Είμαι gay - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 132

Thread: Είμαι gay

  1. #46
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Last edited by Aeon; 16-08-2021 at 13:10.

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by terhs88 View Post
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Εγώ που είμαι γκει και όχι εβραίος τι κάνω λάθος και δεν είμαι σε θέση ισχύος δηλαδή;
    Γιατί θεωρείς παρόμοια την παιδεραστία με την ομοφυλοφιλία; Αν εγώ και εσύ (ως ενήλικες) αποφασίσουμε να γαμηθούμε είναι κάτι στο οποίο υπάρχει συναίνεση, δεν είναι βιασμός. Στην παιδοφιλία, δεν υπάρχει συναίνεση, είναι βιασμός με ότι αυτό συνεπάγεται.

    Το ότι δεν είναι φυσιολογική η ομοφυλοφιλία που το βασίζεις; πχ εισαι θρήσκος και συμφωνείς με τον Χριστιανισμό ή για άλλο λόγο;
    Last edited by Aeon; 16-08-2021 at 13:10.

  3. #48
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Εγώ που είμαι γκει και όχι εβραίος τι κάνω λάθος και δεν είμαι σε θέση ισχύος δηλαδή;
    Γιατί θεωρείς παρόμοια την παιδεραστία με την ομοφυλοφιλία; Αν εγώ και εσύ (ως ενήλικες) αποφασίσουμε να γαμηθούμε είναι κάτι στο οποίο υπάρχει συναίνεση, δεν είναι βιασμός. Στην παιδοφιλία, δεν υπάρχει συναίνεση, είναι βιασμός με ότι αυτό συνεπάγεται.

    Το ότι δεν είναι φυσιολογική η ομοφυλοφιλία που το βασίζεις; πχ εισαι θρήσκος και συμφωνείς με τον Χριστιανισμό ή για άλλο λόγο;

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by terhs88 View Post
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση.
    Το ότι είναι ανωμαλία στην συγκεκριμένη περίπτωση είναι κάτι που λες εσύ γιατί η επίσημη θέση της Ψυχιατρικής είναι ότι συνιστά φυσιολογική παραλλαγή. Επίσης δεν σου φαίνεται σημαντική η διαφορά μεταξύ σεξ ενηλίκων και βιασμού ανηλίκου από ενήλικα;

    Η ομοφυλοφιλία υπάρχει σε αρκετά είδη οπότε εφόσον εσύ θεωρείς την ομοφυλοφιλία ανωμαλία, ναι βλέπεις ανωμαλία στη φύση.

    Επίσης αυτά που λες δεν ακούγονται ρατσιστικά, είναι ρατσιστικά. Δεν καταλαβαίνω γιατί είμαι εγώ η ντροπή του είδους επειδή έχω έναν σύντροφο και τον αγαπάω και δεν είναι ντροπή οι ναζιστές, ειδικά σε μια χώρα που έχει να θυμάται μεταξύ άλλων το Δίστομο.

    Εφόσον το θέτεις ηλεκτρονικά, ο άντρας μπορεί να δράσει σαν πολύμπριζο και να παίρνει συσκευή και να συνδέεται στην πρήζα.

    Αν επιτρέπεται, πόσο χρονών είσαι;

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    497
    Παιδια ΤΊ ΓΡΆΦΕΙ Ο ΆΝΘΡΩΠΟΣ;;;

    Να κάνουμε αναφορά, εδώ διαχειριστές υπάρχουν;

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Παιδια ΤΊ ΓΡΆΦΕΙ Ο ΆΝΘΡΩΠΟΣ;;;

    Να κάνουμε αναφορά, εδώ διαχειριστές υπάρχουν;
    στη συζήτηση είμαστε στα τελευταία μηνύματα ένας άνθρωπος και ένας ναζιστής, είσαι σίγουρη ότι σε εμένα πρέπει να γίνει η αναφορά; :Ρ

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    497
    Όχι καλέ σέ σένα!για τον τερη λέω καί όλα τά εξωφρενικά που γράφει.

    Απλά εσύ τού εξηγείς πράγματα που δεν καταλαβαίνει.

    Δεν ξερω πόσο εύκολα αλλάζει ένα μυαλό.

    Θεωρώ πως πρέπει νά διαβάσει πολύ μάλλον;
    Από άλλες πηγές από αυτές που διαβάζει.ειναι τελείως κλειστό τό μυαλό τώρα καί ΌΛΟ λάθος!!!
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    στη συζήτηση είμαστε στα τελευταία μηνύματα ένας άνθρωπος και ένας ναζιστής, είσαι σίγουρη ότι σε εμένα πρέπει να γίνει η αναφορά; :Ρ
    Καί έχεις δίκιο.
    Ένας άνθρωπος εσύ... καί ένας ναζιστης αυτός..
    ......

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Όχι καλέ σέ σένα!για τον τερη λέω καί όλα τά εξωφρενικά που γράφει.

    Απλά εσύ τού εξηγείς πράγματα που δεν καταλαβαίνει.

    Δεν καταλαβαίνω πόσο εύκολα αλλάζει ένα μυαλό.

    Θεωρώ πως πρέπει νά διαβάσει πολύ μάλλον;
    Από άλλες πηγές από αυτές που διαβάζει.ειναι τελείως κλειστό τό μυαλό τώρα καί ΌΛΟ λάθος!!!
    Καί έχεις δίκιο.
    Ένας άνθρωπος εσύ... καί ένας ναζιστης αυτός..
    ......
    Το ξερω βρε πλακα σου εκανα. Προσπαθώ να ακούσω τις απόψεις του και να το συζητησουμε (am I a hopeless romantic?). Και δεν μπορώ να εντοπίσω την πηγή όλων αυτών. Εννοώ οκ θεωρεί ότι θα έπρεπε να μην ζω και ότι είμαστε παιδεραστές εμείς οι γκει και ότι το Ολοκαύτωμα δεν ήταν κακό.. οποτε δεν ξερω γτ παλευω.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    497
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Το ξερω βρε πλακα σου εκανα. Προσπαθώ να ακούσω τις απόψεις του και να το συζητησουμε (am I a hopeless romantic?). Και δεν μπορώ να εντοπίσω την πηγή όλων αυτών. Εννοώ οκ θεωρεί ότι θα έπρεπε να μην ζω και ότι είμαστε παιδεραστές εμείς οι γκει και ότι το Ολοκαύτωμα δεν ήταν κακό.. οποτε δεν ξερω γτ παλευω.
    Παλεύεις γιατί μάλλον ελπίζεις σε έναν καλύτερο κόσμο.

    Καί ο καλύτερος κόσμος θά υπάρξει όταν εμείς όλοι γίνουμε καλύτεροι.

    Καί γι'αυτό προσπαθείς [emoji3531]

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Κάτω αριστερά απ΄το κάθε ποστ υπάρχει ένα τριγωνάκι...κάντε αναφορές μπας κ γλιτώσουμε απτο χαυγουλο που βρήκε χώρο να βγάλει την χολή του.

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Παλεύεις γιατί μάλλον ελπίζεις σε έναν καλύτερο κόσμο.

    Καί ο καλύτερος κόσμος θά υπάρξει όταν εμείς όλοι γίνουμε καλύτεροι.

    Καί γι'αυτό προσπαθείς [emoji3531]
    πολύ γλυκό αυτό. Γενικά έχω την τάση να βρίσκω ελαφρυντικά και να παίρνω το "λάθος" μέρος επειδή μαρέσει να πιστεύω στο καλό στους ανθρώπους.

    @elisabet το χαυγουλο ευφάνταστο σαν λέξη δεν το χω ξανακούσει, αλλά δεν ξέρω μου κάνει λίγο "light", για μενα είναι ναζισμός, δεν υπάρχει στη δικιά μου λογική πιο απόλυτη και ακριβής λέξη από αυτό. Όλα τααλλά μου κανουν ενα τσικ πιο αδυναμα.

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Το ξερω βρε πλακα σου εκανα. Προσπαθώ να ακούσω τις απόψεις του και να το συζητησουμε (am I a hopeless romantic?). Και δεν μπορώ να εντοπίσω την πηγή όλων αυτών. Εννοώ οκ θεωρεί ότι θα έπρεπε να μην ζω και ότι είμαστε παιδεραστές εμείς οι γκει και ότι το Ολοκαύτωμα δεν ήταν κακό.. οποτε δεν ξερω γτ παλευω.
    Δεν χωράει συζήτηση με τέτοια άτομα νοκτις, νομίζεις θα βγάλες τίποτα απο κεφάλι γεμάτο πιτουρα?
    απλα του δινεις πατημα να πει κι αλλα.
    Κανε αναφορά μπας κ τα σβησουν να παει να βρει αλλου στασιδι για τη χολη του

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Δεν χωράει συζήτηση με τέτοια άτομα νοκτις, νομίζεις θα βγάλες τίποτα απο κεφάλι γεμάτο πιτουρα?
    απλα του δινεις πατημα να πει κι αλλα.
    Κανε αναφορά μπας κ τα σβησουν να παει να βρει αλλου στασιδι για τη χολη του
    Πιστεύω (ίσως λανθασμένα) ότι οι άνθρωποι πρέπει να λένε τις απόψεις τους για να τις συζητάνε και να καταλάβουν που είναι το λάθος,αλλά είναι ουτοπικό..

    αλλά βλέπεις γιατί δυσκολεύομαι να πω ότι ειμαι γκει, γιατι πιστεύω αρκετοί γύρω μου εχθρεύονται τους γκει (όχι σε αυτη την ενταση βεβαια).

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    πολύ γλυκό αυτό. Γενικά έχω την τάση να βρίσκω ελαφρυντικά και να παίρνω το "λάθος" μέρος επειδή μαρέσει να πιστεύω στο καλό στους ανθρώπους.

    @elisabet το χαυγουλο ευφάνταστο σαν λέξη δεν το χω ξανακούσει, αλλά δεν ξέρω μου κάνει λίγο "light", για μενα είναι ναζισμός, δεν υπάρχει στη δικιά μου λογική πιο απόλυτη και ακριβής λέξη από αυτό. Όλα τααλλά μου κανουν ενα τσικ πιο αδυναμα.
    το χαυγουλο περιλαμβανει και τους φιλοναζιστες μεσα. Απλά δεν ειναι μονο ναζι.....ειμαι σιγουρη οτι θα το παιζει κ καλος χριστιανος ταυτοχρονα, θα τον ενοχλουν κ οι μεταναστες.....θα χει πολλά καλα μεσα. Γιαυτο με μια λεξη χαυγουλο και συνεννοουμαστε περι τινος προκειται

  15. #60
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Παιδια ΤΊ ΓΡΆΦΕΙ Ο ΆΝΘΡΩΠΟΣ;;;

    Να κάνουμε αναφορά, εδώ διαχειριστές υπάρχουν;

Page 4 of 9 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι 39 χρονών είμαι μεγάλη για σπουδές;
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 32
    Last Post: 31-01-2019, 12:17
  2. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΟΡΙΑΚΗ,ΔΙΠΟΛΙΚΗ,ΜΑΝΙΟΚΑΤΑΘ ΛΗΠΤΙΚΗ...ΤΙ ΕΙΜΑΙ??
    By tokokkinofoustani in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 7
    Last Post: 16-02-2012, 09:22
  3. Ειμαι χειροτερα απ ολους.Ειμαι τελειωμενη απλα
    By maria921 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 10-02-2012, 12:18
  4. ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης ειμαι σε μια φαση τραγικη
    By kapios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2008, 11:36
  5. Γιατί είμαι έτσι όπως είμαι...
    By Manos88 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 08-07-2008, 13:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •