ΜΟΝΑΞΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9

Thread: ΜΟΝΑΞΙΑ

  1. #1
    Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    34

    ΜΟΝΑΞΙΑ

    ΑΥΡΙΟ ΕΧΩ ΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΜΜΙΑ ΦΙΛΗ ΝΑ ΡΘΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΕΥΧΗΘΕΙ.ΕΙΧΑ ΦΙΛΕΣ, ΑΛΛΑ ΑΥΤΕΣ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΜΑΚΡΥΝΘΕΙ.ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΜΟΝΑΞΙΑ.ΠΑΝΤΑ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ,ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑ ΝΑ ΕΙΜΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΦΙΛΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΦΙΛΙΕΣ

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Αυτά συμβαίνουν σε πολύ κόσμο. Δύσκολο πράγμα η φιλία, δύσκολα κερδίζεται, εύκολα χάνεται. Σε μικρότερες ηλικίες υποτίθεται ότι οι άνθρωποι επισυνάπτουν φιλίες ευκολότερα.. αλλά βέβαια η φιλία μπορεί να προκύψει ακόμα και στα γεράματα. Κάτι που μου έκανε εντύπωση...είπες το εξής \"προσπαθούσα να είμαι η καλύτερη φίλη\". Στις φίλες σου το είπες αυτό η το κρατούσες για τον εαυτό σου? Με την σιωπή δεν κερδίζουμε κανέναν φίλο αλλά ακόμα και να μην κερδίζουμε φίλους με το να ανοιγόμαστε δεν χάνουμε. Όταν προσφέρουμε την φιλία μας χάνει αυτός που δεν την δέχεται..

    Πιθανώς να μην σε απασχολούσε η καθαρή φιλία αν είχες μια σχέση που σε κάλυπτε σε όλους τους τομείς. Αυτό ίσως να είναι ακόμα πιο δύσκολο.

    Χρόνια πολλά για τα γενέθλια σου και μην απογοητεύεσαι :) Ίσως στα επόμενα γενέθλια σου να έχεις περισσότερες ευχές ή έστω λίγες και καλές :)

    ΥΓ Και στα δικά μου γενέθλια ελάχιστοι με θυμούνται. Είναι άλλωστε κάτι πιο προσωπικό από την γιορτή. Είναι η ξεχωριστή μας μέρα και το μόνο που θέλουμε είναι να μας θυμούνται όσοι μας ενδιαφέρουν πραγματικά.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    χροοοοοοοοννννιιιιιιιιααα αααααααα ποοοοοοοοολλλλλλλλλλλλααα ααααααααααααααααααααααααα αααααααααααααα :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    Φριντα καταλαβαινω πως νιωθεις.Τι εννοεις ησουνα παντα πολυ καλη μαζι τους?Μηπως κοιταζες μονο να τις ευχαριστησεις κ ξεχνουσες τον εαυτο σου?Ειδες μονη σου οτι δεν ειναι παντα αρκετο για να κρατηθει ζωντανη μια φιλια κ αν το επεκτεινουμε οποιαδηποτε σχεση.Πιστευω οτι το εχεις δει κ γιαυτο απομακρυνθηκαν απο σενα.Εχεις αλλαξει σαν ατομο κ την αλλαγη αυτη την ειδαν.Μην απογοητευεσαι θα ερθουν κοντα σου νεες φιλες οι οποιες θα σε δεχτουν κ θα σε αγαπησουν οπως εισαι.Μην μενεις προσκολλημενη στο παρελθον,δεξου την αλλαγη .Μεινε απλα ο εαυτος σου.

  5. #5
    Φρίντα δεν θέλω να σε στεναχωρήσω, αλλά κανεις δεν φεύγει από δίπλα μας επειδή είμαστε πολύ καλοί.
    Στην εποχή που ζούμε, όλοι ψάχνουν για άτομα με καλή ψυχή, ανοιδιοτελή και πιστά στον όρο φιλία.
    Μήπως έχεις κάνει κάποια λάθη που δεν τα κατάλαβες?
    Θεωρώ πως το να είμαστε μόνοι μας μόνο εμείς το επιλέγουμε και όχι οι άλλοι...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    491
    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2008
    Posts
    153
    Χρόνια πολλά Φρίντα! Οι ξένοιαστες μέρες θα ξαναγυρίσουν.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    751
    ΦΡΙΝΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ.............!!!!!!!!!!!!!!
    ΠΟΛΥΧΡΟΝΗ ΚΑΙ ΙΣΟΡΡΟΠΗΜΕΝΗ!!!!!
    Μα τα δειλινα.... μια φωνη μου ψυθιριζει.... μυστικα .... δεν θα γυρισεις πια.....

  9. #9
    XRONIA POLLA KAI KALA!!!!!!!!!!!!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •