Ψέμα!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8

Thread: Ψέμα!

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526

    Ψέμα!

    Καλησπέρα παιδιά έχω ένα θέμα με έναν φαρμακοποιό που παίζει με τον πόνο μου.. Παίρνω μια αγωγή που δεν χρειάζεται συνταγή και αυτός μου δίνει τα φάρμακα οπότε του καπνίσει.. Σήμερα πήρα τηλ να ρωτήσω αν έχει και μου λέει όχι δεν του τα έστειλαν.. Έλα όμως που πήγε ένας γνωστός μου και του έδωσε αυτό που υποτίθεται ότι δεν έχει.. Τι να κάνω πως να του το ζητήσω?
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by KARMA View Post
    Καλησπέρα παιδιά έχω ένα θέμα με έναν φαρμακοποιό που παίζει με τον πόνο μου.. Παίρνω μια αγωγή που δεν χρειάζεται συνταγή και αυτός μου δίνει τα φάρμακα οπότε του καπνίσει.. Σήμερα πήρα τηλ να ρωτήσω αν έχει και μου λέει όχι δεν του τα έστειλαν.. Έλα όμως που πήγε ένας γνωστός μου και του έδωσε αυτό που υποτίθεται ότι δεν έχει.. Τι να κάνω πως να του το ζητήσω?
    Πήγαινε σε άλλο φαρμακείο εάν γίνεται ή να στέλνεις δικό σου άτομο να στα αγοράζει!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Πήγαινε σε άλλο φαρμακείο εάν γίνεται ή να στέλνεις δικό σου άτομο να στα αγοράζει!!
    Μα πήγα και μου λέει έχουν έλλειψη και περιμένει.. Ενώ την ίδια μέρα λίγο πριν πάω έδωσε σε έναν άλλον το ίδιο.. Του μίλησα και όμορφα μέχρι που τον παρακάλεσα και ξέρω ότι έχει άλλα γιατί δεν δίνει δεν ξέρω.. Έχει εδώ και 2 μήνα παίζει με τον πόνο μου μια με δίνει μια λέει δεν έχει.. Όσες φορές με έδωσε το συρτάρι ήταν πάντα γεμάτο.. Κι ακριβώς φάρμακο 13€ κάνει και αποδηξει δεν δίνει όλα καθαρό κέρδος δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό.. Δεν ξέρει τι είναι στερητικό σύνδρομο μάλλον το άτομο, τι να πω..
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Τι λέτε να του πω στα ίσα ότι ξέρω σε πιον έδωσε και σε εμένα είπε δεν έχει? Δηλαδή κάνει διακρίσεις δίνει σε ένα ή δύο άτομα συγκεκριμένα..?
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,744
    Quote Originally Posted by KARMA View Post
    Τι λέτε να του πω στα ίσα ότι ξέρω σε πιον έδωσε και σε εμένα είπε δεν έχει? Δηλαδή κάνει διακρίσεις δίνει σε ένα ή δύο άτομα συγκεκριμένα..?
    δεν καταλαβαινω γιατι σε νοιαζει.
    πηγαινε σε εναν αλλον και μην ξανασυνεργαστεις μαζι του.
    στα αρχιδια σου

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    δεν καταλαβαινω γιατι σε νοιαζει.
    πηγαινε σε εναν αλλον και μην ξανασυνεργαστεις μαζι του.
    στα αρχιδια σου
    Κοίτα η αλήθεια είναι ότι τυπικά αυτό θέλει συνταγή αλλά βγήκε από την λίστα απαγόρευσης και είναι στην κρίση του φαρμακοποιού αν σου το δώσει και είναι ο μόνος που το δίνει. Απλά δεν μου αρέσει το δούλεμα εμένα μου είπε δεν έχει και την ίδια ώρα είχε πάει ένας γνωστός και του το έδωσε κανονικά.. Δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό, αλλά τρελάθηκα οταν μου είπε ότι δεν έχει και έμαθα ότι πριν λίγο πήγε και πήρε ο άλλος!
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by KARMA View Post
    Κοίτα η αλήθεια είναι ότι τυπικά αυτό θέλει συνταγή αλλά βγήκε από την λίστα απαγόρευσης και είναι στην κρίση του φαρμακοποιού αν σου το δώσει και είναι ο μόνος που το δίνει. Απλά δεν μου αρέσει το δούλεμα εμένα μου είπε δεν έχει και την ίδια ώρα είχε πάει ένας γνωστός και του το έδωσε κανονικά.. Δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό, αλλά τρελάθηκα οταν μου είπε ότι δεν έχει και έμαθα ότι πριν λίγο πήγε και πήρε ο άλλος!
    Τι είναι παυσίπονο σιρόπι . Έπαιρνα ένα σιρόπι ,ένα μπουκάλι πήρα μόνο ήταν για μεταεγχειρητικους πόνους με το που το ανέφερα στον ρευματολογο μου είπε λίγο αυστηρά" όχι ,αυτό δεν το παίρνουμε" από τον τρόπο καταλαβα ότι δεν ενδυκνεται για χρόνια ή έστω συχνή χρήση. Υποψιαζομαι εξαρτησιογονο φάρμακο .

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2013
    Posts
    526
    Όχι απλά εξαρτησιογονο.. Άνθρωπο σκοτώνεις και δεν θες να δεις κανένα
    ....But tell me where can i go to get away from all this pain...

Similar Threads

  1. Ψέμα
    By nkermit in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 9
    Last Post: 01-11-2020, 16:49
  2. ΖΩ ΣΕ ΕΝΑ ΨΕΜΑ
    By Hrw in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 34
    Last Post: 13-03-2011, 00:17
  3. ζουσα σε ενα ψεμα
    By ersi in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 15-11-2009, 19:49
  4. Το ψέμα του έρωτα
    By Νικήτας in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 24-05-2009, 11:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •