Κρισεις Πανικου + SOLBEN = τελος;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 2 of 2
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    1

    Κρισεις Πανικου + SOLBEN = τελος;

    Καλησπερα σε ολους,

    να ξεκινησω λεγοντας πως ειμαι νεος στο φορουμ και δεν ειμαι 100% σιγουρος αν το νημα αυτο βρισκεται στο σωστο μερος, αν οχι, φυσικα να το διαγραψουν οι διαχειρηστες.

    Τον προηγουμενο σεπτεμβρη (9/2020) ξεκινησα να εχω κρισεις πανικου σε σημειο να μην μπορω να λειτουργησω την υπολοιπη μερα και να πρεπει να κοιμηθω για να το ξεπερασω. Μετα απο 4 μηνες αγωγης με Valdoxan δεν ειδα τεραστια διαφορα, ισα ισα, τις διακοπες χριστουγεννων καθε μερα με επιανε κριση πανικου. Μετα τις 6/1/2021 ξυπνησα και αποφασισα πως οχι, δεν θα παρω αλλο δεν με βοηθανε αυτα (το γνωριζω πως ειναι λαθος μου) αλλα απο τοτε δεν ξαναειχα καποιο επισοδειο. Επειτα πηγα στον ψυχιατρο και τον ενημερωσα και μου ειπε να ξεκινησουμε το SOLBEN (2/2021). Αυτο στην αρχη σε "κατεβαζει" παρα πολυ ψυχολογικα και επειτα επανερχεσαι. Για να μην γραφω σεντονια, αυτη την στιγμη μετα απο περιπου 5 μηνες θεραπειας, βρισκομαι σε ενα σημειο, οπου ειμαι τελειως χαμενος, δεν ξερω τι θα γινει, τι θα κανω αυριο, πως να αγαπησω την δουλεια μου (που πριν ειχα τοσο ενδιαφερον να κανω) και πως να καλυψω ολο αυτο το κενο. Νιωθω τοσο χαμενος, χωρις σκοπο που πραγματικα αμφιβαλλω αν ειναι απο την θεραπεια ολο αυτο. Μιλησα με τον ψυχιατρο και με ενημερωσε πως δεν υπαρχει περιπτωση να ειναι απο την θεραπεια. Οποτε ισως ειναι απο καποια προσφατα συμβαντα απορριψης, χωρισμος και απωλεια φιλιας.

    Τωρα που ξαναδιαβαζω την παραπανω παραγραφο καταλαβαινω πως απλα ηθελα να τα πω καπου και οχι να ζητησω βοηθεια :Ρ Παρ'ολα αυτα, αν πιστευετε πως ειναι καποια παρενεργεια του φαρμακου, ή κατι σχετικο, ή γενικοτερα απλα λογια θετικοτητας, θα το εκτιμουσα πολυ.

    Δυστυχως δεν πηγαινω πια σε ψυχολογο αλλα ευελπιστω αμεσα να ξαναπαω. Βρισκομαι Ηρακλειο Κρητης, αν εχετε προσωπικη εμπειρια με καποιον συγκεκριμενο θεραπευτη, θα την εκτιμουσα!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    152
    Έλα ρε συντοπίτη! Εγώ παθαίνω κρίσεις πανικού κοντά 3 χρόνια και τις καταπολέμησα με zolotrin. Τον τελευταίο καιρό αντιμετωπίζω ακριβώς αυτό που περιγράφεις με μια διαρκή αίσθηση κενού. Όποια κρίση πανικού ήρθε την έχω διαχειριστεί, αλλά με προβληματίζει η κατάσταση μου. Αν θες στείλε μου προσωπικό μήνυμα να συζητήσουμε περαιτέρω

Similar Threads

  1. κρισεις πανικου vs κρισεις αγχους.διαφορά??
    By dora-agxos in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 8
    Last Post: 12-11-2014, 11:42
  2. Τελος με τις κρισεις πανικου
    By believe in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 13
    Last Post: 13-04-2013, 14:03
  3. κρισεις και παλι κρισσεις.εχουν αραγε τελος?
    By andri.n in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 29-09-2011, 00:51
  4. Εχουν τελος οι κρισεις πανικου???
    By maria... in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 20
    Last Post: 05-07-2008, 19:40
  5. ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ-ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ-ΑΓΧΩΔΗΣ ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ!!!Η ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ..
    By OLGA25 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 19-08-2007, 21:22

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •