Είμαι gay
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 9 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 132

Thread: Είμαι gay

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728

    Είμαι gay

    Κοντεύω τα 30, έχω σχέση 7 χρόνια. Δεν ξέρει κανείς. Καναδυό άτομα από την πλευρά του μόνο (που δεν πολυ συμπαθώ). Η μάνα μου περιμένει νύφη (μένουμε σε άλλα σπίτια αλλά στο ίδιο κτίριο). Δεν πρόκειται να καταλάβει ποτέ. Οι φίλοι μου επίσης δεν ξέρουνε και δεν ξέρω τι σκέφτονται για μενα, αλλά τους γκει δεν τους συμπαθούν. Στεναχωριέμαι. Θέλω να συζήσω μαζί με τον φίλο μου και δεν ξέρω πως θα το πω σε όλους αυτούς. Δεν θέλω κάτι τρελό, να με καλούν κάπου και να μπορώ να φέρω το ταίρι μου. Να μη με θεωρούν single.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Κοντεύω τα 30, έχω σχέση 7 χρόνια. Δεν ξέρει κανείς. Καναδυό άτομα από την πλευρά του μόνο (που δεν πολυ συμπαθώ). Η μάνα μου περιμένει νύφη (μένουμε σε άλλα σπίτια αλλά στο ίδιο κτίριο). Δεν πρόκειται να καταλάβει ποτέ. Οι φίλοι μου επίσης δεν ξέρουνε και δεν ξέρω τι σκέφτονται για μενα, αλλά τους γκει δεν τους συμπαθούν. Στεναχωριέμαι. Θέλω να συζήσω μαζί με τον φίλο μου και δεν ξέρω πως θα το πω σε όλους αυτούς. Δεν θέλω κάτι τρελό, να με καλούν κάπου και να μπορώ να φέρω το ταίρι μου. Να μη με θεωρούν single.
    καλησπερα.
    μενεις σε μεγαλη πολη, η επαρχια;
    δεν υπαρχει δυνατοτητα να πατε αθηνα- θεσσαλονικη και να χαθειτε στο πληθος;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,729
    αφου λες οτι οι φιλοι σου δεν συμπαθουν τους ομοφυλοφιλους ειναι καθαρα δικο σου λαθος η επιλογη των φιλων σου.
    να ψαξεις να βρεις αλλους που να τους συμπαθουν.
    ειναι σιγουρο οτι θα βρεις παρα πολλους.
    πρωτα να βρεις τους αλλους και μετα να ξεκοψεις απο αυτους που εχεις.
    δεν υπαρχει λογος να τους πεις γιατι συνεβει.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Κοντεύω τα 30, έχω σχέση 7 χρόνια. Δεν ξέρει κανείς. Καναδυό άτομα από την πλευρά του μόνο (που δεν πολυ συμπαθώ). Η μάνα μου περιμένει νύφη (μένουμε σε άλλα σπίτια αλλά στο ίδιο κτίριο). Δεν πρόκειται να καταλάβει ποτέ. Οι φίλοι μου επίσης δεν ξέρουνε και δεν ξέρω τι σκέφτονται για μενα, αλλά τους γκει δεν τους συμπαθούν. Στεναχωριέμαι. Θέλω να συζήσω μαζί με τον φίλο μου και δεν ξέρω πως θα το πω σε όλους αυτούς. Δεν θέλω κάτι τρελό, να με καλούν κάπου και να μπορώ να φέρω το ταίρι μου. Να μη με θεωρούν single.
    Καλησπέρα

    εχεις 7 χρόνια σχεση με άντρα και δεν έχει πάρει κανεις χαμπάρι απτο περιβαλλον σου;;; Πώς το κανες αυτό;

    Η μάνα σου ίσως να μην καταλάβει έχεις δίκιο , αλλά ξέρεις τι; δεν χρειάζεται να καταλάβει. Να σε αγαπάει χρειάζεται και να θέλει να είσαι καλά. Δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό το πράγμα....η μάνα σου θα ναι οκ δηλαδή να ξέρει πως ο γιος της είναι δυστυχής αρκεί να της φέρει νύφη;

    Για τους φίλους σου που λες θα σου πω το εξής. Εστω οτι σε δέχονται και σε καλούν που κ που όπως λες με το ταίρι σου. Εσύ θα σαι οκ με αυτό; Εσύ θες τέτοιους φίλους που "δεν συμπαθούν τους γκει"; Τους γονείς δεν τους διαλέγουμε βρε συ κ δεν είμαστε υποχρεωμένοι να ταιριάζουμε ή να ταιριάζουν μαζί μας. Τους φίλους όμως; Εσύ αρκείσαι με το να σε καλούν που και που και να ξέρεις πως δεν συμπαθούν τους γκει , κοινώς είναι ομοφοβικοί και ρατσιστές, αλλά εσύ παρόλα αυτά τους θες για φίλους;;; Αντί να αναρωτιέσαι αν αυτοί θα σε θέλουν, νομίζω το πιο σωστό εδώ είναι να μετρήσεις κατά πόσο εσυ τους θες στην δική σου ζωή.

    Εισαι 30 χρονών, μπορεις να κάνεις ο, τι θες στην ζωή σου να συζήσεις με οποιον θες και όποιος μπορεί να το δεχτεί και να σε θέλει στην ζωη του καλώς....οι άλλοι ας πάνε στο καλό, δεν τους χρειάζεσαι.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    αφου λες οτι οι φιλοι σου δεν συμπαθουν τους ομοφυλοφιλους ειναι καθαρα δικο σου λαθος η επιλογη των φιλων σου.
    να ψαξεις να βρεις αλλους που να τους συμπαθουν.
    ειναι σιγουρο οτι θα βρεις παρα πολλους.
    πρωτα να βρεις τους αλλους και μετα να ξεκοψεις απο αυτους που εχεις.
    δεν υπαρχει λογος να τους πεις γιατι συνεβει.
    Δεν είναι τόσο εύκολο. Ένας πολύ καλός φίλος μου που σε δύσκολες στιγμές με έχει στηρίξει με αφορμή έναν θηλυπρεπή τύπο που συναντήσαμε (και αρπαχτήκαμε) άρχισε να μου λέει τα χειρότεραγιατους γκει ότι είναι ανώμαλοι κτλ. Δεν το είχαμε συζητήσει ποτέ μέχρι τότε. Ένας συνάδελφος που έχουμε καλή σχέση, κάναμε πλάκα για δύο που όλο κλείνονται στο γραφείο για κάτι συσκέψεις και λέω εγώ για πλάκα ότι στην πραγματικότητα κάνουν σεξ και ότι οι συσκέψεις είναι ψεύτικες και εκεί που γελάσαμε όλοι αυτός γυρνάει και μου λέει ότι είναι αηδία δύο άντρες να κάνουν σεξ. Αυτα με έκαναν να νιώσω ότι αν το πω θα με θεωρήσουν κάτι μεταξύ ψυχικά ασθενούς και ανώμαλου.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Γιατί απλά ξεγλιστράω από γκομενοσυζητήσεις αλλά νιώθω άσχημα. Πχ όταν λένε για γκομενάκια θα θελα να πω και εγώ μια φορά στη ζωή μου για γκομενάκια. Να δω πως είναι ο καημένος. Όλολένε τι ωραία γκόμενα και τι ωραίος γκόμενος και δεν έχω τι θα πω. Μια φορά θα θελα να πω σε άντρα φίλο μου πχ πω ωραίο γκομενάκι είναι αυτός. Μια ζωή ακόμα και τις ερωτικές απογοητεύσεις τις κράταγ-α μέσα μου. Οι περισσότεροι έχουμε κάποιον/κάποια που μας αρέσει πολύ και συνήθως το ξέρουμε για τους φίλους μας. Εμένα κανείς δδεν ήξερε για τον τάδε (υποθετικά το λέω) ότι τον έβλεπα και ήθελα να του ορμίξω.

    Νομίζω λίγοι γύρω μου συμπαθούν τους γκει. Δεν είναι ότι μπορώ να το αλλάξω. Απλά μάθαν από μικροί ότι γκει είναι κάτι κουνιστοί με AIDS που ψωνίζονται και δεν ξέρω και εγώ πόσα άλλα στερεότυπα.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Χαμένος το πλήθος είμαι, Αθήνα μένω.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    1,107
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Γιατί απλά ξεγλιστράω από γκομενοσυζητήσεις αλλά νιώθω άσχημα. Πχ όταν λένε για γκομενάκια θα θελα να πω και εγώ μια φορά στη ζωή μου για γκομενάκια. Να δω πως είναι ο καημένος. Όλολένε τι ωραία γκόμενα και τι ωραίος γκόμενος και δεν έχω τι θα πω. Μια φορά θα θελα να πω σε άντρα φίλο μου πχ πω ωραίο γκομενάκι είναι αυτός. Μια ζωή ακόμα και τις ερωτικές απογοητεύσεις τις κράταγ-α μέσα μου. Οι περισσότεροι έχουμε κάποιον/κάποια που μας αρέσει πολύ και συνήθως το ξέρουμε για τους φίλους μας. Εμένα κανείς δδεν ήξερε για τον τάδε (υποθετικά το λέω) ότι τον έβλεπα και ήθελα να του ορμίξω.

    Νομίζω λίγοι γύρω μου συμπαθούν τους γκει. Δεν είναι ότι μπορώ να το αλλάξω. Απλά μάθαν από μικροί ότι γκει είναι κάτι κουνιστοί με AIDS που ψωνίζονται και δεν ξέρω και εγώ πόσα άλλα στερεότυπα.
    Κι εμένα που δεν με ενδιαφέρει το σεξ με φέρνουν σε δύσκολη θέση οι συζητήσεις γύρω από αυτό, μιλάνε για ένα φάσωμα ή σεξ ή καύλες κλπ και κάνω ότι με ενδιαφέρει ενώ δεν ισχύει. Τουλάχιστον μου αρέσουν οι γυναίκες και αν κάποια είναι όμορφη το σχολιάζω σε άλλους φίλους μου. Με ένα φίλο πάντως, έχουμε σχολιάσει κατά καιρούς για κάποιον άντρα ότι "αυτός είναι όμορφος" ή "αυτός είναι άσχημος", ενώ μας αρέσουν και στους δύο οι γυναίκες, αλλά δε σημαίνει ότι δεν μπορούμε να δούμε αν ένας άντρας είναι αντικειμενικά ωραίος.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Γιατί απλά ξεγλιστράω από γκομενοσυζητήσεις αλλά νιώθω άσχημα. Πχ όταν λένε για γκομενάκια θα θελα να πω και εγώ μια φορά στη ζωή μου για γκομενάκια. Να δω πως είναι ο καημένος. Όλολένε τι ωραία γκόμενα και τι ωραίος γκόμενος και δεν έχω τι θα πω. Μια φορά θα θελα να πω σε άντρα φίλο μου πχ πω ωραίο γκομενάκι είναι αυτός. Μια ζωή ακόμα και τις ερωτικές απογοητεύσεις τις κράταγ-α μέσα μου. Οι περισσότεροι έχουμε κάποιον/κάποια που μας αρέσει πολύ και συνήθως το ξέρουμε για τους φίλους μας. Εμένα κανείς δδεν ήξερε για τον τάδε (υποθετικά το λέω) ότι τον έβλεπα και ήθελα να του ορμίξω.

    Νομίζω λίγοι γύρω μου συμπαθούν τους γκει. Δεν είναι ότι μπορώ να το αλλάξω. Απλά μάθαν από μικροί ότι γκει είναι κάτι κουνιστοί με AIDS που ψωνίζονται και δεν ξέρω και εγώ πόσα άλλα στερεότυπα.
    ναι ρε συ νοκτις, αλλα εισαι μεγαλος ανδρας,πλεον.
    τις παρεες σου μπορεις να τις επιλεγεις μονος σου.
    με τι κριτηρια, αν οχι με τις αποψεις που εχουν για τον ανθρωπο και τα ανθρωπινα δικαιωματα;
    οκ, μπορει να ετυχε να εχεις καποιους ζαβους φιλους, γιατι εισασταν μαζι απο παιδια.
    τωρα που μεγαλωσες, βρες και φιλους που αποδεχονται την διαφορετικοτητα.
    δλδ, εγω δεν ειμαι ομοφυλοφιλη, αλλα δεν διανοουμαι οτι θα εχω φιλους που βριζουν τους ομοφυλοφιλους...
    εσυ που εισαι, ωπς το ανεχεσαι;
    λες, εισαι αθηνα.
    γιατι δεν δικτυωνεσαι;
    γιατι δεν βρισκεις γκει να αλληλοστηριζεστε;
    οσο για τον φιλο σου, αφου εισαι αθηνα, πηγαινε να μεινεις αλλου. δεν χρειαζεται να μενεις διπλα στην μαμα. νοικιασε το εκεινο και μεινε αλλου.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by Eagle guy View Post
    Κι εμένα που δεν με ενδιαφέρει το σεξ με φέρνουν σε δύσκολη θέση οι συζητήσεις γύρω από αυτό, μιλάνε για ένα φάσωμα ή σεξ ή καύλες κλπ και κάνω ότι με ενδιαφέρει ενώ δεν ισχύει. Τουλάχιστον μου αρέσουν οι γυναίκες και αν κάποια είναι όμορφη το σχολιάζω σε άλλους φίλους μου. Με ένα φίλο πάντως, έχουμε σχολιάσει κατά καιρούς για κάποιον άντρα ότι "αυτός είναι όμορφος" ή "αυτός είναι άσχημος", ενώ μας αρέσουν και στους δύο οι γυναίκες, αλλά δε σημαίνει ότι δεν μπορούμε να δούμε αν ένας άντρας είναι αντικειμενικά ωραίος.

    To πρόβλημα είναι ότι εφόσον δεν έχω πει ότι είμαι γκει δε γίνεται. Έχω ακούσει συζητήσεις σχεδόν τσόντας για γυναίκες και εγώ δεν έχω πει τπτ :P

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ναι ρε συ νοκτις, αλλα εισαι μεγαλος ανδρας,πλεον.
    τις παρεες σου μπορεις να τις επιλεγεις μονος σου.
    με τι κριτηρια, αν οχι με τις αποψεις που εχουν για τον ανθρωπο και τα ανθρωπινα δικαιωματα;
    οκ, μπορει να ετυχε να εχεις καποιους ζαβους φιλους, γιατι εισασταν μαζι απο παιδια.
    τωρα που μεγαλωσες, βρες και φιλους που αποδεχονται την διαφορετικοτητα.
    δλδ, εγω δεν ειμαι ομοφυλοφιλη, αλλα δεν διανοουμαι οτι θα εχω φιλους που βριζουν τους ομοφυλοφιλους...
    εσυ που εισαι, ωπς το ανεχεσαι;
    λες, εισαι αθηνα.
    γιατι δεν δικτυωνεσαι;
    γιατι δεν βρισκεις γκει να αλληλοστηριζεστε;
    οσο για τον φιλο σου, αφου εισαι αθηνα, πηγαινε να μεινεις αλλου. δεν χρειαζεται να μενεις διπλα στην μαμα νοικιασε το εκεινο και μεινε αλλου.
    To να καταλήξω σαν κάποιους που κάνουν παρέα μόνο με γκει μου κάνει περιθωριοποίηση. Δεν θέλω να κρυφτώ από τους str8.
    Και μη νομίζεις οι gay δεν είναιτόσο αποδεκτοί όσο νομίζεις. Επίσης επειδή δενμου πολυφαίνεται, μου την πέφτουν γυναίκες και όσο και αν φαίνεται αστείο με πνίγει. Πολλές φορές νομίζουν ότι είμαι ντροπαλός και σχεδόν με χουφτώνουν.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    To να καταλήξω σαν κάποιους που κάνουν παρέα μόνο με γκει μου κάνει περιθωριοποίηση. Δεν θέλω να κρυφτώ από τους str8.
    Και μη νομίζεις οι gay δεν είναιτόσο αποδεκτοί όσο νομίζεις. Επίσης επειδή δενμου πολυφαίνεται, μου την πέφτουν γυναίκες και όσο και αν φαίνεται αστείο με πνίγει. Πολλές φορές νομίζουν ότι είμαι ντροπαλός και σχεδόν με χουφτώνουν.
    το ξερω! το ξερω πολυ καλα οτι οι γκει δεν ειναι ευρεως αποδεκτοι, και ΕΙΔΙΚΑ απο ανδρες... οι γυναικες, ειναι πολυ πιο φιλικες στην διαφορετικοτητα...
    δεν σου ειπα να κανεις παρεα ΜΟΝΟ με γκει.
    σου ειπα να κανεις ΚΑΙ με γκει, αλλα κυριως να κανεις παρεα με ανθρωπους που δεν επικρινουν τους γκει!!!! για να μιλας και με καποιον ανθρωπο ειλικρινα στην ζωη σου...
    για σκεψου δηλαδη... δεν εχεις ουτε εναν φιλο που να ξερει τι εισαι, πως ζεις, με ποιον εχεις σχεση, και τι σκεφτεσαι. λες σε ολους ψεματα. δεν νοιωθεις την αναγκη καποιων αληθινων φιλων που θα μιλας, ανοιχτα;
    δεν νομιζεις οτι ειναι θεατρο ολη σου η ζωη;
    και μη νομιζεις οτι ειμαι υπερμαχος του outing, με οποιουσδηποτε ορους. το αντιθετο. θεωρω οτι αυτοι που δεν μποορουν να το δεχτουν φυσιολογικα, καλυτερα να μην ξερουν.
    μπορεις να βρεις αλλους που το δεχονται ομως. γιατι ζεις τοσο περιθωριοποιημενος και μοναχικος; αδερφια εχεις; ξερουν για τις προτιμησεις σου;
    οχι, δεν μου φαινεται καθολου αστειο. ειναι πολυ λογικο να σε πνιγει το ανεπιθυμητο σεξουαλικο ενδιαφερον.
    ολους μας πνιγει να μας την επφτει καποιος που δεν γουσταρουμε, οποιο κι αν ειναι το φυλο του.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το ξερω! το ξερω πολυ καλα οτι οι γκει δεν ειναι ευρεως αποδεκτοι, και ΕΙΔΙΚΑ απο ανδρες... οι γυναικες, ειναι πολυ πιο φιλικες στην διαφορετικοτητα...
    δεν σου ειπα να κανεις παρεα ΜΟΝΟ με γκει.
    σου ειπα να κανεις ΚΑΙ με γκει, αλλα κυριως να κανεις παρεα με ανθρωπους που δεν επικρινουν τους γκει!!!! για να μιλας και με καποιον ανθρωπο ειλικρινα στην ζωη σου...
    για σκεψου δηλαδη... δεν εχεις ουτε εναν φιλο που να ξερει τι εισαι, πως ζεις, με ποιον εχεις σχεση, και τι σκεφτεσαι. λες σε ολους ψεματα. δεν νοιωθεις την αναγκη καποιων αληθινων φιλων που θα μιλας, ανοιχτα;
    δεν νομιζεις οτι ειναι θεατρο ολη σου η ζωη;
    και μη νομιζεις οτι ειμαι υπερμαχος του outing, με οποιουσδηποτε ορους. το αντιθετο. θεωρω οτι αυτοι που δεν μποορουν να το δεχτουν φυσιολογικα, καλυτερα να μην ξερουν.
    μπορεις να βρεις αλλους που το δεχονται ομως. γιατι ζεις τοσο περιθωριοποιημενος και μοναχικος; αδερφια εχεις; ξερουν για τις προτιμησεις σου;
    οχι, δεν μου φαινεται καθολου αστειο. ειναι πολυ λογικο να σε πνιγει το ανεπιθυμητο σεξουαλικο ενδιαφερον.
    ολους μας πνιγει να μας την επφτει καποιος που δεν γουσταρουμε, οποιο κι αν ειναι το φυλο του.
    Δεν κατηγορώ τους str8. Η εκκλησία μας λέει ανώμαλους, η τηλεόραση μας δείχνει καρικατούρες. Στα Pride που όσο και να είναι για τα δικαιώματά μας κτλ βλέπω άτομα που ουδεμία σχέση έχουν με εμένα οπότε αν δεν έχουν άλλο παράδειγμα, πως να έχουν καλή γνώμη; Με το να έχεις φίλες γυναίκες (δλδ οι περισσότερες ή και όλες να είναι) προσωπικά νιώθω ότι χάνω κάπως τον αντρισμό μου. Και δεν το λέω φαλοκρατικά ή ο,τιδήποτε, οι άντρες έχουμε ανάγκη να νιώθουμε αποδεκτοί και από τους άλλους άντρες. Οπότε είνναι σημαντικό για μενα να έχω φίλους και str8 άντρες που όμως να με αποδέχονται. H βαθύτερη ανασφάλεια μου (καλά μπορεί να έχω και άλλες εδώ που τα λέμε :P) είναι να δείχνω άντρας. Στο δημοτικό ήμουν ένα αγαθό χοντρό αγοράκι. Στο γυμνάσιο κάτι παιδιά με λέγαν αδερφή και πουτ**άκι. Εγώ στεναχωρήθηκα και πήγα και γράφτηκα σε ένα γυμναστήριο για μποξ. Αυτά τα παιδιά το έκαναν για 2 χρόνια. Εμένα από ένα σημείο και μετά σταμάτησε να με νοιάζει. Όχι γιατί το συνήθισα, αλλά στο μποξ ένιωσα άντρας, δυνατός και αποδεκτός από τους άντρες της πυγμαχίας που παλεύαμε μαζί και με είχαν δεχτεί ως ισάξιό τους. Σε έναν αγώνα κέρδισα και μετάλλιο και είχα νιώσει τόσο χαρούμενος. Και πάνω στη χαρά "εξομολογήθηκα στον προπονητή μου τι γίνεται. Με ρώτησε αν είμαι γκει δεν του απάντησα και μου λέει δεν χρειάζεται να μου πεις αλλά με αγκάλιασε. Με συμβούλεψε να το καταγγείλω όμως και το έκανα. Νομίζω είναι ότι πιο θαραλέο έχω κάνει
    Τεσπα, ήθελα να καταλήξω ότι πάνταήθελα να νιώθω αποδεκτός από αυτούς

    Αυτός για τους αληθινούς φίλους που λες το νιώθω. Ταυτόχρονα φοβάμαι ότι στην Ελλάδα μπορεί να δράσει ως τρωτό σημείο μου στα επαγγελματικά μου. Δεν ξέρω αν πιάνεται, αλλά είχαν για πολύ λίγο ένα αγοράκι οι γονείς μου που δυστυχώς χάθηκε.--

    Επίσης θέλω να πω ότ κάπως οι άντρες που γουστάρουν άντρες έχουν χαθεί. Έχουμε πνιγεί από εικόνες ψευτοinfluencer που είναι άντρες αλλά φέρονται σαν γυναίκες, μιλάνε πρόστυχα και λένε πόσο ελεύθεροι νιώθουν με to outing και αυτοαποκαλούνται στο θηλυκό. Αλλά για αυτούς τα πράγματα είναι απλά. Ξεχειλίζει η θηλυπρέπεια από μέσα τους. Για κάποιον που δεν είναι έτσι δεν είναι εύκολα αποδεκτό το να σαι gay.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,189
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Κοντεύω τα 30, έχω σχέση 7 χρόνια. Δεν ξέρει κανείς. Καναδυό άτομα από την πλευρά του μόνο (που δεν πολυ συμπαθώ). Η μάνα μου περιμένει νύφη (μένουμε σε άλλα σπίτια αλλά στο ίδιο κτίριο). Δεν πρόκειται να καταλάβει ποτέ. Οι φίλοι μου επίσης δεν ξέρουνε και δεν ξέρω τι σκέφτονται για μενα, αλλά τους γκει δεν τους συμπαθούν. Στεναχωριέμαι. Θέλω να συζήσω μαζί με τον φίλο μου και δεν ξέρω πως θα το πω σε όλους αυτούς. Δεν θέλω κάτι τρελό, να με καλούν κάπου και να μπορώ να φέρω το ταίρι μου. Να μη με θεωρούν single.
    Καλημέρα !

    Στην μαμά σου έχεις επιχείρηση ποτέ να κάνεις μια συζήτηση περί αυτού του θέματος ?

    Τι άνθρωποι γενικά είναι η οικογένεια σου ?
    Νοιωθεις ότι μπορείς να ανοιχτεί επιτέλους μετά από τόσα χρόνια και που πλέον είσαι σίγουρος για όλο αυτό?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,496
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Δεν κατηγορώ τους str8. Η εκκλησία μας λέει ανώμαλους, η τηλεόραση μας δείχνει καρικατούρες. Στα Pride που όσο και να είναι για τα δικαιώματά μας κτλ βλέπω άτομα που ουδεμία σχέση έχουν με εμένα οπότε αν δεν έχουν άλλο παράδειγμα, πως να έχουν καλή γνώμη; Με το να έχεις φίλες γυναίκες (δλδ οι περισσότερες ή και όλες να είναι) προσωπικά νιώθω ότι χάνω κάπως τον αντρισμό μου. Και δεν το λέω φαλοκρατικά ή ο,τιδήποτε, οι άντρες έχουμε ανάγκη να νιώθουμε αποδεκτοί και από τους άλλους άντρες. Οπότε είνναι σημαντικό για μενα να έχω φίλους και str8 άντρες που όμως να με αποδέχονται. H βαθύτερη ανασφάλεια μου (καλά μπορεί να έχω και άλλες εδώ που τα λέμε :P) είναι να δείχνω άντρας. Στο δημοτικό ήμουν ένα αγαθό χοντρό αγοράκι. Στο γυμνάσιο κάτι παιδιά με λέγαν αδερφή και πουτ**άκι. Εγώ στεναχωρήθηκα και πήγα και γράφτηκα σε ένα γυμναστήριο για μποξ. Αυτά τα παιδιά το έκαναν για 2 χρόνια. Εμένα από ένα σημείο και μετά σταμάτησε να με νοιάζει. Όχι γιατί το συνήθισα, αλλά στο μποξ ένιωσα άντρας, δυνατός και αποδεκτός από τους άντρες της πυγμαχίας που παλεύαμε μαζί και με είχαν δεχτεί ως ισάξιό τους. Σε έναν αγώνα κέρδισα και μετάλλιο και είχα νιώσει τόσο χαρούμενος. Και πάνω στη χαρά "εξομολογήθηκα στον προπονητή μου τι γίνεται. Με ρώτησε αν είμαι γκει δεν του απάντησα και μου λέει δεν χρειάζεται να μου πεις αλλά με αγκάλιασε. Με συμβούλεψε να το καταγγείλω όμως και το έκανα. Νομίζω είναι ότι πιο θαραλέο έχω κάνει
    Τεσπα, ήθελα να καταλήξω ότι πάνταήθελα να νιώθω αποδεκτός από αυτούς

    Αυτός για τους αληθινούς φίλους που λες το νιώθω. Ταυτόχρονα φοβάμαι ότι στην Ελλάδα μπορεί να δράσει ως τρωτό σημείο μου στα επαγγελματικά μου. Δεν ξέρω αν πιάνεται, αλλά είχαν για πολύ λίγο ένα αγοράκι οι γονείς μου που δυστυχώς χάθηκε.--

    Επίσης θέλω να πω ότ κάπως οι άντρες που γουστάρουν άντρες έχουν χαθεί. Έχουμε πνιγεί από εικόνες ψευτοinfluencer που είναι άντρες αλλά φέρονται σαν γυναίκες, μιλάνε πρόστυχα και λένε πόσο ελεύθεροι νιώθουν με to outing και αυτοαποκαλούνται στο θηλυκό. Αλλά για αυτούς τα πράγματα είναι απλά. Ξεχειλίζει η θηλυπρέπεια από μέσα τους. Για κάποιον που δεν είναι έτσι δεν είναι εύκολα αποδεκτό το να σαι gay.
    καταλαβαινω τι θελεις να πεις.
    κι εχεις δικιο σε πολλα σημεια.
    εχεις και ο ιδιος κρυμμενη μεσα σου αρκετη ομοφοβια, ασχετως που εισαι γκει.
    υπαρχουν ανθρωποι με πολλα διαφορετικα γουστα.
    υπαρχουν γκει που θελουν να εκφρασουν την θηλυπρεπεια τους και υπαρχουν αλλοι που νοιωθουν ανδροπρεπεις και θελουν να εκφραζονται ετσι.
    η πατριαρχια και ο φαλλοκρατισμος των ανδρων (και πολλων γυναικων) τους κανει να δεχονται πιο ευκολα τους θηλυπρεπεις ομοφυλοφιλους, παρολο που τους υποτιμουν και τους επιτιθενται, γιατι μεσα τους τους "τακτοποιουν" στην κατηγορια "γυναικες". για τον ιδιο λογο, πολλοι ομοφυλοφιλοι, εκφραζονται με περισσοτερη θηλυπρεπεια απο οση πραγματικα αισθανονται, για να μπορεσουν να γινουν αποδεκτοι, οχι τοσο απο την κοινωνια, που εχουν αποδεχθει οτι τους εχει στο περιθωριο, οσο απο πιθανους παρτενερ, που μπορει να βρουν αν δειχνουν οτι νοιωθουν γυναικες, αλλα πολυ πιο δυσκολα αν δειξουν οτι νοιωθουν ανδρες..
    δεν ξερω αν καταλαβαινεις τι λεω..
    υπαρχουν ανδρες που παραμυθιαζουν τονε αυτο τους οτι δεν ειναι ομοφυλοφιλια αν κανουν σεξ με θηλυπρεπη ατομα.
    περα απο αυτο ομως, υπαρχουν ανδρες που οντως νοιωθουν γυναικες, η νοιωθουν γυναικες σε καποιο ποσσοστο, αλλοι που θελουν να γινουν κιολας γυναικες, και αλλοι που νοιωθουν ανδρες, αλλα θελουν ανδρες για παρτενερ.
    δικαιωμα τους ολων αυτων.
    δεν θα αποκλεισουμε τους θηλυπρεπεις για να πουμε οτι ο σωστος ο ομοφυλοφιλος ειναι ο "ανδροπρεπης" και οι αλλοι ξεφτιλιζουν το ειδος...
    εσυ, καπου εκει κινεισαι. δεν μπορεις να τους δεχθεις.
    εχεις δουλεια να κανεις ακομα με την ομοφοβια σου.

    στα επαγγελματικα σου δεν νομιζω να λειτουργησει αρνητικα, δεν εχει να κανει. ξερω πολλους γιατρους ομοφυλοφιλους. τι σχεση εχει;;;
    εκει που θα σε προβληματισει, ειναι κοινωνικα. αφου δεν μπορεις να το πεις στον περιγυρο σου.
    ξεχνα το σχολειο. τα αθωα γλυκουτσικα παιδακια, ειναι πολυ σκληρα σε αυτην την ηλικια.
    οσοι ομοφυλοφιλοι ξερω που ισως κατι φαινοταν σε παιδικη ηλικια, ειχαν ολοι προβληματα με τα "αθωα παιδακια". και οχι μονο οι ομοφυλοφιλοι, ολα τα παιδακια που διεφεραν καπως, τα ντροπαλα παιδακια, τα αλοιθωρα παιδακια, τα κοντα παιδακια, τα χοντρα παιδακια, τα ψηλα παιδακια, τα κουτσοδοντικα παιδακια.. γενικα το σχολειο ειναι μια κολαση για παιδακια διαφορετικα.
    τωρα εφυγες απο το σχολειο, πετυχες τους στοχους σου, ειδες κι απο τον προπονητη οτι μπορεις να γινεις αποδεκτος σε ανθρωπους που δενε χουν στοκο στο κεφαλι τους.
    ειναι καιρος να βρεις κι αλλα τετοια ατομα, που δεχονται την διαφορετικοτητα και να τους κανεις φιλους σου.
    λαβε υποψη σου, οτι λογω του φοβου σου, θα εχεις προσπερασει απειρα τετοια ατομα , αλλα συνεχισες να ζεις στην απομονωση σου για να μην διακινδυνευσεις να πεις το μυστικο σου.
    καιρος να επιλεξεις καποια σωστα ατομα και να τα εμπιστευθεις για να ζησεις επιτελους ελευθερος.
    Last edited by Remedy; 08-08-2021 at 17:30.

Page 1 of 9 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Είμαι 39 χρονών είμαι μεγάλη για σπουδές;
    By δελφίνι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 32
    Last Post: 31-01-2019, 13:17
  2. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΜΑΙ ΟΡΙΑΚΗ,ΔΙΠΟΛΙΚΗ,ΜΑΝΙΟΚΑΤΑΘ ΛΗΠΤΙΚΗ...ΤΙ ΕΙΜΑΙ??
    By tokokkinofoustani in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 7
    Last Post: 16-02-2012, 10:22
  3. Ειμαι χειροτερα απ ολους.Ειμαι τελειωμενη απλα
    By maria921 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 10-02-2012, 13:18
  4. ειμαι σε κατασταση εκτακτου αναγκης ειμαι σε μια φαση τραγικη
    By kapios in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 25-11-2008, 12:36
  5. Γιατί είμαι έτσι όπως είμαι...
    By Manos88 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 5
    Last Post: 08-07-2008, 14:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •