Απορία
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5

Thread: Απορία

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258

    Απορία

    Καλησπέρα παιδιά πήγα σε ψυχολόγο για τις αρρωστοφοβιες μου! Πήγα μιλήσαμε της εξήγησα τι έχω και τι νιώθω! Ο φόβος μου εδώ καο ένα μήνα είναι ο όγκος εγκεφάλου! Εζω και όλα τα συμπτώματα και μ είπε ότι είναι ψυχοσωματικά αλλά δεν την πίστεψα ρε παιδιά..
    Έχω έντονη ζάλη πονοκέφαλο μουδιασματα βλέπω θολά που και που δεν μπορώ να πιστέψω ότι όλα είναι από το μυαλό μου φοβάμαι…Κάθε μέρα ξυπνάω κ κοιμάμαι με αυτήν την σκέψη ότι το έχω! Έχει τέτοια δύναμη το μυαλό;;

  2. #2
    Quote Originally Posted by Nikosnilouuu View Post
    Καλησπέρα παιδιά πήγα σε ψυχολόγο για τις αρρωστοφοβιες μου! Πήγα μιλήσαμε της εξήγησα τι έχω και τι νιώθω! Ο φόβος μου εδώ καο ένα μήνα είναι ο όγκος εγκεφάλου! Εζω και όλα τα συμπτώματα και μ είπε ότι είναι ψυχοσωματικά αλλά δεν την πίστεψα ρε παιδιά..
    Έχω έντονη ζάλη πονοκέφαλο μουδιασματα βλέπω θολά που και που δεν μπορώ να πιστέψω ότι όλα είναι από το μυαλό μου φοβάμαι…Κάθε μέρα ξυπνάω κ κοιμάμαι με αυτήν την σκέψη ότι το έχω! Έχει τέτοια δύναμη το μυαλό;;
    Και γιατι δεν πας ν κανεις μια μαγνητικη εγκεφαλου?
    Μην δεν βρουν ογκο κ δν εχεις λογο ν αγχωνεσαι?

  3. #3
    kostis pep01
    Guest
    καλησπερα. ασχετο το μηνυμα μου αλλα μπορει κανεις να μου δωσει το μεηλ ενος εκ των διαχειριστων δε ξερω τι γινεται.
    δε βρισκω κανεναν εδω για επικοινωνια

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Theshotgun View Post
    Και γιατι δεν πας ν κανεις μια μαγνητικη εγκεφαλου?
    Μην δεν βρουν ογκο κ δν εχεις λογο ν αγχωνεσαι?
    Για τον ακριβώς αντίθετο λόγο φοβάμαι ότι θα βρουν και δεν θα αντέξω

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,096
    Κανονικά πρώτα πρέπει να αποκλείσεις το οργανικό αίτιο με εξετάσεις και μετά να μιλήσουμε για το ψυχολογικό κομμάτι. Τότε θα χρειαστεί δουλειά με τον εαυτό σου και ενδεχομένως, αυτό θα το κρίνει ο γιατρός σου, κάποια αγωγή για έλεγχο του άγχους. Γιατί τώρα είναι ο φόβος για όγκο στον εγκέφαλο, μετά κάτι άλλο κλπ. Εσύ όμως σαμποτάρεις τον εαυτό σου, ξεκινάς από την ψυχολόγο όμως ταυτόχρονα αρνεισαι αυτό που σου λέει ότι είναι δηλαδή ψυχολογικό. Έτσι συντηρείς τον φόβο που στην ουσία είναι αυτό που θες, όπως σου έχω ξαναπεί κι εγώ και είπε και πιο πάνω ο theshotgun.

Similar Threads

  1. Απορία
    By Nikosnilouuu in forum Κακοποίηση
    Replies: 1
    Last Post: 31-03-2021, 17:04
  2. Απορία.
    By Gallowdance in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 23-01-2016, 18:33
  3. Απορία
    By ellielli in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 21-01-2016, 18:24
  4. Απορία.....
    By WhyAlwaysMe? in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 7
    Last Post: 28-12-2015, 00:36
  5. Απορία νο3
    By turtle in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 14
    Last Post: 14-10-2015, 16:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •