KAΨΙΜΟ ΣΤΗ ΠΛΑΤΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1

    KAΨΙΜΟ ΣΤΗ ΠΛΑΤΗ

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ!ΕΔΩ ΚΑΙ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΥΜΕ ΜΕ ΚΑΨΙΜΟ ΣΤΗ ΠΛΑΤΗ ΣΕ ΜΕΜΟΝΟΜΕΝΟ ΣΗΜΕΙΟ ΣΤΗΝ ΑΝΩ ΠΛΑΤΗ!Ο ΠΟΝΟΣ ΦΕΥΓΕΙ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΚΟΙΜΑΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΟΛΙΣ ΞΥΠΝΗΣΩ!ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΙΣΗ ΩΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΞΥΠΝΗΜΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΚΡΑΤΑΕΙ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΕΝΤΟΝΗ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΨΙΜΑΤΟΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΠΙΝΩ ΠΑΓΩΜΕΝΟ ΝΕΡΟ ΚΑΙ ΤΡΩΓΩ!ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΠΑΘΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΤΑ ΕΛΕΞΕ ΟΛΑ ΚΟΙΛΙΕΣ ΣΤΟΜΑΧΙΑ ΘΩΡΑΚΕΣ ΚΑΡΔΙΟΓΡΑΦΗΜΑ ΟΛΑ ΚΑΘΑΡΑ!ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΜΕΤΑΞΥ ΝΕΥΡΑΛΓΙΑΣ ΚΑΙ ΜΥΟΣΚΕΛΕΤΙΚΟ!ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΝΙΩΘΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΕΝΤΟΝΗ ΕΝΟΧΛΗΣΗ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ!ΕΧΕΙ ΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΑΛΛΟ ΠΑΡΟΜΟΙΟ ΣΥΜΠΤΩΜΑ ΜΕ ΚΑΨΙΜΟ ΣΤΗ ΠΛΑΤΗ??

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    μηπως ειναι καποια ψυξη;
    εγω ειχα παθει κατι αναλογο απο ψυξη απο κλιματιστικο.
    δοκιμασες να βαλεις καποια αλοιφη;

  3. #3
    TO ΕΙΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΓΙΑ ΨΥΞΗ ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΨΙΜΟ 17 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΡΩΙΝΟ ΞΥΠΝΗΜΑ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΣΕ ΑΙR CONDITION ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΑ ΠΕΡΝΑΓΕ Η ΨΥΞΗ ΜΕΣΑ ΣΕ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,094
    Μήπως έχεις πρόβλημα και στην κατάποση; Δυσκολία κατάποσης;

  5. #5
    Μου έτυχε πριν πολλά χρόνια. Αίσθημα καψίματος στο πάνω μέρος της πλάτης, πολύ έντονο και πολύ επώδυνο. Έπαιρνα παυσίπονα για πολύ καιρό και μέχρι σήμερα, 20 χρόνια μετά, μου έχει αφήσει μία ευαισθησία σε ένα σημείο . Εμένα ήταν ψύξη από κλιματιστικό.

  6. #6
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ niels! ΟΧΙ ΔΕΝ ΕΧΩ!ΑΝΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗΣΗ ΠΟΥ ΕΝΝΟΑΣ Η ΟΙΣΟΦΑΓΙΤΙΔΑ ΤΟ ΜΙΛΗΣΑ ΧΘΕΣ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΘΑ ΣΟΥ ΚΤΥΠΑΓΕ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ Ο ΠΟΝΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΨΙΜΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕ ΠΙΣΩ ΣΤΗ ΠΛΑΤΗ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ

  7. #7
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ!ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ ΑΠΟ ΨΥΞΗ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΠΑΘΑ ΠΡΙΝ 15 ΜΕΡΕΣ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΝΑ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΞΥΠΝΗΣΑ ΑΠΟ ΔΥΝΑΤΟ air condition!ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΘΥΜΑΣΕ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΠΙΝΕΣ ΚΑΤΙ ΠΑΓΩΜΕΝΟ ή ΖΕΣΤΟ ή ΕΤΡΩΓΕΣ ΕΙΧΕΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΕΝΙΩΘΕΣ ΤΟ ΚΑΨΙΜΟ?

  8. #8
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ!ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ ΑΠΟ ΨΥΞΗ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΠΑΘΑ ΠΡΙΝ 15 ΜΕΡΕΣ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΝΑ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΞΥΠΝΗΣΑ ΑΠΟ ΔΥΝΑΤΟ air condition!ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΘΥΜΑΣΕ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΠΙΝΕΣ ΚΑΤΙ ΠΑΓΩΜΕΝΟ ή ΖΕΣΤΟ ή ΕΤΡΩΓΕΣ ΕΙΧΕΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΕΝΙΩΘΕΣ ΤΟ ΚΑΨΙΜΟ?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,094
    Αν ήταν πόνος θα σου έλεγα να βάλεις εμπλαστρο. Σε μένα κάνει θαύματα. Αλλά με το κάψιμο που λες είμαι διστακτικός να σου πω βάλε εμπλαστρο που κι αυτό καίει.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by ΝΙΚΚΙ24 View Post
    TO ΕΙΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΓΙΑ ΨΥΞΗ ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΨΙΜΟ 17 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΡΩΙΝΟ ΞΥΠΝΗΜΑ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΣΕ ΑΙR CONDITION ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΑ ΠΕΡΝΑΓΕ Η ΨΥΞΗ ΜΕΣΑ ΣΕ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ?
    οχι, δεν θα περναγε.
    ακομα και με κρεμες, μπορει να κρατησει πολυ παραπανω. φαντασου, χωρις..

  11. #11
    Quote Originally Posted by ΝΙΚΚΙ24 View Post
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ!ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟ ΑΠΟ ΨΥΞΗ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΕΠΑΘΑ ΠΡΙΝ 15 ΜΕΡΕΣ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΕΝΑ ΠΡΩΙ ΠΟΥ ΞΥΠΝΗΣΑ ΑΠΟ ΔΥΝΑΤΟ air condition!ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΘΥΜΑΣΕ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΠΙΝΕΣ ΚΑΤΙ ΠΑΓΩΜΕΝΟ ή ΖΕΣΤΟ ή ΕΤΡΩΓΕΣ ΕΙΧΕΣ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΑΙΣΘΗΣΙΑ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΕΝΙΩΘΕΣ ΤΟ ΚΑΨΙΜΟ?
    Ναι, έτσι ακριβώς. Ακόμη και στην αναπνοή ένιωθα πόνο. Σ' εμένα έκανε πάρα πολύ καιρό να περάσει. Νομίζω, 2 μήνες είχα τα πολύ έντονα συμπτώματα. Μετά σιγά-σιγά πέρασε. Είχαν δημιουργηθεί πολλές φλεγμονές (αν θυμάμαι καλά γιατί από ιατρικά δεν γνωρίζω).

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by ΝΙΚΚΙ24 View Post
    TO ΕΙΧΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΓΙΑ ΨΥΞΗ ΓΙΑΤΙ ΑΡΧΙΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΑΨΙΜΟ 17 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΡΩΙΝΟ ΞΥΠΝΗΜΑ ΠΟΥ ΚΟΙΜΟΜΟΥΝ ΣΕ ΑΙR CONDITION ΑΛΛΑ ΔΕ ΘΑ ΠΕΡΝΑΓΕ Η ΨΥΞΗ ΜΕΣΑ ΣΕ 2 ΒΔΟΜΑΔΕΣ?
    οχι βεβαια, εμενα με ταλαιπωρει η δεξια ωμοπλατη απο ανεμιστηρα εδω και 1 μηνα ισως και περισσοτερο.
    περνω καθε μερα 5-6 ντεπον και δυο μυοχαλαρωτικα

  13. #13
    ΣΑΣ ΕΥΧΣΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΟΛΟΥΣ ΠΑΙΔΙΑ!Η ΑΛΗΘΙΑ ΑΝΑΚΟΥΦΙΣΤΗΚΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ!ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗΣ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗΣ!Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ ΜΑΣ ΣΥΜΒΕΙ ΠΑΜΕ ΣΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΜΑΣ ΛΕΝΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΟΤΙ ΜΑΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ ,ΑΝΑΖΗΤΗΖΗ ΤΟΥ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΟΣ ΣΤΙ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΓΡΑΨΑΤΕ ΣΤΟ post ΜΟΥ!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2020
    Posts
    2,094
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    οχι βεβαια, εμενα με ταλαιπωρει η δεξια ωμοπλατη απο ανεμιστηρα εδω και 1 μηνα ισως και περισσοτερο.
    περνω καθε μερα 5-6 ντεπον και δυο μυοχαλαρωτικα
    Πρόσεχε με τα ντεπον, πειράζουν τα νεφρά. Βάλε Vick's να φύγει το κρύωμα ή εμπλαστρο.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    124
    Πηγες σε καποιον ορθοπεδικο μηπως εχεις στενωση σε καποιον σπονδυλο και σου πιεζει καποιο νευρο; εχω ιδια συμπτωματα γι αυτο στο λεω
    Εμενα μου εγραψε μια αγωγη για 10 μερες, μου προτεινε μπανιο στην θαλασσα καθε μερα (που χρονος) και με βοηθησε πολυ
    Επισης η ψυξη δυστυχως μπορει να αργησει παρα πολυ να περασει. Εγω με την στενωση επαθα και ψυξη που για κανενα μηνα δεν περνουσε κ υπεφερα! Μου περασε με την αγωγη

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Μουδιασμα στην πλατη πισω απο την καρδια
    By IoannisSM in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 22-05-2021, 12:58
  2. Συνεχόμενο χασμουρητό και πίεση στην πλάτη
    By Layla123 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 14-11-2019, 14:25
  3. μυρμιγκιασμα στην πλατη και φοβος για ΣΚΠ!
    By madiwasp in forum Σωματόμορφες Διαταραχές (Υποχονδρίαση, Αρρωστοφοβία κτλ)
    Replies: 40
    Last Post: 03-01-2016, 21:09
  4. SLEEVE KAI ΠΟΝΟΙ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΗ
    By maroulita_ in forum Παχυσαρκία
    Replies: 19
    Last Post: 05-12-2012, 21:21
  5. καψιμο στη πλατη
    By lilium in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 21-01-2010, 23:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •