Φοβος και άγχος Βοήθεια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    8

    Φοβος και άγχος Βοήθεια

    Καλησπέρα παιδιά,

    Αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα στην ερωτική μου ζωή.

    Κάθε φορά που συνευρισκομαι ερωτικά με μια κοπέλα παντα μένω με το φοβο μήπως μείνει έγκυος και με αγχώνει μέχρι να της ερθει περίοδος.

    Φυσικά με προφυλαξεις παντα.

    Πχ. Τελευταία συνευρεθηκα με μια κοπέλα με προφυλαξεις πάντα, η εξπερματωση εγινε εξω, έλεγξα τα προφυλακτικά (κατι το οποίο κανω παντα) και ήταν μια χαρα, το κάναμε σε μη γόνιμη μερα συν ότι η κοπέλα αντιμετωπίζει πρόβλημα πολυκυστικων ωοθηκών και εξακολουθώ να εχω φοβο και άγχος για το αν ερθει μια μη επιθυμητή εγκυμοσύνη.

    Χρειάζομαι την συμβουλή σας,

    ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Markos_369 View Post
    Καλησπέρα παιδιά,

    Αντιμετωπίζω σοβαρό πρόβλημα στην ερωτική μου ζωή.

    Κάθε φορά που συνευρισκομαι ερωτικά με μια κοπέλα παντα μένω με το φοβο μήπως μείνει έγκυος και με αγχώνει μέχρι να της ερθει περίοδος.

    Φυσικά με προφυλαξεις παντα.

    Πχ. Τελευταία συνευρεθηκα με μια κοπέλα με προφυλαξεις πάντα, η εξπερματωση εγινε εξω, έλεγξα τα προφυλακτικά (κατι το οποίο κανω παντα) και ήταν μια χαρα, το κάναμε σε μη γόνιμη μερα συν ότι η κοπέλα αντιμετωπίζει πρόβλημα πολυκυστικων ωοθηκών και εξακολουθώ να εχω φοβο και άγχος για το αν ερθει μια μη επιθυμητή εγκυμοσύνη.

    Χρειάζομαι την συμβουλή σας,

    ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
    Καλημερα!

    Φοβασαι για κατι εφοσον λαμβανεις ολα τα μετρα προφυλαξης και υπαρχουν πολυ λιγες πιθανοτητες εγκυμοσυνης ..

    Μονο με προφυλαξεις ομως και καθολου χωρις γιατι υπαρχει μεγαλο ποσοστο και με τα προσπερματικα υγρα .

    Ολο αυτο πλεον σου εχει γινει εμμονη και οχι φοβος .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    8
    Δεν ξερω πως να το εξηγήσω είναι παράξενο φυσικά ταυτόχρονα και αστείο αλλά και κουραστικό.

    Ευχαριστώ για την απάντηση σας

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    121
    Να απολαμβανεις το σεξ χωρις αγχος!
    Τα προφυλακτικα σε προστατεύουν σχεδόν τελείως. Αν κάθεσαι να σκέφτεσαι εσπάσε? τραβηχτηκα εγκαίρως? είναι σε γόνιμη μέρα? έχει πολυκυστικές ή πιάνει εύκολα παιδι? Όλα αυτά θα σε κάνουν να μην θες καν να έρθεις σε επαφή. Στην τελική εαν κάτι πάει στραβά και σπάσει το προφυλατικό, μπορεί μια φορά να πάρει το χάπι της επόμενης μέρας, πάντα μετά από συμβουλή γιατρού φυσικά.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Markos_369 View Post
    Δεν ξερω πως να το εξηγήσω είναι παράξενο φυσικά ταυτόχρονα και αστείο αλλά και κουραστικό.

    Ευχαριστώ για την απάντηση σας
    Δεν χρειάζεται να δώσεις εξηγήσεις για έναν φόβο σου γιατί πολύ απλά είναι κάτι δικό σου και το κατανοώ απόλυτα .

    Όλοι εχουμε κάποιους φόβους και προσπαθούμε να τους διώξουμε .
    Δουλειά χρειάζεται με το μυαλό ώστε να μην σου γίνει εμμονη όλο αυτό και να ξέρεις ότι θα σου είναι ακόμα ποιο δύσκολο .
    Προσπάθησε όσο μπορείς να το εκλογικεύσεις ώστε να το απολαμβάνεις .
    Βαζε πάντα την λογική μόνο αυτό θα σε πάει παρακάτω
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Βρε Μάρκο,

    Είσαι ένας νεος άνδρας που αντι να ευχαριστιέται το σεξ, ασχολείται με τις γόνιμες ημέρες λες και είναι period calendar και με τις πολυκυστικές - που ανάθεμα αν η πλειονότητα των ανδρών γνωρίζει τι είναι. Υπήρξε μήπως κάποιο περιστατικό που σου άφησε αυτό το βίωμα;;

    Εγώ αυτό που έχω να πω είναι να παίρνεις πάντοτε προφυλάξεις όχι μόνο για τις ανεπιθύμητες εγκυμοσύνες αλλά και για τα σμν.

  7. #7
    Πρόσεχε, γιατί αν οι ωοθήκες της έχουν πολυκυστική μορφολογία απλά και δεν έχει ΣΠΩ, μπορεί να σημαίνει ότι θα μείνει πιο εύκολα έγγυος.
    Θα σου πρότεινα να αποφεύγεις τελείως την κολπική συνουσία, μόνο την κολπική...

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    8
    Ναι υπήρξαν κάποια περιστατικά τα οποια με είχαν τρομάξει και από τότε έχω αυτή την φοβία
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
    Η αλήθεια είναι δεν γνωρίζω τίποτα για τις πολυκυστικες ωοθήκες απλα μου εξήγησε η κοπέλα ότι δυσκολεύει την γονιμοποίηση.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Quote Originally Posted by Markos_369 View Post
    Ναι υπήρξαν κάποια περιστατικά τα οποια με είχαν τρομάξει και από τότε έχω αυτή την φοβία
    Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
    Η αλήθεια είναι δεν γνωρίζω τίποτα για τις πολυκυστικες ωοθήκες απλα μου εξήγησε η κοπέλα ότι δυσκολεύει την γονιμοποίηση.
    Να μην σκέφτεσαι αυτά τα περιστατικά και να παίρνεις πάντοτε προφυλάξεις οπως προείπα και για τα σμν. Γιατί πολλοί νέοι εστιάζουν μόνο στο κομμάτι της εγκυμοσύνης και δεν γνωρίζουν τίποτα για τα μεταδιδόμενα.

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    8
    Φυσικά πάντα χρησιμοποιώ προφυλαξεις όπως είπατε περα από μια ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη ειναι και η σοβαρα μεταδιδομενοι νόσοι.

    Με φιλαράκια μου που έχω συζητήσει το θέμα μου τους φαινόταν φυσικά αστείο και μου έλεγαν ότι αμα συνεχίσω έτσι δεν θα απολαμβάνω την ερωτική ζωή

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Quote Originally Posted by Markos_369 View Post
    Φυσικά πάντα χρησιμοποιώ προφυλαξεις όπως είπατε περα από μια ανεπιθύμητη εγκυμοσύνη ειναι και η σοβαρα μεταδιδομενοι νόσοι.

    Με φιλαράκια μου που έχω συζητήσει το θέμα μου τους φαινόταν φυσικά αστείο και μου έλεγαν ότι αμα συνεχίσω έτσι δεν θα απολαμβάνω την ερωτική ζωή
    Ναι γιατί θα έχεις εκει το νου σου και θα χάνεις τη μαγεια του πράγματος!Έχεις καιρό που σε ταλαιπωρεί αυτό το θέμα;;

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    8
    Χρόνια απλα τώρα το νιώθω πιο έντονα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Quote Originally Posted by Markos_369 View Post
    Χρόνια απλα τώρα το νιώθω πιο έντονα.
    Το έχεις συζητήσει με κάποιον ψυχολόγο;;

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    8
    Οχι αλλα εχω κλείσει ραντεβού

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Quote Originally Posted by Markos_369 View Post
    Οχι αλλα εχω κλείσει ραντεβού
    Μπράβο σου Μάρκο!Έκανες πολύ καλά και σίγουρα θα σε βοηθήσει!!

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Άγχος και φόβος
    By MartinH97 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 02-05-2019, 15:10
  2. Άγχος φοβος
    By andreasg9 in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 5
    Last Post: 07-08-2017, 20:08
  3. Βοήθεια-Επίμονος Φόβος
    By Δημήτρης001 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 06-11-2016, 22:39
  4. ΑΓΧΟΣ=ΦΟΒΟΣ ???
    By hapydays in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 05-09-2014, 17:31
  5. φόβος και άγχος
    By μελπω in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 19-10-2013, 01:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •