Απομυελινωση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1

    Απομυελινωση

    Θα ηθελα την γνωμη σας για μια μαγνητικη εγκεφαλου στην οποια βρεθηκε απομυελινωτικες εστιες.. γνωριζετε η σας εχει τυχει κατι παρομοιο σαν το δικο μου διαφορετικης αιτιας εκτος απο σκπ; Απομυελινωση=σκπ;; Θελω γνωμη το ξερω πτι δεν ειστε γιατροι απλα μια συζητηση μν αρχισετε να βγαζετε hate μερικοι μερικοι

  2. #2
    Διαφορετικής αιτίας όχι, να μην εξελίσεται πρακτικά από αρχές του 2000 έχω δύο παραδείγματα, που δουλεύουν, έκαναν οικογένειες, σε λίγο θα γίνουν και παππούδες/γιαγάδες και αν τους δεις είναι σε καλύτερη κατάσταση από εμένα.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Ήταν με σκιαγραφικο η μαγνητική σου;

  4. #4
    Quote Originally Posted by Skiouros8 View Post
    Ήταν με σκιαγραφικο η μαγνητική σου;
    Ναιι και εδειξε απομυελινωτικες εστιες .. ο γιατρος μου ειπε να χασω βαρος και να πρσε ω τον ηλιο.. μονο αυτο

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Quote Originally Posted by Faihh95 View Post
    Ναιι και εδειξε απομυελινωτικες εστιες .. ο γιατρος μου ειπε να χασω βαρος και να πρσε ω τον ηλιο.. μονο αυτο
    Και για ποιο λόγο έκανες τη μαγνητική αν επιτρέπεται; Είχα κάνει κι εγώ πριν 1.5 χρόνο αλλά χωρίς σκιαγραφικο. Εχω κατά καιρούς διάφορους σπασμούς και αστάθεια αλλά δεν πολυδινω σημασία ως τώρα. Εχω και μείωση ακοής. Ίσως πρέπει κάποια στιγμή να κάνω κι εγώ με σκιαγραφικο γιατι χωρίς σκιαγραφικο δεν είναι τόσο ακριβής.


    Θα σου πρότεινα πάντως να ακολουθήσεις τις συμβουλές του γιατρού σου. Αν δεν σε καλύπτει, βρες άλλον και ζητα άλλη γνώμη. Το σημαντικό είναι να βρεις έναν γιατρό που εμπιστεύεσαι. Αν αυτά τα ευρήματα σήμαιναν σκλήρυνση δεν θα σε άφηνε έτσι σίγουρα, θα σου έδινε αγωγή κι άλλες εξετάσεις. Οπότε απλα ηρέμησε και ρωτα τον κάθε πόσο πρέπει να το ελέγχεις.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •