ΙΔΨ και καλοκαιρινοί μήνες - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Η δική μου ΙΔΨ ενεργοποιείτε με τη δουλειά οπότε τα καλοκαίρια και γενικά οπότε είμαι off work είναι η καλύτερη μου. Ούτε εμένα μου αρέσει η δουλειά μου και ίσως αυτός να είναι ένας λόγος που έχω τόσο έντονα συμπτώματα που σχετίζονται με αυτή. Ψάχνω να βρώ τη δύναμη να παραιτηθώ. Προς το παρόν κερδίζει η ανασφάλεια για το αύριο...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,088
    Quote Originally Posted by Stress28580 View Post
    Η δική μου ΙΔΨ ενεργοποιείτε με τη δουλειά οπότε τα καλοκαίρια και γενικά οπότε είμαι off work είναι η καλύτερη μου. Ούτε εμένα μου αρέσει η δουλειά μου και ίσως αυτός να είναι ένας λόγος που έχω τόσο έντονα συμπτώματα που σχετίζονται με αυτή. Ψάχνω να βρώ τη δύναμη να παραιτηθώ. Προς το παρόν κερδίζει η ανασφάλεια για το αύριο...
    Έτσι είναι δυστυχώς. Παίρνουμε φάρμακα, συμπληρώματα, κάνουμε τα πάντα για να διατηρήσουμε την αίσθηση ασφάλειας και συνεχίζουμε να υποφέρουμε. Αν δεν αλλάξουμε πράγματα στη ζωή μας δεν θα γίνουμε ποτέ καλά.

  3. #18
    4 χρόνια κάνω ψυχοθεραπεία και τώρα ξεκίνησα και τα χάπια γιατί ενώ υπάρχει μια μικρή βελτίωση συνεχίζω και δεν μπορώ να το ελέγξω. Ξέρω πλέον πως χειροτερευω λόγω της δουλειάς, αλλά δεν μπορώ να ελπω με βεβαιότητα ότι δεν θα συμβεί το ίδιο και κάπου αλλού ή για άλλο λογο. Έχω δώσει στον εαυτό μου ένα περιθώριο μέχρι να με πιάσει η αγωγή. Ίσως τελικά καταφέρω να το ελέγξω και να ηρεμήσω. Το εύχομαι,για όλους μας.

  4. #19
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Stress28580 View Post
    4 χρόνια κάνω ψυχοθεραπεία και τώρα ξεκίνησα και τα χάπια γιατί ενώ υπάρχει μια μικρή βελτίωση συνεχίζω και δεν μπορώ να το ελέγξω. Ξέρω πλέον πως χειροτερευω λόγω της δουλειάς, αλλά δεν μπορώ να ελπω με βεβαιότητα ότι δεν θα συμβεί το ίδιο και κάπου αλλού ή για άλλο λογο. Έχω δώσει στον εαυτό μου ένα περιθώριο μέχρι να με πιάσει η αγωγή. Ίσως τελικά καταφέρω να το ελέγξω και να ηρεμήσω. Το εύχομαι,για όλους μας.
    Κι εγώ τα ίδια είμαι με τη δουλειά. Επειδή περνάω χάλια εκει, όταν δουλεύω γίνομαι χειρότερα ενώ το καλοκαίρι είμαι πολύ καλύτερα….
    Δυστυχώς δεν μπορώ εύκολα να το ελέγξω και προσπαθώ να βρω τρόπο να αλλάξω δουλειά αλλά σε ηλικίες μετά τα 40 δεν είναι καθόλου εύκολο κάτι τέτοιο…

  5. #20
    Στα 40 είμαι κι εγώ και καταλαβαίνω τι εννοείς. Υπάρχει τρομερή ανασφάλεια για το οικονομικό ειδικά όταν υπάρχει πίσω και οικογένεια. Αν προσθέσουμε και το ότι η αλλαγή καριέρας είναι πολύ δύσκολη στην εποχή που ζούμε η απόφαση γίνεται ακόμα δυσκολότερη. Προσωπικά προσπαθώ να επιβεβαιώσω το τι μου φταίει. Αν η ΙΔΨ μου δημιουργεί όλη αυτή τη δυσφορία ή όντως φταιει το αντικείμενο απασχόλησης. Αναγκαστικά κάνω υπομονή.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. 3 μήνες φάρμακα
    By georgios in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 3
    Last Post: 27-07-2021, 05:04
  2. 4 μηνες
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 212
    Last Post: 08-01-2021, 22:17
  3. 3 μήνες...
    By Lanis in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 115
    Last Post: 05-12-2019, 16:10
  4. 8 μήνες...
    By unlucky in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 16
    Last Post: 31-01-2013, 01:34
  5. sleeve 12 μηνες +
    By gilie- in forum Παχυσαρκία
    Replies: 21
    Last Post: 21-12-2012, 15:54

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •