Χλαμύδια - Page 18
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 18 of 18 FirstFirst ... 8161718
Results 256 to 266 of 266
    Senior Member
    Προσπαθώ με όλη μου την δύναμη να τα ξεπεράσω ελπίζω να τα καταφέρουμε όλοι μας!

Senior Member
    Γεια σου Νίκο? πώς είσαι με το θέμα σου? Όλα οκ? Εγώ με τα πάνω και τα κάτω μου, καλά λέω

Senior Member
    Προσπαθώ μέρα με την μέρα αν και με
    πιάνουν που και που κάτι επεισόδια και τα σκέφτομαι συνέχεια ότι έχω χλαμύδια ακόμα και διαφορα τέτοια,αλλά καλύτερα από άλλες μέρες

Senior Member
    Καλησπέρα παιδιά καλές γιορτές σε όλους με υγεία και καλή χρόνια σας εύχομαι ολόψυχα! Γράφω και πάλι ενώ όλα ήταν καλά και η ψυχοθεραπεία πήγαινε καλά ξανά έπεσα ψυχολογικά και με έχει πιάσει μια άρω στο φοβία,τώρα πιστεύω πως έχω ηπατίτιδα β επειδή έχω κάτι ενοχλήσεις δεξιά πάνω συην κοιλιά σαν τσίμπημα πονοσ Που παει και έρχεται αλλά όχι συνεχής πόνος! Το σκέφτομαι κάθε μέρα και έχω γίνει ξανά χάλια για ακόμα μια φορά! Δεν ηερω αν είναι ψυχοσωματικό η αν είναι ακόμα καο το έντερο μου η αν χτυπάει το άγχος κι εκεί! Σκέφτομαι να κάνω εξετάσεις αλλά φοβάμαι καο πάλι τόσο πολύ! Φοβάμαι υπερβολικά και πάλι

Senior Member
    Θύμησέ μου, σπουδάζεις, δουλεύεις, τι κανείς; Πως είναι η καθημερινότητά σου; Μήπως έχεις πολύ ελεύθερο χρόνο και το μυαλό σου κάθεται και σκέφτεται βλακείες;

Και γιατί να είναι ηπατίτιδα και να μην είναι κλ*νιά που προσπαθεί να βγει δηλαδή;

Δεν υποτιμώ το θέμα σου, απλά προσπαθώ να σου δείξω ότι πας και σκέφτεσαι ένα σωρό απίθανα σενάρια κι όχι τα πιο απλά και ανατροφοδοτείς το άγχος.

Σου έχει πει κάποιες τεχνικές στην ψυχοθεραπεία να ανακατευθύνεις αυτές τις σκέψεις πριν θεριέψουν πάλι;

Senior Member
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Θύμησέ μου, σπουδάζεις, δουλεύεις, τι κανείς; Πως είναι η καθημερινότητά σου; Μήπως έχεις πολύ ελεύθερο χρόνο και το μυαλό σου κάθεται και σκέφτεται βλακείες;

Και γιατί να είναι ηπατίτιδα και να μην είναι κλ*νιά που προσπαθεί να βγει δηλαδή;

Δεν υποτιμώ το θέμα σου, απλά προσπαθώ να σου δείξω ότι πας και σκέφτεσαι ένα σωρό απίθανα σενάρια κι όχι τα πιο απλά και ανατροφοδοτείς το άγχος.

Σου έχει πει κάποιες τεχνικές στην ψυχοθεραπεία να ανακατευθύνεις αυτές τις σκέψεις πριν θεριέψουν πάλι;
    Καλησπέρα σας,μάγειρας είμαι δουλεύω καθημερινά και δεν έχω καθόλου ώρα για τον εαυτό μου…Δουκευω από τον Απρίλιο σερί χωρίς ρεπο μέχρι και σήμερα! Κάνω αρνητικές σκέψεις συνεχώς δεν έχω καλή ψυχολογία! Ίσως έχεις δίκιο μπορεί να είναι κλ*νια απλά επειδή με χτυπάει ο πόνος δεξιά ψηλά και λέω ότι δεν είναι από στομάχι εδώ Και δυο εβδομαδεσ γίνεται αυτό..

Senior Member
    Θα σου πω κάτι αστείο αν δεν ήταν τραγικό, σίγουρα όμως δεικτικό του τι κάνει το μυαλό. Νομίζω το έχω ξαναγράψει.
    Φίλος κάποια στιγμή άρχισε και είχε αρρωστοφοβίες και κάθε λίγο και λιγάκι κάτι πίστευε ότι έχει. Κάποια στιγμή του είχε κολλήσει ότι είχε κήρωση του ήπατος επειδή έβγαινε κι έπινε τα βράδια. Μετά από λίγο αισθανόταν συνεχώς σουβλίες και ήταν πεπεισμένος ότι ήταν από το συκώτι. Μια μέρα παραπονιότανε και έπιανε τη μέση του πλάγια αριστερά.
    Όταν του είπα βρε φίλε, είσαι εντελώς ηλίθιος, δεν είναι καν από αυτή την πλευρά το συκώτι σου και το επιβεβαίωσε μετά, του πέρασαν και οι πόνοι και τα πάντα σε εκείνο το σημείο. Απλά είχε την εντύπωση ότι εκεί είναι το συκώτι, του είχε κολλήσει κάτι έχει, το μυαλό του του έκανε παιχνίδια μετά.

Μη δίνεις τόση σημασία και θα δεις ότι μετά από λίγο θα σου περάσει. Αν συνεχίσεις να το σκέφτεσαι κάθε μέρα πάλι, θα επιδεινωθεί.

Δες λίγο και τα πρακτικά, μήπως δεν ξεκουράζεσαι, κάνεις χάλια διατροφή, χάλια ύπνο κτλ. Είναι λογικό να αισθάνεσαι ενοχλήσεις σωματικές, δεν σημαίνει ότι είναι κάτι το σοβαρό. Χαλάρωση χρειάζεσαι. Μετά τις γιορτές δε ζητάς τίποτα ρεπό μαζεμένα να αράξεις λίγο;

Senior Member
    Θα σου πω κάτι αστείο αν δεν ήταν τραγικό, σίγουρα όμως δεικτικό του τι κάνει το μυαλό. Νομίζω το έχω ξαναγράψει.
    Φίλος κάποια στιγμή άρχισε και είχε αρρωστοφοβίες και κάθε λίγο και λιγάκι κάτι πίστευε ότι έχει. Κάποια στιγμή του είχε κολλήσει ότι είχε κήρωση του ήπατος επειδή έβγαινε κι έπινε τα βράδια. Μετά από λίγο αισθανόταν συνεχώς σουβλίες και ήταν πεπεισμένος ότι ήταν από το συκώτι. Μια μέρα παραπονιότανε και έπιανε τη μέση του πλάγια αριστερά.
    Όταν του είπα βρε φίλε, είσαι εντελώς ηλίθιος, δεν είναι καν από αυτή την πλευρά το συκώτι σου και το επιβεβαίωσε μετά, του πέρασαν και οι πόνοι και τα πάντα σε εκείνο το σημείο. Απλά είχε την εντύπωση ότι εκεί είναι το συκώτι, του είχε κολλήσει κάτι έχει, το μυαλό του του έκανε παιχνίδια μετά.

Μη δίνεις τόση σημασία και θα δεις ότι μετά από λίγο θα σου περάσει. Αν συνεχίσεις να το σκέφτεσαι κάθε μέρα πάλι, θα επιδεινωθεί.

Δες λίγο και τα πρακτικά, μήπως δεν ξεκουράζεσαι, κάνεις χάλια διατροφή, χάλια ύπνο κτλ. Είναι λογικό να αισθάνεσαι ενοχλήσεις σωματικές, δεν σημαίνει ότι είναι κάτι το σοβαρό. Χαλάρωση χρειάζεσαι. Μετά τις γιορτές δε ζητάς τίποτα ρεπό μαζεμένα να αράξεις λίγο;
    Χαχαχ να σαι καλά που με εκανεσ Και γέλασα λίγο!!! Η αλήθεια είναι πως δεν ξεκουράζομαι αρκετά η διατροφή μπυ είναι λίγο χάλια τρώω στις 2 το πρωί που θα πάω σπίτι μετά από δουλειά! Χρειάζομαι ξεκούραση είμαι ράκος εδώ και πολύ καιρό! Αγχώνομαι συνέχεια κτλ! Δεν ξέρω μακάρι να είναι πάλι η ιδέα μου και αυτοί οι πόνοι να είναι ψυχοσωματικοί απλά επειδή με ενοχλούν καθημερινά φοβάμαι…Βρίσκομαι σε διαρκή πίεση! Η αλήθεια όταν τπ σκέφτομαι με πονάει,όταν ξεχαστώ λίγο νομίζω πως δεν με πιάνει! Μου έχει γίνει εμμονή ιδέα πως το έχω ηπατίτιδα
    Last edited by Nikosnilouuu; 23-12-2021 at 21:25.

Senior Member
    Nikosnilouuu έχω δουλέψει χρόνια και καιρούς συνεχόμενα χωρίς ρεπό σε πολύ απαιτητικές συνθήκες. Κάποια στιγμή το σύστημα τα παίζει αν δεν βρείς τρόπο να αποσυμφορίζεσαι. Κάνε έστω μικρές αλλαγές στην καθημερινότητά σου και έχε κάτι θετικό να προσβλέπεις, κανόνισε κάποια ρεπό όπου θα προγραμματίσεις να κάνεις κάτι που επιθυμείς, κάτι να σπάσεις τη ρουτίνα, μη σκέφτεσαι αρνητικά πως θα είμαι και δε γίνεται κτλ.
    Από τις πιο "απλές" αλλαγές, φρόντισε την ποιότητα του ύπνου σου, το καταλαβαίνω ότι υπάρχει υπερένταση μετά τη δουλειά κτλ, αλλά θέλει και λίγη προσπάθεια. Να σου πω το πιο απλό, γυρνάμε σκοτωμένοι από τη δουλειά στο σπίτι κι αντί να κάνουμε ένα μπάνιο να χαλαρώσουμε και να την πέσουμε στο κρεββάτι με χαμηλό φωτισμό και ησυχία ή χαλαρή μουσικούλα και να κλείσουμε τα μάτια, μπορεί να πιούμε δυο μπίρες, να φάμε κάτι βαρύ, να χαζολογάμε με τις ώρες στο κινητό και να φτάσει ξημερώματα. Όλες οι μελέτες λένε ότι οι οθόνες σε κάνουν να έχεις χάλια ύπνο κι όμως σχεδόν όλοι βλέπουν τηλεόραση ή χαζολογάνε στο ίντερνετ πριν κοιμηθούν. Σου λέω κάτι απλό, έτσι;

Senior Member
    Nikosnilouuu έχω δουλέψει χρόνια και καιρούς συνεχόμενα χωρίς ρεπό σε πολύ απαιτητικές συνθήκες. Κάποια στιγμή το σύστημα τα παίζει αν δεν βρείς τρόπο να αποσυμφορίζεσαι. Κάνε έστω μικρές αλλαγές στην καθημερινότητά σου και έχε κάτι θετικό να προσβλέπεις, κανόνισε κάποια ρεπό όπου θα προγραμματίσεις να κάνεις κάτι που επιθυμείς, κάτι να σπάσεις τη ρουτίνα, μη σκέφτεσαι αρνητικά πως θα είμαι και δε γίνεται κτλ.
    Από τις πιο "απλές" αλλαγές, φρόντισε την ποιότητα του ύπνου σου, το καταλαβαίνω ότι υπάρχει υπερένταση μετά τη δουλειά κτλ, αλλά θέλει και λίγη προσπάθεια. Να σου πω το πιο απλό, γυρνάμε σκοτωμένοι από τη δουλειά στο σπίτι κι αντί να κάνουμε ένα μπάνιο να χαλαρώσουμε και να την πέσουμε στο κρεββάτι με χαμηλό φωτισμό και ησυχία ή χαλαρή μουσικούλα και να κλείσουμε τα μάτια, μπορεί να πιούμε δυο μπίρες, να φάμε κάτι βαρύ, να χαζολογάμε με τις ώρες στο κινητό και να φτάσει ξημερώματα. Όλες οι μελέτες λένε ότι οι οθόνες σε κάνουν να έχεις χάλια ύπνο κι όμως σχεδόν όλοι βλέπουν τηλεόραση ή χαζολογάνε στο ίντερνετ πριν κοιμηθούν. Σου λέω κάτι απλό, έτσι;
    Έχεις δίκιο σε ΟΛΑ όσα ανέφερες και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Τα βραδιά είναι τα χειρότερα μου κάθομαι ψάχνω στο Ίντερνετ θεραπεία για ηπατίτιδα κτλ και κάνω χάλια ύπνο τρομάζω κατά την διάρκεια που κοιμάμαι και ξυπνάω κάθε μέρα στις 6 και ξανά κοιμάμαι!
    Δεν ξέρω μακάρι όλα να είναι απλά στο μυαλό μου καο η κούραση να βγαίνει σε σωματικό πόνο,πιστεύω ότι το έχω και καταλαβαίνεις! Επίσης σε ευχαριστώ πολύ που ασχολείσαι μαζί μου και μου μιλάς!

Senior Member
    Το πολύ πολύ ίσως το εχω και πεθάνω,δεν ξέρω όσο το σκέφτομαι τόσο με ενοχλεί και με πονάει δεξιά ψηλά η κοιλιά μου,Αντί να χαίρομαι τέτοιες μέρες εχω κλειστεί στο εαυτό μου και πιστεύω πως παθαίνω από ηπατίτιδα! Δεν υπάρχει σωτηρία για εμένα όσες προσπάθειες και αν έκανα με τον ψυχολόγο..Στνεχωριεμαι πολύ γιατί δεν θέλω ούτε να πεθάνω ούτε να στεναχωρώ δικούς μου ανθρώπους ούτε τίποτα! Θέλω να βλέπω όλους να χαμογελάνε και να είναι υγιείς ξατι που δεν είμαι εγώ! Καλά Χριστούγεννα σε όλους εύχομαι με υγεία καο αγάπη!

Page 18 of 18 FirstFirst ... 8161718