Πρόβλημα με τους γονείς της κοπέλας μου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
  1. #1
    Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    30

    Πρόβλημα με τους γονείς της κοπέλας μου

    Καλησπερα, ειμαι με μια κοπελα 5 μηνες. Εγω ειμαι 26 και αυτη 18 (τωρα εδωσε πανελληνιες). Μπορει να φανω mainstream και να το λενε ολοι, αλλα η κοπελα κουβαλαει τα μυαλα τα δικα μου, εννοω δεν ειναι παιδακι και ταιριαζουμε πολυ.Αν ηταν παιδακι δεν θα εμπαινα καν στην διαδικασια γιατι δεν θα με ενδιεφερε κιολας. Γενικα τα βρισκουμαι ειμαστε ολα μια χαρα, εχω σκεφτει οτι θα παω και μαζι της οπου περασει εχω την δυνατοτητα και ας το πουμε το παμε σοβαρα. Ας το πουμε οτι ειμαι η πρωτη της σοβαρη σχεση. Το προβλημα τωρα ειναι οι γονεις της. Ξερουν τα παντα για μενα ξερουν οτι βγαινουμε οτι ειμαστε μαζι τοσο καιρο λενε οτι δεν εχουν προβλημα ενω τις εχουν πει καποια πραγματα οπως το οτι δν ειναι και "τοσο σωστο" αυτο που κανει γτ χαραμιζει τα καλυτερα της χρονια σ σχεση σοβαρη και ισως της λειψουν αργοτερα πραγματα και θα το μετανιωσει. Παρολα αυτα δεν θελουν να με γνωρισουν, γιατι λενε οτι δεν χρειαζεται, δεν την παιρνω απο το σπιτι αλλα απο την γωνια( ενω το ξερουν)δεν την αφηνουν να ερθει πχ να κοιμηθει σπιτι μου, η να παω ενα διημερο καπου. παρα μονο να βγαινουμε καθε μερα αντε και καμια μονοημερη. Εγω απο αυτο πιεζομαι και την πιεζω και αυτη χωρις να φταιει βεβαια.Εγω ειμαι 26 και δεν μου αρκουν αυτα οπως ειναι λογικο. Αυτη επειδη τα περναει πρωτη φορα εχει προβλημα αλλα ενταξει δεν την πειραζουν (καταβαθος παντα) και τοσο γιατι ειναι για ολα πρωτη της φορα και περναει καλα. Και εχω φτασει σε αδιεξοδο και δεν ξερω τι να κανω. Μας το χαλανε τοσο πολυ που δεν αντεχω νομιζω αλλο. Η κοπελα για μενα αξιζει πολλα. Κ βλεπω και την ιδια ανταποκριση.Κανει συχνα συζητησεις με τους γονεις της για τα θεματα, μεχρι που εκανε και πριν λιγες μερες και της ειπαν οτι αφου αυτο θελει θα την στηριξουν σε αυτο. Εγω δεν βλεπω καποια στηριξη. Ισως εχουν στο μυαλο τους οτι οταν φυγει θα το τελειωσουμε.... Τι να κανω...Να περιμενω? Δεν βλεπω να αλλαζουν συμπεριφορα οι δικοι της και φοβαμαι οτι μπορει να περασουν μηνες ακομα πιεσης η και χρονος η και χρονια που λεει ο λογος και να εχουμε ακομα τα ιδια. Δεν ειναι κριμα να την "σβησουμε" για τετοιο λογο? Απο την αλλη ισως πρεπει κιολας...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Θα περάσει στην πόλη που μένετε τωρα ή μακρυά?

  3. #3
    Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    30
    Λογικά μακρυά.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Ως εκ των υστέρων προφήτης και παθων μιλαω και σε διαβεβαιώ οτι είναι μεγάλη μλκια να κάνει κάποιος σοβαρή σχέση που θα καταλήξει σε γαμο (αυτο εννοώ σοβαρή σχέση) την πρώτη σχεση του.

    ΑΝ εχω λοιπόν καταλάβει σωστά, τότε βάση αυτου σωστά τα λένε οι γονείς της.

    Οι πιθανότητες να παει μακροχρόνια καλα αυτη η σχέση είναι εναντίον σας.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,595
    Quote Originally Posted by flavor View Post
    Καλησπερα, ειμαι με μια κοπελα 5 μηνες. Εγω ειμαι 26 και αυτη 18 (τωρα εδωσε πανελληνιες). Μπορει να φανω mainstream και να το λενε ολοι, αλλα η κοπελα κουβαλαει τα μυαλα τα δικα μου, εννοω δεν ειναι παιδακι και ταιριαζουμε πολυ.Αν ηταν παιδακι δεν θα εμπαινα καν στην διαδικασια γιατι δεν θα με ενδιεφερε κιολας. Γενικα τα βρισκουμαι ειμαστε ολα μια χαρα, εχω σκεφτει οτι θα παω και μαζι της οπου περασει εχω την δυνατοτητα και ας το πουμε το παμε σοβαρα. Ας το πουμε οτι ειμαι η πρωτη της σοβαρη σχεση. Το προβλημα τωρα ειναι οι γονεις της. Ξερουν τα παντα για μενα ξερουν οτι βγαινουμε οτι ειμαστε μαζι τοσο καιρο λενε οτι δεν εχουν προβλημα ενω τις εχουν πει καποια πραγματα οπως το οτι δν ειναι και "τοσο σωστο" αυτο που κανει γτ χαραμιζει τα καλυτερα της χρονια σ σχεση σοβαρη και ισως της λειψουν αργοτερα πραγματα και θα το μετανιωσει. Παρολα αυτα δεν θελουν να με γνωρισουν, γιατι λενε οτι δεν χρειαζεται, δεν την παιρνω απο το σπιτι αλλα απο την γωνια( ενω το ξερουν)δεν την αφηνουν να ερθει πχ να κοιμηθει σπιτι μου, η να παω ενα διημερο καπου. παρα μονο να βγαινουμε καθε μερα αντε και καμια μονοημερη. Εγω απο αυτο πιεζομαι και την πιεζω και αυτη χωρις να φταιει βεβαια.Εγω ειμαι 26 και δεν μου αρκουν αυτα οπως ειναι λογικο. Αυτη επειδη τα περναει πρωτη φορα εχει προβλημα αλλα ενταξει δεν την πειραζουν (καταβαθος παντα) και τοσο γιατι ειναι για ολα πρωτη της φορα και περναει καλα. Και εχω φτασει σε αδιεξοδο και δεν ξερω τι να κανω. Μας το χαλανε τοσο πολυ που δεν αντεχω νομιζω αλλο. Η κοπελα για μενα αξιζει πολλα. Κ βλεπω και την ιδια ανταποκριση.Κανει συχνα συζητησεις με τους γονεις της για τα θεματα, μεχρι που εκανε και πριν λιγες μερες και της ειπαν οτι αφου αυτο θελει θα την στηριξουν σε αυτο. Εγω δεν βλεπω καποια στηριξη. Ισως εχουν στο μυαλο τους οτι οταν φυγει θα το τελειωσουμε.... Τι να κανω...Να περιμενω? Δεν βλεπω να αλλαζουν συμπεριφορα οι δικοι της και φοβαμαι οτι μπορει να περασουν μηνες ακομα πιεσης η και χρονος η και χρονια που λεει ο λογος και να εχουμε ακομα τα ιδια. Δεν ειναι κριμα να την "σβησουμε" για τετοιο λογο? Απο την αλλη ισως πρεπει κιολας...
    ο "τοσος καιρος" που ειστε μαζι, ειναι οι 5 μηνες;;;;
    ποια δικα σου μυαλα κουβαλαει και δεν ειναι παιδακι; κι εσυ, παιδακι εισαι...
    αν θεωρεις 5 μηνες, διαστημα για να κριθει μια σχεση και μαλιστα απο τ οσο απειρους ανθρωπους, ενας 26 χρονο και ενα κοριτσακι που δεν εχει ξανακανει σχεση, τι να σου πω... εμενα παλι μου δινεις την εικονα, οτι θελεις να την καπαρωσεις στα γρηγορα πριν ανοιξει τα ματια της και δει τι θελει να κανει στην ζωη της...

    οι γονεις της εχουν απολυτο δικιο να φοβουνται μην παει να κανει στα 18 της κατι που θα μετανιωσει γρηγορα και θα της στερησει τα υπεροχα, ανεμελα χρονια των σπουδων της...

    εφοσον ειστε τοσο καλα μαζι, τι φοβασαι;
    αφου θα παει αμεσα πανεπιστημιο, θα εχει απειρο χρονο στην διαθεση της για μεγαλυτερες εκδρομες, διανυκτερευσεις, και τα παντα. θα περασει αρκετος καιρος που θα ειστε μαζι και ελυθεροι να κανετε οτι θελετε, θα δειτε αν μπορειτε να συνεννοηθειτε και αποφασιζετε ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ, τι θα κανετε στην σχεση σας.
    επομενως που ειναι το προβλημα και τι ειναι αυτο που "δεν αντεχεις";;
    ο γαμος ειναι στο μυαλο σου;;;
    γιατι; για να μην σου φυγει;
    αν την πιεζεις απο τωρα, επειδη οι γονεις φοβουνται τον γαμο σ τα 18, καλυτερα να την αφησεις στην ησυχια της την κοπελιτσα..
    αν ειναι "ολα για πρωτη της φορα", δεν ξερουμε ποσο καλα περναει... θα καταλαβει αν περναει καλα, οταν θα μπορει να συγκρινει.
    ευχομαι να μην βιαστει...

  6. #6
    Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ο "τοσος καιρος" που ειστε μαζι, ειναι οι 5 μηνες;;;;
    ποια δικα σου μυαλα κουβαλαει και δεν ειναι παιδακι; κι εσυ, παιδακι εισαι...
    αν θεωρεις 5 μηνες, διαστημα για να κριθει μια σχεση και μαλιστα απο τ οσο απειρους ανθρωπους, ενας 26 χρονο και ενα κοριτσακι που δεν εχει ξανακανει σχεση, τι να σου πω... εμενα παλι μου δινεις την εικονα, οτι θελεις να την καπαρωσεις στα γρηγορα πριν ανοιξει τα ματια της και δει τι θελει να κανει στην ζωη της...

    οι γονεις της εχουν απολυτο δικιο να φοβουνται μην παει να κανει στα 18 της κατι που θα μετανιωσει γρηγορα και θα της στερησει τα υπεροχα, ανεμελα χρονια των σπουδων της...

    εφοσον ειστε τοσο καλα μαζι, τι φοβασαι;
    αφου θα παει αμεσα πανεπιστημιο, θα εχει απειρο χρονο στην διαθεση της για μεγαλυτερες εκδρομες, διανυκτερευσεις, και τα παντα. θα περασει αρκετος καιρος που θα ειστε μαζι και ελυθεροι να κανετε οτι θελετε, θα δειτε αν μπορειτε να συνεννοηθειτε και αποφασιζετε ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ, τι θα κανετε στην σχεση σας.
    επομενως που ειναι το προβλημα και τι ειναι αυτο που "δεν αντεχεις";;
    ο γαμος ειναι στο μυαλο σου;;;
    γιατι; για να μην σου φυγει;
    αν την πιεζεις απο τωρα, επειδη οι γονεις φοβουνται τον γαμο σ τα 18, καλυτερα να την αφησεις στην ησυχια της την κοπελιτσα..
    αν ειναι "ολα για πρωτη της φορα", δεν ξερουμε ποσο καλα περναει... θα καταλαβει αν περναει καλα, οταν θα μπορει να συγκρινει.
    ευχομαι να μην βιαστει...
    Όταν λέω ότι το βλέπουμε σοβαρά δεν εννοώ τον γάμο, απλά ότι δν έχουμε σκοπό απλά να περάσουμε το καλοκαίρι μας. Όσο αφορά το τι φοβάμαι, δεν φοβάμαι κάτι απλά εννοώ ότι δεν κάνουμε αρκετά πράγματα μαζί λόγο περιορισμού. Και για αυτό παίρνω γνώμη τώρα. Μπορεί να έχω άδικο όλα και είναι δεκτά. Δεν ξέρω αν πρέπει να περιμένω να φύγει για να περάσουμε μαζί όλα αυτά που θέλουμε.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,595
    Quote Originally Posted by flavor View Post
    Όταν λέω ότι το βλέπουμε σοβαρά δεν εννοώ τον γάμο, απλά ότι δν έχουμε σκοπό απλά να περάσουμε το καλοκαίρι μας. Όσο αφορά το τι φοβάμαι, δεν φοβάμαι κάτι απλά εννοώ ότι δεν κάνουμε αρκετά πράγματα μαζί λόγο περιορισμού. Και για αυτό παίρνω γνώμη τώρα. Μπορεί να έχω άδικο όλα και είναι δεκτά. Δεν ξέρω αν πρέπει να περιμένω να φύγει για να περάσουμε μαζί όλα αυτά που θέλουμε.
    τι εννοεις "να περιμενεις";;;;;
    περασε σε σχολη. δεν περασε;;;; ΑΜΕΣΑ θα φυγει και θα μενει μονη της.
    πολυ ειναι αυτο;;;;

  8. #8
    Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    30
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τι εννοεις "να περιμενεις";;;;;
    περασε σε σχολη. δεν περασε;;;; ΑΜΕΣΑ θα φυγει και θα μενει μονη της.
    πολυ ειναι αυτο;;;;
    είναι 2,5+ μήνες. Δεν είναι και λίγο αν αναλογιστεις ότι το μόνο που μπορείς να κάνεις μαζί της είναι βολτουλες και με αυτό τον τρόπο υποτίθεται προχωράτε. Εγώ το βλέπω ότι μένει στάσιμο. Δεν νμζω πως με αυτό τον τρόπο γνωρίζεις τον άλλον. Δεν ξέρω. + Να προσθέσω ότι η κοπέλα δουλεύει 4 φορές την εβδομάδα οπότε αυτές τις μέρες δεν γίνεται να την δώ γτ δεν συμβαδίζει το πρόγραμμα μας.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Οπότε για να συνοψίσουμε λίγο.Ειναι 18
    Εισαι ο πρώτος της.
    Τα έχετε μόνο 6 μηνες,βρισκεστε μονο 3 φορες τη βδομαδα
    Και δε μπορειτε να κανετε τίποτα μαζι εκτος από καφεδες και βόλτες.
    Δε θελω να σε στεναχωρησω αλλα εγω τετοιες σχεσεις εκανα στο γυμνασιο.
    Προσωπικα δε το θεωρώ καν σχεση.
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ο "... μετανιωσει γρηγορα και θα της στερησει τα υπεροχα, ανεμελα χρονια των σπουδων της...
    ...
    Αυτο έκανα εγω... Παντρεύτηκα στα 25 εγω 19 εκείνη, την πρώτη που βρήκα εγω και τον πρώτο που βρήκε εκείνη.

    27 χρόνια μετά το είχαμε μετανοιωσει και οι δύο με αποτέλεσμα επιπονα διαζύγια για εμας, και τραυματική ταλαιπωρία για τα παιδιά.

    Μεγάλη μλκια κάναμε, όμως ήμασταν άπειροι και τυφλωμενοι τότε.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,595
    Quote Originally Posted by flavor View Post
    είναι 2,5+ μήνες. Δεν είναι και λίγο αν αναλογιστεις ότι το μόνο που μπορείς να κάνεις μαζί της είναι βολτουλες και με αυτό τον τρόπο υποτίθεται προχωράτε. Εγώ το βλέπω ότι μένει στάσιμο. Δεν νμζω πως με αυτό τον τρόπο γνωρίζεις τον άλλον. Δεν ξέρω. + Να προσθέσω ότι η κοπέλα δουλεύει 4 φορές την εβδομάδα οπότε αυτές τις μέρες δεν γίνεται να την δώ γτ δεν συμβαδίζει το πρόγραμμα μας.
    αν σε 2.5 μηνες, περασει το ενδιαφερον σου για την κοπελα, δεν υπαρχει λογος και να ξανασχοληθεις...
    εδω μας μιλας για "σοβαρη σχεση" και "ωριμοτητα"και σου φαινεται μεγαλο διαστημα οι 2.5 μηνες για να κινειστε οπως θελετε!!!
    εχετε ολοκληρωμενη σχεση με την κοπελα;

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Quote Originally Posted by flavor View Post
    Καλησπερα, ειμαι με μια κοπελα 5 μηνες. Εγω ειμαι 26 και αυτη 18 (τωρα εδωσε πανελληνιες). Μπορει να φανω mainstream και να το λενε ολοι, αλλα η κοπελα κουβαλαει τα μυαλα τα δικα μου, εννοω δεν ειναι παιδακι και ταιριαζουμε πολυ.Αν ηταν παιδακι δεν θα εμπαινα καν στην διαδικασια γιατι δεν θα με ενδιεφερε κιολας. Γενικα τα βρισκουμαι ειμαστε ολα μια χαρα, εχω σκεφτει οτι θα παω και μαζι της οπου περασει εχω την δυνατοτητα και ας το πουμε το παμε σοβαρα. Ας το πουμε οτι ειμαι η πρωτη της σοβαρη σχεση. Το προβλημα τωρα ειναι οι γονεις της. Ξερουν τα παντα για μενα ξερουν οτι βγαινουμε οτι ειμαστε μαζι τοσο καιρο λενε οτι δεν εχουν προβλημα ενω τις εχουν πει καποια πραγματα οπως το οτι δν ειναι και "τοσο σωστο" αυτο που κανει γτ χαραμιζει τα καλυτερα της χρονια σ σχεση σοβαρη και ισως της λειψουν αργοτερα πραγματα και θα το μετανιωσει. Παρολα αυτα δεν θελουν να με γνωρισουν, γιατι λενε οτι δεν χρειαζεται, δεν την παιρνω απο το σπιτι αλλα απο την γωνια( ενω το ξερουν)δεν την αφηνουν να ερθει πχ να κοιμηθει σπιτι μου, η να παω ενα διημερο καπου. παρα μονο να βγαινουμε καθε μερα αντε και καμια μονοημερη. Εγω απο αυτο πιεζομαι και την πιεζω και αυτη χωρις να φταιει βεβαια.Εγω ειμαι 26 και δεν μου αρκουν αυτα οπως ειναι λογικο. Αυτη επειδη τα περναει πρωτη φορα εχει προβλημα αλλα ενταξει δεν την πειραζουν (καταβαθος παντα) και τοσο γιατι ειναι για ολα πρωτη της φορα και περναει καλα. Και εχω φτασει σε αδιεξοδο και δεν ξερω τι να κανω. Μας το χαλανε τοσο πολυ που δεν αντεχω νομιζω αλλο. Η κοπελα για μενα αξιζει πολλα. Κ βλεπω και την ιδια ανταποκριση.Κανει συχνα συζητησεις με τους γονεις της για τα θεματα, μεχρι που εκανε και πριν λιγες μερες και της ειπαν οτι αφου αυτο θελει θα την στηριξουν σε αυτο. Εγω δεν βλεπω καποια στηριξη. Ισως εχουν στο μυαλο τους οτι οταν φυγει θα το τελειωσουμε.... Τι να κανω...Να περιμενω? Δεν βλεπω να αλλαζουν συμπεριφορα οι δικοι της και φοβαμαι οτι μπορει να περασουν μηνες ακομα πιεσης η και χρονος η και χρονια που λεει ο λογος και να εχουμε ακομα τα ιδια. Δεν ειναι κριμα να την "σβησουμε" για τετοιο λογο? Απο την αλλη ισως πρεπει κιολας...
    Εσύ πόσες σχέσεις έχεις κάνει στην ζωή σου και γενικά πως είσαι με αυτό το θέμα ?

    Οι γονείς της έχουν απόλυτο δίκιο ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Αυτο έκανα εγω... Παντρεύτηκα στα 25 εγω 19 εκείνη, την πρώτη που βρήκα εγω και τον πρώτο που βρήκε εκείνη.

    27 χρόνια μετά το είχαμε μετανοιωσει και οι δύο με αποτέλεσμα επιπονα διαζύγια για εμας, και τραυματική ταλαιπωρία για τα παιδιά.

    Μεγάλη μλκια κάναμε, όμως ήμασταν άπειροι και τυφλωμενοι τότε.
    Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια..
    Δεν είναι όλες οι σχέσεις ίδιες ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Μην κρίνεις εξ ιδίων τα αλλότρια..
    Δεν είναι όλες οι σχέσεις ίδιες ..
    Η συγκεκριμένη φαση, δηλαδή το να δεσμευτεις σε μικρή ηλικία είναι.

    Δεν εχω γνωρίσει ΕΝΑ ζευγάρι που να μην το έχει μετανοιώσει.

    Ακόμη και κάποιος να μου πει ότι δεν το έχει μετανοιώσει εγω δεν τον πιστεύω.

    Η εμπειρίες που πρέπει να έχεις στις ανάλογες ηλικίες απλά δεν αντικαθιστονται σε άλλες ηλικίες.

    Στα 20 πρέπει να ζήσεις σαν 20, στα 30 η στα 40 αν ζεις σαν 20 υπάρχει θέμα.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,350
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Η συγκεκριμένη φαση, δηλαδή το να δεσμευτεις σε μικρή ηλικία είναι.

    Δεν εχω γνωρίσει ΕΝΑ ζευγάρι που να μην το έχει μετανοιώσει.

    Ακόμη και κάποιος να μου πει ότι δεν το έχει μετανοιώσει εγω δεν τον πιστεύω.

    Η εμπειρίες που πρέπει να έχεις στις ανάλογες ηλικίες απλά δεν αντικαθιστονται σε άλλες ηλικίες.

    Στα 20 πρέπει να ζήσεις σαν 20, στα 30 η στα 40 αν ζεις σαν 20 υπάρχει θέμα.
    Μόλις γνώρισες εμένα που η επιλογή μου δεν μου απαγόρευσε να ζήσω τα πάντα που ήθελα ότι ηλικία και να ήμουν ..

    Το μόνο που δεν έζησα είναι να γίνω περαστικη από το κρεβάτι υποψηφίων ...
    Πράγμα που δεν το μετάνιωσα ούτε μια στιγμή δεδομένων όλων αυτών που διαβάζω εδώ μεσα και τα βλέπω να συμβαίνουν και τριγύο μου ...

    Ήξερα πολύ καλά τι ήθελα και το βρήκα και δόξα το θεό δεν έπεσα καθόλου έξω ..
    Αν κόβει το μάτι σου από την αρχή και ξέρεις και πολλή καλά τα θέλω σου είσαι πολύ καλά ακόμα και είκοσι αν.πεος σε όλο αυτό ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Εσείς τους συμπαθείτε τους γονείς σας;
    By some in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 3
    Last Post: 07-07-2021, 14:43
  2. ΕΠΙΑΣΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΜΟΥ
    By Μάρω05 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 23
    Last Post: 12-10-2020, 13:25
  3. Πρόβλημα με τους γονείς λόγω των φαρμάκων
    By iamverysad in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 03-07-2019, 00:19
  4. Πρόβλημα με τους γονείς.
    By Mary93 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 65
    Last Post: 03-09-2017, 00:15
  5. Πρόβλημα με τουσ γονείς μου εξαιτίας του γάμου μου
    By Petran13 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 15-01-2014, 18:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •