Επέστρεψα.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1

    Επέστρεψα.

    Καλησπέρα, έχω πάρα πολύ καιρό να γράψω στο φόρουμ... τόσο πολύ καιρό που δεν ξέρω καν ποιοι είστε εδώ.
    Δυστυχώς επέστρεψα. Δυστυχώς δεν είμαι καλά, δυστυχώς υποτροπιασα... στα πάντα, στη χρήση, στην κατάθλιψη, στον αυτό τραυματισμό. Είχα αρχίσει στο πρόγραμμα του ΟΚΑΝΑ και είχα ξεμπλέξει από όλα αυτά... αλλά πάλι πάνω που πήγα να σταθώ πάλι στα πόδια μου...
    δεν ξέρω πρώτη φορά που μπορεί να το ρίξω και στη συγκυρία, πάνω που πήγα να σταθώ στα πόδια μου άρχισε το θέμα στην τηλεόραση των βιασμών και της σεξουαλικής κακοποίησης, αυτό ήταν που δεν μπόρεσα να διαχειριστώ... Ψυχολογική στήριξη δεν έχω από πουθενά, δεν είμαι καλά. Έχω αρχίσει πάλι να κόβομε... χειρότερα από πριν... και το χειρότερο είναι πως δεν φοβάμαι.
    Να πηδιέστε σαν τους σκύλους ξέρετε, να αγαπάτε σαν αυτούς ούτε λόγος.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,253
    Γεια σου καθρέφτη, welcome back!

    Δεν ξέρω αν με θυμάσαι... Εμείς θα σε στηρίξουμε όσο μπορούμε...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,345
    Δεν σε ξέρω καθρέπτη μάλλον είσαι πολύ παλιός. Επίσης έχω πολύ καιρό να δω ένα μέλος με το όνομα λουλούδι πιστεύω να είναι καλά, οπως και εσύ καθρέπτη να τα πας καλύτερα, η τηλεόραση και αυτά που λένε στις ειδήσεις δεν λένε κάτι ευχάριστο, βάλε Netflix να βλέπεις μια πρόταση!

  4. #4
    Σαφώς και δεν θυμάμαι γλυκιά μου κύκνε, θυμάμαι που είχες και εσύ προβλήματα αυτό τραυματισμού. Αλήθεια πώς είσαι τώρα; πώς τα πας με το θέμα σου; Χαίρομαι πολύ που είδα ένα παλιό γνώριμο πρόσωπο.

    Εγώ τώρα είμαι σε μία φάση που αυτό τραυματίζομαι τόσο συχνά και τόσο πολύ που φοβάμαι. Σκέφτομαι μήπως είναι ώρα να νοσηλευτώ πάλι.

    Andreas 86 δεν έχω τηλεόραση, αλλά εκείνη την περίοδο γινόταν παντού χάμος, το συζητούσαν όλοι και παντού.. όπου και να στεκόμουν αυτό άκουγα και δεν μπορούσα να το διαχειριστώ...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,253
    Quote Originally Posted by καθρεπτης View Post
    Σαφώς και δεν θυμάμαι γλυκιά μου κύκνε, θυμάμαι που είχες και εσύ προβλήματα αυτό τραυματισμού. Αλήθεια πώς είσαι τώρα; πώς τα πας με το θέμα σου; Χαίρομαι πολύ που είδα ένα παλιό γνώριμο πρόσωπο.

    Εγώ τώρα είμαι σε μία φάση που αυτό τραυματίζομαι τόσο συχνά και τόσο πολύ που φοβάμαι. Σκέφτομαι μήπως είναι ώρα να νοσηλευτώ πάλι.


    Με το θέμα των αυτοτραυματισμών τα πάω καλά, έχουν περάσει χρόνια χωρίς να το κάνω αλλά τα σημάδια δεν έφυγαν δυστυχώς...

    Έχεις εντοπίσει τι ακριβώς σε κάνει να αυτοτραυματίζεσαι τόσο συχνά; Ίσως αν το συζητήσουμε να βρούμε μιαν άκρη...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #6
    hlias1988
    Guest
    Χαλαρωστε με τις αποπειρες!
    και εγω εχω κανει και το εχω μετανιωσει...
    βρειτε κατι αλλο να απασχολει τον νου σας!

  7. #7
    Δεν είναι απόπειρες Ηλία, είναι από τραυματισμό.
    Απλά πιστεύω πως είναι κάτι που με κάνει να νιώθω. Χαίρομαι που εσύ είσαι καλά.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,253
    Quote Originally Posted by καθρεπτης View Post
    Δεν είναι απόπειρες Ηλία, είναι από τραυματισμό.
    Απλά πιστεύω πως είναι κάτι που με κάνει να νιώθω. Χαίρομαι που εσύ είσαι καλά.
    Καθρέφτη, εννοείς ότι ο αυτοτραυματισμός σε κάνει να νιώθεις ζωντανή; Γιατί κάτι τέτοιο μου είχε πει μια ψυχίατρος παλιότερα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Similar Threads

  1. Επεστρεψα με harcombe
    By alikaki_ed in forum Παχυσαρκία
    Replies: 14
    Last Post: 20-01-2014, 16:44
  2. επεστρεψα με νεα προβληματα...
    By RainAndWind in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 20
    Last Post: 21-06-2010, 11:49

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •