Είμαι gay - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 132

Thread: Είμαι gay

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Καλημέρα !

    Στην μαμά σου έχεις επιχείρηση ποτέ να κάνεις μια συζήτηση περί αυτού του θέματος ?

    Τι άνθρωποι γενικά είναι η οικογένεια σου ?
    Νοιωθεις ότι μπορείς να ανοιχτεί επιτέλους μετά από τόσα χρόνια και που πλέον είσαι σίγουρος για όλο αυτό?
    Καλημέρα:)

    Από οικογένεια (έχασα τον μπαμπά πρόσφατα) μόνο τη μάνα μου έχω. Οι άλλοι συγγενείς δεν με απασχολούν. Και οι 2 γονείς μου ήταν πολύ χαλαροί και "προχωρημένοι". Δεν είχα καμία καταπίεση για το πότε θα βγαίνω κτλ (βέβαια είμαι και ολίγον φλώρος δεν ήμουν του έξω). Δεν θα το πάρει καλά η μάνα μου. Ξέρει τον δικό μου σαν φίλο μου, τον συμπαθεί πολύ αλλά από πράγματα που λέει καταλαβαίνω ότι δεν το σκέφτεται καν ότι μπορεί να είναι η σχέση μου.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καταλαβαινω τι θελεις να πεις.
    κι εχεις δικιο σε πολλα σημεια.
    εχεις και ο ιδιος κρυμμενη μεσα σου αρκετη ομοφοβια, ασχετως που εισαι γκει.
    υπαρχουν ανθρωποι με πολλα διαφορετικα γουστα.
    υπαρχουν γκει που θελουν να εκφρασουν την θυληπρεπεια τους και υπαρχουν αλλοι που νοιωθουν ανδροπρεπεις και θελουν να εκφραζονται ετσι.
    η πατριαρχια και ο φαλλοκρατισμος των ανδρων (και πολλων γυναικων) τους κανει να δεχονται πιο ευκολα τους θυληπρεπεις ομοφυλοφιλους, παρολο που τους υποτιμουν και τους επιτιθενται, γιατι μεσα τους τους "τακτοποιουν" στην κατηγορια "γυναικες". για τον ιδιο λογο, πολλοι ομοφυλοφιλοι, εκφραζονται με περισσοτερη θηλυπρεπεια απο οση πραγματικα αισθανονται, για να μπορεσουν να γινουν αποδεκτοι, οχι τοσο απο την κοινωνια, που εχουν αποδεχθει οτι τους εχει στο περιθωριο, οσο απο πιθανους παρτενερ, που μπορει να βρουν αν δειχνουν οτι νοιωθουν γυναικες, αλλα πολυ πιο δυσκολα αν δειξουν οτι νοιωθουν ανδρες..
    δεν ξερω αν καταλαβαινεις τι λεω..
    υπαρχουν ανδρες που παραμυθιαζουν τονε αυτο τους οτι δεν ειναι ομοφυλοφιλια αν κανουν σεξ με θυληπρεπη ατομα.
    περα απο αυτο ομως, υπαρχουν ανδρες που οντως νοιωθουν γυναικες, η νοιωθουν γυναικες σε καποιο ποσσοστο, αλλοι που θελουν να γινουν κιολας γυναικες, και αλλοι που νοιωθουν ανδρες, αλλα θελουν ανδρες για παρτενερ.
    δικαιωμα τους ολων αυτων.
    δεν θα αποκλεισουμε τους θηλυπρεπεις για να πουμε οτι ο σωστος ο ομοφυλοφιλος ειναι ο "ανδροπρεπης" και οι αλλοι ξεφτιλιζουν το ειδος...
    εσυ, καπου εκει κινεισαι. δεν μπορεις να τους δεχθεις.
    εχεις δουλεια να κανεις ακομα με την ομοφοβια σου.

    στα επαγγελματικα σου δεν νομιζω να λειτουργησει αρνητικα, δεν εχει να κανει. ξερω πολλους γιατρους ομοφυλοφιλους. τι σχεση εχει;;;
    εκει που θα σε προβληματισει, ειναι κοινωνικα. αφου δεν μπορεις να το πεις στον περιγυρο σου.
    ξεχνα το σχολειο. τα αθωα γλυκουτσικα παιδακια, ειναι πολυ σκληρα σε αυτην την ηλικια.
    οσοι ομοφυλοφιλοι ξερω που ισως κατι φαινοταν σε παιδικη ηλικια, ειχαν ολοι προβληματα με τα "αθωα παιδακια". και οχι μονο οι ομοφυλοφιλοι, ολα τα παιδακια που διεφεραν καπως, τα ντροπαλα παιδακια, τα αλοιθωρα παιδακια, τα κοντα παιδακια, τα χοντρα παιδακια, τα ψηλα παιδακια, τα κουτσοδοντικα παιδακια.. γενικα το σχολειο ειναι μια κολαση για παιδακια διαφορετικα.
    τωρα εφυγες απο το σχολειο, πετυχες τους στοχους σου, ειδες κι απο τον προπονητη οτι μπορεις να γινεις αποδεκτος σε ανθρωπους που δενε χουν στοκο στο κεφαλι τους.
    ειναι καιρος να βρεις κι αλλα τετοια ατομα, που δεχονται την διαφορετικοτητα και να τους κανεις φιλους σου.
    λαβε υποψη σου, οτι λογω του φοβου σου, θα εχεις προσπερασει απειρα τετοια ατομα , αλλα συνεχισες να ζεις στην απομονωση σου για να μην διακινδυνευσεις να πεις το μυστικο σου.
    καιρος να επιλεξεις καποια σωστα ατομα και να τα εμπιστευθεις για να ζησεις επιτελους ελευθερος.

    Δεν θα αρνηθώ για την ομοφοβία. Με απωθούν οι θηλυπρεπείς άντρες. Βασικά με απωθεί μια κατηγορία ατόμων που υπερβάλλουν τη σεξουαλικότητά τους, που είναι πληθωρικοί και "κραυγαλέοι" που όπου και να πάνε σκεπάζουν τα πάντα με την υπερέντασή τους. Υπάρχει ένα άτομο ψιλογνωσό που έχει ψεύτικα νύχια, έντονο βάψιμο, θηλυκό τρόπο και όλο λέει με ποιους έκανε σεξ στο ινστα. Το βρίσκω θλιβερό.

    Στο επάγγελμα μου οι μισοί είναι θεούσοι και οι άλλοι μισοί φασιστοδεξιοί φοβάμαι.

    Για χρόνια έβλεπα ψηλοαλητάκια στο δρόμο και φοβόμουν μη μου επιτεθούν. Το είπα στον προπονητή μου κάποτε και με είπε βλάκα. Μου λέει είσαι ντερέκι αυτοί θα φοβούνται ότι άμα στην πέσουν θα φάνε ξύλο.

    Ο φίλος μου είναι λίγο πιο απενοχοποιημένος από εμένα πχ έχει δει κάποιες φορές drag shows. Εγώ δεν έχω ακολουθήσει ποτέ. Δεν θεωρώ ότι το να βάφεσαι να βάζεις μια περούκα και να τραγουδάς playback θέλει κάποιο ταλέντο. Ίσως φταίει που έχω ασχοληθεί πολλά χρόνια με κλασική μουσική και είμαι λίγο δύσκολος.

    Τώρα αυτό που είπες ότι κάποιοι και καλα str8 πάνε με θηλυπρεπείς και νομίζουν ότι είναι str8 είναι αλήθεια. Πολλές φορές μου έχουν πει ότι είναι str8 και ότι σαν φίλοι παίζουν με άντρες και ξενερώνω γιατί καταλαβαίνω ότι δεν μπορούν ούτε μεταξύ μας να πουν ναι φίλε είσαι άντρας και σε γουστάρω.

    Επίσης θεωρώ ότι οι άντρες πολλές φορές έχουν ανάγκη να αγκαλιάσουν έναν άντρα. Ο κολλητός μου έχασε ένα παιδί (ήταν έγκυος η δικιά του και δυστυχώς απέβαλλε) και για μέρες δεν μου έλεγε τίποτα. Εγώ καταλάβαινα ότι δεν είναι καλά. Είχαμε διαλέξεις σε ένα σεμινάριο και εγώ του έπιανα τον δείκτη και τον "γραντζουννούσα" απαλά γιατί κάτι ένιωθα ότι τον έτρωγε και με κοιτάει και μου χαμογελάει με μια πίκρα στα μάτια του. Και όταν γυρνάγαμε (τον γύρναγα με το αμάξι) ξαφνικά έβαλε τα κλάματα και τον αγκάλιασα. Μου είπε κλαίγοντας για το παιδί που χάθηκε και εγώ τον κράταγα αγκαλιά. Και ένιωσα πολύ όμορφα που μπόρεσα έστω και έτσι να σταθώ. Νομίζω επειδή είμαι γκει είμαι πιο δεκτικός συναισθηματικά. Οι περισσότεροι str8 μόνο γυναίκες βλέπουν νομίζω.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Κοντεύω τα 30, έχω σχέση 7 χρόνια. Δεν ξέρει κανείς. Καναδυό άτομα από την πλευρά του μόνο (που δεν πολυ συμπαθώ). Η μάνα μου περιμένει νύφη (μένουμε σε άλλα σπίτια αλλά στο ίδιο κτίριο). Δεν πρόκειται να καταλάβει ποτέ. Οι φίλοι μου επίσης δεν ξέρουνε και δεν ξέρω τι σκέφτονται για μενα, αλλά τους γκει δεν τους συμπαθούν. Στεναχωριέμαι. Θέλω να συζήσω μαζί με τον φίλο μου και δεν ξέρω πως θα το πω σε όλους αυτούς. Δεν θέλω κάτι τρελό, να με καλούν κάπου και να μπορώ να φέρω το ταίρι μου. Να μη με θεωρούν single.
    Είναι δύσκολο να πει κανείς πώς πρέπει να το χειριστείς. Εγώ πριν μερικά χρόνια μίλησα για τις προτιμήσεις μου στους άντρες μόνο σε κάποιους από τους φίλους μου που θεωρούσα ότι θα καταλάβουν, όχι σε όλους ούτε σε γονείς και συγγενείς. Γνώρισα ομοφυλόφιλους που είχαν ανοιχτεί στους γονείς τους και γενικότερα και το θαύμασα. Ένας μου είχε συστήσει μια ειδικό για τις σχέσεις ομοφυλόφιλων και για τα θέματα σεξουαλικής ταυτότητας (ακόμη με ταλανίζει) αλλά δεν πήγα, συνεχίζω όμως την ψυχοθεραπεία.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Σ
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Είναι δύσκολο να πει κανείς πώς πρέπει να το χειριστείς. Εγώ πριν μερικά χρόνια μίλησα για τις προτιμήσεις μου στους άντρες μόνο σε κάποιους από τους φίλους μου που θεωρούσα ότι θα καταλάβουν, όχι σε όλους ούτε σε γονείς και συγγενείς. Γνώρισα ομοφυλόφιλους που είχαν ανοιχτεί στους γονείς τους και γενικότερα και το θαύμασα. Ένας μου είχε συστήσει μια ειδικό για τις σχέσεις ομοφυλόφιλων και για τα θέματα σεξουαλικής ταυτότητας (ακόμη με ταλανίζει) αλλά δεν πήγα, συνεχίζω όμως την ψυχοθεραπεία.
    Σε ψυχολόγο πας για να αποδεκτείς ότι είσαι γκει;

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Και γι' αυτό και για το αγχος και την κατάθλιψη, τη μοναξιά, μια αίσθηση κενού και αδιεξόδου.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Και γι' αυτό και για το αγχος και την κατάθλιψη, τη μοναξιά, μια αίσθηση κενού και αδιεξόδου.
    Νομίζω ότι στους γκει κάποιες φορές αυτά τα συναισθήματα είναι πιο έντονα. Έχεις αγόρι; Πόσο χρονών είσαι;

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Νομίζω ότι στους γκει κάποιες φορές αυτά τα συναισθήματα είναι πιο έντονα. Έχεις αγόρι; Πόσο χρονών είσαι;
    Είμαι 46. Έχω άγχος και κατάθλιψη κατά καιρούς από μικρός. Μεγάλωσα επαρχία σε δύσκολη οικογένεια με πολλά προβλήματα. Αυτό δεν με βοήθησε καθόλου στην ερωτική μου ζωή η οποία στην ουσία ήταν ανύπαρκτη μέχρι πριν λίγα χρόνια. Βασικά ακόμη και τώρα είμαι μπερδεμένος σχετικά με την σεξουαλικότητα μου. Ενώ έχω προχωρήσει με άντρες μέχρι ενός σημείου κάτι με χαλούσε, ήταν και ο τρόπος που φέρονταν στο σεξ οι περισσότεροι που με απωθεί. Με γυναίκες έχω κάνει σεξ μόνο σε οίκο ανοχής όταν ήμουν φοιτητής. Δυσκολεύομαι να πω ότι μου αρέσει το πρόσωπο μιας γυναίκας παρόλο που σεξουαλικά με ελκύει. Βέβαια όταν βλέπω πορνό μου αρέσει ή όχι ανάλογα με τον άντρα παρτενέρ, δηλαδή έχω τύπο που μου αρέσει στους άντρες αλλά όχι στις γυναίκες. Δεν έχω σχέση όχι.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Είμαι 46. Έχω άγχος και κατάθλιψη κατά καιρούς από μικρός. Μεγάλωσα επαρχία σε δύσκολη οικογένεια με πολλά προβλήματα. Αυτό δεν με βοήθησε καθόλου στην ερωτική μου ζωή η οποία στην ουσία ήταν ανύπαρκτη μέχρι πριν λίγα χρόνια. Βασικά ακόμη και τώρα είμαι μπερδεμένος σχετικά με την σεξουαλικότητα μου. Ενώ έχω προχωρήσει με άντρες μέχρι ενός σημείου κάτι με χαλούσε, ήταν και ο τρόπος που φέρονταν στο σεξ οι περισσότεροι που με απωθεί. Με γυναίκες έχω κάνει σεξ μόνο σε οίκο ανοχής όταν ήμουν φοιτητής. Δυσκολεύομαι να πω ότι μου αρέσει το πρόσωπο μιας γυναίκας παρόλο που σεξουαλικά με ελκύει. Βέβαια όταν βλέπω πορνό μου αρέσει ή όχι ανάλογα με τον άντρα παρτενέρ, δηλαδή έχω τύπο που μου αρέσει στους άντρες αλλά όχι στις γυναίκες. Δεν έχω σχέση όχι.
    Η επαρχία έχει κάψει πολύ κοσμάκι. Προφανώς και το σεξ δεν είναι πάντα καλό και δεν ταιριάζουμε με όλους και στην τσόντα είνναι πάντα καλύτερα. Εγώ θα έκανα κάποιο άθλημα στη θέση σου ή κάποιο χομπυ,εμενα με βοηθαει συναισθηματικά. Συνήθως κάποιος δεν είναι απόλυτα γκει η στρ8 αλλά υπάρχει πολύ πιο έντονη κλίση προς το ένα.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,087
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Η επαρχία έχει κάψει πολύ κοσμάκι. Προφανώς και το σεξ δεν είναι πάντα καλό και δεν ταιριάζουμε με όλους και στην τσόντα είνναι πάντα καλύτερα. Εγώ θα έκανα κάποιο άθλημα στη θέση σου ή κάποιο χομπυ,εμενα με βοηθαει συναισθηματικά. Συνήθως κάποιος δεν είναι απόλυτα γκει η στρ8 αλλά υπάρχει πολύ πιο έντονη κλίση προς το ένα.
    Είμαι καλύτερα τώρα. Με βοηθάει η ψυχοθεραπεία. Θα μου άρεσε να κάνω κάτι σε άσκηση αλλά έχω πρόβλημα στο ισχίο. Κάνω βελονισμό προς το παρόν και περιμένω να δω τι θα μου πει ο ορθοπεδικός για άσκηση κλπ. Πέρυσι ξεκίνησα πιάνο. Ακόμη και με τα χόμπι όμως αγχώνομαι.. σαν να δίνω εξετάσεις... το δουλεύω πάντως...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by Niels View Post
    Είμαι καλύτερα τώρα. Με βοηθάει η ψυχοθεραπεία. Θα μου άρεσε να κάνω κάτι σε άσκηση αλλά έχω πρόβλημα στο ισχίο. Κάνω βελονισμό προς το παρόν και περιμένω να δω τι θα μου πει ο ορθοπεδικός για άσκηση κλπ. Πέρυσι ξεκίνησα πιάνο. Ακόμη και με τα χόμπι όμως αγχώνομαι.. σαν να δίνω εξετάσεις... το δουλεύω πάντως...
    H μουσική θα σε απελευθερώσει. Εγώ έκανα βιολί αρκετά χρόνια και είναι πολύ όμορφα. Και λίγο σεξ επίσης βοηθαει αν κάθεται.

  11. #26
    Εγώ το γκεη το ακούω σαν βρισιά..
    Ο καθένας έχει την άποψη του εάν δεν ταιριάζουν οι απόψεις από την παρέα σου που λες πολύ απλά αλλάζετε δρόμους..
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Κοντεύω τα 30, έχω σχέση 7 χρόνια. Δεν ξέρει κανείς. Καναδυό άτομα από την πλευρά του μόνο (που δεν πολυ συμπαθώ). Η μάνα μου περιμένει νύφη (μένουμε σε άλλα σπίτια αλλά στο ίδιο κτίριο). Δεν πρόκειται να καταλάβει ποτέ. Οι φίλοι μου επίσης δεν ξέρουνε και δεν ξέρω τι σκέφτονται για μενα, αλλά τους γκει δεν τους συμπαθούν. Στεναχωριέμαι. Θέλω να συζήσω μαζί με τον φίλο μου και δεν ξέρω πως θα το πω σε όλους αυτούς. Δεν θέλω κάτι τρελό, να με καλούν κάπου και να μπορώ να φέρω το ταίρι μου. Να μη με θεωρούν single.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by terhs88 View Post
    Εγώ το γκεη το ακούω σαν βρισιά..
    Ο καθένας έχει την άποψη του εάν δεν ταιριάζουν οι απόψεις από την παρέα σου που λες πολύ απλά αλλάζετε δρόμους..
    Βρισιά γιατί; Δεν θεωρώ ότι είναι ακριβώς άποψη. Επειδή καυλώνω με άντρες δηλαδή πρέπει να είναι αίτιο περιθωριοποίησης;

  13. #28
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 16-08-2021 at 14:13.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by terhs88 View Post
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης..
    Ομοφυλοφιλία όπως ξέρεις υπάρχει σε πολλά είδη πέραν του ανθρώπου οπότε το αντίθετα στον κανόνα δεν ισχύει. Και μια χαρά συνυπάρχουμε με το σύνολο. Αν κάποιος έπρεπε να μπει σε διαστημικό λεωφορείο, αυτός είναι ο μεσαίωνας.
    Δεν προσπαθώ να καταργήσω τα φύλα, ούτε είμαι ερμαφρόδιτος απλά τα έχεις μπλέξει στο μυαλό σου. Άντρας που γουστάρει άντρες είμαι. Δεν θέλω να είμαι άλλο φύλο. Το ότι με αποκαλείς καρκίνο δείχνει το επίπεδό σου.
    Last edited by Aeon; 16-08-2021 at 14:12.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    ρε συ noctis... χαρα στην ορεξη σου, δηλαδη... καθεσαι και απαντας με επιχειρηματα στον ψεκασμενο που σε βριζει, και θελει 100 χρονια εξελιξης να κατεβει απ το δεντρο;
    δεν χρειαζεται συζητηση με τετοια οντα. σουτ και γκολ...

Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι 39 χρονών είμαι μεγάλη για σπουδές;
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 32
    Last Post: 31-01-2019, 13:17
  2. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΟΡΙΑΚΗ,ΔΙΠΟΛΙΚΗ,ΜΑΝΙΟΚΑΤΑΘ ΛΗΠΤΙΚΗ...ΤΙ ΕΙΜΑΙ??
    By tokokkinofoustani in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 7
    Last Post: 16-02-2012, 10:22
  3. Ειμαι χειροτερα απ ολους.Ειμαι τελειωμενη απλα
    By maria921 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 10-02-2012, 13:18
  4. ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης ειμαι σε μια φαση τραγικη
    By kapios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2008, 12:36
  5. Γιατί είμαι έτσι όπως είμαι...
    By Manos88 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 08-07-2008, 14:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •