Αγχώδη διαταραχή για πρώτη φορά & εμβολιο - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 61
  1. #31
    Άκου εσύ τους επιστήμονες που τα παίρνουν χοντρά από την κυβέρνηση και θα προκωψεις .. όλα για το καλό σου γίνονται και την ασφάλεια σου .. αυτό σου λένε αυτό θες να ακούσεις και αυτό πιστεύεις.. τους εμπιστεύεσαι τόσο που δεν έχει κανένας άλλος άποψη ακόμα και αυτοί που το δημιούργησαν λένε ότι το εμβόλιο είναι πειραματικό ...αλλά εσύ πιστεύεις τον Μητσοτάκη που σε έφερε σε άθλια κατάσταση σε πρόδωσε νσε έκαψε σε έκανε πειραματόζωο και εσύ ακόμα πιστεύεις σε αυτόν..

    Τα περαστικά δεν χρειάζονται σε εμένα γιατί δεν έγινα πειραματόζωο.. περιμένω τα Κολυβά σου να τα φάω με ευχαρίστηση.
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ποιοι ιδιοι;;; οι ιδιοι οι επιστημονες που το δημιουργησαν;;; αυταποδεικτο ψεμα και παραλογισμος..
    εχουν βρει που να απευθυνονται οι αγραμματοι ανεγκεφαλοι που διαδιδουν τις ψευτιες αυτες.
    σε ομοιους τους...
    πραγματικα, δεν ε χει σωτηρια η κατασταση σας. πολυ καλα θα κανουν να σας αποκλεισουν απο την δραστηριοτητα οπως προγραμματιζουν, να γλυτωσουμε κι απο τον ιο κι απο εσας.
    (φιλακια και περαστικα, που δεν το βλεπω..)

  2. #32
    Πέρασε μήπως και τα τεστ θες να μου πεις ;; Από σανό δεν χορτάσες θα καταλάβεις όμως όταν ποια θα είναι αργά ..
    Quote Originally Posted by terhs88 View Post
    Άκου εσύ τους επιστήμονες που τα παίρνουν χοντρά από την κυβέρνηση και θα προκωψεις .. όλα για το καλό σου γίνονται και την ασφάλεια σου .. αυτό σου λένε αυτό θες να ακούσεις και αυτό πιστεύεις.. τους εμπιστεύεσαι τόσο που δεν έχει κανένας άλλος άποψη ακόμα και αυτοί που το δημιούργησαν λένε ότι το εμβόλιο είναι πειραματικό ...αλλά εσύ πιστεύεις τον Μητσοτάκη που σε έφερε σε άθλια κατάσταση σε πρόδωσε νσε έκαψε σε έκανε πειραματόζωο και εσύ ακόμα πιστεύεις σε αυτόν..

    Τα περαστικά δεν χρειάζονται σε εμένα γιατί δεν έγινα πειραματόζωο.. περιμένω τα Κολυβά σου να τα φάω με ευχαρίστηση.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,094
    "Περιμένω να φάω τα κόλλυβα σου με ευχαρίστηση", " Περαστικά", " Να σας αποκλείσουν από δραστηριότητες να γλυτώσουμε από σας". Δεν βοηθάει κανέναν μας η ένταση. Υπάρχουν διαφορετικές απόψεις ακόμη και στους επιστήμονες. Είμαστε όλοι επιβαρυμενοι ψυχολογικά με τόσα χρόνια συνεχόμενης κρίσης, οικονομικής, υγειονομικής κλπ.

  4. #34
    Γουστάρεις την χούντα γιατί ησε ένας με αυτούς που εύχεσαι να περιοριστούν η ελευθερίες μου επιδει βεχω αντίθετη άποψη.. αλλά δεν ξέρεις ότι έχεις αποκλειστεί από την ζωή αυτή και είσαι μια ωρολογιακη βόμβα...
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    "Περιμένω να φάω τα κόλλυβα σου με ευχαρίστηση", " Περαστικά", " Να σας αποκλείσουν από δραστηριότητες να γλυτώσουμε από σας". Δεν βοηθάει κανέναν μας η ένταση. Υπάρχουν διαφορετικές απόψεις ακόμη και στους επιστήμονες. Είμαστε όλοι επιβαρυμενοι ψυχολογικά με τόσα χρόνια συνεχόμενης κρίσης, οικονομικής, υγειονομικής κλπ.

  5. #35
    Και γιατί η δικιά σου άποψη να μετράει και να είναι σωστή κ η δικιά μου όχι ;
    Να περιορίσουν εσένα καλύτερα που μεταδίδεις τον μεταλλαγμένο ιό και είσαι ένα πειραματόζωο και δημόσιος κίνδυνος που δεν ξέρουμε ακόμα τι διαστάσεις έχει να πάρει αυτό το εμβόλιο που έκανες
    Quote Originally Posted by terhs88 View Post
    Γουστάρεις την χούντα γιατί ησε ένας με αυτούς που εύχεσαι να περιοριστούν η ελευθερίες μου επιδει βεχω αντίθετη άποψη.. αλλά δεν ξέρεις ότι έχεις αποκλειστεί από την ζωή αυτή και είσαι μια ωρολογιακη βόμβα...

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by terhs88 View Post
    Άκου εσύ τους επιστήμονες που τα παίρνουν χοντρά από την κυβέρνηση και θα προκωψεις .. όλα για το καλό σου γίνονται και την ασφάλεια σου .. αυτό σου λένε αυτό θες να ακούσεις και αυτό πιστεύεις.. τους εμπιστεύεσαι τόσο που δεν έχει κανένας άλλος άποψη ακόμα και αυτοί που το δημιούργησαν λένε ότι το εμβόλιο είναι πειραματικό ...αλλά εσύ πιστεύεις τον Μητσοτάκη που σε έφερε σε άθλια κατάσταση σε πρόδωσε νσε έκαψε σε έκανε πειραματόζωο και εσύ ακόμα πιστεύεις σε αυτόν..

    Τα περαστικά δεν χρειάζονται σε εμένα γιατί δεν έγινα πειραματόζωο.. περιμένω τα Κολυβά σου να τα φάω με ευχαρίστηση.
    Επειδή τυχαίνει να είμαι στην έρευνα και να γνωρίζω

    Το εμβόλιο προφανώς και δεν είναι πειραματικό και κανένας γιατρός δεν λέει ότι είναι. Ήταν πειραματικό όσο ήταν σε κλινικές μελέτες. Όσοι είναι αντιεμβολιαστές ή πιστεύουν σε οποιαδήποτε θεωρία συνομωσίας υπάρχει, είτε φοβούνται είτε έχουν κάποιο όφελος. Πειραματικό το λένε ψευδώς οι αρνητές.

    Δυστυχώς φαίνεται ότι εσείς οι αρνητές απλά δεν θέλετε να ακούσετε λογικά επιχειρήματα. Όλοι παίρνουν λεφτά για να σας πείσουν στο μυαλό σας. Σαφώς και κάποιος εμβολιασμένος μπορεί να νοσήσει, αλλά πολύ πολύ σπανιότερα από ανεμβολίαστο και πολύ πιο ελαφρά στις περισσότερες περιπτώσεις. Από το να ακούτε δεξιά και αριστερά τον κάθε άσχετο μπορείτε να διαβάσετε έγριτες πηγές. Και είναι κρίμα. Μια φρικτή ασθένεια η ευλογιά. Αν υπήρχε τότε ιντερνετ όπου όλοι ακούτε μια μαλακία και τη διαδίδετε ακόμα θα πέθαινε κόσμος από ευλογιά. Και όσοι είστε ανεμβολίαστοι απλά λειτουργείτε ως πηγές μεταλλάξεων. Ακόμα υπάρχει χρόνος να εμβολιαστείτε. Διαφορετικά υπάρχει ο σκληρός δρόμος της νόσησης. Όπου κάποιοι θα πεθάνουν και το κρίμα στο λαιμό σας. Και μην ακούσω τη μαλακία ότι πεθαίνουν από τα εμβόλια. Συγκρίνετε τους θανάτους από κοβιντ και εμβόλιο και η διαφορά είναι πολλών τάξεων μεγέθους. Και αν μου πεις ότι τα επίσημα νούμερα είναι μαγειρεμένα εσύ τι νούμερα ξέρεις; τους αριθμούς που βγάζει ο κάθε κομπογιαννίτης από το κεφάλι του που ότι σου πει απλά το δέχεσαι γιατί αυτός ξέρει;

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    546
    Απορώ πως οι υπεύθυνοι του site επιτρέπουν να συνεχίζεται αυτό το επίπεδο συζήτησης, για ένα τόσο σοβαρό θέμα!
    Πραγματικά κρίμα....

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,094
    Quote Originally Posted by terhs88 View Post
    Γουστάρεις την χούντα γιατί ησε ένας με αυτούς που εύχεσαι να περιοριστούν η ελευθερίες μου επιδει βεχω αντίθετη άποψη.. αλλά δεν ξέρεις ότι έχεις αποκλειστεί από την ζωή αυτή και είσαι μια ωρολογιακη βόμβα...
    Γουστάρω τη χούντα επειδή δεν μου αρέσει η ένταση; Με την έννοια ότι όποιος δεν είναι επαναστάτης είναι εχθρός; Τις απόψεις σου τις εξεφρασες αλλά το "θα φάω τα κόλλυβα σου με ευχαρίστηση" που απηυθυνες στο μέλος με το οποίο διαπληκτιστηκες δεν είναι άποψη. Είναι καθαρή ρητορική μίσους. Αισθάνομαι όντως αποκλεισμένος από τη ζωή αλλά για λόγους προσωπικούς ψυχολογικούς και άλλους κοινωνικούς που έχουν να κάνουν με τον σύγχρονο τρόπο ζωής, όμως δεν καταλαβαίνω πώς το εννοείς εσύ. Το ωρολογιακη βόμβα δεν το κατάλαβα επίσης. Γενικά εγώ δεν το προσωποποίησα, εσύ γιατί επιτίθεσαι;

  9. #39
    Μπαρουφες λες και ανακρίβειες για δες τι λέει ο νπελιστας γιατρός Μον Μπελιέ λοιμωξιολόγος νομπελίστας ή μήπως δεν ξέρει και αυτός τι λέει;; Και πόλοι αλοι κ εσύ είσαι ο σωστός ..
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Επειδή τυχαίνει να είμαι στην έρευνα και να γνωρίζω

    Το εμβόλιο προφανώς και δεν είναι πειραματικό και κανένας γιατρός δεν λέει ότι είναι. Ήταν πειραματικό όσο ήταν σε κλινικές μελέτες. Όσοι είναι αντιεμβολιαστές ή πιστεύουν σε οποιαδήποτε θεωρία συνομωσίας υπάρχει, είτε φοβούνται είτε έχουν κάποιο όφελος. Πειραματικό το λένε ψευδώς οι αρνητές.

    Δυστυχώς φαίνεται ότι εσείς οι αρνητές απλά δεν θέλετε να ακούσετε λογικά επιχειρήματα. Όλοι παίρνουν λεφτά για να σας πείσουν στο μυαλό σας. Σαφώς και κάποιος εμβολιασμένος μπορεί να νοσήσει, αλλά πολύ πολύ σπανιότερα από ανεμβολίαστο και πολύ πιο ελαφρά στις περισσότερες περιπτώσεις. Από το να ακούτε δεξιά και αριστερά τον κάθε άσχετο μπορείτε να διαβάσετε έγριτες πηγές. Και είναι κρίμα. Μια φρικτή ασθένεια η ευλογιά. Αν υπήρχε τότε ιντερνετ όπου όλοι ακούτε μια μαλακία και τη διαδίδετε ακόμα θα πέθαινε κόσμος από ευλογιά. Και όσοι είστε ανεμβολίαστοι απλά λειτουργείτε ως πηγές μεταλλάξεων. Ακόμα υπάρχει χρόνος να εμβολιαστείτε. Διαφορετικά υπάρχει ο σκληρός δρόμος της νόσησης. Όπου κάποιοι θα πεθάνουν και το κρίμα στο λαιμό σας. Και μην ακούσω τη μαλακία ότι πεθαίνουν από τα εμβόλια. Συγκρίνετε τους θανάτους από κοβιντ και εμβόλιο και η διαφορά είναι πολλών τάξεων μεγέθους. Και αν μου πεις ότι τα επίσημα νούμερα είναι μαγειρεμένα εσύ τι νούμερα ξέρεις; τους αριθμούς που βγάζει ο κάθε κομπογιαννίτης από το κεφάλι του που ότι σου πει απλά το δέχεσαι γιατί αυτός ξέρει;

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Επειδή τυχαίνει να είμαι στην έρευνα και να γνωρίζω

    Το εμβόλιο προφανώς και δεν είναι πειραματικό και κανένας γιατρός δεν λέει ότι είναι. Ήταν πειραματικό όσο ήταν σε κλινικές μελέτες. Όσοι είναι αντιεμβολιαστές ή πιστεύουν σε οποιαδήποτε θεωρία συνομωσίας υπάρχει, είτε φοβούνται είτε έχουν κάποιο όφελος. Πειραματικό το λένε ψευδώς οι αρνητές.

    Δυστυχώς φαίνεται ότι εσείς οι αρνητές απλά δεν θέλετε να ακούσετε λογικά επιχειρήματα. Όλοι παίρνουν λεφτά για να σας πείσουν στο μυαλό σας. Σαφώς και κάποιος εμβολιασμένος μπορεί να νοσήσει, αλλά πολύ πολύ σπανιότερα από ανεμβολίαστο και πολύ πιο ελαφρά στις περισσότερες περιπτώσεις. Από το να ακούτε δεξιά και αριστερά τον κάθε άσχετο μπορείτε να διαβάσετε έγριτες πηγές. Και είναι κρίμα. Μια φρικτή ασθένεια η ευλογιά. Αν υπήρχε τότε ιντερνετ όπου όλοι ακούτε μια μαλακία και τη διαδίδετε ακόμα θα πέθαινε κόσμος από ευλογιά. Και όσοι είστε ανεμβολίαστοι απλά λειτουργείτε ως πηγές μεταλλάξεων. Ακόμα υπάρχει χρόνος να εμβολιαστείτε. Διαφορετικά υπάρχει ο σκληρός δρόμος της νόσησης. Όπου κάποιοι θα πεθάνουν και το κρίμα στο λαιμό σας. Και μην ακούσω τη μαλακία ότι πεθαίνουν από τα εμβόλια. Συγκρίνετε τους θανάτους από κοβιντ και εμβόλιο και η διαφορά είναι πολλών τάξεων μεγέθους. Και αν μου πεις ότι τα επίσημα νούμερα είναι μαγειρεμένα εσύ τι νούμερα ξέρεις; τους αριθμούς που βγάζει ο κάθε κομπογιαννίτης από το κεφάλι του που ότι σου πει απλά το δέχεσαι γιατί αυτός ξέρει;
    https://www.pfizer.com/science/coron...rapid-progress. The Pfizer-BioNTech COVID-19 vaccine has not been approved or licensed by the U.S. Food and Drug Administration (FDA), but has been authorized for emergency use by FDA under an Emergency Use Authorization (EUA) to prevent Coronavirus Disease 2019 (COVID-19) for use in individuals 12 years of age and older. The emergency use of this product is only authorized for the duration of the declaration that circumstances exist justifying the authorization of emergency use of the medical product under Section 564(b)(1) of the FD&C Act unless the declaration is terminated or authorization revoked sooner. Please see EUA Fact Sheet. Όχι δεν είναι πειραματικό απλά έχει πάρει άδεια μόνο για επείγουσα χρήση...δηλαδή τι είναι ???

  11. #41
    Στα λένε οι ίδιοι που σε κοροϊδεύουν.. άκου κ κανέναν ανεξάρτητο επιστήμονα άνοιξε τα μάτια σου και τα αφτιασου το εμβόλιο τώρα δοκιμάζεται και παρακολουθείτε το λένε οι ίδιοι ακόμα και στης ενημερώσεις στο Facebook .. Σταμάτα να τρως σανό και κλείσε την τηλεόραση ..
    Αν δεν υπήρχε η τηλεόραση δεν θα είχαμε την πανδημία που λένε ...
    Quote Originally Posted by Margarita 77 View Post
    https://www.pfizer.com/science/coron...rapid-progress. The Pfizer-BioNTech COVID-19 vaccine has not been approved or licensed by the U.S. Food and Drug Administration (FDA), but has been authorized for emergency use by FDA under an Emergency Use Authorization (EUA) to prevent Coronavirus Disease 2019 (COVID-19) for use in individuals 12 years of age and older. The emergency use of this product is only authorized for the duration of the declaration that circumstances exist justifying the authorization of emergency use of the medical product under Section 564(b)(1) of the FD&C Act unless the declaration is terminated or authorization revoked sooner. Please see EUA Fact Sheet. Όχι δεν είναι πειραματικό απλά έχει πάρει άδεια μόνο για επείγουσα χρήση...δηλαδή τι είναι ???

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Σταματήστε να επιμένετε να κάνουν οι άνθρωποι εμβολια.
    Άστε την φύση να κάνει την δουλειά της μπας και την γλυτώσει ο πλανήτης.

    Παιδιά μακριά απο εμβολια... Οχι μονο του COVID αλλα και όλων των παιδικών ασθενειών.

    Μην κάνετε τα παιδιά σας πειραματόζωα.

    Α και μην πάτε σε γιατρούς, αυτοί δεν ξέρουν τι τους γίνεται, σε εκκλησίες να πηγαίνετε.

  13. #43
    Αυτής της απόψεις είμαι κ εγώ αλλά θα διαφωνήσω που λες για της εκκλησίες. Πόλοι κληρικοί προτρέπουν τους πιστούς να κάνουν το μπολι γιατί κ αυτά πληρωμένα καθίκια είναι του συστήματος. Υπάρχουν όμως ακόμα αυτοί που κρατάνε γερά το ποίμνιο τους αλλά κ αυτοί διώκονται .. εγώ θα έλεγα προσευχή μόνο η εκκλησία να ήμαστε εμείς που μέσα μας θα είναι ο Χριστός μας .. μόνο αυτός θα μας θεραπεύσει ψυχή και σώμα .. μακάρι να μην έκανα κανένα εμβόλιο και φυσικά αν αξιώθω να κάνω παιδί δεν θα του κάνω κανένα εμβόλιο.. ο θεός δεν έκανε κανένα λάθος όταν μας έπλασε μας δημιούργησε ένα εργοστάσιο μέσα μας που λέγεται ανοσοποιητικό σύστημα και είναι τόσο τέλειο που αν προσέχεις τι ζωή κανείς δεν πρόκειται να πάθεις τίποτα ..
    Ας σταματήσουμε να πηγαίνουμε κόντρα στα δημιουργήματα του που είναι όλα τέλεια κ αλάνθαστα ..
    Λυπαμε αυτούς που νομίζουν ότι κάτι καλό είναι το εμβόλιο κ ότι θα ζήσουν πιο πολύ αν το κάνουν και θα γίνουν χαιλαντερ νομίζοντας ότι η χημική σύσταση θα τους κάνει αθάνατους με τα αντισώματα..

    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Σταματήστε να επιμένετε να κάνουν οι άνθρωποι εμβολια.
    Άστε την φύση να κάνει την δουλειά της μπας και την γλυτώσει ο πλανήτης.

    Παιδιά μακριά απο εμβολια... Οχι μονο του COVID αλλα και όλων των παιδικών ασθενειών.

    Μην κάνετε τα παιδιά σας πειραματόζωα.

    Α και μην πάτε σε γιατρούς, αυτοί δεν ξέρουν τι τους γίνεται, σε εκκλησίες να πηγαίνετε.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    497
    Έχεις νοσήσει τερη88;
    Σού έχει αφησει κάνα χούι;
    Έχεις άτομα που ξέρεις ότι πέθαναν από κορονοιο;

    Επίσης..για τά παιδιά.. από τότε που κάποιοι σταμάτησαν νά κάνουν εμβόλια στα παιδιά τους επανεμφανίστηκαν ασθένειες που είχαν πρίν πολλαα χρόνια εξαληφθει.

    Και Ο jimjirou νομίζω ότι σε τρολαρει απλά.

    Θά σέ σώσει η εκκλησία; Δεν ξέρεις κανέναν παπά εσύ που πέθανε ενώ θά μπορούσε νά ζούσε χρόνια αν έκανε τό εμβόλιο;
    Ξέρεις πόσοι έφτασαν πρίν τή ΜΕΘ και έλεγαν έπρεπε νά είχα κάνει τό εμβόλιο και τώρα δεν ζούνε πια;

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    322
    Παιδιά άδικα προσπαθείτε να πείσετε τον terry και τον κάθε terry. Εδώ σε ένα χωριό στη Κρήτη κοντά στο δικό μου κόλλησε ενας παπάς με την παπαδιά , διασωληνοθηκαν , ο γιός που έμενε μαζί τους αρνητής, μετά που νόσησαν οι γονείς του δεν πείστηκε , έλεγε ότι είναι απλά γριπη , του έλεγαν οι χωριανοί του πρόσεχε μην κυκλοφορείς χωρίς μάσκα θα μας κολλήσεις...τπτ..για να μην τα πολυλογω , πέθαναν οι γονείς του , και στο τέλος πέθανε και αυτός...διασωληνομενος... μέχρι τέλους δεν πείστηκε... κόλλημα

    https://www.ethnos.gr/ellada/150503_oikogeneiaki-tragodia-stin-kriti-nekroi-apo-koronoio-iereas-papadia-kai-o-gios-toys
    Last edited by kriti28; 14-08-2021 at 13:39.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Πρώτη φορά
    By kat7 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 03-03-2020, 11:05
  2. Η πρωτη μου φορα..
    By Ο εαυτος μου και εγω in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 04-11-2017, 04:58
  3. Η πρωτη μου φορα
    By makedreams in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 29-04-2013, 14:51
  4. πρώτη φορά
    By TTK in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 16-11-2010, 16:48
  5. η πρώτη φορά
    By geiasas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 06-08-2008, 11:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •