Υπεραναλυση στο φουλ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 3 of 3
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    152

    Υπεραναλυση στο φουλ

    Καλησπέρα σε όλους! Έχοντας ξεπεράσει τις κρίσεις πανικού που ξεκίνησα να παθαίνω πριν 3 χρόνια, δυστυχώς ξανακύλησα.

    Εδώ, να σημειώσω ότι η θεραπεία είχε γίνει με zolotrin για 1 χρόνο και τη σταμάτησα μετά από συμβουλή του ψυχιάτρου μου το Μάρτιο.

    Αφού λοιπόν είχαν φύγει τα οποία συμπτώματα, ένα βράδυ της προηγούμενης εβδομάδας και ενώ είχα κάνει μια συζήτηση για τον κορονοιό, στο κρεβάτι άρχισε να τρέχει το μυαλό μου με θεωρίες συνομωσίας ώσπου έφτασε η όλη κατάσταση στον πανικό.

    Η αλήθεια είναι ότι την επόμενη μέρα το πρωί ένιωθα κάπως εξαντλημένος και αγχωμένος, ωστόσο μέρα με τη μέρα το ξέχασα. Δυστυχώς αυτό δε με ξέχασε απ'ότι φαίνεται και σήμερα το απόγευμα έπαθα τα ίδια. Άρχισα να αμφισβητώ τα πάντα σε τέτοιο βαθμό που πλέον φοβάμαι μην έχω γίνει σχιζοφρενής.

    Ελπίζω να είναι όλα θέμα άγχους και της όλης Κλεισούρας που έχω βάλει στη ζωή μου το τελευταίο διάστημα λόγω συγκυριών που έχω περιγράψει σε προηγούμενα θέματα...

    Υ.Γ Για να είμαι ειλικρινής, το τελευταίο διάστημα διάβασα κάποια θέματα στην κατηγορία των ψυχώσεων και ίσως να με επηρέασε και αυτό.

  2. #2
    Quote Originally Posted by erimitis44 View Post
    Καλησπέρα σε όλους! Έχοντας ξεπεράσει τις κρίσεις πανικού που ξεκίνησα να παθαίνω πριν 3 χρόνια, δυστυχώς ξανακύλησα.

    Εδώ, να σημειώσω ότι η θεραπεία είχε γίνει με zolotrin για 1 χρόνο και τη σταμάτησα μετά από συμβουλή του ψυχιάτρου μου το Μάρτιο.

    Αφού λοιπόν είχαν φύγει τα οποία συμπτώματα, ένα βράδυ της προηγούμενης εβδομάδας και ενώ είχα κάνει μια συζήτηση για τον κορονοιό, στο κρεβάτι άρχισε να τρέχει το μυαλό μου με θεωρίες συνομωσίας ώσπου έφτασε η όλη κατάσταση στον πανικό.

    Η αλήθεια είναι ότι την επόμενη μέρα το πρωί ένιωθα κάπως εξαντλημένος και αγχωμένος, ωστόσο μέρα με τη μέρα το ξέχασα. Δυστυχώς αυτό δε με ξέχασε απ'ότι φαίνεται και σήμερα το απόγευμα έπαθα τα ίδια. Άρχισα να αμφισβητώ τα πάντα σε τέτοιο βαθμό που πλέον φοβάμαι μην έχω γίνει σχιζοφρενής.

    Ελπίζω να είναι όλα θέμα άγχους και της όλης Κλεισούρας που έχω βάλει στη ζωή μου το τελευταίο διάστημα λόγω συγκυριών που έχω περιγράψει σε προηγούμενα θέματα...

    Υ.Γ Για να είμαι ειλικρινής, το τελευταίο διάστημα διάβασα κάποια θέματα στην κατηγορία των ψυχώσεων και ίσως να με επηρέασε και αυτό.
    Καλησπέρα.
    Δεν εχω εμπειρια απο φαρμακευτική αγωγή και εχω κανει ελαχιστη ψυχοθεραπεία με οσα λες νομίζω φαίνεται πως εχεις επηρεαστεί με την ολη κατασταση.
    Βαλε δραστηριότητες στη ζωη σου γιατί τα εχεις παει πολυ καλα εως τωρα και ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ. Είναι κριμα να ξανακυλησεις τωρα. Έχεις ακομη τον ελεγχο και μπορεις να το σταματήσεις.
    Keep going my friend!!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Νομιζω ολοι οσοι βασανιζομαστε με αρρωστοφοβιες χειροτερεψαμε λιγο με το θεμα του κορονοιου.Εγω ειχα 10 χρονια που ειχα ξεπερασει τις κρισεις πανικου αλλα περσι το καλοκαιρι ξανακυλησα πολυ αγρια.Φετος λιγο καλυτερα αλλα ζοριζομαι γενικα.Φαρμακευτικη αγωγη δεν εχω χρησιμοποιησει ομως ενα ηρεμιστικουλι που και που το χρησιμοποιω οταν καταλαβαινω οτι θα με πιασει κριση πανικου.
    Κανε πραγματακια και κρατα το μυαλο σου απασχολημενο με ομορφες δραστηριοτητες.Υπομονη και μερα μερα θα πηγαινουμε παρακατω.Α και μη διαβαζεις βλακειες γιατι μετα θα παρουσιασεις συμπτωματα από ολα οσα διαβασες...στανταρακι αυτο.

Similar Threads

  1. Ladose τριχόπτωση φουλ
    By Sofaki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 06-03-2021, 15:32
  2. Νοσοκομείο - φουλ εξετάσεις
    By Georgewww in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 13
    Last Post: 23-06-2019, 04:34
  3. Φουλ άγχος η οχι
    By Σακης94 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 04-01-2019, 22:12
  4. Βουλιμία στο φουλ
    By heiel in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 4
    Last Post: 30-03-2017, 00:04
  5. ΤΡΙΧΟΠΤΩΣΗ (ΦΟΥΛ)
    By garyfalia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 03-08-2012, 00:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •