Δεν αντεχω αλλο.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 5 of 5
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    22

    Δεν αντεχω αλλο.

    Υποφερω πλεον τοσο πολυ δεν το αντεχω αλλο νιωθω οτι δεν εχω κανεναν διπλα μου πλεον μεχρι και το αγορι μου εχασα περναω κριση πανικου εδω και 11 μηνες πλεον ειναι διαταραχη ολα με πνιγουν καθε μερα εκτακτες συστολες φοβαμαι απιστευτα πολυ με τρωει απλα μερα με την μερα νομιζα οτι θα τα καταφερνα μονη μου αλλα τιποτα ειμαι στα ορια της κατάρρευσης μεχρι και που αναπνευω φοβαμαι κανω ψυχοθεραπεια με εχει βοηθησει γενικα 2-3 μερες καλα μετα παλι τα ιδια μεχρι και στον εαυτο μου φοβαμαι να μιλησω χάπια φοβαμαι τις παρενέργειες δεν ξερω τι να κανω πλεον αληθεια..πριν 3 μερες πηγα για "συνεντευξη" με επιασε εκτακτη εχασα την γη κατω απο τα ποδια μου και εφυγα.. μου εχουνε κοψει και το ΚΕΑ λογο αναστολων φοβαμαι να δουλεψω δεν εχω λεφτα ουτε για τα απαραιτητα χρωσταω ενοικιο ρευμα κτλπ ολα αυτα με τρωνε τοσο πολυ δεν μπορω να βγαλω ακρη πουθενα και με κανεναν..δεν ξερω τι να κανω πλεον..Συγγνωμη για την γκρινια εχω τοσο αναγκη να μιλαω

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Γεια σου κορίτσι!

    Εύχομαι να είσαι καλά και ξέρεις κάτι; Θα είσαι καλά! Αυτό να έχεις στο νου σου!

    Η ψυχοθεραπεία θεωρώ οτι είναι μια πολύ καλή προσέγγιση για το θέμα που αντιμετωπίζεις ωστόσο ξέρω οτι ειναι αρκετά κοστοβόρα. Προσπάθησε όσο μπορείς και εσύ να εστιάζεις σε μικρά πράγματα, μικρές ασχολίες που θα σε βοηθήσουν να μην σκέφτεσαι αρνητικά & θα σε κάνουν να ξεχαστείς. Μπορείς να ξεκινήσεις κάποιο παζλ, να βλέπεις βιντεάκια με διαλογισμό, τεχνικές αναπνοών κατά του άγχους, ασκήσεις γιόγκα για το στρες ή επίσης να ακούς και να βλέπεις βίντεο ASMR που μπορεί να σε καλμάρουν.

    Η ζωή δεν είναι ευθεία γραμμή και σίγουρα έχει σκαμπανεβάσματα. Υπάρχουν στιγμές που αντιμετωπίζουμε προβλήματα εργασιακά, προσωπικής φύσεως κτλ αλλά πρέπει να κοιτάμε τα προβλήματα αυτά με θάρρος. Ίσως αυτό πρέπει να δουλέψεις μέσα σου και να πιστέψεις στις δυνάμεις σου!!

    Καταλαβαίνω οτι το θέμα της δουλειάς σε απασχολεί έντονα και ίσως αυτό συμβάλει στις κρίσεις πανικού. Κάνε focus στο κομμάτι της δουλειάς χωρίς άγχος. Και εμένα με έχουν απορρίψει απο δουλειά. Ε και; Σίγουρα έχεις δυνατότητες και ικανότητες που θα τις δει κάποιος εργοτότης. Σημασία έχει οτι το προσπάθησες! Μόλις βρεις τη δουλειά που θες, όλα τα άλλα θα έρθουν απο μόνα τους!

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    22
    Ευχαριστω πολυ για την απαντηση, ψυχοθεραπεια κανω δωρεαν ευτυχως διοτι αυτην την περιοδο δεν μου περισσευουν..στο θεμα τις δουλειας ειναι και η αρνηση που εχω πλεον φοβαμαι να παω εχω σιχαθει την εστιαση δουλευω τωρα 9 χρονια και με εχει φθηρει απιστευτα πολυ και μεχρι στιγμης δεν βρισκω κατι αλλο..ολο αυτο με πιεζει και με αγχωνει ιδανικα θα ηθελα 1 βδομαδα χωρις καθολου πιεση με καποιον μαγικο τροπο που δεν γινεται..δεν με ενδιαφερει γενικα η επαγγελματικη εξελιξη καρφι δεν μου καιγεται θελω μονο ηρεμια 2-3 ανθρωπους που αγαπω και λιγα χρηματα για να εχω το κεφαλι μου ησυχο..πρωτη φορα στην ζωη μου νιωθω ετσι..εχω χασει ενα σωρο κιλα απο το αγχος εχω φτασει 47 κιλα και ειμαι 1,70 ποναω μονιμως παντου και νιωθω σαν 90 αλλα ειμαι 25...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Είσαι τόσο νέο κορίτσι και είναι κρίμα να νιώθεις έτσι!
    Τότε συνέχισε το ψάξιμο για κάτι άλλο, διαφορετικό. Σίγουρα θα βρεθεί!Πωλήτρια θα σε ενδιέφερε ή σε τηλεφωνικό κέντρο; Σίγουρα θα ήταν πιο χαλαρά σε σχέση με την εστίαση που σε έχει φθείρει. Υπάρχουν αρκετά sites με αγγελίες και σίγουρα θα βρεθεί κάτι.

    Έχουμε ακριβώς το ίδιο ύψος και κάποτε στην ηλικία σου είχα φτάσει σε παρόμοια κιλά και λίγο πιο κάτω απο ερωτική απογοήτευση. Εκ των υστέρων κατάλαβα οτι σημασία έχει η υγεία μας και ο εαυτός μας. Συνέχισε τη ψυχοθεραπεία για να δουλεψεις αυτόν τον φόβο και συγκέντρωσε τις δυνάμεις σου για να βρεις κάτι άλλο που δεν θα σου δημιουργεί αρνητικά συναισθήματα όπως η μέχρι πρότινος δουλειά σου. Σου εύχομαι καλή επιτυχία στο ψάξιμο και να βρεις κάτι που θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο όπως λες!

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    22
    Ευχαριστω πολυ!! Δεν ξερω να σου πω την αληθεια τιποτα δεν μου τραβαει την προσοχη ειδικά απο δουλειες, ισως η αγωγη να ειναι η μονη λυση πλεον

Similar Threads

  1. Δεν αντέχω άλλο!!!
    By Κύκνος in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 92
    Last Post: 16-12-2020, 09:40
  2. ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ
    By κυριακι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 15-10-2014, 02:22
  3. Δεν αντεχω αλλο...
    By Fatpig in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 41
    Last Post: 22-05-2013, 05:04
  4. Δεν αντέχω άλλο!
    By Mellisaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 31-08-2012, 09:38
  5. δεν αντεχω αλλο!!!
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 02-11-2011, 01:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •