Κατά πάσα πιθανότητα έχω Covid - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 76 to 90 of 96
  1. #76
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Kασσανδρα ένας γείτονας μας γύρω στα 50 το πέρασε πολύ βαριά με νοσηλεία κτλ.δεν έκανε διολου αντισώματα και έκανε και τις δύο δόσεις εμβολίου . Τώρα λογικά με τα αντίσωματα ο αδερφός σου δεν θα έπρεπε να είχε φτάσει νοσοκομείο με το τίποτα μα γι αυτό το κάνεις το εμβόλιο για να μην φτασεις νοσηλεία.
    Ναι, απ' ότι φαίνεται δεν έκανε αντισώματα ή τα κατέστειλε η κορτιζόνη. Και γενικά, μετά το εμβόλιο ένιωθε κάπως καταβεβλημένος και αδύναμος και έπεσε και τρεις φορές στο δρόμο. Ένιωθε ξαφνικά να "λύνονται" τα πόδια του.
    Όμως, αδυναμία μυών κάνει και η κορτιζόνη που χρονικά συνέπεσε με το εμβόλιο. Επίσης, έχει και ένα αυτοάνοσο που λέγεται νεφρίτιδα, οπότε μπλέκεται το πράγμα. Δεν είναι ο αδελφός μου μια κλασική περίπτωση να βγάλεις συμπεράσματα για το εμβόλιο.

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Ναι, απ' ότι φαίνεται δεν έκανε αντισώματα ή τα κατέστειλε η κορτιζόνη. Και γενικά, μετά το εμβόλιο ένιωθε κάπως καταβεβλημένος και αδύναμος και έπεσε και τρεις φορές στο δρόμο. Ένιωθε ξαφνικά να "λύνονται" τα πόδια του.
    Όμως, αδυναμία μυών κάνει και η κορτιζόνη που χρονικά συνέπεσε με το εμβόλιο. Επίσης, έχει και ένα αυτοάνοσο που λέγεται νεφρίτιδα, οπότε μπλέκεται το πράγμα. Δεν είναι ο αδελφός μου μια κλασική περίπτωση να βγάλεις συμπεράσματα για το εμβόλιο.
    Oχι Κασσανδρα δεν βγάζω συμπέρασμα από τον αδερφό σου για το εμβόλιο. Εδώ και άνθρωποι που νοσησαν βαριά από τον ιό δεν κάνανε καθόλου αντισώματα ενώ άλλοι που νοσησαν ελαφρά έχουν φουλ , αυτοπωσ εξηγείται παλι; Είναι όλα πρωτοφανη και γι αυτό μας κάνουν ολα εντύπωση.

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Μακάρι να ήταν συνομωσία όλα έλα όμως που είναι αλήθεια. Ο ιός υπάρχει και είναι επικίνδυνος πάλι καλά που αρχίζουν και δινουν και τα μονοκλωνικα για κάποιους που δεν κάνουν ανοσία.
    και πως το ξέρεις μπορεί να είναι? τόσες ασθένειες υπάρχουν καρκίνος, aids κλπ και δεν έχουν βγάλει τίποτα


    Andrea 86
    μετά απόχρόνια θα δείξει τις παρενέργειες, αυτά με τον ιό ότι τον δημιούργησαν δεν το πιστεύεις?

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    και πως το ξέρεις μπορεί να είναι? τόσες ασθένειες υπάρχουν καρκίνος, aids κλπ και δεν έχουν βγάλει τίποτα


    Andrea 86
    μετά απόχρόνια θα δείξει τις παρενέργειες, αυτά με τον ιό ότι τον δημιούργησαν δεν το πιστεύεις?
    Πως το ξέρω ; Εδώ πήγαν εντατική άνθρωποι υγιεις από την γειτονιά μου και το ευρύτερο περιβαλλον μου , συγγενείς κτλ.και γυρισαν πίσω 10 και 15 κιλά λιγότερο με θέματα σε πνευμονία, καρδια. Τι ψέματα όλα αυτά;

  5. #80
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    εδώ βαφτιζαν θανάτους ότι πέθαναν από τον ιό

    ο καθένας το περνάει διαφορετικά

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by panos19 View Post
    εδώ βαφτιζαν θανάτους ότι πέθαναν από τον ιό

    ο καθένας το περνάει διαφορετικά
    Nαι αν το περάσεις ελαφρά όλα καλά και άγια, αν το περάσεις όμως βαριά και το περάσανε βαριά και 33χρονοι και 39χρονοι χωρίς υποκείμενο νόσημα κάποιοι νέοι 45 αρηδες και 40αρηδες πέθαναν κιόλας.
    Και όσοι βγήκαν από τις κλινικές λένε ούτε στον χειρότερο σου εχθρό. Καλύτερα φύλαγε τα ρούχα σου να χεις τα μισα

  7. #82
    Ένα μικρό update και από εμενα όλα δόξα τον Θεό πήγαν καλά ! Είμαι στην 9η μέρα από τότε π ξεκίνησαν τα συμπτώματα.
    Έχω να σας πω ότι η αντιβίωση με έσωσε ! Από τότε που την πηρα αμέσως ένιωσα καλύτερα και στο θέμα βήχα αλλά και σε όλα τα αλλά συμπτώματα! Περιμένω τώρα να βγω αρνητική για να φύγω από την Κρήτη και να πάω σπιτακι μου !
    Πολλές βιταμίνες παιδιά ειδικά η βιταμίνη D σώζει ! Ο γιατρός μου είπε πολύ βιταμίνη D και C !
    Το μόνο που έχω ακόμα είναι ότι δν έχω γεύση και οσμή. Αλλά θεωρώ ότι είναι το λιγότερο αυτό.

  8. #83
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2017
    Location
    greece
    Posts
    1,775
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Nαι αν το περάσεις ελαφρά όλα καλά και άγια, αν το περάσεις όμως βαριά και το περάσανε βαριά και 33χρονοι και 39χρονοι χωρίς υποκείμενο νόσημα κάποιοι νέοι 45 αρηδες και 40αρηδες πέθαναν κιόλας.
    Και όσοι βγήκαν από τις κλινικές λένε ούτε στον χειρότερο σου εχθρό. Καλύτερα φύλαγε τα ρούχα σου να χεις τα μισα
    και 100 χρονων στην ιταλια ειχαν ζησει ενω νεοτεροι οχι

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Μπράβο λεωνη και θα έχεις και φυσικά αντισωματα να το δηλώσεις μόνο για να έχεις free pass, το πέρασες ελαφρά. Αντιβιωση δεν ήξερα ότι δίνουν στον κοβιντ. Για βιταμίνες το έχω ακούσει.

  10. #85
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Oχι Κασσανδρα δεν βγάζω συμπέρασμα από τον αδερφό σου για το εμβόλιο. Εδώ και άνθρωποι που νοσησαν βαριά από τον ιό δεν κάνανε καθόλου αντισώματα ενώ άλλοι που νοσησαν ελαφρά έχουν φουλ , αυτοπωσ εξηγείται παλι; Είναι όλα πρωτοφανη και γι αυτό μας κάνουν ολα εντύπωση.
    Όπως τα λες, πρωτοφανή!

  11. #86
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Μπράβο λεωνη και θα έχεις και φυσικά αντισωματα να το δηλώσεις μόνο για να έχεις free pass, το πέρασες ελαφρά. Αντιβιωση δεν ήξερα ότι δίνουν στον κοβιντ. Για βιταμίνες το έχω ακούσει.
    Ο γιατρός μου είπε προληπτικά όχι για τον κοβιντ αλλά για τις λοιμώξεις που προκαλεί.
    Και μόλις την πηρα αμέσως ξεμπουκωσα και ένιωσα καλύτερα. Ίσως είναι και η ιδέα μου δεν ξέρω.
    Δεν σας κρύβω ότι και εγώ είμαι νοσοφοβικια και έχω πολλές φοβίες. Και ο φόβος μου ήταν τόσο μεγάλος που τα βραδιά με έπιανε τρελή ανασφάλεια. Πιστεύω για εμάς που έχουμε τα θέματα μας είναι ακόμα χειρότερο να το περνάμε..

  12. #87
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by Λεονη View Post
    Ο γιατρός μου είπε προληπτικά όχι για τον κοβιντ αλλά για τις λοιμώξεις που προκαλεί.
    Και μόλις την πηρα αμέσως ξεμπουκωσα και ένιωσα καλύτερα. Ίσως είναι και η ιδέα μου δεν ξέρω.
    Δεν σας κρύβω ότι και εγώ είμαι νοσοφοβικια και έχω πολλές φοβίες. Και ο φόβος μου ήταν τόσο μεγάλος που τα βραδιά με έπιανε τρελή ανασφάλεια. Πιστεύω για εμάς που έχουμε τα θέματα μας είναι ακόμα χειρότερο να το περνάμε..
    Λεωνη πολύ, πολύ χειρότερα για εμάς. Οι φοβίες μας βάζουν πολλα εμπόδια και δεν ξέρεις που σταματά ή φοβία που αρχιζει ο κοβιντ. Ο ίδιος ο φόβος υπάρχει και για το εμβόλιο, πάμε με τρομερό φόβο.

  13. #88
    Quote Originally Posted by take a break View Post
    Λεωνη πολύ, πολύ χειρότερα για εμάς. Οι φοβίες μας βάζουν πολλα εμπόδια και δεν ξέρεις που σταματά ή φοβία που αρχιζει ο κοβιντ. Ο ίδιος ο φόβος υπάρχει και για το εμβόλιο, πάμε με τρομερό φόβο.
    Αστα να πάνε… εμενα πάντως οι κρίσεις πανικού μου έγιναν χειρότερες με όλο αυτό.. με το π νιώσω λίγο περίεργα αμέσως πιστεύω πως έχω δύσπνοια και χρειάζομαι οξυγόνο.. και τρελαίνομαι ! Ακόμα και τώρα είναι μια τέτοια φάση. Νιώθω πως πεθαίνω αυτή την στιγμή…

  14. #89
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    900
    Quote Originally Posted by Λεονη View Post
    Αστα να πάνε… εμενα πάντως οι κρίσεις πανικού μου έγιναν χειρότερες με όλο αυτό.. με το π νιώσω λίγο περίεργα αμέσως πιστεύω πως έχω δύσπνοια και χρειάζομαι οξυγόνο.. και τρελαίνομαι ! Ακόμα και τώρα είναι μια τέτοια φάση. Νιώθω πως πεθαίνω αυτή την στιγμή…
    Λεωνη σε καταλαβαινω απόλυτα γιατί εμείς από το άγχος γενικά νιώθουμε ότι πνιγομαστε , βάλε και τα 40αρια μέσα. Μέτρα οξυγόνο αν το βλέπεις ανεβασμένο τότε περνά ο πανικός. Σκεψου το θετικό της υπόθεσης σε λίγες μέρες θα ναι όλα καλά και θα πηγαίνεις οπου θες. Καταλάβες από που το κολλησες;

  15. #90
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ View Post
    Οι τρεις στον θάλαμο δεν ήταν εμβολιασμένοι. Ο παππούς λόγω της άνοιας δεν επικοινωνούσε με το περιβάλλον, ο καημένος. Τον είχαν δεμένο, μόνο με ορό (δεν του έδιναν τροφή)
    και μάλλον του χορηγούσαν ηρεμιστικά γιατί κοιμόταν συνέχεια. Δεν ήταν δυνατόν να τον ρωτήσει.
    Η γιατρός είπε ότι αν είχε αντισώματα από το εμβόλιο, ναι, τον βοήθησε το εμβόλιο τον αδελφό μου. Ωστόσο δεν γνωρίζουμε αν η κορτιζόνη που έπαιρνε ουσιαστικά "ακύρωσε" την δράση του εμβολίου.
    Καλημερα !
    τι εννοεις έπαιρνε κορτιζονη ?
    πριν το εμβολιο ,κατα την διαρκεια ή τωρα στο νοσοκομειο ?

    Κορτιζονη σε εισπνοουμενο παιρνει και ο αντρας μου στα πλαισια εξαμηνης θεραπειας για το αλεργικο ασθμα που εχει ωστε να ειναι απολυτα καλυμμένος αν σε περιπτωση νοσησει λογο ιστορικου .
    Δεν θα μας ανεφερε η γιατρος μας κατι τετοιο γι αυτο θελω να μου πεις .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast

Similar Threads

  1. Κορίτσια απαντήστε με πάσα ειλικρίνεια...
    By mindcrime in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 66
    Last Post: 07-12-2020, 00:06
  2. Πιθανότητα εγκυμοσύνης;
    By BraveHeart97 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 17-07-2018, 01:54
  3. Πιθανότητα για ναρκισσιστική διαταραχή προσωπικότητας;
    By nasiaser in forum Ναρκισσιστική Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 1
    Last Post: 21-12-2012, 13:00
  4. Πιθανοτητα εγκυμοσυνης
    By Minas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 13-09-2012, 15:28
  5. ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΞΑΝΑΣΥΜΒΕΙ!!!
    By GIANNA76 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 11-06-2008, 17:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •