Τρελαίνομαι - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 17 of 17
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Quote Originally Posted by Nafkoko View Post
    Παιδια νονιζω πως πλεον οντως τρελαίνομαι.
    Η σωματοποιηση τους αγχους και της θλίψης ππυ νιωθω με κάνει ράκος. Σε συνδυασμό δε με τις αρρωστοφοβικες μου σκέψεις γινομαι κουρέλι.
    Νιώθω το σώμα μου να με εγκαταλείπει. Το νευρικό μου συστημα εχει βαρεσει κόκκινο. Ξυπνάω πιασμενη και κουρασμένη. Γκουγκλαρω συμπτώματα παρότι εχω απευθυνθεί σε γιατρους και ειναι ολα καθαρά. Ο νευρολόγος ειπε για αντικαταθλιπτικά, τα οποία αρνήθηκα. Και τώρα το μετανιώνω. Αν θα μπορούσα να νιώσω εστω και λιγο καλύτερα θα τα έπαιρνα ευθείς αμέσως.
    Πηγαίνω στη δουλειά μου και κλαιω απο πανικό, γυρίζω σπίτι τα ίδια.
    Το σωμα δεν ακούει στο ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΑ!.
    ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ
    Δεν αντέχω αλλο. Δεκ αντέχω πραγματικά.
    Δεν ξερω τι αλλο πρέπει να κάνω. Παίρνω βιταμίνες, περνάω χρονο με το σύντροφό μου, κανω δραστηριότητες. Δεν αντέχω.
    Ειμαι στα πρόθυρα να πάρω παλι ρους γιατρους με σειρά (πραγμα πολυ πιθανο) η να παθω κλονισμό.
    Δωστε μου λιγο κουράγιο.
    Κορίτσι μου,

    Τα έχω περάσει αυτά και με πολύ έντονα ψυχοσωματικά. Πολλά βράδια δεν κοιμόμουν γιατί πίστευα οτι πάσχω από κάτι, ότι θα ξυπνήσω με πρησμένους λεμφαδένες και πόσα άλλα!Οδηγούσα και με έπιανε πανικός με αποτέλεσμα να νιώθω ένα ηλεκτρικό ρεύμα να με διαπερνά απο το κεφάλι! Τι να σου λέω! Είσαι μια χαρά πρέπει να το πιστέψεις!!!Είναι όλα στο μυαλό μας. Θα πρότεινα να πας σε έναν ψυχολόγο να τα βγάλεις απο μέσα σου. Και αν είναι να επισκεφτείς και τον νευρολόγο. Είχα κάνει θεραπεία παλαιότερα και με βοήθησαν αρκετά. Σου στέλνω δύναμη, θετική ενέργεια και να ξερεις οτι είμαστε πολλοί που συμπάσχουμε μαζί σου!! Και προσοχή: μην γκουγκλάρεις τίποτα από όσα νιώθεις!!!δεν θα σε ωφελήσει!

  2. #17
    Quote Originally Posted by Renia View Post
    Κορίτσι μου,

    Τα έχω περάσει αυτά και με πολύ έντονα ψυχοσωματικά. Πολλά βράδια δεν κοιμόμουν γιατί πίστευα οτι πάσχω από κάτι, ότι θα ξυπνήσω με πρησμένους λεμφαδένες και πόσα άλλα!Οδηγούσα και με έπιανε πανικός με αποτέλεσμα να νιώθω ένα ηλεκτρικό ρεύμα να με διαπερνά απο το κεφάλι! Τι να σου λέω! Είσαι μια χαρά πρέπει να το πιστέψεις!!!Είναι όλα στο μυαλό μας. Θα πρότεινα να πας σε έναν ψυχολόγο να τα βγάλεις απο μέσα σου. Και αν είναι να επισκεφτείς και τον νευρολόγο. Είχα κάνει θεραπεία παλαιότερα και με βοήθησαν αρκετά. Σου στέλνω δύναμη, θετική ενέργεια και να ξερεις οτι είμαστε πολλοί που συμπάσχουμε μαζί σου!! Και προσοχή: μην γκουγκλάρεις τίποτα από όσα νιώθεις!!!δεν θα σε ωφελήσει!
    Σε ευχαριστώ πολυ. Ειναι μεγαλη η ηθικη και ψυχική δύναμη που μου δίνετε. Και την εχω πολυ ανάγκη.

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ
    By trela in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 103
    Last Post: 31-05-2020, 03:04
  2. Τρελαίνομαι;;;;;;
    By Tod179 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 30-03-2019, 23:48
  3. Τρελαίνομαι....
    By mindcrime in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 17
    Last Post: 10-05-2016, 19:34
  4. help τρελαινομαι?
    By sunset in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 18-06-2014, 10:55
  5. Τρελαίνομαι;;;
    By tirogaridaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 9
    Last Post: 08-05-2010, 23:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •