Την θέλω αλλά πώς να προχωρήσω παρακάτω; - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 79 of 79
  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by Renia View Post
    Δεν νομιζω οτι ρώτησες και κάτι που να σχετίζεται με το συγκεκριμένο forum παρά μόνο πού να ψαχτείς & πώς για μια νεα γνωριμία. Και πιστεύω οτι αυτό θα μπορούσες να το ζητήσεις σε ένα άλλου είδους διαδικτυακό τόπο συζητήσεων.
    ακριβως αυτο ειναι το θεμα του, κι ολα τα αλλα τα ελεγε, σε δουλεια να βρισκομαστε...

  2. #77
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Ακριβώς Remedy!!to the point!!!Πώς γίνεται όλοι να λεμε το ίδιο και να καταλαβαινόμαστε μεταξύ μας και να μας κατηγορεί ότι τον κρίνουμε…

  3. #78
    Quote Originally Posted by Fatal Error View Post
    Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις σε ποιο σημείο ανέφερα ότι κάναμε σεξ; Ερωτοτροπήσαμε είπα. Και ότι μια φορά ήθελε να έρθει να κάνουμε αλλά δεν προέκυψε. Όλα αυτά δεν σημαίνουν ότι εγώ δε θέλω να απαλλαγώ από μια τέτοια αρρωστημένη κατάσταση. Ούτε επειδή κάποιος σου λέει ότι σε αγαπάει εσύ τον πιστεύεις. Σε μια στιγμή έξαψης σεξουαλικής το ειπε. Σε 2 ώρες με τις πράξεις της το ακυρωσε. Αυτή το λέει όχι εγώ. Ας το έλεγε όταν ήμουν εκεί. Επίσης η ώριμη ηλικία σημαίνει ότι δεν μπορώ να αναζητήσω μια νέα σύντροφο που να είναι φυσιολογική; Εσυ επιμένεις με τη γυναίκα μου όχι εγώ. Εγώ απλά είπα πως θα απαλλαγώ. Με μια νέα σχέση; Ναι γιατί όχι. Σκοπός μου δεν είναι ομως να έχω παράλληλη σχέση. Νομίζω ήμουν πολύ σαφής. Βασικά δεν έχεις καταλάβει το νόημα του thread. Και οι ηθικοπλαστικες κριτικές του τύπου "καλά θα κάνεις νέα σχέση χωρίς να έχεις ξεμπερδεψει με το γάμο σου;" με αφήνουν παγερά αδιάφορο. Διότι ο γάμος μου πλέον υφίσταται μόνο στα χαρτιά. Και αυτό που λέω ότι νιώθω δεν το λέω για να νιώσω καλά. Είναι απλά λάθος. Είναι μια ουρά που απλά μια νέα σχέση θα επιταχύνει την ούτως η άλλως φθίνουσα πορεία της. Ε δε θα βάλω και ξυπνητήρι περιμένοντας εκείνη την ώρα ντε.
    Θα μπορούσε να απαλλαγεις από τις κριτικές αν έλεγες από την αρχή την ουσία του θεματος σου και όχι αυτό το σεντόνι. Όταν όμως βγάζουμε στη φόρα τα προσωπικά μας πρέπει να μάθουμε να ακούμε όλες τις κριτικές.
    Εγώ παρακολουθω το θέμα από την αρχή και βλέπω ότι μερικοί που σου απαντησαμε πως θα κάνεις νέες γνωριμίες δεν μπήκες καν στον κόπο να απαντήσεις η να ρωτήσεις κάτι για τους τρόπους που σου προτείναμε.απλά συνεχίσες να απαντάς στα σχόλια που θεωρείς κακεντρεχη και να δίνεις τροφη για συνέχεια.
    Επίσης κάτι τελευταίο γιατί έχω περάσει και εγώ μια σχέση που με θεωρούσε παραλογη και τρελη όταν του έλεγα ότι έχει γκομενα,έχω να πω ότι οι γυναικες έχουν τρομερό ένστικτο.ούτε μενα ο φιλος μου ειχε γκομενα αλλα δεν επαψε επι ενα χρονο που ειμασταν μαζι να ψαχνει για αλλες,για κατι καλυτερο.ε καιστο τελος μεσα σε μια βδομαδα και πολυ μπορει να λεω που χωρισαμε ειχε ετοιμη την αλλη αφου την εψηνε για πολυ καιρο.θέλω να πω οτι Ναι μεν εσύ μπορεί να μην έχεις σχέση τόσα χρόνια με άλλη και μπορει να μην την απατησες αλλά αυτή μπορεί να καταλάβαινει ότι ψαχνεσε( όπως είπες πάει καιρός που γίνεται όλο αυτό με τις ζηλιες και τις γκρινιες της) οπότε έτσι μπορεί να εξηγούνται αυτές οι υποψίες της που δεν είναι καθόλου αβασιμες μεταξυ μας.
    Καλό είναι αν δέχεσαι μια συμβουλή λυξε το γάμο σου αύριο κιόλας.ξεκινά της διαδικασιες όσο το δυνατόν πιο γρήγορα για να απαλλάγεις και εσύ και αυτή από την αρρωστη αυτή κατάσταση και να μπορέσει και αυτή να φτιάξει ξανά την ζωή της.κι αν είναι να έρθει και μια νέα γνωριμία και σήμερα,πριν το διαζύγιο δηλαδή καλώς να έρθει. Έτσι ξέρω εγώ καθαριζουν οι σωστοί αντρες.τουλάχιστον να ξέρει και αυτή ότι έληξε ο γάμος σας οριστικά να μη χάνει χρονο.κρίμα είναι να σε δει αύριο μεθαυριο με άλλη και αυτή να είναι μόνη. Δως της την ευκαιρία να κάνει και να ψαξει κι αυτή νέες γνωριμιες. Όσο επιτρέπεις τα μπάλαμουτια της δίνεις λάθος μηνύματα. Κρίμα είναι και αυτη και εσύ.

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    4,227
    Quote Originally Posted by Fatal Error View Post
    Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις σε ποιο σημείο ανέφερα ότι κάναμε σεξ; Ερωτοτροπήσαμε είπα. Και ότι μια φορά ήθελε να έρθει να κάνουμε αλλά δεν προέκυψε. Όλα αυτά δεν σημαίνουν ότι εγώ δε θέλω να απαλλαγώ από μια τέτοια αρρωστημένη κατάσταση. Ούτε επειδή κάποιος σου λέει ότι σε αγαπάει εσύ τον πιστεύεις. Σε μια στιγμή έξαψης σεξουαλικής το ειπε. Σε 2 ώρες με τις πράξεις της το ακυρωσε. Αυτή το λέει όχι εγώ. Ας το έλεγε όταν ήμουν εκεί. Επίσης η ώριμη ηλικία σημαίνει ότι δεν μπορώ να αναζητήσω μια νέα σύντροφο που να είναι φυσιολογική; Εσυ επιμένεις με τη γυναίκα μου όχι εγώ. Εγώ απλά είπα πως θα απαλλαγώ. Με μια νέα σχέση; Ναι γιατί όχι. Σκοπός μου δεν είναι ομως να έχω παράλληλη σχέση. Νομίζω ήμουν πολύ σαφής. Βασικά δεν έχεις καταλάβει το νόημα του thread. Και οι ηθικοπλαστικες κριτικές του τύπου "καλά θα κάνεις νέα σχέση χωρίς να έχεις ξεμπερδεψει με το γάμο σου;" με αφήνουν παγερά αδιάφορο. Διότι ο γάμος μου πλέον υφίσταται μόνο στα χαρτιά. Και αυτό που λέω ότι νιώθω δεν το λέω για να νιώσω καλά. Είναι απλά λάθος. Είναι μια ουρά που απλά μια νέα σχέση θα επιταχύνει την ούτως η άλλως φθίνουσα πορεία της. Ε δε θα βάλω και ξυπνητήρι περιμένοντας εκείνη την ώρα ντε.
    Καλά με τις λέξεις παίζουμε ?
    Δεν την θέλω αλλά ερωτοτροπο ..Κατ αλλά ζούμε χωριστά και δεν είναι κερατο αν βρω εγώ και με μια άλλη ..
    Φυσικά και δεν αναιρεί αυτό ότι θες να βρεις και μια άλλη γυναίκα αλλά μέχρι να την βρεις καλή είναι και η γυναίκα μου ώστε να καλλιεργείται όλο αυτό και να ικανοποιούμε και εγώ ...

    Καλά στο ξαναλέω ούτε ένα εικοσαχρονο δεν παιζει ετσι με τις λέξεις ώστε να αναιρει αυτά που λέει ...

    Δεν επιμένω με καμία γυναίκα σου ..
    Σου είπα να τα ξαναβρείς ?
    Αν είναι δυνατόν από πού τα βγάζεις όλα αυτά από το μυαλό σου ?
    Να ξεκαθαρίσεις σου είπα για να ξεμπερδευεις με το διαζύγιο για να απολαύσεις αυτό που θες να βρεις ..

    Τι δεν μπορείς να καταλάβεις και πόσο πιο απλά να στο πω .
    Απορώ που το βρίσκεις το αρνητικό σε όλο αυτό που σου λέω και μάλιστα ρίχνεις και χαρακτηρισμούς που καλύτερα κοιταξου στον καθρέπτη σου και αναλογισου σε ποιους πρέπει να τους πεις .

    Εμείς δεν έχουμε κάνει κουβάρι ούτε τους γάμους μας ούτε τίποτα .
    Αυτό που θέλουμε ξέρουμε να το αναζητούμε εκεί που πρέπει ...

    Άντε σταματά να βλέπεις παντού δράκους και σκέψου τι σου λέμε ώστε να είσαι καλά και να απολαύσεις αυτό που θες ...
    Όλη η ζωή μου συναισθήματα !

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Similar Threads

  1. Τον θέλω αλλά..
    By Sophia123 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 63
    Last Post: 03-09-2019, 10:17
  2. θελω να πιω νερο αλλα...
    By koralaki in forum Γενικά για τις Διατροφικές Διαταραχές
    Replies: 5
    Last Post: 25-07-2010, 02:39
  3. Replies: 3
    Last Post: 15-07-2010, 00:49
  4. Θέλω να βοηθήσω αλλά......πως;;;
    By kkkk in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 27
    Last Post: 22-02-2010, 14:58
  5. KEEP_WALKING Θελω να προχωρησω.
    By Παστελι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 128
    Last Post: 08-09-2009, 18:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •