ειπα την αληθεια στη κοπελια που .........
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502

    ειπα την αληθεια στη κοπελια που .........

    ειπα την αληθεια στην κοπελα που συμπαθω για τη σχιζοφρενεια, οτι με βλεπει ψυχιατρος καθε μηνα παιρνω φαρμακα, παιρνω επιδομα αναπηριας, οποτε μπωρο δουλευω, ΑΑΑΑ επιασα παλη δουλεια τετραμηνο

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    οτι συμπαθεις καποιον η καποια δεν αποτελει λογο για να του δινεις κολογραφο για την υγεια σου
    πολυ κακως εκανες!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Location
    Sin City
    Posts
    2,406
    Δεν μας ειπες πως το πηρε Παυλο.... ελπιζω να πηγε καλα!!
    It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society. J.Krishnamurti

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    ειπα την αληθεια στην κοπελα που συμπαθω για τη σχιζοφρενεια, οτι με βλεπει ψυχιατρος καθε μηνα παιρνω φαρμακα, παιρνω επιδομα αναπηριας, οποτε μπωρο δουλευω, ΑΑΑΑ επιασα παλη δουλεια τετραμηνο
    Μπραβο Παυλο ελπιζω να σε εκτιμήσει ακομα περισσοτερο !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    ελεος ρε παιδια, το ονομα παυλος εχει και γενικη που μας κανει παυλε.
    πως αντεχετε να γραφετε παυλο;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    1,502
    καλα το πηρε, με τη κοπελια, ειμασταν μερικους μηνες μαζι στο πανεπηστημειο, και εδω και δεκα χρονια μιλαμε καθε βδομαδα απο το τηλεφωνο, χωρισαμε λογο αποστασης...... βασικα την αγαπαω λιγακη, τη συμπαθω, ειναι φιλαρακη μου, γνωριζομαστε 15 χρονια........ και βασικα της λεω να ερθει εδω που μενω........ ακομα δεν της το εχω πει ξεκαθαρα, για αυτο της ειπα της δυσκολιες που περασα...... θελω να ξερει να μην ερθει και να μου πει οτι δεν της ειχα πει τη παιζει με τη ζωη μου, θελω να ξερει οτι ειμαι σοβαρος με την ασθενεια, τωρα δουλευω 4μηνο εκοψα το προνοιακο και δουλευω σε καλη δουλεια..... οχι εργατης οπως παλια......

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Η ειλικρίνεια δεν έβλαψε ποτέ κανένα .
    Εσύ είσαι αυτός που είσαι και αυτή θα διαλέξει αν θέλει να προχωρήσει σε όλο αυτό .
    Δεν φέρεις καμία ευθύνη από την στιγμή που δεν κρύβεις την αλήθεια και κάποιες ιδιαιτερότητες σου .

    Από εκεί και πέρα είναι ενήλικη και μπορεί να κρίνει αν θέλει να είναι μαζί με ενα άνθρωπο σαν και εσένα ή όχι .

    Όλοι οι άνθρωποι έχουν δικαίωμα στην ζωή αρκεί να είναι ειλικρινείς απέναντι στους άλλους .
    Κανένας δεν λέει ότι ένας άνθρωπος που αντιμετωπίζει θέματα και είναι σωστός και επιμελής με την αγωγή του δεν μπορεί να ζήσει και εκείνος όπως όλοι οι άλλοι οι υγιείς άνθρωποι!
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    ελεος ρε παιδια, το ονομα παυλος εχει και γενικη που μας κανει παυλε.
    πως αντεχετε να γραφετε παυλο;
    αντε τρομαρα σου, οι διορθωσεις σε μαραναν, ασχετε.
    η γενικη ειναι "του Παυλου".
    η κλιση εδω, ειναι κλητικη και ειναι και "ω Παυλε" και "ω Παυλο". και τα δυο ειναι σωστα.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by pavlosla View Post
    καλα το πηρε, με τη κοπελια, ειμασταν μερικους μηνες μαζι στο πανεπηστημειο, και εδω και δεκα χρονια μιλαμε καθε βδομαδα απο το τηλεφωνο, χωρισαμε λογο αποστασης...... βασικα την αγαπαω λιγακη, τη συμπαθω, ειναι φιλαρακη μου, γνωριζομαστε 15 χρονια........ και βασικα της λεω να ερθει εδω που μενω........ ακομα δεν της το εχω πει ξεκαθαρα, για αυτο της ειπα της δυσκολιες που περασα...... θελω να ξερει να μην ερθει και να μου πει οτι δεν της ειχα πει τη παιζει με τη ζωη μου, θελω να ξερει οτι ειμαι σοβαρος με την ασθενεια, τωρα δουλευω 4μηνο εκοψα το προνοιακο και δουλευω σε καλη δουλεια..... οχι εργατης οπως παλια......
    αφου ετσι εκρινες, πολυ καλα εκανες.
    την κοπελα αυτην, εσυ την βλεπεις σοβαρα και γνωριζεστε και τοσα χρονια. δεν ειναι μια νεα γνωριμια για να τρομαξει... οποτε, αν κατι ειναι να παει καλα, αργα η γρηγορα θα επρεπε να της το πεις.
    μπραβο για το θαρρος σου. καλυτερα τωρα, να τελειωνει αυτο το θεμα με τα μυστικα κι αν το αποδεχθει, ισως μπορεσετε να προχωρησετε.
    καλη τυχη.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αντε τρομαρα σου, οι διορθωσεις σε μαραναν, ασχετε.
    η γενικη ειναι "του Παυλου".
    η κλιση εδω, ειναι κλητικη και ειναι και "ω Παυλε" και "ω Παυλο". και τα δυο ειναι σωστα.
    χα χα!
    δεν φταιω εγω που δεν πηγα σχολειο, αλλα γιατι να λεμε παυλο και οχι παυλε;
    αφου λεμε κυριε παυλε αυτο ειναι το σωστο αμα βαλουμε ε στο κυριε πρεπει να μπει και ε στο παυλε κτλ

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    χα χα!
    δεν φταιω εγω που δεν πηγα σχολειο, αλλα γιατι να λεμε παυλο και οχι παυλε;
    αφου λεμε κυριε παυλε αυτο ειναι το σωστο αμα βαλουμε ε στο κυριε πρεπει να μπει και ε στο παυλε κτλ
    Νικο αλλο αγραμματος και αλλο αμορφωτος καλο μου .
    Ο αγγραματος μπορει να ειναι ο καλυτερος ανθρωπος στον κοσμο ,μπορει να υπογραφει μονο με σταυρο αλλα τουλαχιστον εχει μεγαλυτερη αξια απο την υπογραφη ενος ¨πτυχιουχου ¨
    Και επειδη πολυς ντορος εδω μεσα περι μορφωσεως (πραγματικα γελαμε πλεον ),προτιμώ αγραμματο με εξαιρετικους τροπους παρα μορφωμενο που τα πτυχια του κοσμούν μονο τους τοιχους των σπιτιων τους γιατι στην ζωη τους αποδεικνυουν περίτρανα πως οι τροποι και η ενσυναισθηση δεν διδασκονται σε κανεναν σχολειο .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    χα χα!
    δεν φταιω εγω που δεν πηγα σχολειο, αλλα γιατι να λεμε παυλο και οχι παυλε;
    αφου λεμε κυριε παυλε αυτο ειναι το σωστο αμα βαλουμε ε στο κυριε πρεπει να μπει και ε στο παυλε κτλ
    γιατι δεν εχει καμια σχεση η καταληξη του "κυριε" με την καταληξη του ονοματος.... γι αυτο....
    αν σ αρεσει το "παυλε", μπορεις να το λες ετσι. σου ειπα οτι ισχυουν και τα δυο..
    το θεμα δεν ειναι οτι δεν πηγες σχολειο, το θεμα ειναι οτι διορθωνεις τους αλλους, ενω δεν πηγες. και οχι μονο δικο σου θεμα...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Νικο αλλο αγραμματος και αλλο αμορφωτος καλο μου .
    Ο αγγραματος μπορει να ειναι ο καλυτερος ανθρωπος στον κοσμο ,μπορει να υπογραφει μονο με σταυρο αλλα τουλαχιστον εχει μεγαλυτερη αξια απο την υπογραφη ενος ¨πτυχιουχου ¨
    Και επειδη πολυς ντορος εδω μεσα περι μορφωσεως (πραγματικα γελαμε πλεον ),προτιμώ αγραμματο με εξαιρετικους τροπους παρα μορφωμενο που τα πτυχια του κοσμούν μονο τους τοιχους των σπιτιων τους γιατι στην ζωη τους αποδεικνυουν περίτρανα πως οι τροποι και η ενσυναισθηση δεν διδασκονται σε κανεναν σχολειο .
    ελπιζω αυτο να μην το λες εννοώντας τον νικο.
    Φυσικά υπάρχουν άνθρωποι χωρίς πτυχία και σπουδές και είναι Ανθρωποι. Πάρα πολλοί ευτυχώς!

    Εδώ μιλάμε όμως για την χείριστη κατηγορία αυτών που είναι και αμόρφωτοι και προσπαθούν ταυτόχρονα λόγω κομπλεξ να κρύψουν την αμορφωσιά τους (η οποία προφανώς δεν κρύβεται απλά γίνονται ακόμα πιο γελοίοι) και παριστάνουν τους εξύπνους στους άλλους.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    ελπιζω αυτο να μην το λες εννοώντας τον νικο.
    Φυσικά υπάρχουν άνθρωποι χωρίς πτυχία και σπουδές και είναι Ανθρωποι. Πάρα πολλοί ευτυχώς!

    Εδώ μιλάμε όμως για την χείριστη κατηγορία αυτών που είναι και αμόρφωτοι και προσπαθούν ταυτόχρονα λόγω κομπλεξ να κρύψουν την αμορφωσιά τους (η οποία προφανώς δεν κρύβεται απλά γίνονται ακόμα πιο γελοίοι) και παριστάνουν τους εξύπνους στους άλλους.
    Από πού το έβγαλες αυτό συμπέρασμα ?
    Δεν συνηθίζω να χαρακτηρίζω έτσι τους ανθρώπους είτε είναι αγράμματοι είτε όχι .

    ΠΟΤΕ στην ζωή μου δεν ήταν κριτήριο κάτι τέτοιο και ούτε πρόκειται να γίνει ,γιατί πολύ απλά αυτοί που το κάνουν ανήκουν στην κατηγορία που είπες ,γελοίοι και έχουμε πολλά παραδείγματα ...

    Τώρα ο Νίκος είναι μια κατηγορία από μόνος του εδώ μέσα οπότε δεν μπαίνεις καν σε αυτή την διαδικασία !
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Από πού το έβγαλες αυτό συμπέρασμα ?
    Δεν συνηθίζω να χαρακτηρίζω έτσι τους ανθρώπους είτε είναι αγράμματοι είτε όχι .

    ΠΟΤΕ στην ζωή μου δεν ήταν κριτήριο κάτι τέτοιο και ούτε πρόκειται να γίνει ,γιατί πολύ απλά αυτοί που το κάνουν ανήκουν στην κατηγορία που είπες ,γελοίοι και έχουμε πολλά παραδείγματα ...

    Τώρα ο Νίκος είναι μια κατηγορία από μόνος του εδώ μέσα οπότε δεν μπαίνεις καν σε αυτή την διαδικασία !
    Μαλλον δεν έγινα κατανοητή....

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Είπα όχι στο OCD
    By Erudinam in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 156
    Last Post: 27-08-2020, 20:50
  2. Είπα όχι σε κατι που δεν επρεπε!
    By Erudinam in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 18-07-2020, 11:50
  3. του είπα ότι απιστησα...ομως..
    By anxious4ever in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 45
    Last Post: 25-05-2016, 15:31
  4. Καλησπέρα, είπα να ξεκινήσω κι εγώ!
    By Doug21 in forum Παχυσαρκία
    Replies: 122
    Last Post: 23-03-2012, 10:06
  5. Ειπα να γραψω ενα μηνυμα...
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 30
    Last Post: 24-01-2012, 00:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •