Ιδεοψυχαναγκασμος ο αγωνας συνεχιζεται
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    26

    Ιδεοψυχαναγκασμος ο αγωνας συνεχιζεται

    Παιδια σε συνεχεια του ποστ που ειχα κανει πριν μερες συνεχιζω την θεραπεια 3,5 βδομαδες πλεον με 1.5 entact και 0.5 remeron την ημερα και μπορω να πω οτι το πολυ αγχος μου εχει φυγει.Αλλα ενα μεγαλο αλλα υπαρχει οι σκεψεις δεν λενε να φυγουνε με τιποτα(μαζι και η ορεξη για ζωη φυσικα)οι σκεψεις μου συνεχιζονται και εχω φαει τρελο κολλημα με την αντρικη αυτοπεποιθηση μου.Που ειναι ο εαυτος μου που ημουν μαγκας(με την καλη εννοια παντα).Περπαταω στο δρομο και φοβαμαι μηπως ακομα και το περπατημα μου γινει γκει.Αληθεια μια δυνατη καρπαζια στο κεφαλι θα με εκανε καλα;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Stefan1991 View Post
    Παιδια σε συνεχεια του ποστ που ειχα κανει πριν μερες συνεχιζω την θεραπεια 3,5 βδομαδες πλεον με 1.5 entact και 0.5 remeron την ημερα και μπορω να πω οτι το πολυ αγχος μου εχει φυγει.Αλλα ενα μεγαλο αλλα υπαρχει οι σκεψεις δεν λενε να φυγουνε με τιποτα(μαζι και η ορεξη για ζωη φυσικα)οι σκεψεις μου συνεχιζονται και εχω φαει τρελο κολλημα με την αντρικη αυτοπεποιθηση μου.Που ειναι ο εαυτος μου που ημουν μαγκας(με την καλη εννοια παντα).Περπαταω στο δρομο και φοβαμαι μηπως ακομα και το περπατημα μου γινει γκει.Αληθεια μια δυνατη καρπαζια στο κεφαλι θα με εκανε καλα;
    Πως σου εχει κολλησει το γκει thing? Φοβάσαι μήπως εισαι γκει;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    26
    θα σου πω αμεσως.ειχα καποια κομπλεξ σαν αντρας και δεν πλησιαζα ευκολα γυναικες αλλα ηθελα μονο γυναικες.Εδω και 3 εβδομαδες μου κολλησε η φοβια οτι θα γινω γκει η οτι ειμαι ηδη χωρις καποιο στοιχειο και χωρις καμια βαση ετσι απλα.Απλα τον τελευταιο καιρο οι παρεες συζηταγαν συνεχεια για τους γκει και καπως ετσι κολλησα αυτην την σκεψη.Να προσθεσω οτι τα τελευταια χρονια ειχα περασει καποια θεματα με ψυχαναγκασμους αλλα με τον καιρο τα ξεπερασα ολα.Αυτο το τελευταιο ομως κυριολεκτικα με διελυσε (ανευ λογου και αιτιας).Εχει κολλησει το μυαλο μου και αποφευγω ακομα και τους φιλους μου γιατι φοβαμαι οτι θα γινω γκει η οτι θα ερωτευτω οποιον αντρα βλεπω.Μπορεις ελευθερα να γελασεις αλλα εμενα με εχει κανει κομματια

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Stefan1991 View Post
    θα σου πω αμεσως.ειχα καποια κομπλεξ σαν αντρας και δεν πλησιαζα ευκολα γυναικες αλλα ηθελα μονο γυναικες.Εδω και 3 εβδομαδες μου κολλησε η φοβια οτι θα γινω γκει η οτι ειμαι ηδη χωρις καποιο στοιχειο και χωρις καμια βαση ετσι απλα.Απλα τον τελευταιο καιρο οι παρεες συζηταγαν συνεχεια για τους γκει και καπως ετσι κολλησα αυτην την σκεψη.Να προσθεσω οτι τα τελευταια χρονια ειχα περασει καποια θεματα με ψυχαναγκασμους αλλα με τον καιρο τα ξεπερασα ολα.Αυτο το τελευταιο ομως κυριολεκτικα με διελυσε (ανευ λογου και αιτιας).Εχει κολλησει το μυαλο μου και αποφευγω ακομα και τους φιλους μου γιατι φοβαμαι οτι θα γινω γκει η οτι θα ερωτευτω οποιον αντρα βλεπω.Μπορεις ελευθερα να γελασεις αλλα εμενα με εχει κανει κομματια
    Ολοκληρωμένη σχεση ειχες με κοπέλα; επίσης εχεις φαντασιώσεις με άντρα;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    26
    καποια πραγματα εχω κανει μονο σε μπαρ(καταλαβες τι μπαρ).Επισης δεν ειχα ποτε φαντασιωση με αντρες(ποτε ομως)απλα τις τελευταιες μερες μου μπαινουν εικονες στο μυαλο χωρις να τις θελω και με κανουν και νιωθω χαλια.Βαζω να δω πορνο και εχω στυση(σορρυ αν τα λεω ετσι λιγο χυμα αλλα καταλαβαινεις)και αποφευγω οτιδηποτε εχει να κανει με γκει

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    26
    και εννοειται δεν μου αρεσε ποτε πορνο με γκει παντα ερεθιζομουνα με straight παραγματα ουτε καν λεσβιακο δεν μου αρεσε που αρεσει στους περισσοτερους αντρες

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Θεωρεις οτι να εισαι γκει ειναι κατι κακο;
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    26
    Ναι για μενα ειναι αλλοι ας ειναι οτι θελουν ουτε με ενοχλουνε ουτε τους ενοχλω(παλαιοτερα τους κατεκρινα αλλα αλλαξα γνωμη μεγαλωνοντας)εμενα ολα ξεκινησαν σαν μια φοβια μην γινω και απλα ειμαι ρακος.Υπαρχει περιπτωση αθτη η φοβια και ο ψυχαναγκασμος να με κανει γκει;το λεω στον γιατρο μου και γελαει

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Location
    Αθήνα
    Posts
    3,898
    Quote Originally Posted by Stefan1991 View Post
    Ναι για μενα ειναι αλλοι ας ειναι οτι θελουν ουτε με ενοχλουνε ουτε τους ενοχλω(παλαιοτερα τους κατεκρινα αλλα αλλαξα γνωμη μεγαλωνοντας)εμενα ολα ξεκινησαν σαν μια φοβια μην γινω και απλα ειμαι ρακος.Υπαρχει περιπτωση αθτη η φοβια και ο ψυχαναγκασμος να με κανει γκει;το λεω στον γιατρο μου και γελαει
    Προφανώς και όχι
    Ή νιώθεις ελξη για αντρες ή οχι.ειναι τοσο απλο
    Η άγνοια οδηγεί στην ευτυχία..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Το γεγονός ότι λες ότι είναι κάτι κακο "για σένα" δείχνει ότι και να ήσουν δεν θα το αποδεχοσουν. Άρα μπορεί κάλλιστα να είσαι ομοφυλόφιλος και όλη αυτή η σύγκρουση να προέρχεται από το γεγονός ότι δεν το δέχεσαι. Βρες τα με τον εαυτό σου. Η σεξουαλικότητα άλλωστε είναι φάσμα, δεν υπάρχει τίποτα κακό στο να σου αρέσουν οι άντρες ή κι αλλα φύλα. Το γεγονός ότι έχεις μυαλά καθηλωμένα στο 1950, ίσως προωθεί τις εσωτερικές σου συγκρούσεις.
    Last edited by Skiouros8; 24-07-2021 at 00:18.

  11. #11
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    26
    Εχεις δικιο μαλλον πρεπει να χαλαρωσω λιγο γιατι το μυαλο μου απ το στρες ειναι φραπες.Και δυστυχως ειναι η τριτη φορα μεσα σε 10 χρονια που παθαινω κοκομπλοκο ψυχικο.τα προηγουμενα 2 τα ξεπερασα μαλλον πρεπει να χαλαρωσω και να σκεφτω λιγο λογικα.Αλλα υπεφερε απο παλια με ψυχαναγκασμους και εχουμε και ιστορικο οικογενειακο με ιδψ δυστυχως.....

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    26
    Οχι ρε φιλε δεν ειμαι γκει.Φοβος με επιασε και δεν λεει να φυγει με τιποτα με ιδεοληψιες συνεχεις.Ειπα εγω δεν θα ηθελα να ειμαι γκει και οτι οι αλλοι ας κανουν οτι θελουν.Και επισης παντα σεξουαλικα με τραβαγαν μονο οι γυναικες,αυτο ειπα δεν ειπα οτι ειχα συγκρουση μεσα μου ποτε.Τωρα τις τελευταιες μερες μου μπηκε σαν φοβια και απλα εχει παρατραβηξει

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Το γεγονός ότι λες ότι είναι κάτι κακο "για σένα" δείχνει ότι και να ήσουν εκεί δεν θα το αποδεχοσουν. Άρα μπορεί κάλλιστα να είσαι ομοφυλόφιλος και όλη αυτή η σύγκρουση να προέρχεται από το γεγονός ότι δεν το δέχεσαι. Βρες τα με τον εαυτό σου. Η σεξουαλικότητα άλλωστε είναι φάσμα, δεν υπάρχει τίποτα κακό στο να σου αρέσουν οι άντρες ή κι αλλα φύλα. Το γεγονός ότι έχεις μυαλά καθηλωμένα στο 1950, ίσως προωθεί τις εσωτερικές σου συγκρούσεις.
    Και επισης πως γινεται να ειμαι γκει που παντα ειχα στο κινητο μου γυναικες και δεν μου ειχε περασει ποτε η ιδεα απ το μυαλο να γινω γκει;ουτε καν σαν φαντασιωση ουτε τιποτα.Σαν φοβια μου μπηκε η οποια με κανει ρακο

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Stefan1991 View Post
    Και επισης πως γινεται να ειμαι γκει που παντα ειχα στο κινητο μου γυναικες και δεν μου ειχε περασει ποτε η ιδεα απ το μυαλο να γινω γκει;ουτε καν σαν φαντασιωση ουτε τιποτα.Σαν φοβια μου μπηκε η οποια με κανει ρακο
    Πιστεύεις ότι η σεξουαλικότητα είναι μπακαλική; Κάποιοι το ανακαλύπτουν στα 80 τους.

    Τι άλλες φοβίες έχεις;

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    26
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Πιστεύεις ότι η σεξουαλικότητα είναι μπακαλική; Κάποιοι το ανακαλύπτουν στα 80 τους.

    Τι άλλες φοβίες έχεις;
    Δεν ειδα π.χ εναν αλλο αντρα και ερεθιστηκα ουτε κατι τετοιο ας πουμε.Απλα μου μπκηκε σαν σκεψη και επειδη ετυχε να περασω ιδψ με θεματα πρωτα υγειας και μετα ψυχικης υγειας κολλαω ευκολα με καποια πραγματα.Δεν ειδα καποιον αντρα και ερεθηστικα οπως προανεφερα ουτε ειχα ποτε φαντασιωση οτι κανω σεξ με αντρα.Γενικα το μυαλο μου εχει την ταση να με μαστιγωνει οπως στα προηγουμενα θεματα που ανεφερα ετσι και σε αυτο το τελευταιο.Επισης ειχα παντα την ταση να χαντακωνω τον εαυτο μου και να τον κρινω παντα σκληρα.Και απειρες ενοχες για πραγματα.Σε συνδιασμο μαλιστα και με κληρονομικοτητα σε ψυχικες νοσους.Ο γιατρος μου ειπε οτι δεν ειμαι γκει και οτι αυτα ολα ειναι δημιουργηματα δικα μου.Δεν ξερω αν ακομα πιστευεις οτι μπορει να ειμαι γκει μπορεις να μου πεις την αποψη σου τωρα που σου εδωσα
    στοιχεια περισσοτερα για μενα

Similar Threads

  1. Η κοροϊδία συνεχίζεται...
    By Sakis1984 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 5
    Last Post: 27-10-2021, 20:07
  2. Ο φόβος συνεχίζεται...
    By tprom in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 1
    Last Post: 28-12-2020, 20:07
  3. Το πράγμα συνεχίζεται!!!
    By Antonio Matsoma in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 10-06-2018, 05:08
  4. Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΑΓΩΝΑΣ
    By ΝΑΣΟΣ Β. in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 28-08-2012, 20:33
  5. Η απογνωση συνεχιζεται...
    By Bibo in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 08-06-2010, 00:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •