Νιώθω μόνος στον πλανήτη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 17 of 17
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,278
    Quote Originally Posted by terhs88 View Post
    Η ρίζα του προβλήματος είναι στην εφηβική μου ηλικία και δεν θα αλλάξει κάτι αν το πω στον ψυχίατρο να το εξαφάνιση..
    Είχα προβλήματα οικογενειακά με βάλαν σε ίδρυμα γιατί χώρισαν οι γονείς μου και η μάνα μου δεν μπορούσε να τα βγάλει πέρα με 3 παιδιά και έπρεπε δύο από εμάς να μπούμε .. πέρασα ωραία παιδικά χρόνια στην Εκάλη αλλά μου έλειπε πάντα η οικογενειακή ζεστασιά δεν συγκρίνεται με τίποτα.. έκατσα μέσα 8 χρόνια και το σπίτι το έβλεπα μόνο σαββατοκύριακα ..
    Και μετά ακολούθησαν άλλα προβλήματα στα λέω συνοπτικά γιατί μπορώ να σου γράψω τόμους ολόκληρους για την ζωή μου..

    Δεν κατηγορώ κανέναν ούτε τον πατέρα μου αλλά ούτε την μητέρα μου ..
    Έλεγα στον εαυτό μου να το αφήσω στην άκρη σαν μια μαύρη σελίδα της ζωής μου αλλά όλα αυτά μου γυρνάνε στο μυαλό..
    Παίζει πολύ μεγάλο ρόλο η ψυχική υγεία ενως παιδιού καλύτερα να μην γεννιούνται αν καταστρέφονται όταν είναι αγνά..
    Δεν μπορεί κανένας επιστήμονας να με γιατρέψει είναι χαρακιά στην ψυχή.μου...

    Την ρίζα του προβλήματος μου έχει ριζώσει πολύ βαθιά μέσα μου δεν μπορεί να βγει ..

    Λέω στον εαυτό μου να μην κάνω παιδιά γιατί αν δεν είμαι πολύ σίγουρος για το μέλλον τους ..
    Κ έτσι η ζωή μου περνάει αδιάφορη
    cope with it Που λένε και οι άγγλοι. αυτό θα σε βοηθούσε να κάνεις ο ψυχολόγος. η άρνησή σου στη βοήθεια σημαίνει ότι δεν είσαι έτοιμος ακόμη; δεν ξέρω.

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    252
    Quote Originally Posted by terhs88 View Post
    Γεια σας .. θέλω να μπω αμέσως στο ψητό για να μην γίνω κουραστικός.. δεν θα μπω στην διαδικασία να μιλήσω για το παρελθόν μου γιατί θα με πάρει πολύ ..

    Εδώ και καπιο καιρό τα τελευταία χρόνια νιώθω ότι δεν με ενδιαφέρει τίποτα και έπαψα να έχω ενδιαφέροντα .. όλοι έφυγαν από κοντά μου γιατί χωρίς να το θέλω η να μου κάναν κάτι χάθηκε το ενδιαφέρον μου για τους ανθρώπους μου τους φίλους μου .. το μόνο που έχω είναι η δουλειά μου για να μπορώ να ζήσω αν μπορούσα να το αποφύγω κ αυτό θα το έκανα .. δεν ξέρω τι μου συμβαίνει δεν ήμουν έτσι ..
    Νιώθω ότι είμαι μόνος στον κόσμο χωρίς να νοιάζεται κανένας αν υπάρχω .. το τηλέφωνο μου σταμάτησε να χτυπά γιατί ποτέ δεν το σηκώνα για κανένα λόγο ..
    Δεν ξέρω αν είναι αυτό κατάθλιψη η
    Δεν έχω γνώσεις ιατρικές ...

    Πήρα άδεια από την δουλειά μου και δεν πάω πουθενά ακόμα κ οι διακοπές μου φαίνονται αδιάφορες.. δεν ξέρω τι να κάνω έχω βαρεθεί την ζωή αυτή..


    Τερρη δεν εισαι μονος σου!!! Θες να ερθεις εδω

    https://forum.psychology.gr/threads/...ταλαβει

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Νιώθω μόνος!!
    By andreas86 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 26
    Last Post: 16-07-2020, 23:35
  2. Νιώθω μόνος
    By John11 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 03-10-2016, 07:35
  3. Νιωθω πως δν μ καταλαβαινει κανεις ... Νιωθω μονος
    By Sotirishatzi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 01-12-2015, 11:03
  4. Νιωθω μονος
    By Deleted-2807 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 21
    Last Post: 19-06-2014, 04:56
  5. Νιώθω μόνος
    By multikara in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 07-09-2012, 15:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •