Την θέλω αλλά πώς να προχωρήσω παρακάτω; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 79
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Fatal Error View Post
    Η διαδικασία του διαζυγίου είναι μια επώδυνη διαδικασία που ΔΕΝ εξαρτάται μόνο από εμένα. Δε θα περιμένω πότε θα ξεκαθαρίσει η άλλη μεριά για να αρχίσω να αναζητώ κάτι φυσιολογικό και να συνεχίσω τη ζωή μου ούτε εξαρτάται αυτό από κανένα διαζύγιο. Πολλά ζευγάρια είναι σε διάσταση και δεν περιμένουν πότε θα πάρουν διαζύγιο για να βρούνε τον άνθρωπο τους. Δεν έχεις καταλάβει το τίτλο του thread. Δεν με ενδιαφέρει να τα ξαναβρώ μαζί της. Αλλά πώς θα απαλλαγώ συναισθηματικά από αυτήν και το παρελθόν. Και άποψη μου είναι ότι ο πιο ιδανικός τρόπος θα είναι κάνοντας μια νέα αρχή.
    μα δεν εχετε ξεκινησει καν, καμια διαδικασια διαζυγιου.
    επωδυνη ειναι σιγουρα, δεν αμφιβαλω. γινεται ανετα μονομερως ομως, ειτε υπαρχει συναινεση ειτε οχι. παρα πολυ ευκολα κιολας.
    ΦΥΣΙΚΑ και ειναι δικαιωμα σου να ξεκινησεις ο,τι θελεις ειτε με διαζυγιο ειτε χωρις, ειτε ακομα και με εναν ενεργο γαμο, οπως τοσοι και τοσες.
    εγω λεω την γνωμη μου, πως ειναι υγιες να γινει και πως εχει περισσοτερες πιθανοτητες για "αληθινη" σχεση κι οχι αρπαχτες.
    εννοω δηλαδη, οτι ενας ανδρας στνν δικη σου οικογενειακη κατασταση (παντρεμενος), δεν ειναι ελκυστικος για μια ελευθερη γυναικα, αν δεν ειναι απελπισμενη... αυτο δεν σημαινει οτι αποκλειεται να βρεις.
    εχεις αισθηματα γι αυτην, την ποθεις, αλλα εχεις καταληξει οτι ο γαμος σας εχει φτασει σε αδιεξοδο. ξερεις καμια γυναικα να θελει σχεση με καποιον που ποθει ακομα μια αλλη; ΜΟΝΟ αν το δει επιφανειακα η περιστασιακα. οχι για ουσιαστικησ χεση που μας περιγραφεις..

    πως λεμε "ο,τι πληρωνεις, παιρνεις";;;ε, κατι τετοιο φαντασου...

    κατα τα αλλα, δικαιωμα σου να κανεις ο,τι θες.

  2. #32
    Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    45
    Μόνο με συναίνεση μπορεί να έχει καλή κατάληξη. Αλλιώς θα σου βάζει εμπόδια προς όφελος της όλο και πιο ψηλά μόνο και μόνο από αντίδραση. Το έχω δει σε άλλες περιπτώσεις που κατέληξαν σε δικαστήριο... Πίστεψέ με αυτό είναι τραγική κατάληξη.
    Επίσης το ότι δεν έχω διαζύγιο ακόμα αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να αναπτυχθεί ένα αμοιβαίο αίσθημα με κάποιο άλλο πρόσωπο ειδικά αν ο γάμος έχει πρακτικά λήξει και έχει πειστεί και ο νέος σύντροφος. Δεν κάνεις εμπορική συμφωνία. Το διαζύγιο μετά θα είναι πιο εύκολο να το αντιμετωπίσεις γιατί θα έχεις ένα σπουδαίο κίνητρο.
    Ευχαριστώ για τις απόψεις σου.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Fatal Error View Post
    Αυτά τα έχω σκεφτεί πράγματι. Μπορεί μια νέα σχέση να σε χαλαρώσει ή να σε κάνει να ξεχάσεις αλλά αν δε πάνε καλά τα πράγματα η να μην είναι αυτό που ήθελες τελικά αυτό να είναι προσωρινό. Και ο κύκλος να αρχίζει ξανά και ίσως ακόμα πιο επώδυνα. Θέλουν χρόνο οι σχέσεις ενώ εγώ τώρα πονάω. Είναι ρίσκο. Και όσο μεγαλώνεις τόσο πιο δύσκολα γίνονται τα πράγματα. Όμως δεν μπορώ να γυρίσω πίσω χωρίς συγκατάθεση. Ακόμα και αν μου λέει ότι με αγαπάει. Δεν φτάνει αυτό. "Γύρνα πίσω τώρα, σε χρειάζομαι." Άπαξ και αυτό δεν ακούστηκε μετά από ότι έχει γίνει το θέμα έχει κλείσει. Έχω πειστεί ότι το σ' αγαπάω που έχει ξεστομίσει με ένταση ήταν μόνο ο ερεθισμός της στιγμής. Τα μεγάλα λόγια που ξεστομιζουμε όταν ο ερεθισμός (για να μην πω κάτι άλλο) μας έχει βαρεσει στο κεφάλι.
    Η ψυχολόγος το πάει πολύ περιφερειακά και το χρήμα πέφτει... Προσπαθεί να με πείσει να επικεντρωθώ σε μένα και στις ανάγκες μου. Μα εγώ για να φτάσω να βλέπω μόνο εμένα θα πρέπει πρώτα να λύσω το συγκεκριμένο. Αλλιώς δεν έχω άμεσο λόγο να πάω σε ψυχολόγο!!!
    Η γυναίκα μου δεν μου εξηγεί τι ακριβώς την έφερε σε αυτή την κατάσταση. Μόνο υπονοούμενα που δεν οδηγούν πουθενά. Για την ταμπακιέρα τίποτα. Κάνει όμως σαν να με έπιασε στο κρεβάτι!!! Δεν έχει σημασία όμως πλέον. Δεν ξαναγυρναω σε αυτόν τον ατέρμονο κύκλο που επέλεξε. Θέλω να βρω νέο ταίρι. Και είμαι πολύ ξεκάθαρος σε αυτό. Καταλαβαίνω ότι πολλές φορές οι άνδρες έχουν ως αφετηρία τις σεξουαλικές ορμές τους και ίσως κάποιος να πιστεύει ότι αυτό είναι που με πιέζει για μια νέα σχέση. Εντάξει, δεν είναι εντελως λάθος. Αυτή όμως είναι μια αναγκαία αλλά όχι ικανή συνθήκη για να ισορροπήσω πάλι. Η ολοκλήρωση που έρχεται όταν αυτή η συνθήκη ικανοποιείται με κάποιον που σε αγαπάει και τον αγαπάς δεν περιγράφεται. Ούτε ψυχολόγοι ούτε ψυχίατροι. Αλλιώς σεξ χωρίς αγάπη τώρα θα με έκανε χειρότερα.
    Είχα σχέση και πριν τη σύζυγο. Πολλά χρόνια πριν βέβαια. Δεν προχώρησε για λόγους άλλους πιο τεχνικούς και πεζούς. Καλά ειμασταν. Και με τη σύζυγο οι στιγμές οι καλές ήταν περισσότερες και πραγματικά ήταν τα πράγματα όμορφα. Ειμασταν ερωτευμένοι. Πολύ. Και ακόμα υπάρχει φλόγα. Αλλά ο εγωισμός είναι πιο δυνατός πια. Δεν έχει σημασία ομως πλέον το παρελθόν. Ο μόνος τρόπος για να απαλλαγώ τώρα είναι η αναζήτηση νέας συντρόφου. Με το ρίσκο που ίσως ενέχει κάτι τέτοιο. Φανταστείτε μια σωλήνα που διοχετεύει συνεχώς νερό σε έναν αποδέκτη πχ μια δεξαμενή. Και ξαφνικά η δεξαμενή εξαφανίζεται. Τι γίνεται; Χάλια τα πάντα. Εγώ λοιπόν έδινα αγάπη και ξαφνικά και απότομα αυτή δεν έχει να διοχετευτεί στον φυσικό αποδέκτη της. Πνίγομαι. Ούτε έχω να πάρω. Στεγνώνω.
    Πνίγομαι και στεγνώνω ταυτόχρονα. Θέλω να συνεχίσω αυτό το δούναι και λαβείν. Αυτό είναι το κίνητρο στη ζωή μου. Η αγάπη που παίρνεις και δίνεις από τη σύντροφό σου, από την οικογένειά σου. Γι'αυτό εφευρέθηκαν και οι θρησκείες. Γιατί ο πνιγμένος δεν μπορεί να σωθεί τραβώντας τα μαλλιά του. Χρειάζεται κάτι έξω από αυτόν για να τραβηχθεί.
    Ο ψυχολόγος θα σου δώσει κάποια πράγματα. Όχι όμως σεξ. Οι πόρνες ή οι εφήμερες σχέσεις θα σου δώσουν σεξ αλλά όχι αγάπη. Η σύντροφός σου είναι όλα. Δεν είναι τυχαίο όταν λέμε ότι ένας συμπληρώνει τον άλλον. Αυτές οι τετριμμένες αλήθειες κρύβουν τη σοφία αιώνων όμως και τις προσπερνάμε.
    Πιστεύεις ότι μια νέα σχέση θα σε βγάλει απ' όλα αυτό ?
    Είσαι σίγουρος ότι μπορείς να δώσεις και να αφοσιωθεί σε αυτή όπως της αξίζει από την στιγμή που δεν έχεις ξεκαθαρίσει ?

    Πως μπορεί ένας άνθρωπος να πάει με κάποιον άλλον ενώ κυριαρχούν ακόμα τα συναισθήματα ?

    Ξέρεις κάτι νομίζω η λαχτάρα σου να βρεις κάποια άλλη γυναίκα νομίζοντας ότι έτσι θα σε πάρει από όλο αυτό σε έχει μπερδέψει πολύ ..

    Πως θα ενοιωθες αν η γυναίκα σου σου έλεγε ότι έχει βρει νέο σύντροφο ?
    Θα σε πείραζε ?

    Αντιλαμβάνομαι ότι έχεις συναισθήματα για αυτή αλλά άλλο αγαπάω έναν άνθρωπο πλέον φιλικά και γιατί είχαμε μια οικογένεια και αλλό ερωτικά πλέον..
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  4. #34
    Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by Marilou View Post

    Πως θα ενοιωθες αν η γυναίκα σου σου έλεγε ότι έχει βρει νέο σύντροφο ?
    Θα σε πείραζε?..
    Λυτρωτικά. Καταρχάς θα είχα ένα συναινετικό διαζύγιο. Δε λέω ότι δε θα με πείραζε. Αλλά θα είχα μια εξήγηση για όλα αυτά. Ξαναλέω όμως. Η αναζήτηση νέας συντρόφου είναι πιο σημαντική από τη στεναχώρια μου για την προηγούμενη σχέση. Αυτό πιστεύω σε καλύπτει.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Fatal Error View Post
    Λυτρωτικά. Καταρχάς θα είχα ένα συναινετικό διαζύγιο. Δε λέω ότι δε θα με πείραζε. Αλλά θα είχα μια εξήγηση για όλα αυτά. Ξαναλέω όμως. Η αναζήτηση νέας συντρόφου είναι πιο σημαντική από τη στεναχώρια μου για την προηγούμενη σχέση. Αυτό πιστεύω σε καλύπτει.
    Αντιλαμβάνεσαι ότι το να βρεις μια σύντροφο ή η γυναίκα σου να βρει έναν άλλον το βλέπεις σαν μια λύση των προβληματων σου ?
    Το διαζύγιο πρωτίστως.

    Θες να απαλλαγείς από αυτά με κάθε τρόπο ..
    Προκειμένου να βγει το διαζύγιο είσαι διατεθημενος να δεις την γυναίκα σου με κάποιον άλλον παρά όλο που σε πειράζει ...

    Οι ηλικίες που είμαστε δεν σηκώνουν τέτοιες επιπολαιότητες νομίζω .

    Νομίζω καλό μου ότι είσαι απελπισμένος - πνιγμένος από όλα αυτά που σε προβληματίζουν τόσο καιρό και θελεις επείγοντος να πιαστείς από κάπου και να σωθείς με όποιο συναισθηματικό κόστος .

    Όταν τελειώνουμε με έναν άνθρωπο αυτό αυτόματα μας κάνει και θετικό στο να τον δούμε να ξαναφτιάχνει την ζωή του συναισθηματικά και όχι μόνο γιατί θα μας δώσει ένα πιο εύκολο διαζύγιο ..
    Θέλουμε να είναι καλά και ας είναι μακρυά μας ..

    Δεν ξέρω πραγματικά νομίζω ότι τα έχεις μπερδέψει πολύ τα συναισθήματα σου .

    Το γεγονός να βγεις τελείως από αυτό τον γάμο αλλά να μείνεις μόνος σου για λίγο διάστημα δεν νομίζεις ότι θα σε έκανε πιο κατασταλαγμένο και ήρεμο ?

    Δεν αναζητάς λιγάκι αυτή την μοναξιά και την πλήρη ανεξαρτησία των σχέσεων μέχρι να είσαι σίγουρος ?

    Ξέρω έχεις ανάγκη την συντροφικότητα αλλά μήπως και σαν άνθρωπος γενικά έχεις μάθει έτσι όλα αυτά τα χρόνια και τώρα αυτή η απουσία ουσιαστικά σε έχει "ευνουχίσει"?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  6. #36
    Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by Marilou View Post
    Αντιλαμβάνεσαι ότι το να βρεις μια σύντροφο ή η γυναίκα σου να βρει έναν άλλον το βλέπεις σαν μια λύση των προβληματων σου ?
    Το διαζύγιο πρωτίστως.

    Θες να απαλλαγείς από αυτά με κάθε τρόπο ..
    Προκειμένου να βγει το διαζύγιο είσαι διατεθημενος να δεις την γυναίκα σου με κάποιον άλλον παρά όλο που σε πειράζει ...

    Οι ηλικίες που είμαστε δεν σηκώνουν τέτοιες επιπολαιότητες νομίζω .

    Νομίζω καλό μου ότι είσαι απελπισμένος - πνιγμένος από όλα αυτά που σε προβληματίζουν τόσο καιρό και θελεις επείγοντος να πιαστείς από κάπου και να σωθείς με όποιο συναισθηματικό κόστος .

    Όταν τελειώνουμε με έναν άνθρωπο αυτό αυτόματα μας κάνει και θετικό στο να τον δούμε να ξαναφτιάχνει την ζωή του συναισθηματικά και όχι μόνο γιατί θα μας δώσει ένα πιο εύκολο διαζύγιο ..
    Θέλουμε να είναι καλά και ας είναι μακρυά μας ..

    Δεν ξέρω πραγματικά νομίζω ότι τα έχεις μπερδέψει πολύ τα συναισθήματα σου .

    Το γεγονός να βγεις τελείως από αυτό τον γάμο αλλά να μείνεις μόνος σου για λίγο διάστημα δεν νομίζεις ότι θα σε έκανε πιο κατασταλαγμένο και ήρεμο ?

    Δεν αναζητάς λιγάκι αυτή την μοναξιά και την πλήρη ανεξαρτησία των σχέσεων μέχρι να είσαι σίγουρος ?

    Ξέρω έχεις ανάγκη την συντροφικότητα αλλά μήπως και σαν άνθρωπος γενικά έχεις μάθει έτσι όλα αυτά τα χρόνια και τώρα αυτή η απουσία ουσιαστικά σε έχει "ευνουχίσει"?
    Γιατί προσπαθείτε να μου δημιουργήσετε status που να ταιριάζει στις δικές σας ιδιοσυγκρασίες. Νομίζω η απάντηση που έδωσα ότι αν μου τύχαινε στη ζωή μου κάτι που θα με έκανε ευτυχισμένο και να πιστέψω ξανά στην αγνή, παντοτινή και άδολη αγάπη δε θα γυρνούσα ποτέ πίσω. Ακόμα και αν γυναίκα μου μετάνιωνε και καταλάβαινε το λάθος της και με ικέτευε. (Καλά.. αν με ικέτευε δεν ξέρω...χαχαχα)

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,649
    Κατσε ρε δικε μου εγω ειμαι 46 ελευθεροσ με προβλημα υγειασ κ δε φαινεται κοριτσι στον οριζοντα ουτε με κυαλι κατσε καλα

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Fatal Error View Post
    Γιατί προσπαθείτε να μου δημιουργήσετε status που να ταιριάζει στις δικές σας ιδιοσυγκρασίες. Νομίζω η απάντηση που έδωσα ότι αν μου τύχαινε στη ζωή μου κάτι που θα με έκανε ευτυχισμένο και να πιστέψω ξανά στην αγνή, παντοτινή και άδολη αγάπη δε θα γυρνούσα ποτέ πίσω. Ακόμα και αν γυναίκα μου μετάνιωνε και καταλάβαινε το λάθος της και με ικέτευε. (Καλά.. αν με ικέτευε δεν ξέρω...χαχαχα)
    Από πού συμπέρανες ότι πατροναρουμε καταστάσεις ?
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

  9. #39
    Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Κατσε ρε δικε μου εγω ειμαι 46 ελευθεροσ με προβλημα υγειασ κ δε φαινεται κοριτσι στον οριζοντα ουτε με κυαλι κατσε καλα
    Μια χαρά ηλικία είσαι. Αν ήσουν γυναίκα δε θα ήταν το ίδιο. Και ειδικά αν δεν είχες παιδιά. Για τα υπόλοιπα δεν ξέρω. Respect. Όμως δεν ξέρω πού ακριβώς κολλάει το σχόλιο σου. Υπάρχει επετηρίδα; Πάντως πολύ σημαντικό ρόλο παίζει η έκθεση μας σε κοινωνικές δραστηριότητες που θα γνωρίσουμε κοσμο. Αυτό έπαθα εγώ. Κλείστηκα με την οικογένεια αν και δεν με πείραζε γιατί μου άρεσε αλλά στο τέλος το ταμείο βγήκε αρνητικό.

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    496
    Νιώθω πως είναι δύσκολο για όλους νά βρουν ταίρι... και δν έχει νά κάνει η ηλικία.
    Εμένα που ο κύκλοςς μου είναι κοπέλες 30-40 , οι 8 στις 10 ας πούμε ειμαστε μόνες.
    [emoji28]
    Άλλο θέμα όμως αυτό, όχι εδώ

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Νιώθω πως είναι δύσκολο για όλους νά βρουν ταίρι... και δν έχει νά κάνει η ηλικία.
    Εμένα που ο κύκλοςς μου είναι κοπέλες 30-40 , οι 8 στις 10 ας πούμε ειμαστε μόνες.
    [emoji28]
    Άλλο θέμα όμως αυτό, όχι εδώ
    Εκεί που δουλεύω είναι όλες γυναίκες στα 30 είμαι ο μοναδικός άντρας και αν μάθουν ότι είμαι γκει και εγώ θα με μουτζώνουν με χέρια και με πόδια γιατί με θεωρούν υποψήφιο γαμπρό :P

    Σίγουρα είναι θέμα τύχης και εμφάνισης (και έχω δει τέρατα με θεούς βέβαια). Ξέρω μια που έχει μείνει 2 φορές χήρα, είναι πια 72 και ετοιμάζεται πάλι για γάμο οπότε η ηλικία δεν είναι πρόβλημα. Είναι να σε θέλει και λίγο.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Διαβάζοντας την ιστορία σου και ένα προηγούμενο thread σου, θα συμφωνήσω με τους προηγούμενους για το ενδεχόμενο να επισκεφτείτε απο κοινού έναν σύμβουλο γάμου ή ένα ψυχολόγο. Εάν δηλαδή δεν επιθυμείτε να οδηγηθείτε στο διαζύγιο. Αν παρόλα αυτά υπάρχουν αγεφύρωτες διαφορές και έχουν γκρεμιστεί όλα τα κανάλια επικοινωνίας μεταξύ σας, τότε θα πρέπει να αποδεχτείς τον οριστικό χωρισμό. Και απο τη στιγμή που υπάρχουν παιδιά θα πρέπει να κάνετε focus σε αυτά και όχι σε μια επόμενη σχέση. Δεν γνωρίζω πόσο καιρό είστε σε αυτή την κατάσταση αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται να θες τόσο πολύ να βρεις μια νεα σύντροφο και πώς αυτό θα λειτουργήσει τόσο λυτρωτικά. Συνήθως, μετά από έναν χωρισμός θες να μείνεις μόνος να δεις κάπως αποστασιοποιημένα την κατάσταση και να ηρεμήσεις. Sorry, δεν κάνω lecturing απλά δεν θεωρώ οτι μια νεα σύντροφος είναι η λύση σε όσα περιγράφεις.

  13. #43
    Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by Renia View Post
    Διαβάζοντας την ιστορία σου και ένα προηγούμενο thread σου, θα συμφωνήσω με τους προηγούμενους για το ενδεχόμενο να επισκεφτείτε απο κοινού έναν σύμβουλο γάμου ή ένα ψυχολόγο. Εάν δηλαδή δεν επιθυμείτε να οδηγηθείτε στο διαζύγιο. Αν παρόλα αυτά υπάρχουν αγεφύρωτες διαφορές και έχουν γκρεμιστεί όλα τα κανάλια επικοινωνίας μεταξύ σας, τότε θα πρέπει να αποδεχτείς τον οριστικό χωρισμό. Και απο τη στιγμή που υπάρχουν παιδιά θα πρέπει να κάνετε focus σε αυτά και όχι σε μια επόμενη σχέση. Δεν γνωρίζω πόσο καιρό είστε σε αυτή την κατάσταση αλλά δεν μπορώ να καταλάβω πώς γίνεται να θες τόσο πολύ να βρεις μια νεα σύντροφο και πώς αυτό θα λειτουργήσει τόσο λυτρωτικά. Συνήθως, μετά από έναν χωρισμός θες να μείνεις μόνος να δεις κάπως αποστασιοποιημένα την κατάσταση και να ηρεμήσεις. Sorry, δεν κάνω lecturing απλά δεν θεωρώ οτι μια νεα σύντροφος είναι η λύση σε όσα περιγράφεις.
    Υπάρχει και το σεξ. Στους άνδρες είναι πολύ πιεστικό. Ή τουλάχιστον έτσι νομιζω. Αλλά μου είναι σχεδόν αδύνατο να κάνω σεξ χωρίς να υπάρχει ψυχικός δεσμός. Ο ψυχικός δεσμός είναι που κάνει πραγματικά ενδιαφέρον το σεξ. Θα καταρρεύσουν μονομιάς όλες οι αξίες μου... Δεν έχω μεγαλώσει έτσι. Θα έχω εσωτερικό πόλεμο μετά που θα με ισοπεδώσει. Τότε είναι που δε θα συνέρχομαι. Ο μεγαλύτερος κριτής είναι ο εαυτός μας. Και επειδή ποτέ δεν μπορούμε να απαλλαγούμε από αυτόν θα είναι ένα μαρτύριο.

  14. #44
    Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Εκεί που δουλεύω είναι όλες γυναίκες στα 30 είμαι ο μοναδικός άντρας και αν μάθουν ότι είμαι γκει και εγώ θα με μουτζώνουν με χέρια και με πόδια γιατί με θεωρούν υποψήφιο γαμπρό :P

    Σίγουρα είναι θέμα τύχης και εμφάνισης (και έχω δει τέρατα με θεούς βέβαια). Ξέρω μια που έχει μείνει 2 φορές χήρα, είναι πια 72 και ετοιμάζεται πάλι για γάμο οπότε η ηλικία δεν είναι πρόβλημα. Είναι να σε θέλει και λίγο.
    Καλό... Να 'σαι καλά που με έκανες και γέλασα...

  15. #45
    Member
    Join Date
    Jun 2021
    Posts
    45
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Νιώθω πως είναι δύσκολο για όλους νά βρουν ταίρι... και δν έχει νά κάνει η ηλικία.
    Εμένα που ο κύκλοςς μου είναι κοπέλες 30-40 , οι 8 στις 10 ας πούμε ειμαστε μόνες.
    [emoji28]
    Άλλο θέμα όμως αυτό, όχι εδώ
    Γιατί καλέ; Όλη αυτή την ώρα προσπαθώ να αναδείξω ακριβώς αυτό. Πώς θα μπορέσω να βρεθώ σε έναν τέτοιο κύκλο. Και τώρα που μπήκες στην καρδιά μου λες ότι είναι άλλο θέμα; Χαχαχαχαχα...

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Τον θέλω αλλά..
    By Sophia123 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 63
    Last Post: 03-09-2019, 10:17
  2. θελω να πιω νερο αλλα...
    By koralaki in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 5
    Last Post: 25-07-2010, 02:39
  3. Replies: 3
    Last Post: 15-07-2010, 00:49
  4. Θέλω να βοηθήσω αλλά......πως;;;
    By kkkk in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 27
    Last Post: 22-02-2010, 14:58
  5. KEEP_WALKING Θελω να προχωρησω.
    By Παστελι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 128
    Last Post: 08-09-2009, 18:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •