Υπνηλία και καταστολή SOS - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 71
  1. #31
    Nefeli28
    Guest
    Σήμερα ξύπνησα με τρομερή υπνηλία παρόλο που είμαι σε διακοπές και κατάκοπη λες και εσκαβα όλη νύχτα. Δεν το μπορώ άλλο αυτό το πράγμα, μου χαλάει όλη τη διάθεση και τη μέρα. Τι θα γίνει όταν θα πάω δουλειά; Πως θα ανταπεξέλθω;
    Υπάρχει περίπτωση ακόμα και κόβοντας τα φάρμακα να έχει κάποιος παρενέργειες και μετά τη διακοπή τους;;;;

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Σήμερα ξύπνησα με τρομερή υπνηλία παρόλο που είμαι σε διακοπές και κατάκοπη λες και εσκαβα όλη νύχτα. Δεν το μπορώ άλλο αυτό το πράγμα, μου χαλάει όλη τη διάθεση και τη μέρα. Τι θα γίνει όταν θα πάω δουλειά; Πως θα ανταπεξέλθω;
    Υπάρχει περίπτωση ακόμα και κόβοντας τα φάρμακα να έχει κάποιος παρενέργειες και μετά τη διακοπή τους;;;;
    Ξαναλεω για πολοστη φορα...Ζητα απο τον γιατρο (Μονο οι ψυχιατροι μπορουν να τα γραψουν αλλιως κοστιζει 26 ευρω απο ευελικτο φαρμακιο η μπορεις και online χωρις εγγύηση προιοντος) να σου γραψει MODIODAL.
    Κανει θαυματα σε αυτο ακριβως που περιγραφεις, δε θα πιστευεις στα ματια σου.

  3. #33
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Ξαναλεω για πολοστη φορα...Ζητα απο τον γιατρο (Μονο οι ψυχιατροι μπορουν να τα γραψουν αλλιως κοστιζει 26 ευρω απο ευελικτο φαρμακιο η μπορεις και online χωρις εγγύηση προιοντος) να σου γραψει MODIODAL.
    Κανει θαυματα σε αυτο ακριβως που περιγραφεις, δε θα πιστευεις στα ματια σου.
    Τι σου κάνει αυτό; Σε τι βοηθάει;

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Τι σου κάνει αυτό; Σε τι βοηθάει;
    Παιρνει ολα αυτα τα συμπτωματα μακρια, σα να μην υπηρξαν ποτε.

    Ανετα βγαζεις 24 ωρες στο ποδι (εξαρτάται την δοσολογια)

  5. #35
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Παιρνει ολα αυτα τα συμπτωματα μακρια, σα να μην υπηρξαν ποτε.

    Ανετα βγαζεις 24 ωρες στο ποδι (εξαρτάται την δοσολογια)
    Οκ! Ακούγεται καλό, θα το αναφέρω στον γιατρό.

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Οκ! Ακούγεται καλό, θα το αναφέρω στον γιατρό.
    Κοιτα, φαρμακο ειναι, και οπως ολα τα φαρμακα μπορει η μπορει και οχι να μην σου κατσει
    καλα.

    Ενα απο τα πρωτα που θε σε ρωτησει ειναι αν εχεις προβλημα καρδιας οποτε καλο
    ειναι να ξερεις τι θα του απαντησεις.

    Επισης για καποιο λογο μερικοι γιατροι αποφευγουν να το γραφουν και ειλικρινα
    δεν ξερω τον λογο αλλα ουτε και τι προτεινουν σε αντικατασταση.

    Εγω που το εχω ψαξει δεν υπαρχει κατι νομιμο που να κυκλοφορει και να δουλευει
    τοσο καλα.

    Εμενα αν δεν το εγραφε θα το επαιρνα απο ευελικτο φαρμακείο η θα αλλαζα
    γιατρο μεχρι να βρω καποιον που να το γραφει. Εχω την τυχη να μου εχει κατσει
    καλα χωρις προβληματα, τυχη που δεν την εχουν ολοι.

    Ειπαμε, ειναι φαρμακο.

  7. #37
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Κοιτα, φαρμακο ειναι, και οπως ολα τα φαρμακα μπορει η μπορει και οχι να μην σου κατσει
    καλα.

    Ενα απο τα πρωτα που θε σε ρωτησει ειναι αν εχεις προβλημα καρδιας οποτε καλο
    ειναι να ξερεις τι θα του απαντησεις.

    Επισης για καποιο λογο μερικοι γιατροι αποφευγουν να το γραφουν και ειλικρινα
    δεν ξερω τον λογο αλλα ουτε και τι προτεινουν σε αντικατασταση.

    Εγω που το εχω ψαξει δεν υπαρχει κατι νομιμο που να κυκλοφορει και να δουλευει
    τοσο καλα.

    Εμενα αν δεν το εγραφε θα το επαιρνα απο ευελικτο φαρμακείο η θα αλλαζα
    γιατρο μεχρι να βρω καποιον που να το γραφει. Εχω την τυχη να μου εχει κατσει
    καλα χωρις προβληματα, τυχη που δεν την εχουν ολοι.

    Ειπαμε, ειναι φαρμακο.
    Ναι. Στον κάθε οργανισμό τα χάπια δρουν διαφορετικά δεν σημαίνει ότι κάνει για όλους.

  8. #38
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Ναι το καταλαβαίνω αυτό που λες, έχω διαβάσει για τα φάρμακα και πάνω απ όλα τα βιώνω στο πετσί μου.
    Φυσικά τα αντιψυχωσικα είναι πολύ ισχυρά. Αλλά για να το δίνουν προφανώς είναι αναγκαίο σε μια πάθηση όπως η ΙΔΨ. Για να εμποδίσουν τις σκέψεις και τις εμμονές.
    Από την άλλη, αυτό ακριβώς σχολιάζω: την παθητικότητα στην οποία έρχεται ο οργανισμός και η αίσθηση καταστολής που είναι πολύ δύσκολη από ένα σημείο και μετά.
    Και το ερώτημα είναι τι στο καλό να κανεις; Τι γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις;
    Φυσικά η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική κι εγώ μιλάω καθαρά για την δική μου.
    Σήμερα μίλησα πάλι με τον ψυχίατρο και του ειπα ότι νιώθω πως το rapiproz μου φέρνει την πιο μεγάλη δυσκολία απ’ολα. (Το tranxene μου το έκοψε τελείως) Τον ρώτησα για διακοπή και είπε όχι. Για αρχή μου το έβαλε αντι για πρωί να το παίρνω βράδυ.
    Θέλω να δω αν θα καλυτερέψει η κατάσταση μου μέσα στη μέρα. Κυρίως αν θα βελτιωθεί η υπνηλία και η καταστολή. Με αυτά τα δυο δεν μπορώ να δουλέψω είναι τραγικά δύσκολα στη δουλειά….
    Όταν ακούω υπνηλία μου έρχεται στο νου ένα τραγικό περιστατικό στη Σουηδια δεκάδες μετανάστες έφηβοι κοιμούνται 24ωρες το 24ωρο και πάσχουν από το σύνδρομο παραίτησης. Εγώ μέσω καποιων γεγονότων δεν είναι της παρούσης το athens indymedia μου έκαναν μία ανάρτηση
    Αυτής της μορφής
    Ετικέτα: ΌΝΟΜΑ ΕΠΩΝΥΜΟ
    Είχαμε μία αντιπαράθεση για την έκθεση μου και με τα πολλά έφτασα στα κέντρικα indymedia,κ αι περιπτώντος εισηγηθηκα για παγκόσμια κινητοποίηση για τους έφηβους μετανάστες.

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    27
    "Είναι τραγικό!" να παίρνεις μία θεραπεία και να σου προκαλεί έκπτωση στην ποιότητα ζωής σου . Τ ο γεγονός της προσδοκίας μιας μοντελικης συμπεριφορά σας ως στάδια ή σκαλοπάτια .

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    27
    Μία γυναίκα με αυτοεκτίμηση και αυτοπεποίθηση για να επανάκαμψω και να μην γίνω θύμα των καταστάσεων πήρα τηλέφωνο σε υπουργεία..έκανα δημόσιες εκκλήσεις για βοήθεια ότι κάτι μου συμβαίνει. Μιλησα με το υπουργείο δημόσιας τάξης,το υπουργείο εθνικής αμύνης , προσπάθησα ήμουν σε άθλια κατάσταση με τα ανθρώπινα δικαιώματα.. Μέχρι και το υπουργείο δημόσιας τάξης Ή.Π. Α. Με υοθετήσαν οι ποιητές,με εντάξαν στο ποιητικό κύκλο . Κερδισα σε διαγωνισμό ποίησης, τρία μικρά ποιήματα μου εκδόθηκαν ,αναρτω ποιήματα μου στα ελληνικά,αγγλικ σα και τώρα μου έγινε μία πρόταση για να συμμετεχω σε κάτι live για ποιητές από όλον τον κόσμο.

  11. #41
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    27
    Φανταστείτε τι γίνεται σε μία γυναίκα με πόσους χιλιάδες ακόλουθους στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης εάν θεωρούμε λογικό να απαντήσει σε κάθε ενδιαφερόμενο για διαλογο. Δεν χρησιμοποιώ εφαρμογή προσωπικών μυνηματων λόγω τεχνικών προβλημάτων που με εξυπηρετούν και δεν τα επιδιορθωνω.

  12. #42
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    27
    Έχει πολύ ζέστη κοιμάμαι όλη μέρα,εχω περίοδο και αυτά. Επίσης νομίζω ότι έχω αυτισμό.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Κίρα View Post
    Μία γυναίκα με αυτοεκτίμηση και αυτοπεποίθηση για να επανάκαμψω και να μην γίνω θύμα των καταστάσεων πήρα τηλέφωνο σε υπουργεία..έκανα δημόσιες εκκλήσεις για βοήθεια ότι κάτι μου συμβαίνει. Μιλησα με το υπουργείο δημόσιας τάξης,το υπουργείο εθνικής αμύνης , προσπάθησα ήμουν σε άθλια κατάσταση με τα ανθρώπινα δικαιώματα.. Μέχρι και το υπουργείο δημόσιας τάξης Ή.Π. Α. Με υοθετήσαν οι ποιητές,με εντάξαν στο ποιητικό κύκλο . Κερδισα σε διαγωνισμό ποίησης, τρία μικρά ποιήματα μου εκδόθηκαν ,αναρτω ποιήματα μου στα ελληνικά,αγγλικ σα και τώρα μου έγινε μία πρόταση για να συμμετεχω σε κάτι live για ποιητές από όλον τον κόσμο.
    Ειλικρινα δεν ξερω απο που να το πιασω αυτο το κειμενο και απο που να το αφησω!

    Μα καλα...Τους τα ζαλισες σε 3 δημοσιους φορεις γιατι δεν ενοιωθες καλα λες και ειχαν μια σκασιλα αν εσυ εισαι καλα η οχι.

    Πως κολλανε τα ανθρωπινα δικαιωματα με τα ποιηματα τις υιοθεσιες και τις προτασεις για live βραδιες η οτι εισαι ενα ρακος με το κεντρικο θεμα...
    Ολο αυτο ειναι μια σουπα που εγω δεν μπορω να βγαλω νοημα. Ισως μπορεσει καποιος αλλος ποιο εξυπνος απο μενα.

  14. #44
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    27
    Ενεπλεκόνται οι φορείς, καταρχήν έχω δικαστεί για ένα σιδηρόδρομο κατηγοριών από κακουργοδικειο χωρίς να χω δικηγόρο πέραν του απροσδοκητου γεγονός της ελευθερίας μου με αναστολή της ποινής( κατέληξαν σε πλημμέλημα )

  15. #45
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Ειλικρινα δεν ξερω απο που να το πιασω αυτο το κειμενο και απο που να το αφησω!

    Μα καλα...Τους τα ζαλισες σε 3 δημοσιους φορεις γιατι δεν ενοιωθες καλα λες και ειχαν μια σκασιλα αν εσυ εισαι καλα η οχι.

    Πως κολλανε τα ανθρωπινα δικαιωματα με τα ποιηματα τις υιοθεσιες και τις προτασεις για live βραδιες η οτι εισαι ενα ρακος με το κεντρικο θεμα...
    Ολο αυτο ειναι μια σουπα που εγω δεν μπορω να βγαλω νοημα. Ισως μπορεσει καποιος αλλος ποιο εξυπνος απο μενα.
    Πιο πάνω σου απαντώ . Βασικά , νομίζω ότι έχω δικαίωμα χρήσης των υπηρεσιών του κράτους έτσι δεν είναι;

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. καταστολη
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 33
    Last Post: 02-07-2020, 05:58
  2. Υπνηλία
    By mihalis in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 34
    Last Post: 17-04-2012, 21:15
  3. υπνηλια
    By alexandros2985 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 12
    Last Post: 14-07-2011, 13:51
  4. ΥΠΝΗΛΙΑ
    By d_o in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 5
    Last Post: 28-02-2011, 01:57
  5. υπνηλια
    By Noelia in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 1
    Last Post: 28-03-2009, 19:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •