οικονομικα προβληματα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041

    οικονομικα προβληματα

    ποσο σας επηρεαζουν?πως θα σα σταν αμα τα βγαζατατε περα μονοι σας χωρις γονεις παρολαυτα ειχατε εναν πολυ καλο συντροφο αλλα για να σας ευχαριστησει εχετε παραπανω πραγματα μεσα στο σπιτι και ετσι να μην τα βγαζετε περα πχ με χρεη λογαριασχμους και αυτα?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    οσο τον καθενα μας ..εχω περισσοτερα χρηματα ...εχω περισσοτερες δυνατοτητες να απολαυσω καποια αγαθα η να πραγματοποιησω καποια σχεδια..ταξιδια πχ. εχω λιγοτερα..στρεσαρομαι και [κατα]πιεζω τις επιθυμιες μου περισσοτερο
    τωρα το δευτερο σκελος της ερωτησης δεν το καταλαβα αν θες αναδιατυπωσε
    Dum spiro spero (?)

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    ειμαι με ενα ατομο που το λατρευω αγαπη υπερβολικη και ειδικα εκεινος και λεω πχ ας μην παρουμε αυτο για το σπιτι ας κανουμε κρατει εκεινος το κανει για να περναω ανετα εγω και μετα να το χρωσταμε πχ..στη συνεχεια νιωθει και τυψεις αν καποιος με παρει τηλ και μου πει για καποιο χρεος και γινομαστε χαλια.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Αθηνα
    Posts
    1,257
    νιωθεις ενοχη δηλαδη οτι παρασυρεστε σε σπαταλες ενω δεν αντεχετε οικονομικα?
    Dum spiro spero (?)

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    νιωθω λυπη γιατι εκεινος νομιζει οτι μου κανει κακο οπως λεει γαιτι με αγχωνουν που με παιρνουν τηλ αλλα παρολαυτα θελει παλι να μαι ανετα!!δε αλλαζει αυτο!

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    ελενα σου εστειλα u2υ με το μσν μ!

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    ta oikonomika problhmata me ephreazoyn para para poly.εχουμε με τον αρραβωνιαστηκο μου επιχειρηση και με την οικονομικη κριση καθε μερα αγχωνομαι μην πεσει εξω με επιταγες που εχει κοψει σε προμηθευτες και σκαω...και ειμαι μαζι και με ωτην αγχωδη διαταραχη που εχω χρονια...κομλπε...σκατα καθε μερα...δε ξερω τι καλο να σκεφτω...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    χμ και εγω καπως ετσι μονο που τα προβληματα εχουν αρχισει να μου χτυπανε τη πορτα και κυριολεκτικα κα μετα φορικα αστα...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    athens
    Posts
    324
    νομιζω πως δεν υπαρχει κανενας ανθρωπος επανω στη γη που να μην τον αγχωνει το οικονομικο θεμα...Απο τους πολυ πλουσιους μεχρι τουε φτωχους...ο καθενας για τους δικους του λογους...Εγω αυτο που εχω να σου πω sunset μου ειναι να μην μετανιωνεις για οτι εγινε αλλα να προσπαθησεις να μην ξανακανεις λαθη τα οποια πιστευεις πως σου κοστιζουν στη πορεια...Γενικοτερα πιστευω πως ζουμε σε μια εποχη που εχουμε κανει αναγκαια την υπερβολη...υπερκαταναλωτισ� �ος....ομως δεν πρεπει να ξεχναμε πως η ουσια της ζωης δεν κρυβεται στα χρηματα αλλα σε αυτα που νοιωθουμε...Εμενα πχ μου αρεσουν τα ταξιδια...Αν ομως δεν μπορω να τα κανω εξαιτιας των οικονομικων,θα αρκεστο να παρω τον αγαπημενο μου και να παμε μια βολτα στη θαλασσα....Ή ακομα και μια βολτα καπου κοντα..Εχτες ενοιωθα καπως...Ζητησα λοιπον απο το αγορι μου,να παμε μια βολτα με το αυτοκινητο κοντα...Οταν σταματησαμε,κατεβηκαμε,κατ σαμε λιγακι πισω και χωθηκα κυριολεκτικα στην αγκαλια του..Αυτο το συναισθημα πλειροτητας δεν μου το εχει χαρισει ποτε κανενα καταναλωτικο αγαθο...Τα πραγματα λοιπον ειναι πολυ απλα...Καλη καρδια να εχουμε πανω απο ολα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    306
    κι εγω πιστευω οτι τα χρηματα δεν ειναι το παν...πρωτα η υγεια..αλλα δυστυχως ολα επηρεαζονται απο τα οικονομικα...εγω ενω με τον αρραβωνιαστηκο μου ειμαστε μαζι 6 χρονια και ερωτευμενοι λογω των οικονομικων πολλες φορες τσακωνομαστε η χαλιομαστε και δεν εχουμε ορεξη για τιποτα..sunset τι προβληματα ακριβως εχετε εσεις?δανεια?εμεις αρκετα.....................

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    λοιπον θα σας πω ακριβως νοικιασαμε ενα σπιτι μεγαλο με τη λογκη να ρθει ο δικος μ απο αθηνα τελικα δεν βρισκει ευκολα δουλεια εδω και επειδη το αγαπησαμε το κρατησαμε!δηλ δε εμενε κανεις αρχιικα εκεινος για ενα σ-κ!μετα εφυγα απο πατρικο μ και εμεινα εκει οποτε εξοδα αυξηθηκαν..εκεινος επισης επειδη δεν θελει να λεπει τιποτα επαιρνε πολλα κλιματικστικα ακομα και στο τελ.δωματιο πολλα δηλ..αρκετα τα εχουμε ξεχρεωσει αλλα οχι γιατι παιρνει ισα ισα τα λεφτα του αλλα και γιατι ειναι σε ιδιωτικο τομεα και πληρωνεται οτι να ναι...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    athens
    Posts
    324
    Ο ιδιωτικος φορεας ειναι αληθεια πως ειναι δυσκολος..Εσυ εργαζεσαι?Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να του εξηγησεις του παιδιου πως δεν σε ενδιαφερουν ολα αυτα τα καταναλωτικα αγαθα και πως αρκει να στε χαρουμενοι...Ως προς το σπιτι δεν ειπες ποσα τετραγωνικα ειναι οποτε δεν μπορω να σου πω...Βεβαια για 2 ατομα ενα 2αρι ειναι μια χαρουλα....Μην αφηνεις το χρονο να περναει,κανε του μια συζητηση απο καρδιας..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •