KAΨΙΜΟ ΣΤΗ ΠΛΑΤΗ - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22
  1. #16
    Καλησπέρα Εlva !Πηγα σε ορθοπεδικο και 2ο παθολογο και κατέληξαν και οι 2 ειναι νευραλγια και μου εδωσα να πίνω nevrium και να του δωσω χρόνο και θα περασει...Πρόσεξα ότι το παθαινω την ώρα που καθομαι στον υπολογιστη τη δουλια ,την ωρα πou καθομαι στο τραπεζι να φαω και την ωρα που καθομαι στο καναπε και κανω την κινηση να παρω κατι απο το τραπεζι,δηλαδη το παθαινω την ωρα που καθομαι και κανω κινηση το κορμι μου μπρος τα εμπρος και αρχιζουν τα τσιμπηματακια η βελονιες στο ιδιο σημειο και μετα προκαλει θερμοτητα προς καυσο στη πλατη!Εχεις και εσυ παρομοια συμπτωματα???

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    124
    Εγω νιωθω πονο στον αυχενα και στους ωμους, αδυναμα χερια καμια φορα και σαν να καιγονται οι ωμοι μου. Εκανες ακτινογραφιες;
    Αυτο που εκανα να ανακουφισω λιγο τα συμπτωματα ειναι να παρω ειδικο μαξιλαρι, με βοηθησαν τα λιγα μπανια που εκανα και τωρα σκεφτομαι να ξεκινησω πιλατες. Δεν ξερω αν εχουμε το ιδιο

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Quote Originally Posted by ElVa View Post
    Εγω νιωθω πονο στον αυχενα και στους ωμους, αδυναμα χερια καμια φορα και σαν να καιγονται οι ωμοι μου. Εκανες ακτινογραφιες;
    Αυτο που εκανα να ανακουφισω λιγο τα συμπτωματα ειναι να παρω ειδικο μαξιλαρι, με βοηθησαν τα λιγα μπανια που εκανα και τωρα σκεφτομαι να ξεκινησω πιλατες. Δεν ξερω αν εχουμε το ιδιο
    Καλημέρα Elva,

    Και εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πάνω κάτω συν ότι με πονάει και το πάνω μέρος της πλάτης μου και όταν ξαπλώνω ειδικά. Έχεις πάει σε κάποιον ορθοπεδικό;Όταν έκανα πιλάτες είχα δει μεγάλη διαφορά πάντως…

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    124
    Quote Originally Posted by Renia View Post
    Καλημέρα Elva,

    Και εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πάνω κάτω συν ότι με πονάει και το πάνω μέρος της πλάτης μου και όταν ξαπλώνω ειδικά. Έχεις πάει σε κάποιον ορθοπεδικό;Όταν έκανα πιλάτες είχα δει μεγάλη διαφορά πάντως…
    Ναι πηγαίνω σε ορθοπεδικό, θεωρητικά πρέπει αρχες Οκτωβρίου να πάω πάλι να δούμε την πρόοδο μου, μηπως χρειαστεί να κάνω μαγνητική. Στους μεγάλους πόνους μουδιάζουν και τα χέρια μου αλλά μόνο στον ύπνο μου (χωρίς να τα έχω πλακώσει), απλά αν κοιμηθώ σε λάθος στάση για αρκετή ώρα. Χαίρομαι με αυτό που μου λες για πιλάτες, μου δίνεις κουράγιο γιατί πραγματικά με έχει ρίξει πάρα πολύ ψυχολογικά, δεν μπορώ να παίρνω συνέχεια χάπια για ανακούφιση! Και φοβάμαι γιατί σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να θέλει χειρουργείο

  5. #20
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ Elva!TO ΡΩΤΗΣΑ ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΑΝ ΤΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΕΝΩΣΗ ΣΠΟΝΔΥΛΟΥ Η' ΔΙΣΚΟΚΗΛΗ ΚΤΛ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΗΤΑΝ ΣΤΕΝΩΣΗ ΘΑ ΠΟΝΟΥΣΑ ΑΥΧΕΝΑ ΚΑΙ ΟΣΦΥΙΚΗ ΜΟΙΡΑ ΕΝΩ ΕΜΕΒΑ Ο ΠΟΝΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΥΣΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΑΝΩ ΠΛΑΤΗ ΣΕ ΕΝΤΟΠΙΣΜΕΝΟ ΣΗΜΕΙΟ ΣΤΗ ΘΩΡΑΚΙΚΗ ΜΟΙΡΑ!ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΣΤΕΝΩΣΗ ΘΑ ΕΙΧΑ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥΔΙΑΣΜΑΤΑ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΠΟΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΓΩ.ΤΟ ΡΩΤΗΣΑ ΓΙΑ ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΘΑ ΜΕ ΕΒΑΖΕ ΝΑ ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΟ ΑΝ ΕΙΧΑ ΑΛΛΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΟΠΩΣ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΧΕΡΙΑ ΠΟΔΙΑ ΔΥΣΚΟΛΙΑ ΣΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΠΥΡΕΤΟ ΑΚΡΑΤΕΙΑ ΟΥΡΩΝ ΚΤΛ...ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΜΟΝΟ ΣΤΗ ΚΙΝΗΣΗ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΣΕ 1 ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΙ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΚΑΥΣΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΝΕΥΡΑΛΓΙΑ!ΑΝ ΗΤΑΝ ΠΟΝΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΧΩΡΙΣ ΚΑΥΣΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΜΥΙΚΟ!ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΙΤΕ ΤΟ ΕΠΑΘΑ ΑΠΟ ΨΥΞΗ ΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΕΜΒΟΛΙΟ ΓΙΑΤΙ ΑΝΑΦΕΡΑΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΑΣΘΕΝΕΙΣ ΣΥΜΤΩΜΑΤΑ ΜΕ ΝΕΥΡΑΛΓΙΕΣ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΤΡΙΜΗΝΟ!ΕΣΕΝΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΕΝΩΣΗ ΣΠΟΝΔΥΛΟΥ ΨΑΞΕ ΤΟ ΜΕ ΙΑΜΑΤΙΚΑ ΛΟΥΤΡΑ!ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΣΤΕΝΩΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΠΟΛΥ ΤΑ ΙΑΜΑΤΙΚΑ ΛΟΥΤΡΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΛΥΜΠΙ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΧΡΟΝΟ ΟΝΤΩΣ!ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΕΣ ΕΚΑΝΕΣ?

  6. #21
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μηπως ειναι καποια ψυξη;
    εγω ειχα παθει κατι αναλογο απο ψυξη απο κλιματιστικο.
    δοκιμασες να βαλεις καποια αλοιφη;
    Καλησπέρα Remedy!Θα ηθελα να σε ρωτήσω με τη ψύξη τι συμπτωματα είχε που κράτησε αρκετό καιρο?είχες σουβλιές ή σπασμούς μυών ή καψιμο που πάνε και ερχονταί?εννοω κάποιες ώρες της μέρας είσαι καλά και κάποιες πονούσες?

  7. #22
    Καλησπέρα Nikos2!Θα ηθελα να σε ρωτήσω με τη ψύξη τι συμπτωματα είχε που κράτησε αρκετό καιρο?είχες σουβλιές ή σπασμούς μυών ή καψιμο που πάνε και ερχονταί?εννοω κάποιες ώρες της μέρας είσαι καλά και κάποιες πονούσες?

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Μουδιασμα στην πλατη πισω απο την καρδια
    By IoannisSM in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 22-05-2021, 12:58
  2. Συνεχόμενο χασμουρητό και πίεση στην πλάτη
    By Layla123 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 14-11-2019, 14:25
  3. μυρμιγκιασμα στην πλατη και φοβος για ΣΚΠ!
    By madiwasp in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 40
    Last Post: 03-01-2016, 21:09
  4. SLEEVE KAI ΠΟΝΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ
    By maroulita_ in forum Παχυσαρκία
    Replies: 19
    Last Post: 05-12-2012, 21:21
  5. καψιμο στη πλατη
    By lilium in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 21-01-2010, 23:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •