Χλαμύδια - Page 15
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 15 of 18 FirstFirst ... 51314151617 ... LastLast
Results 211 to 225 of 269
  1. #211
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Quote Originally Posted by Nikosnilouuu View Post
    Άρα όλα είναι φυσιολογικά και είναι καλά τα αποτελέσματα

    Στο Ίντερνετ βρήκα αυτό: Τα μέλη της οικογένειας Chlamydiaceae είναι μικροί, μη κινητοί, Gram αρνητικοί, υποχρεωτικά ενδοκυττάριοι οργανισμοί που αναπτύσσονται στο κυτταρόπλασμα των κυττάρων-ξενιστών.
    Νίκο σταμάτα τις αναζητήσεις στον Dr. Google. Έκανες εξετάσεις τέλος. Αν υπήρχε κάτι ανησυχητικό στα αποτελέσματα θα στο σημείωναν με bold ή με κάποια άλλη ένδειξη.Συνέχισε τις ψυχοθεραπείες και αμα δω άλλο ένα μήνυμα σου με το τι βρήκες στο web θα εκνευριστώ .

  2. #212
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Renia View Post
    Νίκο σταμάτα τις αναζητήσεις στον Dr. Google. Έκανες εξετάσεις τέλος. Αν υπήρχε κάτι ανησυχητικό στα αποτελέσματα θα στο σημείωναν με bold ή με κάποια άλλη ένδειξη.Συνέχισε τις ψυχοθεραπείες και αμα δω άλλο ένα μήνυμα σου με το τι βρήκες στο web θα εκνευριστώ .
    Χαχαχ ενταξειιι,η αλήθεια στο χαρτί κάτω κάτω έχει ένα κείμενο στο οποίο λέει παρατηρήσεις αλλά είναι κενό δεν μπυ έγραψαν κάτι
    Δεν ξέρω τι να πιστέψω
    Last edited by Nikosnilouuu; 01-09-2021 at 18:07.

  3. #213
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Έτσι μου έρχεται να πάω να ξανά κάνω καλλιέργεια χαχα δεν γίνεται αυτό το πράγμα με εμένα! Ελπίζω η ψυχοθεραπεία να πιάσει σύντομα! Έχω αγχωθεί πολύ με αυτά που διαβάζω
    Επίσης διάβασα ότι δεν πρέπει να υπάρχουν λευκά στο σπερμα πάνω από 1 εγώ έχω 2-4
    Last edited by Nikosnilouuu; 02-09-2021 at 02:11.

  4. #214
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    121
    Ενταξει αφου δεν πιστευεις τους γιατρους κ το μικροβιολογικο, κανε καθε μερα καλλιεργεια και γκουγκλαρε τα αποτελεσματα μεχρι να τρελαθεις
    Δεν ξερουν οι ειδικοι, ξερεις καλυτερα εσυ και το google που μονο ηλιθιοτητες λεει. Εξαλλη με εκανες πρωι πρωι.

  5. #215
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by ElVa View Post
    Ενταξει αφου δεν πιστευεις τους γιατρους κ το μικροβιολογικο, κανε καθε μερα καλλιεργεια και γκουγκλαρε τα αποτελεσματα μεχρι να τρελαθεις
    Δεν ξερουν οι ειδικοι, ξερεις καλυτερα εσυ και το google που μονο ηλιθιοτητες λεει. Εξαλλη με εκανες πρωι πρωι.
    Καλημέραα,δεν ηθελα να σε κάνω έξαλλη και συγγνώμη! Η αλήθεια σε γιατρο δεν τις έχω πάει ακόμα τις εξετάσεις λόγω το ότι έχω ξοδέψει παρά πολλά χρήματα την προηγούμενη εβδομάδα μόνο η μικροβιολόγος τις είδε που μου τις έδωσε αλλά δεν μου ανέφερε κάτι όταν πήγα να τις πάρω! Απλά έχω και κάποια συμπτώματα γιαυτο τα λεω αυτά..Όπως ελάχιστη διαφανής έκκριση από το πέος και λίγο πόνο χαμηλά στην κοιλιά και πριν καιρό κάψιμο κατά την ούρηση αλλά πέρασε αυτό(απλά σκέφτομαι ότι ίσως το έχω τελικά και δεν το βρήκαν)
    Last edited by Nikosnilouuu; 02-09-2021 at 13:21.

  6. #216
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Quote Originally Posted by ElVa View Post
    Ενταξει αφου δεν πιστευεις τους γιατρους κ το μικροβιολογικο, κανε καθε μερα καλλιεργεια και γκουγκλαρε τα αποτελεσματα μεχρι να τρελαθεις
    Δεν ξερουν οι ειδικοι, ξερεις καλυτερα εσυ και το google που μονο ηλιθιοτητες λεει. Εξαλλη με εκανες πρωι πρωι.
    Hello bestie!!Συμφωνώ απόλυτα. Εάν συνεχίζεις να γκουγκλάρεις συνεχώς ότι νέο "σύμπτωμα" σου προκύπτει, θα καταλήξεις να κυκλοφορείς με ολόσωμο ναϋλον για να μην κολλήσεις τίποτα....πρέπει να συνέλθεις Νίκο και να επιστευτείς την επιστήμη και τους ειδικούς και όχι δήθεν επιστημονικά facts αμφιβόλου προέλευσης!

  7. #217
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Νιώθω προβληματικός πραγματικά…δεν ξέρω νιώθω χάλια πιστεύω ότι το εχω παρά τις εξετάσεις που βγήκαν αρνητικές δεν ξέρω γιατί,λόγω των συμπτωμάτων μάλλον!

  8. #218
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    121
    Quote Originally Posted by Nikosnilouuu View Post
    Καλημέραα,δεν ηθελα να σε κάνω έξαλλη και συγγνώμη! Η αλήθεια σε γιατρο δεν τις έχω πάει ακόμα τις εξετάσεις λόγω το ότι έχω ξοδέψει παρά πολλά χρήματα την προηγούμενη εβδομάδα μόνο η μικροβιολόγος τις είδε που μου τις έδωσε αλλά δεν μου ανέφερε κάτι όταν πήγα να τις πάρω! Απλά έχω και κάποια συμπτώματα γιαυτο τα λεω αυτά..Όπως ελάχιστη διαφανής έκκριση από το πέος και λίγο πόνο χαμηλά στην κοιλιά και πριν καιρό κάψιμο κατά την ούρηση αλλά πέρασε αυτό(απλά σκέφτομαι ότι ίσως το έχω τελικά και δεν το βρήκαν)
    Έχεις κάνει βιαστικές και λάθος κινήσεις. Το πρώτο που έπρεπε να κάνεις έιναι να πας σε έναν ουρολόγο ανδρολόγο. Θα πλήρωνες 40-50€ επίσκεψη, θα σου έγραφε τις εξετάσεις για τις οποίες θα πλήρωνες μόνο μια μικρη συμμετοχή και μετά θα σου εξηγούσε τα αποτελέσματα χωρίς να πληρώσεις δεύτερη επίσκεψη. Τώρα έχεις χαλάσει μισό χιλιάρικο, χωρίς λόγο, υπέβαλες τον εαυτό σου σε μια δεύτερη αχρείαστη εξέταση και ακόμα αμφιβάλλεις για τα αποτελέσματα. Ζητάς διάγνωση απο το google και από ένα φορουμ που κανείς μας δεν είναι γιατρός. Αρχικά το μικροβιολογικό σου είπε οτι όλα είναι καλά, έπειτα εμείς οι άσχετοι σου λέμε πως από αυτά που μπορούμε να καταλάβουμε χωρίς να είμαστε ειδικοί, όλα είναι καλά. Όντως θεωρείς πως υπάρχει περίπτωση 2 καλλιέργειες να μην βρηκαν το μικρόβιο?

  9. #219
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Nikosnilouuu View Post
    Νιώθω προβληματικός πραγματικά…δεν ξέρω νιώθω χάλια πιστεύω ότι το εχω παρά τις εξετάσεις που βγήκαν αρνητικές δεν ξέρω γιατί,λόγω των συμπτωμάτων μάλλον!
    Δεν είναι λόγω των συμπτωμάτων όπως λες αλλά λόγω της διαταραχής που έχεις.
    Ιδψ λέγεται και κάνει ακριβώς αυτό το πράγμα. Να αμφιβάλλεις για τα πάντα και να έχεις εμμονή με τις αρρώστιες.
    Αυτό που πρέπει να κανεις είναι να επικεντρωθείς στην ψυχοθεραπεία και αν χρειαστεί να επισκεφτείς και ψυχίατρο για αγωγή.

  10. #220
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by ElVa View Post
    Έχεις κάνει βιαστικές και λάθος κινήσεις. Το πρώτο που έπρεπε να κάνεις έιναι να πας σε έναν ουρολόγο ανδρολόγο. Θα πλήρωνες 40-50€ επίσκεψη, θα σου έγραφε τις εξετάσεις για τις οποίες θα πλήρωνες μόνο μια μικρη συμμετοχή και μετά θα σου εξηγούσε τα αποτελέσματα χωρίς να πληρώσεις δεύτερη επίσκεψη. Τώρα έχεις χαλάσει μισό χιλιάρικο, χωρίς λόγο, υπέβαλες τον εαυτό σου σε μια δεύτερη αχρείαστη εξέταση και ακόμα αμφιβάλλεις για τα αποτελέσματα. Ζητάς διάγνωση απο το google και από ένα φορουμ που κανείς μας δεν είναι γιατρός. Αρχικά το μικροβιολογικό σου είπε οτι όλα είναι καλά, έπειτα εμείς οι άσχετοι σου λέμε πως από αυτά που μπορούμε να καταλάβουμε χωρίς να είμαστε ειδικοί, όλα είναι καλά. Όντως θεωρείς πως υπάρχει περίπτωση 2 καλλιέργειες να μην βρηκαν το μικρόβιο?
    Καλησπέρα σας ναι το ξέρω ότι έφαγα πολλά χρήματα,έτσι και αλλιώς δεν θα μπορούσε να μου γράψει εξετάσεις διότι η δουλειά που κάνω φέτος είναι ‘’μαύρα’’ δεν έχω ασφάλεια! Ακόμα και τώρα πιστεύω μετά από δυο εξετάσεις ότι το έχω είναι το θέμα που έχω και προσπαθώ να λύσω με ψυχολόγο! Είναι και τα σύμπτωματα που έχω που με βάζουν σε αυτήν την σκέψη ξανά

  11. #221
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Quote Originally Posted by Nikosnilouuu View Post
    Καλησπέρα σας ναι το ξέρω ότι έφαγα πολλά χρήματα,έτσι και αλλιώς δεν θα μπορούσε να μου γράψει εξετάσεις διότι η δουλειά που κάνω φέτος είναι ‘’μαύρα’’ δεν έχω ασφάλεια! Ακόμα και τώρα πιστεύω μετά από δυο εξετάσεις ότι το έχω είναι το θέμα που έχω και προσπαθώ να λύσω με ψυχολόγο! Είναι και τα σύμπτωματα που έχω που με βάζουν σε αυτήν την σκέψη ξανά
    Νίκο διάβασε προσεκτικά τι σου λένε και η Elva & η Nefeli. Είναι δυνατόν να έκανες μια εξέταση δυο φορές και να είναι λάθος???Δηλαδή αμφισβητείς την επιστήμη αυτή τη στιγμή και βασίζεσαι στα ευρήματα του διαδικτύου και σε καποια υποτιθέμενα συμπτώματα. Μήπως αυθυποβάλεσαι??Και να ειναι κόκκινο ή να έχει κάποιο ερεθισμό το μόριο δεν σημαίνει οτι κόλλησες σύφιλη. ήμαρτον! Απόκτησε κάποια δραστηριότητα, να απασχολείς το μυαλό σου, συνέχισε τον ψυχολόγο και ναι, αν δεις οτι δεν τσουλάει καλό είναι να πας και σε έναν ψυχίατρο μήπως χρειαστείς κάποια αγωγή. Σου ξανατονίζω οτι χάνεις πολύτιμες στιγμές της ζωής σου με αυτόν τον τρόπο!!Δεν θα ξαναγίνεις 23 ετών. Και όταν θα ηρεμήσεις και θα φτάσεις σε μια μεγαλύτερη ηλικία θα μετανιώνεις που έχανες τις στιγμές σου πλέκοντας ιστορίες για αγρίους. Δώσε την ευκαιρία στον εαυτό σου να ξεκολλήσει από όλο αυτό γιατί είναι πολύ κρίμα!!

  12. #222
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    121
    Νίκο ισως χρειάζεσαι θεραπεία από ψυχίατρο. Πήγες σήμερα στην ψυχολόγο? Σου έχει ρίξει το θέμα ψυχιάτρου στο τραπέζι?

  13. #223
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by ElVa View Post
    Νίκο ισως χρειάζεσαι θεραπεία από ψυχίατρο. Πήγες σήμερα στην ψυχολόγο? Σου έχει ρίξει το θέμα ψυχιάτρου στο τραπέζι?
    Ναι κι εγώ αυτό ήθελα να ρωτήσω. Νομίζω πως είναι αρκετά σοβαρή η κατάσταση στην οποία έχεις φτάσει κι ίσως να χρειάζεσαι ψυχίατρο για ένα διάστημα για να μπορέσει να κυλήσει πιο ομαλά η ψυχοθεραπεία.

  14. #224
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Καλημέρα,μου το έχει πει η ψυχολόγος αλλά προς το παρών το παλεύω με εκείνη αν δεν δούμε βελτίωση τότε…Με βοηθάει η αλήθεια αλλά πάντα κυριεύει το μυαλό μου ο φόβος που έχω για τα χλαμύδια κτλ! Ας πούμε κάθε πρωί ελέγχω το πέος μπυ για να δω αν έχω βγάλει κάτι,πιέζω και βγάζει διαφανές υγρό από ουρήθρα που διάβασα ότι είναι σύμπτωμα χλαμυδιων αλλά μετά βλέπω τις εξετάσεις αρνητικές καο δεν ξέρω τι να πιστέψω..

  15. #225
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Quote Originally Posted by Nikosnilouuu View Post
    Καλημέρα,μου το έχει πει η ψυχολόγος αλλά προς το παρών το παλεύω με εκείνη αν δεν δούμε βελτίωση τότε…Με βοηθάει η αλήθεια αλλά πάντα κυριεύει το μυαλό μου ο φόβος που έχω για τα χλαμύδια κτλ! Ας πούμε κάθε πρωί ελέγχω το πέος μπυ για να δω αν έχω βγάλει κάτι,πιέζω και βγάζει διαφανές υγρό από ουρήθρα που διάβασα ότι είναι σύμπτωμα χλαμυδιων αλλά μετά βλέπω τις εξετάσεις αρνητικές καο δεν ξέρω τι να πιστέψω..
    Καλημέρα Νίκο!Δηλαδή αποκλείεται ας πούμε να είναι υπόλειμμα ούρων?Μην τρελαίνεσαι και επιστεύσου τους ειδικούς.

Page 15 of 18 FirstFirst ... 51314151617 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΧΛΑΜΥΔΙΑ
    By trela in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 1
    Last Post: 19-08-2020, 09:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •