Διαταραχή άγχους/πανικού ή πρόβλημα καρδιάς;;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341

    Διαταραχή άγχους/πανικού ή πρόβλημα καρδιάς;;

    Αγαπητά μέλη καλησπέρα,

    Είμαι νέα στο forum και θα προσπαθήσω να περιγράψω την κατάσταση που βιώνω όσο πιο σύντομα και κατανοητά γίνεται.

    Όλα ξεκίνησαν πριν από 4 μήνες περίπου, όπου ένα βράδυ πετάχτηκα απο τον ύπνο, σχεδόν με τρόμο-σαν να με τράβηξε ένα χέρι-, με μια ανεξήγητη ταχυκαρδία (νόμιζα θα βγει η καρδιά μου απο το σώμα μου), πόνο στο στήθος, ιδρώτα, δύσπνοια, μούδιασμα χέρια πόδια & σαγόνι, έντονη ανησυχία και φόβο. Από τον πανικό μου ξύπνησα τον σύζυγό μου φωνάζοντάς του οτι δεν είμαι καλά και τρομοκρατημένη πηγαινοερχόμουν σε όλα τα δωμάτια του διαμερίσματός μας. Νόμιζα ότι παθαίνω κάτι σοβαρό! Εκείνος με καθησύχασε, πήρα κάποιες βαθιές αναπνοές και αφού κάθισα και ήπια νερό, ηρέμησα. Λίγο μόλις συνήλθα έκανα εμετό. Το συμβάν αυτό, με θορύβησε αρκετά και ξεκίνησα μια διαδικασία επισκέψεων σε γιατρούς: καρδιολόγο, παθολόγο, γαστρεντερολόγο. Οι εξετάσεις της καρδιάς ειναι φυσιολογικές (καρδιογράφημα, τρίπλεξ, χόλτερ ρυθμού), οι εξετάσεις αίματος επίσης, ωστόσο ανακάλυψα οτι έχω γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση και οισοφαγίτιδα. Συνεπώς, ξεκίνησα να κάνω μια θεραπεία με χάπια γιατί είχα και ελικοβακτηρίδιο του πυλωρού. Ο γαστρεντερολόγος μου εξήγησε πως αυτό το επεισόδιο εντονης ταχυκαρδίας συνυγορεί για παλινδρόμηση σε συνδυασμό με το βαρύ γεύμα που είχα εκείνο το βράδυ.
    Το θέμα είναι οτι το ίδιο περιστατικό συνέβη 2η φορά μεσα σε εκείνον το μήνα πάλι το βράδυ στον ύπνο, με αποτέλεσμα αφού ηρέμησα να παμε στα επείγοντα για μια δεύτερη γνώμη. Όλα φυσιολογικά μου είπαν. Παιδικό καρδιογράφημα!!
    Πήγα και σε δεύτερο καρδιολόγο, μετά απο καμια εβδομάδα, ο οποίος μου διαβεβαίωσε οτι είμαι καλά!!

    Οι μήνες πέρασαν προσπαθώντας να μη σκέφτομαι οτι έχει πρόβλημα η καρδιά μου, όμως πριν απο λίγες ημέρες συνέβη το ίδιο. Ξύπνησα από τον ύπνο, χωρίς βέβαια τα υπόλοιπα συμτπωματα τρέμουλο, πόνο στο στήθος κτλ. Για να μην μακρυγορώ πήγα στα επείγοντα ως καλή πελάτισσα μου έκανα εξονυχιστικές εξετάσεις (καρδιογράφημα, υπέρηχο, γενικές αίματος και μια ειδική για θρομβώσεις) οι οποίες ήταν όλες καλές.

    Αναρωτιέμαι αν αυτά τα 3 περιστατικά είναι επεισοδια παροξυσμικής ταχυκαρδίας - έψαξα στον Dr. Google- που συμβαίνουν και σε υγιή άτομα ή αν είναι κάποιες κρίσεις άγχους/πανικού. Ιδίως γιατί μέχρι στιγμής έχουν συμβεί μόνο βράδυ στον ύπνο.

    Υπάρχει κάποιος-α που να έχει βιώσει κάτι παρόμοιο; Πώς το χειριστήκατε στη συνέχεια;

    Σας ευχαριστώ!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Έχω διαγνωστεί με παροξυσμικη ταχυκαρδία/POTS. Αν ήταν κάτι τέτοιο δεν θα είχες μεμονωμενα περιστατικά μόνο. Αλλά σε καθε περίπτωση μόνο ένας καρδιολόγος μπορεί να σου δώσει τέτοια απάντηση. Εφόσον εμπιστεύεσαι τον καρδιολόγο που πήγες, όλα οκ.

    Το στομάχι επηρεάζει πολύ το ρυθμό της καρδιάς. Φτιάξε το στομάχι σου και θα γίνεις καλύτερα. Λογικά εκείνο το περιστατικό έγινε από το στομάχι. Δεν βελτιώθηκαν καθόλου τα συμπτώματα με το ξεκίνημα της αγωγής;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Skioure8 σε ευχαριστώ πολύ για το feedback σου & που μοιράστηκες το βίωμά σου! Η αλήθεια ειναι οτι σε μεγάλο βαθμό είχε φτιάξει και βελτίωσα και τη διατροφή μου (έκοψα καυτερά, καφέδες κτλ). Αλλά μέσα στις διακοπές ξέφυγα λίγο ως προς το φαγητό...χαλάρωσα που λέμε. Και οι τρεις καρδιολόγοι που είδα μου είπαν οτι δεν βλέπουν κατι ανησυχητικό και οτι είναι όλα οκ. Ειδικά ο τελευταίος στο τρίτο επεισόδιο που πήγα στα επείγοντα, με ξεψάχνισε.
    Αν επιτρέπεται η παροξυσμική ταχυκαρδία με την οποία έχεις διαγνωσθει, σε πιάνει και εντός της ημέρας και πόσα επεισόδια έχεις βιώσει;

    Σε ευχαριστώ!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2021
    Posts
    727
    Γεια σου και από εμένα. Όπως είπες έχει κάνει πολλες εξετάσεις και όλες είναι πολυ καλές και αυτό είναι το καλό. Εγω απλά θα σου πω κάνε πολυ υπομονή εγώ έπαθα παλινδρομηση και γαστριτιδα και έκανα να συνέλθω ένα χρόνο και ακόμα δεν είμαι τελείως καλά. Δεν έχω παθει κάτι πιο άσχημο μέχρι τώρα στη ζωή μου. Η ταχυκαρδια και οι έκτακτες δεν θα με αφήσουν ποτε και το πηρα απόφαση. Αυτό που ξυπνάς στον υπνο σου το παθαινω και στην αρχή είχα τρελαθει στην αυπνία. Θέλει πολυ καλο φαγητό και να μην παρεκλινεις ποτε γιατί πάντα θα έχεις τέτοια θέματα. Υπομονή και επιμονή από εμένα. Ελπίζω να σε βοήθησα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Γεια σου Έλλη! Σε ευχαριστώ που μοιράστηκες την εμπειρία σου! Ακριβώς αυτό: είναι ό,τι χειρότερο έχω βιώσει. Ειδικά ο ύπνος είναι το χειρότερο γιατί μετά από αυτά τα επεισόδια με έπιανε φόβος και δεν μπορούσα να κοιμηθώ. Φυσικό και επόμενο τα πρωινά να κουτουλάω και να μην έχω ενέργεια. Οι έκτακτες συστολές είναι επίσης ένα ακόμη παράσημο που μου έδωσε η παλινδρόμηση. Δεν τις έχω κάθε μέρα αλλά υπήρχαν κάποιες εβδομάδες που ήταν αρκετά συχνές....Εύχομαι να το ξεπεράσουμε!!

    Στέλνω θετική ενέργεια!!Και πάλι σε ευχαριστώ!!

  6. #6
    Quote Originally Posted by Renia View Post
    Αγαπητά μέλη καλησπέρα,

    Είμαι νέα στο forum και θα προσπαθήσω να περιγράψω την κατάσταση που βιώνω όσο πιο σύντομα και κατανοητά γίνεται.

    Όλα ξεκίνησαν πριν από 4 μήνες περίπου, όπου ένα βράδυ πετάχτηκα απο τον ύπνο, σχεδόν με τρόμο-σαν να με τράβηξε ένα χέρι-, με μια ανεξήγητη ταχυκαρδία (νόμιζα θα βγει η καρδιά μου απο το σώμα μου), πόνο στο στήθος, ιδρώτα, δύσπνοια, μούδιασμα χέρια πόδια & σαγόνι, έντονη ανησυχία και φόβο. Από τον πανικό μου ξύπνησα τον σύζυγό μου φωνάζοντάς του οτι δεν είμαι καλά και τρομοκρατημένη πηγαινοερχόμουν σε όλα τα δωμάτια του διαμερίσματός μας. Νόμιζα ότι παθαίνω κάτι σοβαρό! Εκείνος με καθησύχασε, πήρα κάποιες βαθιές αναπνοές και αφού κάθισα και ήπια νερό, ηρέμησα. Λίγο μόλις συνήλθα έκανα εμετό. Το συμβάν αυτό, με θορύβησε αρκετά και ξεκίνησα μια διαδικασία επισκέψεων σε γιατρούς: καρδιολόγο, παθολόγο, γαστρεντερολόγο. Οι εξετάσεις της καρδιάς ειναι φυσιολογικές (καρδιογράφημα, τρίπλεξ, χόλτερ ρυθμού), οι εξετάσεις αίματος επίσης, ωστόσο ανακάλυψα οτι έχω γαστροοισοφαγική παλινδρόμηση και οισοφαγίτιδα. Συνεπώς, ξεκίνησα να κάνω μια θεραπεία με χάπια γιατί είχα και ελικοβακτηρίδιο του πυλωρού. Ο γαστρεντερολόγος μου εξήγησε πως αυτό το επεισόδιο εντονης ταχυκαρδίας συνυγορεί για παλινδρόμηση σε συνδυασμό με το βαρύ γεύμα που είχα εκείνο το βράδυ.
    Το θέμα είναι οτι το ίδιο περιστατικό συνέβη 2η φορά μεσα σε εκείνον το μήνα πάλι το βράδυ στον ύπνο, με αποτέλεσμα αφού ηρέμησα να παμε στα επείγοντα για μια δεύτερη γνώμη. Όλα φυσιολογικά μου είπαν. Παιδικό καρδιογράφημα!!
    Πήγα και σε δεύτερο καρδιολόγο, μετά απο καμια εβδομάδα, ο οποίος μου διαβεβαίωσε οτι είμαι καλά!!

    Οι μήνες πέρασαν προσπαθώντας να μη σκέφτομαι οτι έχει πρόβλημα η καρδιά μου, όμως πριν απο λίγες ημέρες συνέβη το ίδιο. Ξύπνησα από τον ύπνο, χωρίς βέβαια τα υπόλοιπα συμτπωματα τρέμουλο, πόνο στο στήθος κτλ. Για να μην μακρυγορώ πήγα στα επείγοντα ως καλή πελάτισσα μου έκανα εξονυχιστικές εξετάσεις (καρδιογράφημα, υπέρηχο, γενικές αίματος και μια ειδική για θρομβώσεις) οι οποίες ήταν όλες καλές.

    Αναρωτιέμαι αν αυτά τα 3 περιστατικά είναι επεισοδια παροξυσμικής ταχυκαρδίας - έψαξα στον Dr. Google- που συμβαίνουν και σε υγιή άτομα ή αν είναι κάποιες κρίσεις άγχους/πανικού. Ιδίως γιατί μέχρι στιγμής έχουν συμβεί μόνο βράδυ στον ύπνο.

    Υπάρχει κάποιος-α που να έχει βιώσει κάτι παρόμοιο; Πώς το χειριστήκατε στη συνέχεια;

    Σας ευχαριστώ!
    Καλησπέρα.
    Εγω θα σου ελεγα, με βαση αυτα που διαβασα, οτι περασες κάποιες έντονες κρίσεις πανικού. Εφόσον εχεις επισκεφθεί αρκετούς γιατρούς και σε διαβεβαίωσαν οτι εισαι μια χαρα θεωρώ οτι ειναι το μόνο πιθανο σενάριο. Βέβαια ολα αυτα χωρος να ειμαι ειδική. Απλα εχω περάσει και εγω παρόμοιο γεγονος στον υπνο μου και καταληξαμε με το γιατρό μου οτι ειναι κριση πανικού. Βέβαια εγω ειμαι ενα άτομο πολυ αγχωδη και αρρωστοφοβικο. Οποτε με επηρεάζουν πολλα και πιεζοντας τον εαυτο μου ξεσπάω συχνα.
    Τωρα οσον αφορά τη παλινδρόμηση, ειναι πολυ συχνό φαινόμενο και δε χρειάζεται να σε ανησυχεί. Με σωστη διατροφή θα εισαι πολυ καλα και ουτε θα θυμασαι οτι υπαρχει.
    Προσπάθησε να ψάξεις οσο μπορεις το κομματι αγχος. Ισως να πιέζεσαι και να αγχώνεσαι υποσυνείδητα και να ξεσπας. Σκέψου αν εκεινο το καιρό συνέβη κάτι πολυ εντονο, πιεστικό η και ψυχοφθόρο που σε τάραξε. Και να θυμάσαι το μυαλο μας ειναι πολυ δυνατό και μας παρασύρει χωρίς να το καταλάβουμε.
    Και αυτη τη στιγμή σου γράφει μια κοπέλα που πριν απο λίγο καιρο νομιζε οτι παραλύει και τωρα νομίζει οτι πεθαίνει.
    Σε παρακαλώ μην αφήσεις να σε καταβάλει. Ψαξε μεσα σου αν δεν εψεις τη δυνατότητα ή ζητα τη βοήθεια κάποιου ειδικού αν μπορείς.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Nafkoko σε ευχαριστώ πολύ που μοιράστηκες το βίωμα σου!Εισαι πολύ γλυκιά και σε ευχαριστώ για την ενθάρρυνση!Η αλήθεια είναι ότι και εγώ είμαι ένα άτομο αρκετά αγχώδες και φοβάμαι πολύ τις αρρώστιες. Εκείνη την περίοδο, όταν δηλαδή έπαθα το πρώτο επεισόδιο, δεν αντιμετώπιζα κάτι φοβερό αλλα ίσως πιέστηκα αρκετά τα δυο προηγούμενα χρόνια (σοβαρό θέμα υγείας δικού μου ανθρώπου και διάφορα άλλα) και ίσως τώρα στην φαινομενικά ήρεμη περίοδο να ξέσπασαν γιατί κρύβονταν στο υποσυνείδητο…σε ευχαριστώ πολύ και θα το ψάξω!!Ευχομαι και σε εσένα δύναμη και στέλνω θετική ενέργεια!!

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    243
    Εγώ να ρωτήσω αν στα επεισόδια αυτά της ταχυκαρδιας μέτρησες παλμούς και αν ναι πόσο ήταν?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Quote Originally Posted by ΖΜΕ View Post
    Εγώ να ρωτήσω αν στα επεισόδια αυτά της ταχυκαρδιας μέτρησες παλμούς και αν ναι πόσο ήταν?
    Γεια σου ZME,

    Τις 2 πρώτες φορές δεν είχα την ψυχραιμία να τους μετρήσω αλλά την 3η φορα που είχα αγοράσει ένα smartwatch εφτασε τιυς 140. Μέσα σε ενα τεταρτο περασαν και τις 3 φορές. Σου έχει συμβεί κάτι παρόμοιο;

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    243
    Quote Originally Posted by Renia View Post
    Γεια σου ZME,

    Τις 2 πρώτες φορές δεν είχα την ψυχραιμία να τους μετρήσω αλλά την 3η φορα που είχα αγοράσει ένα smartwatch εφτασε τιυς 140. Μέσα σε ενα τεταρτο περασαν και τις 3 φορές. Σου έχει συμβεί κάτι παρόμοιο;
    Καλησπερα. Επειδή ρώτησες για υπερκοιλιακες παροξυσμικες ταχυκαρδιες ήθελα να δω. Εγώ είχα παροξυσμικες υπερκοιλιακες από 12 ετών. Στα ξαφνικά η καρδιά ξεκινούσε απότομα τον τρελό ρυθμό έως 270 παλμούς. Έτσι απότομα ξεκινά έτσι απότομα σταματάει. Τώρα το βράδυ ξεκίνησε να με ενοχλεί πολύ το στομάχι και όπως ήμουν ξαπλωμένη ανέβασα 140 μαζί με αρρυθμίες. Τρελάθηκα.. Αυτό δεν ήταν παροξυσμικη βέβαια. Αλλά πανικός από τον φόβο μου. Πήρα λίγο ζαναξ και ηρέμησα τώρα. Νόμιζα πως πεθαίνω. Ντύθηκα να πάω στα επείγοντα αλλά με ήρεμουσε ο άντρας μου. Αν όλες οι εξετάσεις σου είναι καλές έχω την εντύπωση πως είναι καθαρά συσσωρευμενο άγχος..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Καλημέρα ZME,

    Εμένα εμφανίστηκαν αυτά τα 3 επεισόδια ξαφνικά φέτος στα 32 μου...μετά βέβαια για να σταματήσουν και να ηρεμήσει αυτή η ταχυκαρδία καθόμουν, έπαιρνα βαθιές ανάσες και είχα και τον άντρα μου απο δίπλα να με ενθαρρύνει και να με ηρεμεί...ευτυχώς που είχα κάποιον δίπλα μου εκείνη την ώρα...εύχομαι να είναι όλα καλά και με εσένα και να απαλλαγούμε από το ρημάδι το άγχος!!!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Quote Originally Posted by ΖΜΕ View Post
    Καλησπερα. Επειδή ρώτησες για υπερκοιλιακες παροξυσμικες ταχυκαρδιες ήθελα να δω. Εγώ είχα παροξυσμικες υπερκοιλιακες από 12 ετών. Στα ξαφνικά η καρδιά ξεκινούσε απότομα τον τρελό ρυθμό έως 270 παλμούς. Έτσι απότομα ξεκινά έτσι απότομα σταματάει. Τώρα το βράδυ ξεκίνησε να με ενοχλεί πολύ το στομάχι και όπως ήμουν ξαπλωμένη ανέβασα 140 μαζί με αρρυθμίες. Τρελάθηκα.. Αυτό δεν ήταν παροξυσμικη βέβαια. Αλλά πανικός από τον φόβο μου. Πήρα λίγο ζαναξ και ηρέμησα τώρα. Νόμιζα πως πεθαίνω. Ντύθηκα να πάω στα επείγοντα αλλά με ήρεμουσε ο άντρας μου. Αν όλες οι εξετάσεις σου είναι καλές έχω την εντύπωση πως είναι καθαρά συσσωρευμενο άγχος..
    Ablation δε σου εχουν συστήσει να κάνεις?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2019
    Posts
    243
    Quote Originally Posted by nicolina View Post
    Ablation δε σου εχουν συστήσει να κάνεις?
    Έκανα πριν ακριβώς 2 χρόνια. Ήταν επιτυχημένο μέχρι τώρα... Οι αρρυθμίες είναι άλλο που δυστυχώς με στοιχειώνει και δεν με αφήνει να ζω φυσιολογικά. Ζω με φόβο.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    373
    Εκτακτες εννοεις οτι εχεις?Δε σου δινει κατι ο καρδιολογος να σε βοηθησει?Ειναι απο το αγχος σου ή είναι κατι παθολογικό?Γενικως οι εκτακτες δεν ειναι κατι σοβαρο αποσο ξερω...κι εγω εχω κατακαιρους.Κανενα ζαναξακι χρησιμοοιω κι εγω για να επανερχομαι γιατι εχω και θεμα μεγαλο με αγχος ,ψυχοσωματικα και κρισεις πανικου.Προσφατα ειχα μια συζητηση με τον μπαμπα μου...κι αυτος ειχε πολλές εκτακτες(ατιμη κληρονομικοτητα)...καποιο χαπι μου ειπε του ξεκινησε ο καρδιολογος του και σταματησαν.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Dec 2020
    Posts
    26
    Ρένια γειά σου! Διάβασα το κείμενό σου αυτό που σε ταλανίζει. Τα έχω τραβήξει κι εγώ και μάλιστα πολλές φορές, πολλά χρόνια και βράδυ ακόμα πρόσφατα. Δηλαδή ταχυκαρδία υψηλή ξαφνική στους 135 σφυγμούς, πίεση γύρω στο 14 κανονικά είμαι υποτασικός. Κρατά για ένα μισάωρο περίπου αλλά αν δεν πάρω χάπι τενορμίν β αναστολέα δύσκολα φεύγει μόνη της γιατί δεν νιώθω καλά. Αν πώ ότι είμαι καλά και ότι θα σταματήσει τότε μερικές φορές το γλυτώνω το χάπι. Είναι σύμπτωμα κρίσης πανικού 100%! Και μαζί με την ταχυκαρδία αίσθημα φόβου, κατάρρευση, επικείμενου θανάτου κλπ. στρεσογόνοι παράγοντες φυσικά επιτείνουν το πρόβλημα. Και ναι υπάρχουνε και νυχτερινές κρίσεις πανικού στο κρεβάτι ξαφνικά! Εγώ δεν παίρνω και δεν πήρα δεν θέλω ηρεμιστικά κλπ. ο β αναστολέας η ατενολόλη το τενορμίν που παίρνω με καλύπτει πλήρως, αλλά πολλές φορές το έπαιρνα μόνο σε κρίση ταχυκαρδίας δηλαδή πανικού. Πρόσφατα εδώ και δυο μήνες εχω καθημερινά έκτακτες συστολικές σε φάση ηρεμίας, φτερούγισμα στην καρδιά και σταματά μόνο του ύστερα από κάποια ώρα χωρίς ταχυκαρδία και με υπόταση. Να φταίει η ζέστη δεν ξέρω. Πήγα σε καρδιολόγο πρόσφατα μου έκανε πλήρη τσεκ απ καρδιογράφημα, υπέρηχο έχω τη γνωστή πρόπτωση μιτροειδούς μικρή ανεπάρκεια και μικρή ανεπάρκεια αορτικής βαλβίδας εδώ και εικοσαετία χωρίς να έχει επιδεινωθεί. Και για τις έκτακτες συστολικές χωρίς μαρμαρυγή πάλι ο β αναστολέας είναι η λύση βέβαια εγω που έχω υπόταση το καλοκαίρι με ρέγουλο γιατί κάνει βραδυκαρδία και ρίχνει την πίεση. Γενικώς όλα είναι ψυχοσωματικά και στο μυαλό. Όταν περπατάω, όταν δουλεύω δεν παθαίνω τίποτα και τα παθαίνω στην καρέκλα στο σπίτι σε φάση ηρεμίας. Αυτά από μένα ελπίζω να σε βοήθησα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πρόβλημα άγχους?
    By Goku in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 01-06-2018, 15:29
  2. ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΑΓΧΟΥΣ
    By NASOSB in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 01-10-2015, 11:20
  3. ΔΙΑΤΑΡΑΧΗ ΑΓΧΟΥΣ
    By malamataki in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 26
    Last Post: 18-12-2013, 12:17
  4. Διαταραχή άγχους
    By kostas87 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 26-03-2012, 00:02
  5. Προβλημα αγχους
    By NikosT in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 24-05-2011, 00:47

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •