Είναι αργά για πιστοποίηση;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354

    Είναι αργά για πιστοποίηση;

    Τέλη Οκτωβρίου εάν δεν αλλάξει κάτι με τον κορονοιο είναι η εξετάσεις πιστοποίησης. Εγώ μόλις τώρα το αποφάσισα το σκέφτομαι δηλαδή να δώσω ή όχι, αλλά μήπως είναι αργά 2,5 μήνες 3και ερωτήσεις ψάχνοντας απαντήσεις, ξεσκονιζοντας τα βιβλία από το ράφι και μη το έχω πάρει ζεστά το θέμα δεν ξέρω εάν υπάρχουν πιθανότητες να επιτύχω!! Να θυμίσω ότι δεν είχα δώσει την πρώτη φορά λόγο έντονου άγχους, τώρα το βλέπω αλλιώς το θέμα!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Πιστοποιηση πανω σε τι? Σε ΙΕΚ? Μια εποχη ειχα παει και εγω ΙΕΚ, εαν και εχω ανωτερα πτυχια και περασαμε δυο απο το τμημα, εγω και μια κοπελια με την πρωτη. Δεν θα ελεγα οτι υπαρχει ιδιαιτερη οργανωση στα ΙΕΚ πανω σε αυτο, σου δινουν ερωτησεις χωρις τις απαντησεις (λες και θα τους ηταν δυσκολο να βαλουν και τις απαντησεις, μην χαλασουν χαρτι ή το χρονο ενος εργαζομενου) και σου λενε βρες τες μονος σου, συμφωνα με τα οσα εχεις διδαχθει.
    Δεν μπορει να σου πει κανεις εαν ειναι αργα, εξαρταται απο εσενα, ποιος εισαι, τι γνωσεις εχεις και κυριως τι προσπαθεια προκειται να δαπανησεις καθως και φυσικα η τυχη που παιζει παντου εαν πεσουν θεματα που ξερεις.
    Η ολη προσπαθεια δεν θα παει χαμενη, γιατι εαν αποτυχεις τοτε την επομενη φορα θα εισαι καλυτερα προετοιμασμενος.
    Προσωπικα με βοηθησε το χαρτι των ΙΕΚ, εκει που δεν μπορουσαν να με βοηθησουν τα ανωτερα πτυχια για ευρεση εργασιας.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Πιστοποιηση πανω σε τι? Σε ΙΕΚ? Μια εποχη ειχα παει και εγω ΙΕΚ, εαν και εχω ανωτερα πτυχια και περασαμε δυο απο το τμημα, εγω και μια κοπελια με την πρωτη. Δεν θα ελεγα οτι υπαρχει ιδιαιτερη οργανωση στα ΙΕΚ πανω σε αυτο, σου δινουν ερωτησεις χωρις τις απαντησεις (λες και θα τους ηταν δυσκολο να βαλουν και τις απαντησεις, μην χαλασουν χαρτι ή το χρονο ενος εργαζομενου) και σου λενε βρες τες μονος σου, συμφωνα με τα οσα εχεις διδαχθει.
    Δεν μπορει να σου πει κανεις εαν ειναι αργα, εξαρταται απο εσενα, ποιος εισαι, τι γνωσεις εχεις και κυριως τι προσπαθεια προκειται να δαπανησεις καθως και φυσικα η τυχη που παιζει παντου εαν πεσουν θεματα που ξερεις.
    Η ολη προσπαθεια δεν θα παει χαμενη, γιατι εαν αποτυχεις τοτε την επομενη φορα θα εισαι καλυτερα προετοιμασμενος.
    Προσωπικα με βοηθησε το χαρτι των ΙΕΚ, εκει που δεν μπορουσαν να με βοηθησουν τα ανωτερα πτυχια για ευρεση εργασιας.
    Ναι είναι ΙΕΚ, πράγματι δεν υπάρχουν απαντήσεις και καλά σε μαθήματα ειδικότητας σου υποτίθεται ότι πρέπει να ξέρεις και να γράψεις δική σου απάντηση από αυτά που έχεις διδαχθεί. Αλλά υπάρχουν και άλλα μαθήματα στην ειδικότητα που είναι ιατρικής φύσεως που θέλει πιο συγκεκριμένες απαντήσεις!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Δεν ξέρω τί ειδικότητα έχεις άλλα πολλές φορές βλέπω πολλές ειδικότητες ΙΕΚ να έχουν επαγγελματική αποκατάσταση.
    Φυσικά καί νά τό κανείς.
    Νοσηλευτική;
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    Ναι είναι ΙΕΚ, πράγματι δεν υπάρχουν απαντήσεις και καλά σε μαθήματα ειδικότητας σου υποτίθεται ότι πρέπει να ξέρεις και να γράψεις δική σου απάντηση από αυτά που έχεις διδαχθεί. Αλλά υπάρχουν και άλλα μαθήματα στην ειδικότητα που είναι ιατρικής φύσεως που θέλει πιο συγκεκριμένες απαντήσεις!!
    Ψαξε στο ίντερνετ για ερωτήσεις ύλη και λοιπά θά βρείς.
    Καί μην σκέφτεσαι ηλικίες δεν παίζουν ρόλο.
    Μία ζωή έχουμε..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    β.βρεφονηπιοκομων είναι η ειδικότητα!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Μία φίλη που είναι πολύ μικρότερή σου δουλεύει ως ειδικό βοηθητικό προσωπικό στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση.

    Ουσιαστικά αναλαμβάνει κάποιο άτομο πχ που μπορεί νά έχει κινητικά προβλήματα ή κάτι άλλο.
    Έχει πολλές θέσεις πάντως καί εξαντλούνται οι πίνακες.
    Δηλαδή μπορείς νά κάνεις αίτηση ως αναπληρωτής και νά σέ παίρνουν εύκολα!!

    Έχεις καί τήν ευκαιρία σέ παιδικούς σταθμούς που παίζουν ρόλο τά μόρια ανεργίας καί άλλα κοινωνικά κριτήρια.αλλα μπορεί νά μήν θέλεις κάτι τέτοιο.
    Έχεις καί άλλες επιλογές όμως καί πολλές δυνατότητες νά δουλέψεις!!

    Μπορείς παράλληλα νά κάνεις κανένα πτυχίο υπολογιστών καί αγγλικών γιατί αυτά είναι μόρια.
    Quote Originally Posted by andreas86 View Post
    β.βρεφονηπιοκομων είναι η ειδικότητα!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Μία φίλη που είναι πολύ μικρότερή σου δουλεύει ως ειδικό βοηθητικό προσωπικό στη δευτεροβάθμια εκπαίδευση.

    Ουσιαστικά αναλαμβάνει κάποιο άτομο πχ που μπορεί νά έχει κινητικά προβλήματα ή κάτι άλλο.
    Έχει πολλές θέσεις πάντως καί εξαντλούνται οι πίνακες.
    Δηλαδή μπορείς νά κάνεις αίτηση ως αναπληρωτής και νά σέ παίρνουν εύκολα!!

    Έχεις καί τήν ευκαιρία σέ παιδικούς σταθμούς που παίζουν ρόλο τά μόρια ανεργίας καί άλλα κοινωνικά κριτήρια.αλλα μπορεί νά μήν θέλεις κάτι τέτοιο.
    Έχεις καί άλλες επιλογές όμως καί πολλές δυνατότητες νά δουλέψεις!!

    Μπορείς παράλληλα νά κάνεις κανένα πτυχίο υπολογιστών καί αγγλικών γιατί αυτά είναι μόρια.
    Με την προϋπόθεση να δώσω πιστοποίηση να την πάρω και να μετακομίσω για να βρω δουλειά όχι ότι έχω πρόβλημα με την μετακόμιση σε άλλη πόλη, αλλά αυτή είναι η πραγματικότητα!!

Similar Threads

  1. Είμαι 24 θέλω να αλλάξω την ζωή μου είναι αργά όμως?
    By Lenale in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 01-12-2020, 17:45
  2. Σπουδές στα 30 κάτι - είναι αργά;
    By gimit in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 16
    Last Post: 06-07-2020, 19:19
  3. πιστοποιηση ποσοστου αναπηριας μορια απο ΑΜΕΑ
    By pavlosla in forum Ψυχολογία & Κράτος (ΕΟΠΥΥ, Επιτροπές, Στρατός, Φορείς Δημοσίου)
    Replies: 1
    Last Post: 09-08-2017, 16:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •