Υπνηλία και καταστολή SOS - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast
Results 46 to 60 of 71
  1. #46
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    27
    Δεν σημαίνει ότι εάν ζυμώσω μόνη μου το ψωμί απαξιωνω τον φούρναρη. Εννοείται εάν πληρώνω για μία υπηρεσία εχω την προσδοκία να δεχτώ την συγκεκριμένη υπηρεσία. Εάν πληρώνω στο φούρνο για να πάρω ψωμί, δεν θα δυσανασχετήσω εάν μου δώσει στάρι .

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Κίρα View Post
    Πιο πάνω σου απαντώ . Βασικά , νομίζω ότι έχω δικαίωμα χρήσης των υπηρεσιών του κράτους έτσι δεν είναι;
    Πρεπει να μαθεις να ξεχωριζεις τι ειναι ρεαλιστικο/εφικτο και τι θεωρητικο σε αυτη την ζωη και να πραττεις αναλογα σε καταλληλο χωρο και χρονο.

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Κίρα View Post
    Δεν σημαίνει ότι εάν ζυμώσω μόνη μου το ψωμί απαξιωνω τον φούρναρη. Εννοείται εάν πληρώνω για μία υπηρεσία εχω την προσδοκία να δεχτώ την συγκεκριμένη υπηρεσία. Εάν πληρώνω στο φούρνο για να πάρω ψωμί, δεν θα δυσανασχετήσω εάν μου δώσει στάρι .
    Γιατι για καθε σου προταση φτιαχνεις ξεχωριστη αναρτηση?

  4. #49
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Γιατι για καθε σου προταση φτιαχνεις ξεχωριστη αναρτηση?
    Όντως έπρεπε να κανω edit.

  5. #50
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Πρεπει να μαθεις να ξεχωριζεις τι ειναι ρεαλιστικο/εφικτο και τι θεωρητικο σε αυτη την ζωη και να πραττεις αναλογα σε καταλληλο χωρο και χρονο.
    Θεωρεις ότι παρεκτρέπομαι;

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Κίρα View Post
    Θεωρεις ότι παρεκτρέπομαι;
    Εγω δε θα επαιρνα τηλεφωνα κτλπ, δεν εχει νοημα οσο και να χτυπιεσαι.

    Επισης πιστευω οτι καλο θα ηταν να εφτιαχνες καινουργιο θεμα ωστε αν καποιος ενδιαφεροταν γι αυτα που λες να μπορουσε να το διαβαζε ποιο ευκολα και πιθανον να συμμετέχει.

  7. #52
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Εγω δε θα επαιρνα τηλεφωνα κτλπ, δεν εχει νοημα οσο και να χτυπιεσαι.

    Επισης πιστευω οτι καλο θα ηταν να εφτιαχνες καινουργιο θεμα ωστε αν καποιος ενδιαφεροταν γι αυτα που λες να μπορουσε να το διαβαζε ποιο ευκολα και πιθανον να συμμετέχει.
    Θεωρείς ότι πχ το υπουργείο δικαιοσύνης δεν κάνει να το απασχολείς σε περίπτωση που αμφισβητείται η εγκυρότητα των εκλογών και η νομιμότητα της διεξαγωγής των ; Για να γίνω λιγότερο νομοτυπη και να συμβαδίζω με τα ήθη του τόπου. Έχεις δίκιο κακώς έκανα που πήρα τηλέφωνο. Δεν βαριέσαι βρε αδερφέ

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Κίρα View Post
    . Έχεις δίκιο κακώς έκανα που πήρα τηλέφωνο. Δεν βαριέσαι βρε αδερφέ
    Το ξέρω ότι έχω δίκιο. Γι αυτό στα λεω.

  9. #54
    Nefeli28
    Guest
    Πέρασαν 7 μέρες που άλλαξα και μείωσα την φαρμακευτική αγωγή κι ενώ πήγαινε καλά, σήμερα έχω πάλι τρομερή υπνηλία.
    Ξυπνάω κουρασμένη και ενώ δεν νυστάζω άλλο, λίγο μετά το χάπι anafranil νιώθω οτι νυστάζω απίστευτα….
    Δεν ξέρω πια τι να κάνω και τι φταίει.
    Υπάρχει περίπτωση να γίνεται από καθαρά ψυχολογικούς παράγοντες; Τόσες μέρες ήμουν διακοπές και υπνηλία δεν είχα. Ξύπναγα και ήμουν περδίκι. Πολλή όρεξη για τα πάντα μέσα στη μέρα.
    Χτες με το που γύρισα ξανάρχισαν τα ίδια….

  10. #55
    Banned
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    127
    Quote Originally Posted by Κίρα View Post
    Δεν σημαίνει ότι εάν ζυμώσω μόνη μου το ψωμί απαξιωνω τον φούρναρη. Εννοείται εάν πληρώνω για μία υπηρεσία εχω την προσδοκία να δεχτώ την συγκεκριμένη υπηρεσία. Εάν πληρώνω στο φούρνο για να πάρω ψωμί, δεν θα δυσανασχετήσω εάν μου δώσει στάρι .
    Κακώς δεν θα δυσανασχετήσεις. Μόλις μίλησες για προσδοκία...ΑΝ κάποιος δεν μπορεί ούτε ψωμί να κάνει στο φούρνο του γάμησέ τα.Εγώ σνομπάρω το 99% όλων των ειδικοτήτων του κόσμου. Έχω ικανότητες, τούς γράφω στ'αρχίδια μου. Επίσης κάνω πάγιο μποϊκοτάζ σε καφετέριες και μαγαζιά. Να πάνε να γαμηθούνε, ούτε μονόευρο δεν θα πάρουν από μένα..!!!

  11. #56
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2021
    Location
    Αθήνα
    Posts
    14
    Καλησπέρα κ εγώ περνώ αντιψυχωτικο και μου φέρνει υπνιλια και καταστολή και ο μόνος τρόπος για να είμαι σε εγρήγορση είναι αν κάνω σωματική άσκηση η εργασία.. αλλιώς είμαι σαν ζόμπι βέβαια το καλό είναι ότι μου σταθεροποιεί την διάθεση και κάνω λιγότερες σκέψεις ...

  12. #57
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Polish View Post
    Καλησπέρα κ εγώ περνώ αντιψυχωτικο και μου φέρνει υπνιλια και καταστολή και ο μόνος τρόπος για να είμαι σε εγρήγορση είναι αν κάνω σωματική άσκηση η εργασία.. αλλιώς είμαι σαν ζόμπι βέβαια το καλό είναι ότι μου σταθεροποιεί την διάθεση και κάνω λιγότερες σκέψεις ...
    Κι εμένα έχει σταθεροποιήσει τις σκέψεις.
    Αλλά με ρίχνει πολύ σωματικά και προσπαθώ κι εγώ πολύ να κάνω πράγματα.
    Ο γιατρός επιμένει ότι δεν φέρνει υπνηλία αλλά το αντίθετο. Σε μένα όμως δεν λειτουργεί έτσι όπως λέει. Έχω και υπνηλία και καταστολή.
    Τώρα από πρωί μου το έβαλε βράδυ αλλά πάλι έχω υπνηλία παρόλο που κοιμάμαι 7 ωρες.
    Σηκώνομαι και μετά από λίγο νυστάζω υπερβολικά και νιώθω τρομερή κόπωση.
    Δεν γίνεται να είμαι έτσι ρε γαμωτο. Και πως θα δουλέψω σε αυτή την κατάσταση;;;;
    Με έχει φρικάρει πολύ όλη αυτή η κατάσταση…
    Αν έχει κανεις παρόμοια συμπτώματα και τρόπους αντιμετώπισης ας γράψει….

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Nefeli28 View Post
    Σηκώνομαι και μετά από λίγο νυστάζω υπερβολικά και νιώθω τρομερή κόπωση.
    Δεν γίνεται να είμαι έτσι ρε γαμωτο. Και πως θα δουλέψω σε αυτή την κατάσταση;;;;
    Εγω και γι αυτο αρχισα να παιρνω modifinil.

    Εχω γραψει σχετικα με αυτο. Ειναι κατι σαν σωτηριο φαρμακο (και για καποιο λογο μοναδικο) για τετοιες καταστασεις,
    δυσκολα το γραφουν οι ψυχιατροι (μονο αυτοι μπορουν) και πρεπει να επιμενεις η να το παρεις απο ευελικτο φαρμακειο.

    Φροντισε πριν το ζητησεις να ξερεις αν εχεις προβλημα καρδιακο γιατι θα σε ρωτησει ο γιατρος.

  14. #59
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    27
    Quote Originally Posted by JimNirou View Post
    Εγω και γι αυτο αρχισα να παιρνω modifinil.

    Εχω γραψει σχετικα με αυτο. Ειναι κατι σαν σωτηριο φαρμακο (και για καποιο λογο μοναδικο) για τετοιες καταστασεις,
    δυσκολα το γραφουν οι ψυχιατροι (μονο αυτοι μπορουν) και πρεπει να επιμενεις η να το παρεις απο ευελικτο φαρμακειο.

    Φριοντισε πριν το ζητησεις να ξερεις αν εχεις προβλημα καρδιακο γιατι θα σε ρωτησει ο γιατρος.
    Εμένα με έσωσε ο αυνανισμός . Ένας επιτυχημένος αυνανισμός έχει πολύ καλά οφέλη στην υγεία. Εντάξει λίγο δύσκολο να πάρει ένα ψιλοσυντηριτικο άτομο την απόφαση να αγοράσει δονητη Α λλα είν σαι σωτήρια ενέργεια. Είναι μία αγωγή που την παίρνεις μόνος είτε με παρέα.

  15. #60
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    664
    Quote Originally Posted by Κίρα View Post
    Εμένα με έσωσε ο αυνανισμός . Ένας επιτυχημένος αυνανισμός.
    Είναι όντως όμως στους άντρες δεν πάει καλά παντα
    ομως οταν είναι εφικτό να γίνει ειναι προτιμότερο απ οτιδήποτε αλλο.

Page 4 of 5 FirstFirst ... 2345 LastLast

Similar Threads

  1. καταστολη
    By boo in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 33
    Last Post: 02-07-2020, 04:58
  2. Υπνηλία
    By mihalis in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 34
    Last Post: 17-04-2012, 20:15
  3. υπνηλια
    By alexandros2985 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 12
    Last Post: 14-07-2011, 12:51
  4. ΥΠΝΗΛΙΑ
    By d_o in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 5
    Last Post: 28-02-2011, 00:57
  5. υπνηλια
    By Noelia in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 1
    Last Post: 28-03-2009, 18:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •