αντιφατικα μηνυματα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31
  1. #16
    Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    39
    στη πολη που σπουδαζω γνωριζω κοσμο κλπ δεν εχω σε αυτο θεμα ! το θεμα μου πιο πολυ ειναι οτι στα γκομενικα δυσκολα μου κανουν το κλικ οχι οτι δεν εχω επιλογες :( γενικα αυτος ισως να μην επιδιωκει πραγματα γενικα . δλδ στην αρχη πριν κανουμε καν κατι μου ειχε πει οτι οταν ειχε κολλησει 1 χρονο με μια που δεν τον ηθελε δεν χωνοταν αλλου γτ δεν ηθελε να βγαινει με καποια ενω σκεφτεται αλλη . η μου ειχε πει οτι με μια κοπελα που ειχε γνωρισει πριν απο εμενα δεν εκανε καν σεξ γιατι ειχε καποια οικογενειακα . αυτο δεν αναιρει οτι δεν ειναι αυτο που μου ταιριαζει ο συγκεκριμενος απλα λεω

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    hmmm...αρκετά red flags μαζεμένα..οτι σου έλεγε και για τις πρώην είναι κάπως περίεργο...πιστεύω οτι όντως δεν επιδιώκει πράγματα μαζί σου και γι΄αυτό καλύτερα να προχωρήσεις παρακάτω...ίσως έχεις κολλήσει μαζί του επειδή δείχνει αυτήν την κάποια αδιαφορία ή επειδή σου αρέσει το σεξ μαζί του...

  3. #18
    Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    39
    επειδη στην αρχη για τους πρωτους μηνες επιδιωκε να κανουμε πραγματα και γενικα εδειχνε φουλ μεσα στη φαση και μετα ξαφνικα ειχε διαβασμα-οικογενειακα κλπ πιστευω κολλησα. γενικα και εγω ελεγα δεν με πειραζει πανω στη κουβεντα να μιλαω-μιλαει ο αλλος για το παρελθον . απλα εγω πρεπει να ξεχασω την ολη φαση μεχρι να αρχισει να απομακρυνεται και να δω το τωρα . αυτος χαλαρα θα μου πει για σεξ τον σεπτεμβρη . λεω να κανω να περασω καλα και αν δω οτι μου βγαινει κατι παραπανω να κοψω γιατι δεν πιστευω οτι ενας ανθρωπος που λεει οτι δεν εχει θεμα να σε δει τοσο καιρο καποια στιγμη θα αλλαξει και θα επιδιωκει επαφη οταν εχει αλλα τρεξιματα . τωρα ηταν τα οικογενειακα διαβασματα αυριο μεθαυριο η δουλεια και δεν συμμαζευεται

  4. #19
    Μου φαίνεται πως την κάνει με ελαφρά πηδηματάκια. Του έφυγε ο ενθουσιασμός, εξ αρχής πιθανόν να μην του ήσουν αυτό το οποίο πραγματικά ήθελε αλλά μια πολύ καλή κοπέλα για να κανε κάτι μαζί της. Τα οικογενειακά, η εξεταστική και οι διαφορετικές πόλεις είναι απλά δικαιολογίες, ίσα ίσα αν είχε σοβαρά προβλήματα θα επιζητούσε τη συμπαράσταση σου. Δεν θα μπορούσε να φύγει απότομα, μάλλον ήδη δε θα ναι τόσο ζεστός κι αισθηματικός μαζί σου όταν ήταν εκεί που η σχέση ήταν σε κορύφωση. Κάνε τέτοια σαν κι αυτά που σου λέει η Renia.
    γιάννης

  5. #20
    Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    39
    και εγω αυτο πιστευω . απο εκει που ηταν φουλ στη φαση τωρα ειναι τυπου να θελει να βρεθουμε πχ για σεξ αλλα αν δεν κατσει δεν θα εχει και θεμα . το ζητημα ειναι να μην καθομαι να ψαχνω γιατι εγινε ολη αυτη η αλλαγη οταν εχω νομιζα οτι ολα ειναι καλα .

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Ακριβώς, συμφωνώ με τον Ιωάννη. Έφυγε ο ενθουσιασμός του και δεν ψήνεται για κάτι παραπάνω. Επίσης όντως αν είχε κάποια θέματα και τον ενδιέφερες πραγματικά θα τα μοιραζόταν μαζί σου. Μην τρέφεις ελπίδες οτι η φάση μπορεί να αλλάξει και προχώρα για άλλα και καλύτερα!

  7. #22
    Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    39
    συμφωνω . θα δω αν θα μου πει και αν θα νιωσω καλα με το να βρεθουμε αλλα και εγω χαλαρα . μεχρι να βρω κατι αλλο εψηνα να περασω καλα κανοντας καλο σεξ . αλλα οταν γυρισω εκτος απο την εξεταστικη θα επικεντρωθω σε αλλα πραγματα . τωρα και για αλλες 10 μερες η κατασταση εδω που ειμαι ειναι δυσκολη χωρις παρεες κλπ λογικο να τα σκεφτομαι

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Quote Originally Posted by katia12 View Post
    συμφωνω . θα δω αν θα μου πει και αν θα νιωσω καλα με το να βρεθουμε αλλα και εγω χαλαρα . μεχρι να βρω κατι αλλο εψηνα να περασω καλα κανοντας καλο σεξ . αλλα οταν γυρισω εκτος απο την εξεταστικη θα επικεντρωθω σε αλλα πραγματα . τωρα και για αλλες 10 μερες η κατασταση εδω που ειμαι ειναι δυσκολη χωρις παρεες κλπ λογικο να τα σκεφτομαι
    Good for you! Για να μην σκεφτεσαι και πολύ ξεκίνα καμιά σειρά, ένα βιβλίο ή μια δραστηριότητα όσες ημέρες είσαι στο πατρικό για να ξεκολλήσει το μυαλό σου από εκείνον.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Εισαστε φίλοι σε φβ, ινσταγκραμ με το παιδί?

  10. #25
    Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Εισαστε φίλοι σε φβ, ινσταγκραμ με το παιδί?
    ναι κανονικα αφου βρισκομασταν κιολας απο κοντα

  11. #26
    Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by Renia View Post
    Good for you! Για να μην σκεφτεσαι και πολύ ξεκίνα καμιά σειρά, ένα βιβλίο ή μια δραστηριότητα όσες ημέρες είσαι στο πατρικό για να ξεκολλήσει το μυαλό σου από εκείνον.
    ηθελα να ξεκινησω και διαβασμα για την εξεταστικη . απλα με ολη τη φαση εδω χωρις παρεες εχω πεσει ψυχολογικα και δεν βρισκω ορεξη και οι 10 μερες που μενουν μου μοιαζουν αθλος γιατι ειμαι ηδη κανα 10ημερο εδω

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Quote Originally Posted by katia12 View Post
    ηθελα να ξεκινησω και διαβασμα για την εξεταστικη . απλα με ολη τη φαση εδω χωρις παρεες εχω πεσει ψυχολογικα και δεν βρισκω ορεξη και οι 10 μερες που μενουν μου μοιαζουν αθλος γιατι ειμαι ηδη κανα 10ημερο εδω
    Μην το σκέφτεσαι έτσι. Όταν σπουδάζουμε εκτός ξεκόβουμε με παλιές παρέες, είναι σύνηθες φαινόμενο. Διάβασε για την εξεταστική τότε σκέψου οτι σε λίγο καιρό θα είσαι στην πόλη που σπουδάζεις με τους εκεί φίλους σου.

  13. #28
    Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by Renia View Post
    Μην το σκέφτεσαι έτσι. Όταν σπουδάζουμε εκτός ξεκόβουμε με παλιές παρέες, είναι σύνηθες φαινόμενο. Διάβασε για την εξεταστική τότε σκέψου οτι σε λίγο καιρό θα είσαι στην πόλη που σπουδάζεις με τους εκεί φίλους σου.
    η αληθεια ειναι οτι ολοι οι φιλοι κατι εχουν κρατησει , με αποτελεσμα να γυρνανε με λιγο περισσοτερη ορεξη σπιτια τους για καλοκαιρι σε σχεση με εμενα . εγω νιωθω πολυ χαλια εδω σιγουρα και αυτο ευθυνεται που σκεφτομαι αυτον για τον οποιο ανοιξα το thread . προσπαθησα λιγο να το φτιαξω εστειλα σε 2 ατομα με τη μια κοπελα ειπαμε για καφε μεσα στην εβδομαδα αλλα οντως νιωθω οτι οι μερες περνανε λες και κανω καραντινα . μπροστα μου θα το βρω που δεν διαβαζω αλλα εχω ενα βαρος μεσα μου

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    375
    Στην αρχή μιας ωραίας νέας γνωριμίας πολύ συχνά υπάρχει αμοιβαίος ενθουσιασμός.
    Όμως, αφού περάσει ο πρώτος καιρός του ενθουσιασμού, τότε ξεκινάει η ερωτική σχέση ή δεν ξεκινάει.
    Γιατί όταν κοπάσει ο ενθουσιασμός (που σε τυφλώνει κάπως) το άτομο έρχεται σε επαφή πάλι με τις ανάγκες του.
    Ένας άνθρωπος που δεν είναι συναισθηματικά διαθέσιμος και έτοιμος για μία σχέση θα κάνει πίσω.
    Αντίθετα, ένας άνθρωπος που είναι έτοιμος συναισθηματικά συνηθως δεν ξενερώνει τόσο εύκολα, θα δώσει ευκαιρίες για να δει αν ταιριάζετε κλπ.
    Αυτό που θέλω να πω είναι ότι θεωρώ τελείως λάθος δρόμο να ψάχνεσαι να βρεις τι έκανες και ίσως εκείνος ξενέρωσε.
    Γιατί απλούστατα μπορεί να μην έχει σχέση καν με εσένα αλλά με το τι είχε εν τέλει εκείνος ανάγκη.
    Μπορεί για παράδειγμα αυτός να μην είναι έτοιμος ή να μην θέλει σχέση και να προτιμά να κυνηγά τύπισσες που δεν τον θέλουν.
    Ένας άνθρωπος που πραγματικά θέλει να κάνει σχέση δεν θα κάτσει να ασχολείται αιωνίως με ανθρώπους που δεν τον θέλουν αλλά αντίθετα θα ψάξει να βρει έναν πιο συναισθηματικά διαθέσιμο σύντροφο.

    Αυτά που εσύ έχεις να δώσεις είναι πολύ όμορφα. Φυσικά και όταν θέλεις κάποιον, μπορείς να γυρίσεις και τον κόσμο ανάποδα για να τον δεις. Φυσικά και σε πειράζει που δεν τον έχεις δει πόσο καιρό. Αλίμονο να ήταν οι έρωτες όσο κουλ και αδιάφοροι τα παρουσιάζει το αγόρι που λες.
    Τώρα εάν εσύ θες να το συνεχίσεις ή να το σταματήσεις μαζί του είναι καθαρά δική σου απόφαση. Απλά είναι σημαντικό να θυμάσαι ότι σε αυτή τη φάση εσύ για μένα είσαι αυτή που διαθέτει την ωραιότητα και την ομορφιά του έρωτα και αυτός απλά είναι ο ξενέρωτος και ο αδιάφορος. Τώρα αμα θες αυτά τα όμορφα να τα χαρίσεις σε έναν άνθρωπο που μπορεί εν τέλει να σε κάνει να νιώθεις άσχημα για αυτά θα το δεις.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by katia12 View Post
    Καλησπερα! ξερω οτι απο ενα thread δεν μπορεις να λαβεις τελειως αντικειμενικες αποψεις γιατι δεν μπορουν να ξερουν ολες τις λεπτομερειες οσοι διαβαζουν , παρολα αυτα θα ηθελα να διαβασω αποψεις . Αρχισα να μιλαω πριν το πασχα με ενα παιδι απο τη σχολη . Μιλαγαμε για πολλα ,ειχαμε φουλ κοινα και οταν επιστρεψαμε απο γιορτες βγηκαμε . απο κοντα παλι το ιδιο , γελαγαμε αυτος φαινοταν φουλ ενθουσιασμενος κλπ και το σεξ ηταν τελειο .Συνεχισαν ετσι τα πραγματα με φουλ ενθουσιασμο απο τη πλευρα του (και την δικια μου ) . να μου λεει οτι ειπε στους φιλους του για εμενα , φουλ κομπλιμεντα , φουλ μηνυματα καθε μερα στο τσατ κλπ κλπ . ερχεται η εξεταστικη και χανεται . τελειωνει η εξεταστικη και μου στελνει απο μονος του συγγνωμη , οτι εκτος απο το διαβασμα ειχαν συμβει και οικογενειακα θεματα και για αυτο χαθηκε . τελος παντων , τελειωνει η εξεταστικη και εκει που μιλαγαμε μου λεει οτι φευγει για πατρικο σε μια βδομαδα . εγω εκκνευρισμενη του ειπα οτι δεν ψηνω να τον βλεπω μια φορα και αν (δεδομενου οτι θα τον εβλεπα για 1 βδομαδα και μετα θα εφευγε) . μου ειπε οτι απο σεπτεμβρη θα μπορει να ξερει που θα ειναι κλπ ακομα δεν ξερει τιποτα και για αυτο λογικα μεχρι σεπτεμβρη θα ειναι εξ αποστασεως η φαση μεσω τσατ . Επισης , μου ειπε οτι αν ειμαστε στο ιδιο μερος δεν θελει μονο σεξ αλλα αυτο παλι απο σεπτεμβρη . ωστοσο βγαινουμε μεχρι να φυγει , παλι ολα τελεια , παλι τελειο σεξ και μου ειπε απο μονος του αν θελω να παω εκει που θα ειναι για ενα παρτυ που κανει ενας φιλος του . φευγει , μιλαμε μια χαρα στο τσατ εστελνε καθε μερα κλπ αλλα εγω δεν την παλευα γιατι εβλεπα οτι δεν μου λεει ενα ''ποτε θες να βρεθουμε'' (γιατι δεν μενουμε και τοσο μακρια - σχεδον μια ωρα και αν ). του ειπα οτι δεν μαρεσει να νιωθω οτι δεν εχει θεμα να βρεθουμε τοσο καιρο . Μου απαντησε οτι το βλεπει χαλαρα μεταξυ μας , περναει καλα αλλα δεν εχει θεμα να βρεθουμε σε 1 μηνα , οτι θελει να χαλαρωσει να μη σκεφτεται τιποτα , δεν ειναι οτι θελει να κανει κατι με αλλη απλα δεν μπορει να αφεθει και θελει απλα να αραξει . Και ερωτω , αν περνας καλα δεν θες να περνας καλα πιο συχνα? Ξερω οτι μονο και μονο απο τα αντιφατικα μηνυματα που περνα (ναι μεν απο σεπτεμβρη δεν σε θελω μονο για σεξ , ομως τωρα δεν εχω θεμα να σε δω ενα μηνα) δεν θα επρεπε να ασχοληθω . απλα επειδη δεν μπορω να το συζητησω ακομα μιας και ειμαστε σε αλλη πολη και περιμενω να βρεθουμε τον σεπτεμβρη , με τρωει και θα ηθελα γνωμες
    Καλησπερα.
    Η γνωμη μου ειναι οτι εκανε κι αλλη γνωριμία εκει που ςρχισε να αραιώνει. Θελει χαλαρο καλοκαιρι για εμπειριες και για να δρι που θα κάτσει η μπιλια. Το τι θα κανεις εσυ το ξερεις. Αν θελεις κι εσυ να ψαχνεσαι και να αποφασισεις απο σεπτεμβρη, δες το. Αν σκεφτεσαι να κανεις την πηνελοπη, πιστευω οτι δεν σου λεει ολη την αληθεια...

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Θετικά μηνύματα!!!
    By serios in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 99
    Last Post: 10-02-2018, 15:35
  2. prive μηνυματα
    By Inna_1 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 9
    Last Post: 30-09-2016, 02:20
  3. Προσωπικά μηνύματα
    By Κύκνος in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 9
    Last Post: 17-06-2015, 17:49
  4. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ
    By Lacrymosa in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 57
    Last Post: 02-08-2011, 03:27
  5. μηνυματα
    By Oneiroplasmenos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 29
    Last Post: 10-02-2010, 20:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •