Χλαμύδια - Page 16
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 16 of 18 FirstFirst ... 61415161718 LastLast
Results 226 to 240 of 269
  1. #226
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Renia View Post
    Καλημέρα Νίκο!Δηλαδή αποκλείεται ας πούμε να είναι υπόλειμμα ούρων?Μην τρελαίνεσαι και επιστεύσου τους ειδικούς.
    Τους εμπιστεύομαι απλά αυτά τα υγρά που βγάζω είναι σαν προσπερματικα υγρά..Αλλά έχω παρατηρήσει ότι βγαίνουν μόνο το πρωί και καμία φορά το απόγευμα έπειτα από πίεση του πέους
    Last edited by Nikosnilouuu; 03-09-2021 at 14:08.

  2. #227
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    124
    Ε και εμεις αν πιεζουμε ολη μερα τα (.)(.) μας καποια στιγμη θα κατεβασουν γαλα
    Πρέπει να πας σε ψυχίατρο, με την ψυχολόγο μόνο χρειάζεται μήνες να δεις διαφορά (αν δεις) και εσύ στην φάση που είσαι δεν είναι να περιμένεις. Θα σου δώσει αγωγή για να έχεις καθαρό μυαλό και να κάνεις με ηρεμία την ψυχοθεραπέια σου. Επίσης λογικά θα σου φύγουν αμέσως οι σκέψεις αυτές με τα φάρμακα. Προσοχή μην επαναπαυτείς και σταματήσεις την ψυχοθεραπεία. Η αρρωστοφοβία δεν φεύγει, απλά καλύπτεται λίγο με την φαρμακευτική αγωγή. Πρέπει να δώσεις βάση στην ψυχολόγο και να γίνει συνδυαστική δουλειά

  3. #228
    Nefeli28
    Guest
    Quote Originally Posted by Nikosnilouuu View Post
    Καλημέρα,μου το έχει πει η ψυχολόγος αλλά προς το παρών το παλεύω με εκείνη αν δεν δούμε βελτίωση τότε…Με βοηθάει η αλήθεια αλλά πάντα κυριεύει το μυαλό μου ο φόβος που έχω για τα χλαμύδια κτλ! Ας πούμε κάθε πρωί ελέγχω το πέος μπυ για να δω αν έχω βγάλει κάτι,πιέζω και βγάζει διαφανές υγρό από ουρήθρα που διάβασα ότι είναι σύμπτωμα χλαμυδιων αλλά μετά βλέπω τις εξετάσεις αρνητικές καο δεν ξέρω τι να πιστέψω..
    Αν στο έχει πει και η ψυχολόγος τότε πρέπει άμεσα να δεις τι θα κανεις. Η κατάσταση σου με την άρρωστο φοβία έχει φτάσει σε επικίνδυνα σημεια και δεν είναι για να περιμένεις να δεις τι θα γίνει. Εσυ μόνο χειροτερεύεις. Κάποιος χρειάζεται να σε ταρακουνήσει. Χρειάζεσαι φαρμακευτική αγωγή για να προχωρήσει όλο αυτό….

  4. #229
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Δεν ξέρω παιδιά ίσως ξανά πάω σε ουρολόγο να δει αυτήν την διαφανής έκρηση μόνο αν μ πει αυτός ότι δεν είναι τίποτα θα ηρεμήσω,ακόμα πιστεύω ότι έχω χλαμύδια καο δεν το βρήκαν στις εξετάσεις,ξέρω είμαι προβληματικός αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ λογικά με την φοβία που έχω! Βλέπω τα συμπτώματα που έχω γκουγκλάρω και Τσούπ βγάζει χλαμυδια καο αλλά σμν! Από την άλλη οι εξετάσεις που δείχνουν ότι δεν έχω..
    Last edited by Nikosnilouuu; 03-09-2021 at 21:44.

  5. #230
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    @Nikosnilouuu προσπερματικά δεν βγάζεις;

  6. #231
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    @Nikosnilouuu προσπερματικά δεν βγάζεις;
    Έτσι ακριβώς είναι αυτά τα υγρά ίδια διαφανεσ Και κολλωδες αλλά δεν ξέρω αν είναι προσπερματικα διότι δεν βρίσκομαι σε διέγερση όταν γίνεται αυτό..Όταν πιέζω τον πέος μπυ βγαίνουν

  7. #232
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    διαφανή, κολλώδη

    Μπορεί να έχουν ξεμείνει δεν σημαίνει ότι εξαφανιζονται. Για μενα απλα εχεις τρελαθει με την ιδέα ότι έχεις κάτι και σε εχει πιασει ψυχαναγκασμός. Ότι και να σου πει ο γιατρος παλι κατι θα σου φταιει.

  8. #233
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    διαφανή, κολλώδη

    Μπορεί να έχουν ξεμείνει δεν σημαίνει ότι εξαφανιζονται. Για μενα απλα εχεις τρελαθει με την ιδέα ότι έχεις κάτι και σε εχει πιασει ψυχαναγκασμός. Ότι και να σου πει ο γιατρος παλι κατι θα σου φταιει.
    Καθε μέρα όμως; Ας πούμε σε καθημερινή βάση μπορεί να κάνω σεξ η να αυνανιστώ λες να είναι από εκεί;;; Να ξεμένουν; Και να βγαίνουν αργότερα στην μέρα μέσα;

  9. #234
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    497
    Εγώ θεωρώ πως είναι απόλυτα φυσιολογικό. Δεν είναι στεγνά τά πράγματα εκεί κάτω και για τους άντρες καί για τίς γυναίκες.
    Προτείνω νά αρχίσεις νά ασχολείσαι με άλλα πράγματα. Έχεις άλλες ασχολίες;
    Φαίνεται νά μήν είσαι λειτουργικός στην καθημερινότητα σού πια δλδ. Αλλά ειπες ότι ξεκίνησες ψυχοθεραπεία έτσι;
    Καί εγώ κολλάω πολλές φορές καί σκέφτομαι ότι κάτι έχω καί αγχωνομαι και με πιάνουν τά αρρωστοφοβικα μου αλλά δεν αμφισβητώ και τίς εξετάσεις και τά αποτελέσματα.
    Quote Originally Posted by Nikosnilouuu View Post
    Καθε μέρα όμως; Ας πούμε σε καθημερινή βάση μπορεί να κάνω σεξ η να αυνανιστώ λες να είναι από εκεί;;; Να ξεμένουν; Και να βγαίνουν αργότερα στην μέρα μέσα;

  10. #235
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by ladybird12 View Post
    Εγώ θεωρώ πως είναι απόλυτα φυσιολογικό. Δεν είναι στεγνά τά πράγματα εκεί κάτω και για τους άντρες καί για τίς γυναίκες.
    Προτείνω νά αρχίσεις νά ασχολείσαι με άλλα πράγματα. Έχεις άλλες ασχολίες;
    Φαίνεται νά μήν είσαι λειτουργικός στην καθημερινότητα σού πια δλδ. Αλλά ειπες ότι ξεκίνησες ψυχοθεραπεία έτσι;
    Καί εγώ κολλάω πολλές φορές καί σκέφτομαι ότι κάτι έχω καί αγχωνομαι και με πιάνουν τά αρρωστοφοβικα μου αλλά δεν αμφισβητώ και τίς εξετάσεις και τά αποτελέσματα.
    Καλησπέρα έχω ασχολίες ναι μάγειρας είμαι δουλεύω σχεδόν την μισή μέρα και τη υπόλοιπη κάνω ψυχοθεραπεία καο κανένα μπανάκι στην παραλία αλλά τα σκέφτομαι συνεχώς καο παντού

  11. #236
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Σήμερα λέω να κλείσω ραντεβού με ουρολόγο πάλι..Δεν ξέρω τι να κάνω πιστεύω πως θα τυφλωθώ πιστεύω πως εχω χλαμύδια καο δεν τα βρίσκουν..

  12. #237
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    728
    Έχεις απλά πάθει φοβία. Τα λεφτά σου θα πετάς να κάνεις ανούσιες εξετάσεις.

  13. #238
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Noctis View Post
    Έχεις απλά πάθει φοβία. Τα λεφτά σου θα πετάς να κάνεις ανούσιες εξετάσεις.
    Ίσως έχεις δίκιο…Ότι έχω πάθει φοβία ειναο σίγουρο κάθε μέρα ξυπνάω ελέγχω μάτια και πέος κι πιστεύω ουι έρχεται η τύφλωση

  14. #239
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    124
    Νίκο μου πρέπει να κλεισεις ραντεβού με ψυχίατρο. Αν δεν πιστεύεις τις εξετάσεις, δεν θα πιστέψεις ούτε τον ουρολόγο. Οι εξετάσεις είναι αυτές που θα δείξουν στον ουρολόγο τι έχεις και από την στιγμή που είναι καθαρές, θα σου πει οτι μαλλον ειναι ολα καλά, δεν θα τον πιστέψεις και θα βρίσκεσαι πάλι στο σημείο μηδέν.
    Δυστυχώς έχεις πολύ μεγάλο πρόβλημα με την αρρωστοφοβία πλεον, αφου ουτε οι εξετάσεις σε καθησυχάζουν, οπότε η μόνη λύση είναι να δεις έναν ψυχίατρο ώστε να σε βοηθήσει να συνεχίσεις την ζωή σου πιο υποφερτά

  15. #240
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by ElVa View Post
    Νίκο μου πρέπει να κλεισεις ραντεβού με ψυχίατρο. Αν δεν πιστεύεις τις εξετάσεις, δεν θα πιστέψεις ούτε τον ουρολόγο. Οι εξετάσεις είναι αυτές που θα δείξουν στον ουρολόγο τι έχεις και από την στιγμή που είναι καθαρές, θα σου πει οτι μαλλον ειναι ολα καλά, δεν θα τον πιστέψεις και θα βρίσκεσαι πάλι στο σημείο μηδέν.
    Δυστυχώς έχεις πολύ μεγάλο πρόβλημα με την αρρωστοφοβία πλεον, αφου ουτε οι εξετάσεις σε καθησυχάζουν, οπότε η μόνη λύση είναι να δεις έναν ψυχίατρο ώστε να σε βοηθήσει να συνεχίσεις την ζωή σου πιο υποφερτά
    Ναι συμφωνώ σε όσα είπες απόλυτα,απλά βλέπω αυτά τα συμπτώματα που προς ανέφερα και με βάζουν σε δίλλημα και σκέφτομαι τα χειρότερα

Page 16 of 18 FirstFirst ... 61415161718 LastLast

Similar Threads

  1. ΧΛΑΜΥΔΙΑ
    By trela in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 1
    Last Post: 19-08-2020, 08:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •