Αγχώδη διαταραχή για πρώτη φορά & εμβολιο - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 61
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by kriti28 View Post
    Παιδιά άδικα προσπαθείτε να πείσετε τον terry και τον κάθε terry. Εδώ σε ένα χωριό στη Κρήτη κοντά στο δικό μου κόλλησε ενας παπάς με την παπαδιά , διασωληνοθηκαν , ο γιός που έμενε μαζί τους αρνητής, μετά που νόσησαν οι γονείς του δεν πείστηκε , έλεγε ότι είναι απλά γριπη , του έλεγαν οι χωριανοί του πρόσεχε μην κυκλοφορείς χωρίς μάσκα θα μας κολλήσεις...τπτ..για να μην τα πολυλογω , πέθαναν οι γονείς του , και στο τέλος πέθανε και αυτός...διασωληνομενος... μέχρι τέλους δεν πείστηκε... κόλλημα

    https://www.ethnos.gr/ellada/150503_...ai-o-gios-toys
    Άλλο πράγμα είναι να φοβάμαι να κάνω το εμβόλιο και άλλο να μην πιστεύω ότι υπάρχει ο ιός ...γενικά έχουμε μπερδέψει τους όρους...ότι δεν κάνει κάποιος το εμβόλιο δεν σημαίνει ότι δεν προσέχει!!!

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    322
    Ναι έχεις δίκιο σε αυτό , αλλα οι αρνητές στην αρχή είχαν την πιπίλα ότι δεν υπάρχει ιός , μετά που διαψεύστηκαν και εκτέθηκαν άλλαξαν καραμέλα και τα έβαλαν με το εμβόλιο , από 5g μέχρι τσιπ ελέγχου του νου... άλλο να λες έχω κάποιες ενστάσεις για το εμβόλιο και άλλο να λες ότι όποιος το κάνει είναι σκλαβος του συστήματος βάζει τσιπ μεσα του κτλ. και πρόβατο ενώ στην ουσία αυτοί είναι σκλάβοι που ακουν το καθε παπαδαριο που ζεί στο μεσαίωνα...

  3. #48
    Έπαθα ακριβώς το ίδιο από τον Γενάρη που έκανα το εμβόλιο.... Θα χαιρόμουν να μιλούσαμε αλλά νοκιζω δεν μπορω ακόμα μέσω προσωπικού μηνύματος.

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Κι εγώ Ειρήνη, από τον Ιανουάριο μια από τα ίδια..

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by Eirinitr8 View Post
    Έπαθα ακριβώς το ίδιο από τον Γενάρη που έκανα το εμβόλιο.... Θα χαιρόμουν να μιλούσαμε αλλά νοκιζω δεν μπορω ακόμα μέσω προσωπικού μηνύματος.
    Τι εννοείς??

  6. #51
    Quote Originally Posted by Ευθυμία View Post
    Εν τω μεταξύ το θέμα είναι λίγο μπερδεμένο. Έκανα την πρώτη δόση 4 Ιουλίου. Μετά από δύο μέρες έπαθα την αγχώδη διαταραχή και καπάκια έπαθα φαρυγγίτιδα και έχω ένα μπουκωμα. Έκανα αγωγή για τον λαιμό με αντιφλεγμονώδη και στο νοσοκομείο δεν με άφησαν να κάνω την δεύτερη δόση ενώ ο ΩΡΛ μου είχε πει ότι δεν θα υπάρχει θέμα. Εγώ κανονικά στις 27 έκανα δεύτερη δόση και 30 έφευγα. Τελικά να μην σαν κουράζω η κατάληξη είναι να μην έχω κάνει την δεύτερη δόση και το μπούκωμα να το έχω πάνω από μήνα. Η ψυχολόγος μου λέει ότι είναι ψυχοσωματικο. Σχετικά με το εμβόλιο σκέφτομαι με το που γυρίσω να πάω να κάνω τεστ αντισωμάτων και μετά να ρωτήσω τους γιατρούς τι πρέπει να κάνω. Σχετικά με το μπούκωμα αν συνεχίσει λέω να πάω σε ομοιοπαθητικό αφού έχω κάνει 29 μέρες θεραπεία με χημειες. Σχετικά με την αγχώδη διαταραχή οι γιατροί (ψυχολόγος & ψυχίατρος) που έχω μιλήσει μου είπαν ότι δεν χρειάζομαι χάπια. Η αλήθεια είναι ότι μέρα με τη μέρα είμαι καλύτερα αλλά εκεί που δεν το περιμένω και λέω ότι είμαι καλά ξανά παθαίνω κρίση και φρικαρω ακόμα περισσότερο γιατί νιώθω ότι δεν θα γλιτώσω ποτέ από αυτό το πράγμα. Έπειτα σκέφτομαι τα χάπια αλλά μετά μου περνάει και προσπαθώ να είμαι δυνατή να το αντιμετωπίσω μόνη .... Σας ευχαριστώ πολύ όλους για τη βοήθεια σας ...
    Καλημέρα!
    Ελπίζω Ευθυμία και όλοι όσοι περνάμε αγχωδεις διαταραχές να είμαστε καλά.
    Διαβάζοντας τις δημοσιεύσεις σου πραγματικά ένιωθα ότι μιλούσα εγώ.
    Και το αστείο είναι ότι η δική μου αγχώδης διαταραχή και οι κρίσεις πανικού ξεκίνησαν 14 Ιουλίου του 2021.
    Θα ήθελα πολύ να μάθω πώς είσαι σήμερα, σχεδόν 1 χρόνο μετά.

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Quote Originally Posted by Angélique View Post
    Καλημέρα!
    Ελπίζω Ευθυμία και όλοι όσοι περνάμε αγχωδεις διαταραχές να είμαστε καλά.
    Διαβάζοντας τις δημοσιεύσεις σου πραγματικά ένιωθα ότι μιλούσα εγώ.
    Και το αστείο είναι ότι η δική μου αγχώδης διαταραχή και οι κρίσεις πανικού ξεκίνησαν 14 Ιουλίου του 2021.
    Θα ήθελα πολύ να μάθω πώς είσαι σήμερα, σχεδόν 1 χρόνο μετά.
    Μετά από εμβόλιο κ εσύ ή για κάποιο άλλο λόγο? Εσύ πως είσαι τώρα?

  8. #53
    Πάνω σε τι ακριβώς τι εννοώ? ????

  9. #54
    Quote Originally Posted by dream21 View Post
    Μετά από εμβόλιο κ εσύ ή για κάποιο άλλο λόγο? Εσύ πως είσαι τώρα?
    Δεν είχα κάνει το εμβόλιο ακόμα τότε, όμως ήταν ένα θέμα που με βασάνισε πολύ καιρό μέχρι που πήρα την απόφαση και το έκανα.
    Περισσότερο ήταν άλλοι λόγοι που πυροδότησαν τις κρίσεις, πχ. η ασθένεια ενός συγγενικού μου προσώπου.
    Και πριν λίγο καιρό ανακάλυψα ότι έχω και προεμμηνορρησιακό συνδρομο, το οποίο επίσης ευθύνεται για τις κρίσεις πανικού σε έναν βαθμό.
    Μετα από 11 μήνες είμαι αρκετά καλύτερα, όχι όμως τέλεια. Με επισκέπτονται ανά διαστήματα το άγχος και οι κρίσεις, σε πιο μικρό και ελαφρύ ρυθμό όμως.

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Αθήνα
    Posts
    317
    Όλα θα πάνε καλά!!!
    Θετική σκέψη και σου εύχομαι να γίνεις ακόμα καλύτερα..

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Μονο για σεισμούς και κατακλυσμους δεν έχουν κατηγορήσει τα εμβολια... Όπου να ναι έρχεται και αυτό...
    ετσι φιλε μου τα λες παρα πολυ σωστα...εξαλλου οι 18.000 θανατοι και οι 3εκατομμυρια σοβαρες παρενεργειες που οδηγησαν ακομα και σε σοβαρες αναπηριες απτα εμβολια μονο της pfizer ειναι παραμυθια δεν ισχυουν...ψεμματα λενε και τα επισημα στοιχεια και οι επισημες μελετες που αναγραφουν τους θανατους στο επισημο σαιτ του FDA και του the lancet...η pfizer μας αγαπαει τα εμβολια ειναι δωρο θεου η ανθρωποτητα ειναι μεσα στην καλη χαρα και ερχονται λαμπρες μερες!!! οι φαρμακοβιομηχανιες μας αγαπανε και νοιαζονται για μας δινουν τη ζωη τους για μας και πιστευω οτι δεν νοιαζονται καθολου για τα λεφτα παρα μονο για εμας!!!.σε στηριζω στον σκληρο αγωνα σου εναντιον των αμφισβητιων των εμβολιων!!ειμαι μαζι σου!!ο αγωνας τωρα δικαιωνεται!

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    186
    Καλός ή κακός όλα τα φάρμακα και τρόφιμα θέλουν ένα χρονικό διάστημα για να αποδειχθεί ότι οφελουν τον ανθρώπινο οργανισμό...κάποτε θεωρούσαμε την ασπιρίνη ένα θεόσταλτο φάρμακο...με τα χρόνια εξαιτίας της άγνοιας πέθαναν άνθρωποι μετά την κατανάλωση τις επειδή είχαν έλκος...κάθε χρόνο οι φαρμακευτικές και οι εταιρίες τροφίμων αποσύρουν προϊόντα ως ακατάλληλα...θα ήθελα να δω αν σε 2-3 χρόνια ή δεκαετία ακόμα, όταν βγουν οι φαρμακευτικές και πουν ότι μια συγκριμενη ομάδα ατόμων δεν έπρεπε να κάνει το εμβολιο γιατί επιδρασε αρνητικά στον οργανισμό τους να δω τι θα πουν όλοι αυτοί οι φανατικοί...τα εμβόλια σώζουν ζωές...αλλά και η πρόληψη αιώνες τώρα σώζει ζωές...

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2022
    Posts
    210
    Quote Originally Posted by kriti28 View Post
    Ναι έχεις δίκιο σε αυτό , αλλα οι αρνητές στην αρχή είχαν την πιπίλα ότι δεν υπάρχει ιός , μετά που διαψεύστηκαν και εκτέθηκαν άλλαξαν καραμέλα και τα έβαλαν με το εμβόλιο , από 5g μέχρι τσιπ ελέγχου του νου... άλλο να λες έχω κάποιες ενστάσεις για το εμβόλιο και άλλο να λες ότι όποιος το κάνει είναι σκλαβος του συστήματος βάζει τσιπ μεσα του κτλ. και πρόβατο ενώ στην ουσία αυτοί είναι σκλάβοι που ακουν το καθε παπαδαριο που ζεί στο μεσαίωνα...
    η αδερφη του κολλητου μας εκανε την 4η δοση εμβολιου pfizer και πεθανε.θες να πας να το πεις αυτο στη μανα κ στον πατερα της???..που εχουν το παιδι τους στο φερετρο???η μηπως το φανταστηκαν κ αυτο???απαντα θελω να δω τι θα πεις ειμαι πολυ περιεργος

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    186
    Quote Originally Posted by niaouris View Post
    η αδερφη του κολλητου μας εκανε την 4η δοση εμβολιου pfizer και πεθανε.θες να πας να το πεις αυτο στη μανα κ στον πατερα της???..που εχουν το παιδι τους στο φερετρο???η μηπως το φανταστηκαν κ αυτο???απαντα θελω να δω τι θα πεις ειμαι πολυ περιεργος
    Δεν υπάρχει κανένας λόγος να απαντήσουν....ο χρόνος θα δείξει...το εμβόλιο προστάτεψε κατά βάση αυτούς που ήταν μεγάλη σε ηλικία...εκτός από αυτό πολύ πέθαναν από ενδονοσοκομειακες λοιμώξεις..ποιος μίλησε ποτέ για αυτές...ότι στις μεθ αυτή τη στιγμή οι εμβολιασμενοι είναι περισσότεροι από τους ανεμβολιαστους ??? Μιλάει κανείς....ότι τα ποσοστά θνησιμότητας με επίσημα στοιχεία ανέβηκαν?? Ότι αυξήθηκαν οι αυτοκτονίες???ότι πεθαίνουν 12 και 15 χρόνων παιδιά από ανακοπή στον ύπνο τους?? Εγώ ήμουν η πρώτη που έπρεπε να το κάνω βάση ιατρικού ιστορικού ..κόλλησα και το πέρασα αλώβητη...οι πιο πολύ γύρω μου τρέχουν σε καρδιολόγο...ραντεβού σε δερματολογο δεν βρησκεις από τα δερματικά ..οι ενδοκρινολόγοι έχουν βαρεθεί να βλέπουν πρησμένους λεμφαδένες....ο χρόνος θα αποδείξει τα αυτονόητα...Οι ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΕς ΕΙΝΑΙ ΕΤΑΙΡΙΕς ΚΑΙ ΤΟΥ ΝΟΙΑΖΕΙ ΜΟΝΟ ΤΟ ΚΕΡΔΟς!!

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    546
    Θα παρακαλούσα μεγαλύτερη προσοχή στις αναφορές σας ..

    Στο forum σας διαβάζουν και πολλά μέλη με ευαίσθητο και διεγερμενο νευρικό σύστημα...
    Ισως δε ,δεν έχουν επαρκη επιστημονικη γνώση, και διάθεση, να εξετάσουν προσεκτικά τα στοιχεία που αναφέρετε , (χωρίς την ανάλογη σοβαρή βιβλιογραφικη τεκμηρίωση από επιστημονικά journals.. )

    Καλύτερα αφήστε τους να αποφασίσουν μόνοι τους, τι θα πρέπει να κάνουν για να προστατευσουν τον εαυτό τους .

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. Πρώτη φορά
    By kat7 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 03-03-2020, 11:05
  2. Η πρωτη μου φορα..
    By Ο εαυτος μου και εγω in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 04-11-2017, 04:58
  3. Η πρωτη μου φορα
    By makedreams in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 29-04-2013, 14:51
  4. πρώτη φορά
    By TTK in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 16-11-2010, 16:48
  5. η πρώτη φορά
    By geiasas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 06-08-2008, 11:50

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •