Να σας ευχαριστησω για την συμμετοχή σας η θέση έχει καλυφθή
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    Να σας ευχαριστησω για την συμμετοχή σας η θέση έχει καλυφθή

    Nα σας ευχαριστήσω για την συμμετοχή σας η θέση έχει καλυφθεί


    Ειναι τόσο απλή η απάντηση αλά τη πόνο και απογοήτευση κρύβει μέσα της. Ζήσεις χρόνια με άγχος, πανικούς, φοβίες αναρωτιέσαι θα βγω κάποτε απο αυτόν τον εφιάλτη που ζω; θα τα καταφέρω; κάποια στιγμή νιώθεις οτι τελικά αυτο έχει κάτσει μέσα σου και δεν γίνεται να βγει φιλοσοφώντας το, πέρνα σε άλλο στάδιο διεκδίκησε τα όνειρά σου και την ζωή που θέλεις και αυτο θα πάει εκει που πρέπει.. Ξεκινάς με σιγουριά για αυτο που θες να κάνεις ξέρεις οτι σου ταιριάζει και μπορείς να το κάνεις καλά, ο χειρότερος εχθρός σου είναι ο ίδιος σου ο εαυτός ''μην με πιάσει το άγχος εκεί που δέν πρέπει'' το παλεύεις τα πάς καλά ακούς καλές κριτικές πέρνεις κουράγιο ''ναι δεν είναι ιδέα μου αξίζω τελικά οπου νάνε θα έρθει και η θέσει'' να σου λένε μην το αφήνεις θα σε ξανα επικοινωνήσουμε μαζί σου μας κάνεις αλά έχουμε και τους συστημένους υποψήφιους, έχουν πλεονέκτημα.
    Είναι η τρίτη αρνητή απάντηση που παίρνω και αυτην την φορά τελείως ξερή (να σας ευχαριστήσω για την συμμετοχή σας η θέση έχει καλυφθεί). Νόμιζα είχα πιάσει πάτο αλλά ανακάλυψα οτι έχει και πιό κάτω και πιο κάτω. Είναι σαν να πηγαίνω να σηκωθώ απο το χώμα γιατί πιάστηκα και κάθε φορά που προσπαθώ έρχεται μια τεράστια πατούσα και με πατάει να πάω πιο μέσα.
    Γιατί σήμερα να κάθομαι να γράφω ταφογραφίες και να μην γράψω '' με πήραν επιτέλους'' και να αρχίσω να προχωρώ; φταίνε εξωτερική παράγοντες θα μου πεις. εγω με την τύχη μου τα βάζω. Δεν θέλω νά έχω αυτήν την μιζέρια την συχαίνομαι δεν θέλω να έρθει άλλος γνωστός στο μαγαζί και να μου πει (ακόμη εδώ είσαι ρε;) όλοι με έχουν για ικανό άτομο και τους φαίνεται περίεργο που δουλεύω στο παντοπωλείο 1,5 χρόνο δέν μου ταιριάζει πώς το λένε. Φίλος μου που το έχει τρέμει απο μέσα του όταν παώ σε συνέντευξη γιατί με έχει ανάγκη και δεν μπορεί να εμπιστευτεί εύκολα άλλο άτομο, αλά του το έχω πει ευθέως οτι εδω μέσα νιώθω οτι αναλώνομαι και οτι δέν κάνω τίποτα για το μέλλον μου παρα μόνο να αυτοσυντηρούμαι, και το κατάλαβε γιατι είναι πολύ λογικό άτομο.
    Θα ήθελα πολύ να δίνω εγω κουράγιο σε εσας και οχι να σας χαλάω την διάθεση με την μιζέρια μου, και καλλίτερα να τα λέω αυτά εδώ παρά σε δικά μου άτομα γιατί δεν θέλω να νιώσω το αίσθημα οτι γίνομαι βαρετός. Δεν θα πώ τίποτα για την χαμένη δουλεία μόνο στην αδερφή μου και στον φίλο μου που έχει το μαγαζί...
    Ευτυχώς εχω το πανεπιστήμιο που αρχίζει τον Σεπτέμβριο οπότε αν μέχρι τότε δεν έχει αλλάξει τίποτα θα έχω και ενα ενδιαφέρων για να νιώθω καλλίτερα... Ελπίζω να μην με πιάσει και καμία κρίση πανικού σήμερα και έχει καιρό να με πιάσεις....
    Μαζεύουμε τα κομμάτια μας (όσα απέμειναν) και σηκώνουμε αργά το κεφάλι να κοιτάξουμε μπροστά!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Πάντα μπροστά να κοιτάς φίλε μου γιατί το παρελθόν δεν αλλάζει (παρά μόνο η εξήγηση του)..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    υπομονη ... ειναι δυσκολες οι εποχες αυτες για ολους μας...και επαγγελματικα..εκτος απο αλλα επιπεδα... οι περισσοτεροι βολευομαστε σε μια <δουλιτσα > <προσωρινα>ελπιζοντας για κατι καλυτερο στο μελλον
    Dum spiro spero (?)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    οταν για μια θεση ερχονται 30 ατομα,οι 29 θα ακουσουν αυτη την φραση.Παντως αν πας σε μια δουλεια που σε σκιζουν απο το πρωι ως το βραδυ για 500 ευρω αμεσως θα σε δεχτουν ;) αλλα τοτε θα πεις εσυ την εκφρασουλα,ενας μηνα και πολυ ειναι :) Υπομονη και επιμονη,μαζευουμε εφοδια και οταν αποφασισουν κατι γεροι να αφησουν τις καλες θεσεις με λιγη τυχη να ειμαστε και εμεις εκει :)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Originally posted by Empneustns
    οταν για μια θεση ερχονται 30 ατομα,οι 29 θα ακουσουν αυτη την φραση.Παντως αν πας σε μια δουλεια που σε σκιζουν απο το πρωι ως το βραδυ για 500 ευρω αμεσως θα σε δεχτουν ;) αλλα τοτε θα πεις εσυ την εκφρασουλα,ενας μηνα και πολυ ειναι :) Υπομονη και επιμονη,μαζευουμε εφοδια και οταν αποφασισουν κατι γεροι να αφησουν τις καλες θεσεις με λιγη τυχη να ειμαστε και εμεις εκει :)
    σωστοοος.....!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    1,243
    Originally posted by researcher
    Originally posted by Empneustns
    οταν για μια θεση ερχονται 30 ατομα,οι 29 θα ακουσουν αυτη την φραση.Παντως αν πας σε μια δουλεια που σε σκιζουν απο το πρωι ως το βραδυ για 500 ευρω αμεσως θα σε δεχτουν ;) αλλα τοτε θα πεις εσυ την εκφρασουλα,ενας μηνα και πολυ ειναι :) Υπομονη και επιμονη,μαζευουμε εφοδια και οταν αποφασισουν κατι γεροι να αφησουν τις καλες θεσεις με λιγη τυχη να ειμαστε και εμεις εκει :)
    σωστοοος.....!
    Σωστός, με την προυπόθεση ότι ο νέος έχει σκοπό της εργασιακής του ζωής, μία υπαλληλική θέση.
    Χωρίς να θέλω να μειώσω τις υπαλληλικές θέσεις, θεωρώ ότι θα έπρεπε να αποτελούν στόχο, πολύ μικρότερης μερίδας νέων, από ό, τι συμβαίνει στ\' αλήθεια. Πιστεύω πως πολλοί νέοι, θα έπρεπε να βλέπουν το υπαλληλίκι σαν ένα σκαλί για (σύντομη)εμπειρία και σίγουρα όγι για επαγγελματικό στόχο.
    Δεν θα ήθελα τα παιδιά μου να γίνουν υπάλληλοι....
    Αν δεν έχουν την ικανότητα ή τα χρήματα για κάτι δικό τους, προτιμώ να πουλάνε ...προφυλακτικά έξω από οίκους ανοχής, κουλούρια έξω από τσίρκα,....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •