Χλαμύδια - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 18 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast
Results 91 to 105 of 269
  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    124
    Δεν μας εχεις πει, εχεις παει σε ψυχολογο για να βοηθησεις τον εαυτο σου;

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by ElVa View Post
    Δεν μας εχεις πει, εχεις παει σε ψυχολογο για να βοηθησεις τον εαυτο σου;
    Όχι δεν έχω πάει αλλά είναι στα σχέδια μου! Αν είμαι καλά και δεν τρέχω για ηπατίτιδες καο hiv θα πάω να με βοηθήσει!

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    124
    Σου είπε ο γιατρός σου να κάνεις εξετάσεις για ηπατίτιδα και hiv?

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by ElVa View Post
    Σου είπε ο γιατρός σου να κάνεις εξετάσεις για ηπατίτιδα και hiv?
    Όχι δεν μου έχει πει κάτι στην προκειμένη περίπτωση γιατί μπυ είπε να κάνω για χλαμύδια πρώτα επειδή ξέρουμε ότι το έχει εκείνη

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    710
    Χαλάρωσε, τα χλαμύδια είναι το πιο light αφροδισιακό νόσημα και αντιμετωπίζεται πανευκολα με αντιβίωση. Το 80% των ανδρών δεν παρουσιάζει συμπτώματα οπότε δεν το παίρνει χαμπάρι. Κάνε ότι σου πει ο γιατρός και μην αγχώνεσαι.

  6. #96
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Nikolas73 View Post
    Χαλάρωσε, τα χλαμύδια είναι το πιο light αφροδισιακό νόσημα και αντιμετωπίζεται πανευκολα με αντιβίωση. Το 80% των ανδρών δεν παρουσιάζει συμπτώματα οπότε δεν το παίρνει χαμπάρι. Κάνε ότι σου πει ο γιατρός και μην αγχώνεσαι.
    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου φίλε μου! Ναι το ξέρω έχω διαβάσει απλά εγώ αγχώνομαι μην έχω κολλήσει και ηπατίτιδα hiv κτλ

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Quote Originally Posted by Nikosnilouuu View Post
    Όχι δεν έχω πάει αλλά είναι στα σχέδια μου! Αν είμαι καλά και δεν τρέχω για ηπατίτιδες καο hiv θα πάω να με βοηθήσει!
    Ναι, αλλά το Μάη άλλα έγραφες εδώ:
    https://forum.psychology.gr/threads/...CE%BD%CE%AC%21
    Καλησπέρα σε όλους επιστρέφω στο φόρουμ με το εξής πρόβλημα τώρα... Αρρωστοφοβικος φουλ έχω αρχίσει συνεδριες με ψυχολόγο βεβαια αλλά υπάρχουν ακόμα
    Τελικά έχεις πάει ή δεν έχεις πάει; Από το Μάρτιο που μπήκες στο φόρουμ ταλαιπωρείσαι με ιδέες για όγκους στο κεφάλι, τύφλωση από τα χλαμύδια και ένα σωρό άλλα. Κρίμα δεν είναι;

  8. #98
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Ναι, αλλά το Μάη άλλα έγραφες εδώ:
    https://forum.psychology.gr/threads/...CE%BD%CE%AC%21


    Τελικά έχεις πάει ή δεν έχεις πάει; Από το Μάρτιο που μπήκες στο φόρουμ ταλαιπωρείσαι με ιδέες για όγκους στο κεφάλι, τύφλωση από τα χλαμύδια και ένα σωρό άλλα. Κρίμα δεν είναι;
    Κρίμα είναι και το ξέρω γιαυτο το έχω βάλει στα σχέδια μου άμεσα!

  9. #99
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Να κάνω μια ερώτηση επειδή δεν γνωρίζω επειδή δεν είμαι ασφαλισμένος βρήκα δουλειά με μαύρα λεφτά φέτος (δυστυχώς) καο το βιβλιάριο έχει λήξει αν τυχών έχω χλαμύδια δεν θα μπορώ να πάρω φάρμακα συνταγογραφούμενα από ιδιώτη γιατρο από το φαρμακείο;;; Δηλαδή δεν θα μπορεί να μπυ γράψει φάρμακα;; Την εξέταση την έκανα σε μικροβιολογικό ιδιωτικό χώρις να μπυ την γράψει γιατρός επειδή δεν μπορούσε!!αλλο άγχος τώρα αυτό δλδ αν βγω θετικός δεν θα μπορώ να αγοράσω τα φάρμακα
    Last edited by Nikosnilouuu; 22-08-2021 at 02:33.

  10. #100
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2021
    Posts
    124
    Καλα οι αντιβιωσεις δεν ειναι και ακριβες. Δεν θα χρειαστεις καμια χρονια θεραπεια
    Δεν ξερω να σου πω σιγουρα, αλλα φανταζομαι πως αν ληξει η ασφαλεια σου πρεπει να τα πληρωνεις αυτα.

  11. #101
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by ElVa View Post
    Καλα οι αντιβιωσεις δεν ειναι και ακριβες. Δεν θα χρειαστεις καμια χρονια θεραπεια
    Δεν ξερω να σου πω σιγουρα, αλλα φανταζομαι πως αν ληξει η ασφαλεια σου πρεπει να τα πληρωνεις αυτα.
    Καλησπέρα δεν έχω πρόβλημα να τα πληρώσω απλά εγώ αγχώνομαι μήπως και δεν μπορεί να μου τα συνταγογραφήσει ο γιατρός και μείνω χωρίς θεραπεία! Με λίγα λόγια ο φόβος μπυ είναι ότι ο γιατρός που θα πάω (ιδιώτης) θα αρνηθεί να μου γράψει τα φάρμακα λόγω το ότι είμαι ανασφάλιστος και έχει λήξη το βιβλιάριο

  12. #102
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Quote Originally Posted by Nikosnilouuu View Post
    Καλησπέρα δεν έχω πρόβλημα να τα πληρώσω απλά εγώ αγχώνομαι μήπως και δεν μπορεί να μου τα συνταγογραφήσει ο γιατρός και μείνω χωρίς θεραπεία! Με λίγα λόγια ο φόβος μπυ είναι ότι ο γιατρός που θα πάω (ιδιώτης) θα αρνηθεί να μου γράψει τα φάρμακα λόγω το ότι είμαι ανασφάλιστος και έχει λήξη το βιβλιάριο
    Γεια σου Νίκο και χαρουμενη Κυριακή!

    Δεν υπάρχει περίπτωση να σου αρνηθεί συνταγογράφηση επειδή δεν είσαι ασφαλισμένος, απλά θα αναγκαστείς να τα πληρώσεις. Αυτό θα ήταν σαν να σου απαγόρευαν την πρόσβαση σε φαρμακευτική περίθαλψη. Συμφωνώ με την παραπάνω απάντηση ότι οι αντιβιωσεις δεν είναι ακριβές όποτε δεν θα κοστίσει ιδιαίτερα η θεραπεία αν χρειαστείς.

  13. #103
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Renia View Post
    Γεια σου Νίκο και χαρουμενη Κυριακή!

    Δεν υπάρχει περίπτωση να σου αρνηθεί συνταγογράφηση επειδή δεν είσαι ασφαλισμένος, απλά θα αναγκαστείς να τα πληρώσεις. Αυτό θα ήταν σαν να σου απαγόρευαν την πρόσβαση σε φαρμακευτική περίθαλψη. Συμφωνώ με την παραπάνω απάντηση ότι οι αντιβιωσεις δεν είναι ακριβές όποτε δεν θα κοστίσει ιδιαίτερα η θεραπεία αν χρειαστείς.
    Καλησπερα Ρένια επίσης!!! Σε ευχαριστώ πολύ
    Ανακουφίστηκα κάπως γιατί είχα πάρει τηλέφωνο έναν ιδιώτη γιατρό τηλέφωνο και του εξήγησα και μου είπε δεν θα μπορώ να στα συνταγογραφήσω εάν έχεις γιατί είσαι ανασφάλιστος και έχει λήξει το βιβλιάριο σου και με άγχωσε όλο αυτό καταλαβαίνεις…

  14. #104
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Διάβασε το ακόλουθο άρθρο. Εγώ καταλαβαίνω πτι πιστοποιημένοι ιδιώτες γιατροί μπορούν να συνταγογραφούν πλέον σε ανασφάλιστους https://www.dikaiologitika.gr/eidhse...-anasfalistous

  15. #105
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2021
    Posts
    258
    Quote Originally Posted by Renia View Post
    Διάβασε το ακόλουθο άρθρο. Εγώ καταλαβαίνω πτι πιστοποιημένοι ιδιώτες γιατροί μπορούν να συνταγογραφούν πλέον σε ανασφάλιστους https://www.dikaiologitika.gr/eidhse...-anasfalistous
    Ναι το έχω διαβάσει και εγώ αυτό το άρθρο και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μου αρνήθηκε ο συγκεκριμένος..

Page 7 of 18 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΧΛΑΜΥΔΙΑ
    By trela in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 1
    Last Post: 19-08-2020, 08:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •