Κρατώντας έναν χαμένο φίλο μέσα μου - Page 5
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 5 of 13 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 61 to 75 of 183
  1. #61
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Καλά μπορεί και να μην έχω απλά έχω κάποιες ενδείξεις. Δεν μου αρέσει πολύ το έξω βασικά..ακολούθησα τη συμβουλή της Paris Hilton "if you're not having fun, just leave" και κοινωνικά νιώθω πολύ καλύτερα. Δεν βρίσκω προφάσιες ή οτιδηποτε απλά λέω όχι δενν θέλω να πάω εκεί ξερω γω χωρίς να βρίσκω δικαιολογίες του στυλ το κουνέλι μου έχει μπαλέτο εκείνη την ώρα. Θέλω να κάνω πράγματα που αξίζουν τον κόπο και δεν βρίσκεις κάτι τέτοιο εύκολα. Για αυτό προσπάθησα να κάνω μια δουλεά που να αξίζει τον κόπο και η ιατρική το πέτυχε αυτό.
    περαν αυτου, δεν θελουμε τα ιδια σε ολες τις ηλικιες. αλλο τα 20, αλλο τα 30 που εισαι τωρα κι αλλο τα 40...
    πολλω δε μαλλον, οταν εχεις βρει τον συντροφο σου...

  2. #62
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Όχι ποτέ δεν πήγα με γυναίκα, θεώρησα δεν είναι για μένα. Δεν έχω δει καν γυμνή μια γυναίκα, δεν έχω αγγίξει το στήθος της ούτε έχω δει από κοντά το.. :P

    Πάντα είχα κυρίως έλξη για άντρες, δεν πιστεύω στους bi και λέω μην παιδεύομαι ούτε εγώ ούτε οι γυναίκες ας είμαι μόνο με άντρες. Όχι οτι το σεξ με άντρες μου πήγε καλα στην αρχη ουτε εκεί τα κατάφερνα αλλά μετά έγινα καλός :P

    To ανρικό σώμα το βρίσκω πολύ όμορφο και με τραβάει. Όταν είμαι με τον δικό μου (ή παλαιότερα με κάποιον άλλον) ένιωθα πλήρης.
    οι bi δεν ειναι καποιου ειδους θρησκεια για να πιστευεις. υπαρχουν πραγματι ανδρες που ηδονιζονται και με το σεξ με γυναικες. δεν ειναι μυθος.
    απλα οι περισσοτεροι προς καπου κλινουν περισσοτερο. πολυ σπανιο να ειναι 50 -50.
    υπαρχουν βεβαια και αλλοι που το χρησιμοποιουν σαν προφαση γιατι δεν τους καθεται καλα να πουν οτι θελουν μονο ανδρες.

  3. #63
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οι bi δεν ειναι καποιου ειδους θρησκεια για να πιστευεις. υπαρχουν πραγματι ανδρες που ηδονιζονται και με το σεξ με γυναικες. δεν ειναι μυθος.
    απλα οι περισσοτεροι προς καπου κλινουν περισσοτερο. πολυ σπανιο να ειναι 50 -50.
    υπαρχουν βεβαια και αλλοι που το χρησιμοποιουν σαν προφαση γιατι δεν τους καθεται καλα να πουν οτι θελουν μονο ανδρες.
    oi bi για μενα δεν είναι θρησκεία, είναι ένας αστικός θρύλος που είτε πιστεύεις είτε όχι. Τώρα αν το 1% μέσα μου γουστάρει γυναίκες και πάω με γυναίκες δεν ειμαι μπαι. Κάπως έτσι του σκέφτομαι.
    Κοίτα οι άντρες είμαστε διαρκώς πρόθυμοι για σεξ. Διαρκώς όμως. Έχει λίγο "σκεπάσει" τους γκει αλλα και οι στρ8 θέλουν σεξ. Εγώ με τον δικό μου μπορεί να κάνουμε 4 φορές σεξ στα καπάκια. Να βλέπουμε ταινία να τη σταματήσω και να του πω ότι θέλω σεξ. Η λίγο παραπάνω να με χαιδεψει όπως καθόμαστε πάλι θέλω σεξ. Νομίζω καμία γυναίκα δεν μπορεί να νιώσει την ένταση της επιθυμίας του άντρα να κάνει σεξ. Όχι ότι ειναι κακο, απλά ετσι ειμαστε.

  4. #64
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    oi bi για μενα δεν είναι θρησκεία, είναι ένας αστικός θρύλος που είτε πιστεύεις είτε όχι. Τώρα αν το 1% μέσα μου γουστάρει γυναίκες και πάω με γυναίκες δεν ειμαι μπαι. Κάπως έτσι του σκέφτομαι.
    Κοίτα οι άντρες είμαστε διαρκώς πρόθυμοι για σεξ. Διαρκώς όμως. Έχει λίγο "σκεπάσει" τους γκει αλλα και οι στρ8 θέλουν σεξ. Εγώ με τον δικό μου μπορεί να κάνουμε 4 φορές σεξ στα καπάκια. Να βλέπουμε ταινία να τη σταματήσω και να του πω ότι θέλω σεξ. Η λίγο παραπάνω να με χαιδεψει όπως καθόμαστε πάλι θέλω σεξ. Νομίζω καμία γυναίκα δεν μπορεί να νιώσει την ένταση της επιθυμίας του άντρα να κάνει σεξ. Όχι ότι ειναι κακο, απλά ετσι ειμαστε.
    πως δεν μπορει να την νοιωσει;
    μην ξεχνας οτι οι στρ8 ανδρες, στις γυναικες που ποθουν εκφραζουν την επιθυμια αυτην, οχι σε αλλους ανδρες...

    οσο για τους μπαι, επειδη δεν νοιωθεις ετσι εσυ (δλδ εντονη επιθυμια για γυναικες), δεν σημαινει οτι ολοι νοιωθουν το ιδιο με εσενα.
    δικαιωμα σου να μην τους πιστευεις. γιατι, αυτο μου λες στην ουσια. πιο καταλληλος να σου απαντησει θα ηταν ενας μπαι ανδρας. εγω ειμαι στρ8 γυναικα.

  5. #65
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    πως δεν μπορει να την νοιωσει;
    μην ξεχνας οτι οι στρ8 ανδρες, στις γυναικες που ποθουν εκφραζουν την επιθυμια αυτην, οχι σε αλλους ανδρες...

    οσο για τους μπαι, επειδη δεν νοιωθεις ετσι εσυ (δλδ εντονη επιθυμια για γυναικες), δεν σημαινει οτι ολοι νοιωθουν το ιδιο με εσενα.
    δικαιωμα σου να μην τους πιστευεις. γιατι, αυτο μου λες στην ουσια. πιο καταλληλος να σου απαντησει θα ηταν ενας μπαι ανδρας. εγω ειμαι στρ8 γυναικα.
    Δεν είπα ότι οι γυναίκες είναι ανέραστες, απλά ότι οι άντρες "τρελαίνονται" πιο εύκολα από την επιθυμία για σεξ.

    Μπαι έχω γνωρίσει, όλοι στο παίζουν άντρες, οι περισσότεροι θα σου βγαλουν κομπλεξ και στο κρεβατι κανουν σαν τον τελευταίο θηλυπρεπή παθητικό. Οι γκει το ξερουμε καλα το εργάκι. Δεν με απασχολεί, ξέρω όμως ότι περνάνε δύσκολα. Έχουμε και new entry, tous str8 curious όπου θα σε ρουφιξουν κανονικα αλλα ειναι str8.. μπορεί να φταίει και η πατριαρχία δεν ξέρω. Αλλάδεν είναι το πρόβλημα όλοι αυτοί, το θεμα μου ειναι περισσοτερο η εκφραση των συναισθηματων και η απώλεια του φίλου μου.. το οτι οι μπαι ειναι ψιλοβλαμμενοι ειναι κατι που ο μεσος γκει το ξερει απο προσωπικη εμπειρία.

  6. #66
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Δεν είπα ότι οι γυναίκες είναι ανέραστες, απλά ότι οι άντρες "τρελαίνονται" πιο εύκολα από την επιθυμία για σεξ.

    Μπαι έχω γνωρίσει, όλοι στο παίζουν άντρες, οι περισσότεροι θα σου βγαλουν κομπλεξ και στο κρεβατι κανουν σαν τον τελευταίο θηλυπρεπή παθητικό. Οι γκει το ξερουμε καλα το εργάκι. Δεν με απασχολεί, ξέρω όμως ότι περνάνε δύσκολα. Έχουμε και new entry, tous str8 curious όπου θα σε ρουφιξουν κανονικα αλλα ειναι str8.. μπορεί να φταίει και η πατριαρχία δεν ξέρω. Αλλάδεν είναι το πρόβλημα όλοι αυτοί, το θεμα μου ειναι περισσοτερο η εκφραση των συναισθηματων και η απώλεια του φίλου μου.. το οτι οι μπαι ειναι ψιλοβλαμμενοι ειναι κατι που ο μεσος γκει το ξερει απο προσωπικη εμπειρία.
    δεν καταλαβα να λες οτι ειναι ανεραστες οι γυναικες. καταλαβα τι ειπες.
    απλα σου λεω οτι την ανδρικη σεξουαλικοτητα οι γυναικες ειναι που την απολαμβανουν. επομενως ξερουμε πολυ καλα και πως ειναι και ποση...(γενικως και ειδικως).
    και για να σου γκρεμισω εναν ακομα αστικο μυθο, δεν ειναι αληθεια οτι οι ανδρες εχουν πιο εντονη σεξουαλικοτητα απο τις γυναικες. just saying... οι ηλικιες του πικ, διαφερουν.

    για τους μπαι, παρολο που δεν ειμαι, θεωρω οτι εισαι πολυ απολυτος για την μικρη σεξουαλικη εμπειρια που μας εχεις συζητησει εδω.
    κι εγω το πιστευα παλιοτερα αυτο που λες. επισης χωρις προσωπικη εμπειρια, αλλα εχω αλλαξει γνωμη, γιατι εχω γνωρισει και μιλησει με παρα πολυ κοσμο απο τοτε και εχω πεισθει, οτι υπαρχουν πολυ περισσοτερες σεξουαλικοτητες απο το στρ8/ γκει.
    αληθινες, οχι αστικοι μυθοι.

  7. #67
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν καταλαβα να λες οτι ειναι ανεραστες οι γυναικες. καταλαβα τι ειπες.
    απλα σου λεω οτι την ανδρικη σεξουαλικοτητα οι γυναικες ειναι που την απολαμβανουν. επομενως ξερουμε πολυ καλα και πως ειναι και ποση...(γενικως και ειδικως).
    και για να σου γκρεμισω εναν ακομα αστικο μυθο, δεν ειναι αληθεια οτι οι ανδρες εχουν πιο εντονη σεξουαλικοτητα απο τις γυναικες. just saying... οι ηλικιες του πικ, διαφερουν.

    για τους μπαι, παρολο που δεν ειμαι, θεωρω οτι εισαι πολυ απολυτος για την μικρη σεξουαλικη εμπειρια που μας εχεις συζητησει εδω.
    κι εγω το πιστευα παλιοτερα αυτο που λες. επισης χωρις προσωπικη εμπειρια, αλλα εχω αλλαξει γνωμη, γιατι εχω γνωρισει και μιλησει με παρα πολυ κοσμο απο τοτε και εχω πεισθει, οτι υπαρχουν πολυ περισσοτερες σεξουαλικοτητες απο το στρ8/ γκει.
    αληθινες, οχι αστικοι μυθοι.
    Επιμένω ότι οι άντρες είναι παραπάνω αλλά δεν έχει κάποια σημασία όλο αυτό. Αυτο με το πικ απο τη μια ισχυει απο την αλλη οσο σεξ ηθελα στα 15 μου θελω και τωρα. Όπως και λίγο άσχετο, εγώ στα 15 μου φτιαχνόμουν με 35ρηδες, αν εκανα σεξ μαζι του θα ηταν ονειρο αλλα νομοθετικά απαγορεύεται. Από τη μια καταλαβαίνω από την αλλη ε ας ειμαστε και λιγο ειλικρινείς, οι περισσοτεροι εφηβοι θελουν σεξ μη τους θεωρουμε ασεξουαλ οντα.

    Για τους μπαι οτι και να σου πω ειναι λιγο.. φαίνεται απο τη συμπεριφορά τους με τους αντρες στο κρεβατι. Τεσπα δεν ειναι οι μπαι το θεμα. ας κανουν κ αυτοι οτι νομιζουν.

  8. #68
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    oi bi για μενα δεν είναι θρησκεία, είναι ένας αστικός θρύλος που είτε πιστεύεις είτε όχι. Τώρα αν το 1% μέσα μου γουστάρει γυναίκες και πάω με γυναίκες δεν ειμαι μπαι. Κάπως έτσι του σκέφτομαι.
    Κοίτα οι άντρες είμαστε διαρκώς πρόθυμοι για σεξ. Διαρκώς όμως. Έχει λίγο "σκεπάσει" τους γκει αλλα και οι στρ8 θέλουν σεξ. Εγώ με τον δικό μου μπορεί να κάνουμε 4 φορές σεξ στα καπάκια. Να βλέπουμε ταινία να τη σταματήσω και να του πω ότι θέλω σεξ. Η λίγο παραπάνω να με χαιδεψει όπως καθόμαστε πάλι θέλω σεξ. Νομίζω καμία γυναίκα δεν μπορεί να νιώσει την ένταση της επιθυμίας του άντρα να κάνει σεξ. Όχι ότι ειναι κακο, απλά ετσι ειμαστε.
    Όπως το είπες, ΝΟΝΙΖΕΙΣ και εφόσον δεν έχεις ιδέα από την γυναικεία σεξουαλικότητα σε πληροφορώ ότι είναι τελείως άκυρο όλο αυτό .

    Μια γυναίκα είναι περισσότερο σεξουαλική όταν θέλει και όταν έχει το κατάλληλο ερέθισμα βάση ορμονών .
    Τώρα αν εσύ όλο αυτό το μετράς με τις φορές τι να σου πω αλλά δεν θέλω να στο χαλάσω ..

    Και τα κουνέλια πηδιουνται συνεχεια αλλά τι να το κάνεις όταν όλο αυτό δεν έχει ποιότητα .
    Αρκεί και μια φορά να ισοδυναμη και σε ένταση και σε παθος όσες οι δικές σου αυτές οι τέσσερεις που λες ..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #69
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Όπως το είπες, ΝΟΝΙΖΕΙΣ και εφόσον δεν έχεις ιδέα από την γυναικεία σεξουαλικότητα σε πληροφορώ ότι είναι τελείως άκυρο όλο αυτό .

    Μια γυναίκα είναι περισσότερο σεξουαλική όταν θέλει και όταν έχει το κατάλληλο ερέθισμα βάση ορμονών .
    Τώρα αν εσύ όλο αυτό το μετράς με τις φορές τι να σου πω αλλά δεν θέλω να στο χαλάσω ..

    Και τα κουνέλια πηδιουνται συνεχεια αλλά τι να το κάνεις όταν όλο αυτό δεν έχει ποιότητα .
    Αρκεί και μια φορά να ισοδυναμη και σε ένταση και σε παθος όσες οι δικές σου αυτές οι τέσσερεις που λες ..
    δεν εβαλα την παραμετρο ποιοτητα. Απλα οτ οι αντρες θελουν πιο συχνά.

  10. #70
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2016
    Posts
    3,876
    Το χω ακούσει αυτο κι από αλλους φιλους μου γκει. Δεν πολυ παραδεχεστε τους μπαι, τους θεωρειτε λιγο γκει σε αρνηση? καπως ετσι το χω καταλαβει.
    εγω για να μαι ειλικρινης οσους εχει τυχει κ εχω γνωρισει αντρες μπαι, ενω με τη λογικη δεχομαι αυτο που λενε οτι ειναι, νομιζω ασυνείδητα κ εγω στο νου μου σαν γκει τους εχω χωρις να το θελω.

  11. #71
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by elisabet View Post
    Το χω ακούσει αυτο κι από αλλους φιλους μου γκει. Δεν πολυ παραδεχεστε τους μπαι, τους θεωρειτε λιγο γκει σε αρνηση? καπως ετσι το χω καταλαβει.
    εγω για να μαι ειλικρινης οσους εχει τυχει κ εχω γνωρισει αντρες μπαι, ενω με τη λογικη δεχομαι αυτο που λενε οτι ειναι, νομιζω ασυνείδητα κ εγω στο νου μου σαν γκει τους εχω χωρις να το θελω.
    Είναι γκει σε αρνηση αλλα τι να κανουμε.. και γκει ειναι απλα δεν τους αρεσει. Εγω αν παω με γυναικα επειδη ειμαι ορεξατος και ακομα και με το μαξιλαρι μου θα μπορουσ ααν ηθελα δεν θα ημουν μπαι. Αυτοι αμα τους δειθς οι περισσοτεροι ψαχνουην σεξ με αντρα και εκει συνηθως κανουν μονο παθητικο γιατι ενεργητικο κανουν με τις γυναικες και ενα σωρο δικαιολογιες και συμπεριφερονται σαν παθητικοι. Δεν εχω καποιο προβλημα απλα θεωρω οτι αυτοι δεν την παλευουν να αποδεκτουν αυτο που ειναι. Δεν ξερω ποια η διαφορα αυτού που λενε κρυφος γκει παντρεμενος απο τον μπαι παντρεμενος.. και αν ρωτησεις μια γυναικα αν θα παντρευοταν μπαι δυσκολο θα ελεγε ναι. γιατι και ο στρ8 μπορει να την απαντησει αλλα για τον μπαι θα εχει τον φοβο οτι παντα θα ψαχνει αντρες.. τωρα βεβαια απο τον φιλο μου πως φτασαμε στο μπαι δεν ξερω αλλα δεν πειραζει χαχ

  12. #72
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    δεν εβαλα την παραμετρο ποιοτητα. Απλα οτ οι αντρες θελουν πιο συχνά.
    Εγώ έβαλα ΚΑΙ αυτή για να καταλάβεις τι διαφορά υπάρχει .
    Η γυναίκα μπορεί να θέλει και συχνά όταν υπάρχει το κατάλληλο ερέθισμα και όταν μιλάμε για ποιότητα .
    Δεν το βλέπει μόνο πρακτικα το θέμα ...
    Έχει τεράστια διαφορά όλο αυτό όσο αφορά την σεξουαλική ζωή ενός ανθρώπου .
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  13. #73
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Εγώ έβαλα ΚΑΙ αυτή για να καταλάβεις τι διαφορά υπάρχει .
    Η γυναίκα μπορεί να θέλει και συχνά όταν υπάρχει το κατάλληλο ερέθισμα και όταν μιλάμε για ποιότητα .
    Δεν το βλέπει μόνο πρακτικα το θέμα ...
    Έχει τεράστια διαφορά όλο αυτό όσο αφορά την σεξουαλική ζωή ενός ανθρώπου .

    αυτό που ήθελα να πω ήταν ότι οι άντρες θέλουν πιο πολυ σεξ, δεν έθιξα καν την ποιοτητα. Ακομα και πριν αρχισουν το σεξ θελουν σχεδον πάντα σεξ. Αναφέρομαι στην επιθυμία απλά. Τεσπα.

  14. #74
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,409
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    αυτό που ήθελα να πω ήταν ότι οι άντρες θέλουν πιο πολυ σεξ, δεν έθιξα καν την ποιοτητα. Ακομα και πριν αρχισουν το σεξ θελουν σχεδον πάντα σεξ. Αναφέρομαι στην επιθυμία απλά. Τεσπα.
    Καταλαβα τι λες καλο μου και σου λεω οτι και η γυναικα θελει σεξ και υπαρχουν και περιπτωσεις πολυ περισσοτερες απο τον αντρα ειδικα αν υπαρχει το καταλληλο ερεθισμα ..
    Δεν λεω κατι διαφορετικο ...Κανε μια βολτα το βραδακι και θα δεις τι παιζει σε καποιες περιπτωσεις εκτος απο το θεμα των σχεσεων ..
    Κρα κανουν μερικες ,μην κανουμε και οτι δεν βλεπουμε ποσο εχουν ξεφυγει σε αυτο το θεμα ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  15. #75
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    αυτό που ήθελα να πω ήταν ότι οι άντρες θέλουν πιο πολυ σεξ, δεν έθιξα καν την ποιοτητα. Ακομα και πριν αρχισουν το σεξ θελουν σχεδον πάντα σεξ. Αναφέρομαι στην επιθυμία απλά. Τεσπα.
    απο που βγαζεις το συμπερασμα αυτο; υπηρξες γυναικα ή με γυναικα;
    ουτε το ενα, ουτε το αλλο.
    δεν ισχυει. ουτε για την ενταση, ουτε για την συχνοτητα.
    ακομα και για τους ανδρες, αλλη ειναι η συχνοτητα αυτων που διαρκουν πολυ στο σεξ και αλλη αυτων που πηδανε σαν τα λαγουδακια που λεει κι ενα μελος παραπανω..
    αν τελειωνει ο αλλος σε 5 λεπτα, δεν σημαινει οτι ειναι σουπερ σεξουαλικος αν επανερχεται 4 φορες την ημερα. τι να το κανεις; για να μπαινοβγαινεις στο ντουζ;.. οταν διαρκει 1-2 ωρες ειναι το θεμα τι γινεται..

Page 5 of 13 FirstFirst ... 34567 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τι είδους σχέση έχω με έναν φίλο μου
    By Kynodontas in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 31
    Last Post: 07-07-2020, 21:52
  2. ζω μεσα σε εναν εφιαλτη
    By μαρια1999 in forum Άλλες Διαταραχές Προσωπικότητας
    Replies: 8
    Last Post: 01-02-2012, 18:07
  3. Πως βοηθαμε εναν φιλο με κρισεις πανικου??
    By Φωτεινη! in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 17-10-2010, 16:51
  4. Εχασα εναν στενο παιδικο μου φιλο
    By Winston_man in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 6
    Last Post: 31-03-2008, 16:06
  5. Βοήθεια σε εναν φίλο!
    By a_friend in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 21-10-2006, 21:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •