποιος και τον ερωτευθεις κι εσυ, δεν θα νοιαζεται καθολου για το ποσα εχεις κανει στο σεξ. σε διαβεββαιωνω γι αυτο.
    μονο καποιος που ψαχνει ξεπετες μπορει να νοιαστει. εσενα δεν σε ενδιαφερουν αυτοι.
    σε ενδιαφερει μια ολοκληρωμενη σχεση.
    αλλα φοβασαι την μοναξια και προτιμας να ζεις δυστυχισμενη.
    τολμησε το και θα δεις τι χανεις για να συμβιβαζεσαι σε μια νεκρη σχεση...

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Θα πήγαινα σε σεξολογο αν υπηρχε εδώ που μένω. Αλλά δεν υπάρχει δυστυχώς και είναι αρκετά μακριά μας.
    Πάντως έχω σκεφτεί να κάνω σεξ με άλλον αλλά και πάλι είμαι σίγουρη ότι δεν θα μπορώ. Όχι με γνωστό πάντως γιατί ντρέπομαι να του πω την αληθεια.αν δεν είχα σχέση θα δοκιμαζα να βγω με καποιον άλλον. Αυτή τη στιγμή που μιλάμε μου προτειναν τρία άτομα να βγούμε.αλλες φορές παράδειγμα δεν υπάρχει κάποιος να με φλερταρει για πολύ καιρό και έτσι δεν σκέφτομαι την κατάσταση μου. Όταν όμως με φλερταρουν και μου ξυπνανε την σεξουαλικη επιθυμία τότε σκέφτομαι τον χωρισμό.
    Αλλά και πάλι μόνη θα καταληξω.αν χωρίσω και δεν κάνω σεξ με αλλον στα ιδια και χειρότερα θα μεινω

    γιατι δεν δοκιμαζεις με τον συντροφο σου κατι πικαντικο να τον διεγυρεις οπως καποιο εσωρουχο αυτα πιανουν σε εμας τους αντρες
    το οτι τελειωνει γρηγορα ειναι ενα θεμα ψυχολογικο και θελει βοηθεια απο καποιον ειδικο ,αλλα και εκει δεν υπαρχει θεμα με το σεξ μπορειται να κανετε προκατακτικα την ωρα του σεξ εκει που αισθανεται οτι θα τελειωσει να βγει ωστε να καθηστερηση

  3. #33
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οχι, δεν σε βολευει να μεινεις "ετσι".
    αυτην την στιγμη, το προβλημα ειναι οτι για ολους τους λογους, και γιατι εχει περασει τοσος καιρος, δεν εισαι ερωτευμενη με τον συντροφο σου, αλλα ουτε συντροφικη σχεση καλη εχετε.
    απο την στιγμη πουσ κεφτεσαι ερωτικα αλλους ανδρες, πρεπει να κανεις νεεες γνωριμιες και να ερωτευθεις..
    σε μπλοκαρει το οτι δεν εχεις κανει σεξ, γιατι φοβασαι οτι θα απορριφθεις γι αυτο.
    ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ.
    δεν σου ειπα να βγεις και ν αρχισεις τις ξεπετες.
    γνωριμια ουσιαστικη, θα κανεις. οταν σε ερωτευθει καποιος και τον ερωτευθεις κι εσυ, δεν θα νοιαζεται καθολου για το ποσα εχεις κανει στο σεξ. σε διαβεββαιωνω γι αυτο.
    μονο καποιος που ψαχνει ξεπετες μπορει να νοιαστει. εσενα δεν σε ενδιαφερουν αυτοι.
    σε ενδιαφερει μια ολοκληρωμενη σχεση.
    αλλα φοβασαι την μοναξια και προτιμας να ζεις δυστυχισμενη.
    τολμησε το και θα δεις τι χανεις για να συμβιβαζεσαι σε μια νεκρη σχεση...
    Το ξέρω ότι αυτό που λες είναι το ορθο και αυτό που πρέπει να κάνω αλλά δεν μπορώ να ξεχάσω ποτέ πως ένοιωσα όταν με παρατησε ο πρώην μου και έμεινα μόνη.
    Δεν συγκρίνεται η δυστυχια που έχω τώρα με την δυστυχια που είχα τότε. Τότε πήγα να πεθανω.
    Γι αυτο φοβάμαι να μείνω μόνη. Έπειτα ο φίλος μου μου είχε σταθεί στο παρελθόν.αυτός με έκανε να ξεπεράσω την καταθλιψη και δεν μπορώ να του το ξεπληρωσω έτσι.
    Μπορώ να πνιξω τις ερωτικες επιθυμιες μου για άλλους άντρες άλλωστε από ότι βλέπω μαγνητιζω όλο παντρεμενους και άτομα που ζητάνε ξεπετες οπότε τι να ρισκαρω.
    το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να βγαίνω παραλληλα και με άλλον. Το προτεινα και στον φίλο μου να κάνει το ιδιο και φυσικά δεν το δέχτηκε. Γιατι μπορεί εγώ να τον πάω πίσω στο θέμα σεξ και ίσως να καταφέρει να το ξεπερασει με μια άλλη. Βέβαια ρισκάρω να τον χάσω αλλά κάτι πρέπει να κάνουμε για να βγούμε από αυτό το μαρτυριο

  4. #34
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    γιατι δεν δοκιμαζεις με τον συντροφο σου κατι πικαντικο να τον διεγυρεις οπως καποιο εσωρουχο αυτα πιανουν σε εμας τους αντρες
    το οτι τελειωνει γρηγορα ειναι ενα θεμα ψυχολογικο και θελει βοηθεια απο καποιον ειδικο ,αλλα και εκει δεν υπαρχει θεμα με το σεξ μπορειται να κανετε προκατακτικα την ωρα του σεξ εκει που αισθανεται οτι θα τελειωσει να βγει ωστε να καθηστερηση
    Δεν έχω θέμα στο να τον διεγυρω.όταν έχει αγχος βέβαια πΟλυ δεν εχει διάθεση για τίποτα. Αλλά σε γενικές γραμμές έχει διαθεση εντάξει όχι καθημερινά απλως τελειωνει μερικές φορές χωρίς καν να τον αγγίζω.
    Αλλά είναι τα θέματα μας δυστυχως εκτος του σεξ.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Δεν έχω θέμα στο να τον διεγυρω.όταν έχει αγχος βέβαια πΟλυ δεν εχει διάθεση για τίποτα. Αλλά σε γενικές γραμμές έχει διαθεση εντάξει όχι καθημερινά απλως τελειωνει μερικές φορές χωρίς καν να τον αγγίζω.
    Αλλά είναι τα θέματα μας δυστυχως εκτος του σεξ.

    το σεξ είναι 1000% ψυχολογικό κομμάτι λίγο άγχος να έχεις πάει δεν γίνεται τίποτα
    καντου λίγο μασάζ να τον χαλαρώσεις αυτά πιάνουν, άνθρωποι είμαστε όλοι άγχος έχουμε

    έχετε πάει σε κάποιον ουρολόγο? Αν επιτρέπεται εσύ τελειώνεις όταν κάνετε σεξ και πόσοι συχνότητα κάνετε σεξ

  6. #36
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    το σεξ είναι 1000% ψυχολογικό κομμάτι λίγο άγχος να έχεις πάει δεν γίνεται τίποτα
    καντου λίγο μασάζ να τον χαλαρώσεις αυτά πιάνουν, άνθρωποι είμαστε όλοι άγχος έχουμε

    έχετε πάει σε κάποιον ουρολόγο? Αν επιτρέπεται εσύ τελειώνεις όταν κάνετε σεξ και πόσοι συχνότητα κάνετε σεξ
    Πανο αν διαβάσεις από την αρχή το ποστ θα σου δοθούν οι απαντησεις σε αυτά που ρωτάς.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Πανο αν διαβάσεις από την αρχή το ποστ θα σου δοθούν οι απαντησεις σε αυτά που ρωτάς.
    ναι το διάβασα είναι όντως πολλά χρόνια που δεν μπορείς να τελειώσεις αλλά αυτό γίνεται και όταν αυτοικανοποιησε?

    τελικά δεν κατάλαβα έχεις επιθυμία για σεξ ή όχι αυτό δεν το κατάλαβα

  8. #38
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    ναι το διάβασα είναι όντως πολλά χρόνια που δεν μπορείς να τελειώσεις αλλά αυτό γίνεται και όταν αυτοικανοποιησε?

    τελικά δεν κατάλαβα έχεις επιθυμία για σεξ ή όχι αυτό δεν το κατάλαβα
    Μαλλον δεν το διάβασες καλά πάλι.

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Μαλλον δεν το διάβασες καλά πάλι.
    αφού δεν το διάβασα εγώ καλά γιατί δεν το εξηγείς εσύ?
    και απλώς μόνο κάνεις υποδείξεις

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Αποστολια View Post
    Το ξέρω ότι αυτό που λες είναι το ορθο και αυτό που πρέπει να κάνω αλλά δεν μπορώ να ξεχάσω ποτέ πως ένοιωσα όταν με παρατησε ο πρώην μου και έμεινα μόνη.
    Δεν συγκρίνεται η δυστυχια που έχω τώρα με την δυστυχια που είχα τότε. Τότε πήγα να πεθανω.
    Γι αυτο φοβάμαι να μείνω μόνη. Έπειτα ο φίλος μου μου είχε σταθεί στο παρελθόν.αυτός με έκανε να ξεπεράσω την καταθλιψη και δεν μπορώ να του το ξεπληρωσω έτσι.
    Μπορώ να πνιξω τις ερωτικες επιθυμιες μου για άλλους άντρες άλλωστε από ότι βλέπω μαγνητιζω όλο παντρεμενους και άτομα που ζητάνε ξεπετες οπότε τι να ρισκαρω.
    το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι να βγαίνω παραλληλα και με άλλον. Το προτεινα και στον φίλο μου να κάνει το ιδιο και φυσικά δεν το δέχτηκε. Γιατι μπορεί εγώ να τον πάω πίσω στο θέμα σεξ και ίσως να καταφέρει να το ξεπερασει με μια άλλη. Βέβαια ρισκάρω να τον χάσω αλλά κάτι πρέπει να κάνουμε για να βγούμε από αυτό το μαρτυριο
    καλημερα.
    αλλο να φυγεις, κι αλλο να σε παρατησουν...
    επιπλεον, ΜΗΠΩΣ οταν σε παρατησε ο πρωην, ησουν ακομα ερωτευμενη;;; αλλο να φευγεις απο μια τελειωμενη σχεση κι αλλο να σε παρατανε ερωτευμενη...
    οταν καποιος σε εχει βηθησει, αλλα δενε χεις αισθηματα απεναντι του, γινεσαι φιλος του... τον βοηθας κι εσυ... του φερεσαι τιμια, τον ενημερωνεις τι συμβαινει και τι σκοπευεις να κανεις.
    ΔΕΝ χαντακωνεις την ζωη σου ομως, επειδη καποτε σε βοηθησε. δεν μενεις σε μια σχεση που δεν σε ικανοποιει σε τπτ πια, δεν στερεισαι τον ερωτα σε ολη σου την ζωη, ενω τον θελεις..
    δεν σου ειπα να πας με παντρεμενους, υπαρχουν και ελευθεροι.
    αν δεν εισαι ελευθερη εσυ ομως, πως να σε πλησιασει ο ελευθερος; υπαρχουν κι ελευθερες..
    αν νομιζεις οτι θες να βγαινεις παραλληλα κι αφου το δεχεσαι κι απ τον συντροφο σου, ενημερωσε τον και καντο.
    δεν μπορεις να εισαι ομηρος μια ζωη σε μια τετοια κατασταση.
    αν αντιμετωπισες καταθλιψη στα 30 , τι θα αντιμετωπισεις οταν βρεθεις στα 50 και συνειδητοποιησεις οτι δενε χεις ζησει ενω μπορουσες;;

    ΞΕΚΙΝΑ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ, να ξεκαθαρισεις τις σκεψεις και τα θελω σου και να τα βαλεις σε μια σειρα, να αποφασισεις πως θα κινηθεις. μην επαναπαυεσαι στο τελμα. ειναι υγρο και ζεστο, αλλα ΣΕ ΡΟΥΦΑΕΙ.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    πανος 19, πραγματι, αν ενδιαφερεσαι να βοηθησεις, μπορουσες αν μη τι αλλο να εχεις διαβασει το θεμα.
    δεν τους λειπει η ερωτικη επιθυμια για να προτεινεις ερεθισματα. ΣΕΞ δεν μπορουν να κανουν. αυτος ερεθιζεται αλλα δεν μπορει να κανει σεξ. τελειωνει αμεσως. τι να του κανουν τα ερεθισματα; να τελειωσει πριν ξεκινησει;

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    πανος 19, πραγματι, αν ενδιαφερεσαι να βοηθησεις, μπορουσες αν μη τι αλλο να εχεις διαβασει το θεμα.
    δεν τους λειπει η ερωτικη επιθυμια για να προτεινεις ερεθισματα. ΣΕΞ δεν μπορουν να κανουν. αυτος ερεθιζεται αλλα δεν μπορει να κανει σεξ. τελειωνει αμεσως. τι να του κανουν τα ερεθισματα; να τελειωσει πριν ξεκινησει;

    εγώ πάντως θέλω να βοηθήσω αλλά μάλλον δεν σας αρέσει και με σνομπαρετε
    τις πρότεινα τρόπο να μην τελειώνει γρήγορα ο φίλος της αλλά δεν το διάβασε καλά μάλλον

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    εγώ πάντως θέλω να βοηθήσω αλλά μάλλον δεν σας αρέσει και με σνομπαρετε
    τις πρότεινα τρόπο να μην τελειώνει γρήγορα ο φίλος της αλλά δεν το διάβασε καλά μάλλον
    οκ, αν προτεινες τροπο να μην τελειωνει γρηγορα, εισαι στην σωστη κατευθυνση. δεν θα το διαβασα εγω, φαινεται..

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οκ, αν προτεινες τροπο να μην τελειωνει γρηγορα, εισαι στην σωστη κατευθυνση. δεν θα το διαβασα εγω, φαινεται..
    είναι το #32

  15. #45
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα.
    αλλο να φυγεις, κι αλλο να σε παρατησουν...
    επιπλεον, ΜΗΠΩΣ οταν σε παρατησε ο πρωην, ησουν ακομα ερωτευμενη;;; αλλο να φευγεις απο μια τελειωμενη σχεση κι αλλο να σε παρατανε ερωτευμενη...
    οταν καποιος σε εχει βηθησει, αλλα δενε χεις αισθηματα απεναντι του, γινεσαι φιλος του... τον βοηθας κι εσυ... του φερεσαι τιμια, τον ενημερωνεις τι συμβαινει και τι σκοπευεις να κανεις.
    ΔΕΝ χαντακωνεις την ζωη σου ομως, επειδη καποτε σε βοηθησε. δεν μενεις σε μια σχεση που δεν σε ικανοποιει σε τπτ πια, δεν στερεισαι τον ερωτα σε ολη σου την ζωη, ενω τον θελεις..
    δεν σου ειπα να πας με παντρεμενους, υπαρχουν και ελευθεροι.
    αν δεν εισαι ελευθερη εσυ ομως, πως να σε πλησιασει ο ελευθερος; υπαρχουν κι ελευθερες..
    αν νομιζεις οτι θες να βγαινεις παραλληλα κι αφου το δεχεσαι κι απ τον συντροφο σου, ενημερωσε τον και καντο.
    δεν μπορεις να εισαι ομηρος μια ζωη σε μια τετοια κατασταση.
    αν αντιμετωπισες καταθλιψη στα 30 , τι θα αντιμετωπισεις οταν βρεθεις στα 50 και συνειδητοποιησεις οτι δενε χεις ζησει ενω μπορουσες;;

    ΞΕΚΙΝΑ ΨΥΧΟΘΕΡΑΠΕΙΑ, να ξεκαθαρισεις τις σκεψεις και τα θελω σου και να τα βαλεις σε μια σειρα, να αποφασισεις πως θα κινηθεις. μην επαναπαυεσαι στο τελμα. ειναι υγρο και ζεστο, αλλα ΣΕ ΡΟΥΦΑΕΙ.
    Σε ευχαριστώ remedy για την βοήθεια σου.
    Πράγματι δεν ξέρω τι να κάνω.
    Ναι όταν χωρισαμε με τον πρωην αρχικά εγώ τον είχα διώξει πολλές φορές αλλά θεωρούσα ότι θα με παρακαλαει για παντα.αυτός κάπου κουραστηκε και είναι λογικό και είπε το οριστικο τελος και μου στοίχισε γιατί εγώ ήμουν ακόμη ερωτευμενη μαζί του.
    Σε ψυχολογο είχα πάει για κανένα χρόνο περίπου δεν μπόρεσα να καταφέρω κάτι ούτε στο σεξουαλικο τομεα καί ετσι τα παράτησα. Τωρα πλέον δεν έχω την διαθεση να ξεκινήσω από την αρχή. Είναι πιο δύσκολο να πάω σε ψυχολόγο πάρα να μείνω δυστυχισμενη σε όλη μου την ζωη.είναι κάτι που το έχω συνηθίσει πλέον καί δεν νομιζω να μπορεί να αλλαξει.
    Του το προτείνα να βγούμε με άλλους και δεν ήθελε φυσικά. Και εγώ βέβαια αν βγει με άλλη θα ζηλεψω και ίσως τον χάσω αν λύσει το πρόβλημα του και μετά δει ότι δεν του κανω.θα είναι ένα ρίσκο αυτο και για τους δύο.
    Δεν είχα σκεφτεί ποτέ πως θα είμαι στα 50 αφού τώρα είμαι έτσι. Έχεις απόλυτο δίκιο σε όλα και μου έδωσες τροφή για σκέψη.

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. Αδιαφορία ή κάτι άλλο;
    By guest1 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 46
    Last Post: 21-02-2020, 10:08
  2. μεγαλο προβλημα στο να ολοκληρωσω, ασεξουαλ η λεσβια;
    By mar95 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 83
    Last Post: 18-06-2019, 23:58
  3. Υπάρχει τρόπος να γίνω ασέξουαλ;
    By katmih8 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 89
    Last Post: 15-12-2017, 10:23
  4. ΙΨΔ; Ή ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ;
    By Red_Rabbit in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 15
    Last Post: 26-08-2014, 14:57
  5. Ανασφάλεια ή κάτι άλλο?
    By Deleted-member-220416 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 34
    Last Post: 07-05-2013, 05:52

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •