ΦΙΛΟΙ???ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΑΓΕ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    160

    ΦΙΛΟΙ???ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΑΓΕ?

    Μπλέχτηκα αθελά μου σε εναν κυκεωνα οπου συνωστίζονται φιλοι που δουλευουν μαζί,φιλοι του αντρα μου βασικά που μετα εγιναν και δικοι μου...Θεωρησαν καποια στιγμη οτι μου δινουν και μενα την" ευκαιρία" και θελησα και γω να βοηθησω.
    Ομως καπου το πραγμα στραβωσε και εγω διαφωνησα ....
    Ο καλος μου επρεπε να διαλεξει αν θα στηριξει εμενα ή τους φιλους του..Στην αρχη πηρε το μερος μου, ομως τωρα του κανουν διαφορα σπαστικά,τον αφηνουν απ εξω και αυτο αρχισε να τον ενοχλει....αρχισαν λοιπον και οι καβγαδες μεταξυ μας...
    Και ιδου το μεγα ερωτημα:
    Να κανω καποια κινηση και να τους προσεγγισω ή να αφησω το πραγμα να καταλαγιασει??

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    τιποτα απο τα δυο,

    οσους νομιζεις οτι θα ηθελες να τους εχεις φιλους, μιλας τους σαν φιλους.
    Οι υπολοιποι ειναι γνωστοι.

    Επιπλεον δεν καταλαβαινω τι δουλεια εχει ο καλος να σε στηριξει,
    δεν φτανει ο εαυτος σου και θες συμπαρασταση?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Τι να λέμε τώρα....

    Νομίζω πως η ερώτηση αυτή (αν υπάρχουν πραγματικοί φίλοι) είναι δύσκολο να απαντηθεί από τα μέλη του forum. Η φιλία είναι μια βασική ανάγκη και μια αίσθηση αμοιβαίας δοτικότητας άνευ περιορισμών. Αν μπορεί κάποιος να απαντήσει καταφατικά στην ερώτηση αυτού του θέματος δεν βλέπω τον λόγο να γράφει εδώ..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    160
    Στ αληθεια δεν καταλαβα τι θελεις να πεις...




    Τι να λέμε τώρα....

    Νομίζω πως η ερώτηση αυτή είναι δύσκολο να απαντηθεί από τα μέλη του forum. Η φιλία είναι μια βασική ανάγκη και μια αίσθηση αμοιβαίας δοτικότητας άνευ περιορισμών. Αν μπορεί κάποιος να απαντήσει καταφατικά στην ερώτηση αυτού του θέματος δεν βλέπω τον λόγο να γράφει εδώ.. [/quote]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Εννοώ πως εφόσον έχουμε φίλους δεν βλέπω τον λόγο να λέμε τα προβλήματα μας οπουδήποτε αλλού εκτός αυτών που θεωρούμε φίλους..

    Εσύ elpi68 έχεις κάτσει ποτέ να πεις τα προβλήματα σου σε φίλους? Εκείνοι τι έκαναν?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    160
    φυσικα και εχω κατσει....απλα επειδη λενε αλλο η δουλεια άλλο η φιλια,μαλλον εκει εγινε το κακο!!!



    Εννοώ πως εφόσον έχουμε φίλους δεν βλέπω τον λόγο να λέμε τα προβλήματα μας οπουδήποτε αλλού εκτός αυτών που θεωρούμε φίλους..

    Εσύ elpi68 έχεις κάτσει ποτέ να πεις τα προβλήματα σου σε φίλους? Εκείνοι τι έκαναν? [/quote]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Εσύ εργάζεσαι?

    Δεν κατάλαβα κάτι...τι ευκαιρία λες πως σου έδωσαν οι φίλοι του άντρα σου? Να γίνουν φίλοι σου? Έτσι έρχεται κάποιος και σου λέει να γίνετε φίλοι και εσύ αμέσως λες ναι..? Μάλλον αδυνατώ να καταλάβω εγώ εσένα...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    160
    ειναι λιγο πολυπλοκο....
    κανουμε παρεα απο το 96 και τωρα τυχαινει να συνεργαζομαστε..δεν ξερω αν πρπ να του μιλησω ή να το αφησω να περασει ετσι






    Εσύ εργάζεσαι?

    Δεν κατάλαβα κάτι...τι ευκαιρία λες πως σου έδωσαν οι φίλοι του άντρα σου? Να γίνουν φίλοι σου? Έτσι έρχεται κάποιος και σου λέει να γίνετε φίλοι και εσύ αμέσως λες ναι..? Μάλλον αδυνατώ να καταλάβω εγώ εσένα... [/quote]

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Τελικά είναι φίλοι του η συνεργάτες..η και τα δύο μαζί?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Λοιπόν έκατσα και διάβασα κάποια από τα παλιά σου μηνύματα. Δίνεις την εικόνα πως η ζωή σου ολόκληρη εξαρτάται από τον άντρα σου..τα λέω σωστά..?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    160
    Το οτι τα εχω μπερδεψει ειναι το μονο σιγουρο...Επισης τοχω λιγο δωσει μεγαλυτερη διασταση απο οση του αξιζει...
    Ερωτικα δεν τοχω ...σκεφτει..



    Τελικά είναι φίλοι του η συνεργάτες..η και τα δύο μαζί? Το αντιλαμβάνεσαι ερωτικά το θέμα ή καλή κουβέντα να γίνεται για φίλους? Μήπως τα έχεις μπερδέψει εσύ..? [/quote]

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by vince
    Αν μπορεί κάποιος να απαντήσει καταφατικά στην ερώτηση αυτού του θέματος δεν βλέπω τον λόγο να γράφει εδώ..
    ?γιατι?
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    2,337
    Originally posted by Sofia
    Originally posted by vince
    Αν μπορεί κάποιος να απαντήσει καταφατικά στην ερώτηση αυτού του θέματος δεν βλέπω τον λόγο να γράφει εδώ..
    ?γιατι?
    Γιατί από ότι φαίνεται είμαι ο μόνος άνθρωπος που αισθάνεται ότι δεν έχει φίλους.

    Καλό σας βράδυ.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    160
    Vince....με αφησες αφωνη!!!και εφυγες

    Γιατί από ότι φαίνεται είμαι ο μόνος άνθρωπος που αισθάνεται ότι δεν έχει φίλους.

    Καλό σας βράδυ. [/quote]

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    5,668
    Originally posted by vince
    Originally posted by Sofia
    Originally posted by vince
    Αν μπορεί κάποιος να απαντήσει καταφατικά στην ερώτηση αυτού του θέματος δεν βλέπω τον λόγο να γράφει εδώ..
    ?γιατι?
    Γιατί από ότι φαίνεται είμαι ο μόνος άνθρωπος που αισθάνεται ότι δεν έχει φίλους.

    Καλό σας βράδυ.
    μαλλον με την συγκεκριμενη ερωτηση, βρηκα αθελα μου καποιο ευαισθητο θεμα δικο σου...

    παρολα αυτα, με την ερωτηση μου δεν ηθελα να στεναχωρησω κανεναν. ηθελα να καταλαβω γιατι η υπαρξη φιλων στη ζωη μας μπορει να αποκλεισει τη συμμετοχη μας σε ενα φορουμ και τις δυνατοτητες που αυτο μπορει να προσφερει.

    ελπιζω να εγινα περισσοτερο κατανοητη....
    πάρα πολλή ευφυϊα μπορεί να επενδυθεί στην άγνοια, οταν η αναγκη για ψευδαίσθηση ειναι βαθιά...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •