αντιφατικα μηνυματα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31
  1. #1
    Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    39

    αντιφατικα μηνυματα

    Καλησπερα! ξερω οτι απο ενα thread δεν μπορεις να λαβεις τελειως αντικειμενικες αποψεις γιατι δεν μπορουν να ξερουν ολες τις λεπτομερειες οσοι διαβαζουν , παρολα αυτα θα ηθελα να διαβασω αποψεις . Αρχισα να μιλαω πριν το πασχα με ενα παιδι απο τη σχολη . Μιλαγαμε για πολλα ,ειχαμε φουλ κοινα και οταν επιστρεψαμε απο γιορτες βγηκαμε . απο κοντα παλι το ιδιο , γελαγαμε αυτος φαινοταν φουλ ενθουσιασμενος κλπ και το σεξ ηταν τελειο .Συνεχισαν ετσι τα πραγματα με φουλ ενθουσιασμο απο τη πλευρα του (και την δικια μου ) . να μου λεει οτι ειπε στους φιλους του για εμενα , φουλ κομπλιμεντα , φουλ μηνυματα καθε μερα στο τσατ κλπ κλπ . ερχεται η εξεταστικη και χανεται . τελειωνει η εξεταστικη και μου στελνει απο μονος του συγγνωμη , οτι εκτος απο το διαβασμα ειχαν συμβει και οικογενειακα θεματα και για αυτο χαθηκε . τελος παντων , τελειωνει η εξεταστικη και εκει που μιλαγαμε μου λεει οτι φευγει για πατρικο σε μια βδομαδα . εγω εκκνευρισμενη του ειπα οτι δεν ψηνω να τον βλεπω μια φορα και αν (δεδομενου οτι θα τον εβλεπα για 1 βδομαδα και μετα θα εφευγε) . μου ειπε οτι απο σεπτεμβρη θα μπορει να ξερει που θα ειναι κλπ ακομα δεν ξερει τιποτα και για αυτο λογικα μεχρι σεπτεμβρη θα ειναι εξ αποστασεως η φαση μεσω τσατ . Επισης , μου ειπε οτι αν ειμαστε στο ιδιο μερος δεν θελει μονο σεξ αλλα αυτο παλι απο σεπτεμβρη . ωστοσο βγαινουμε μεχρι να φυγει , παλι ολα τελεια , παλι τελειο σεξ και μου ειπε απο μονος του αν θελω να παω εκει που θα ειναι για ενα παρτυ που κανει ενας φιλος του . φευγει , μιλαμε μια χαρα στο τσατ εστελνε καθε μερα κλπ αλλα εγω δεν την παλευα γιατι εβλεπα οτι δεν μου λεει ενα ''ποτε θες να βρεθουμε'' (γιατι δεν μενουμε και τοσο μακρια - σχεδον μια ωρα και αν ). του ειπα οτι δεν μαρεσει να νιωθω οτι δεν εχει θεμα να βρεθουμε τοσο καιρο . Μου απαντησε οτι το βλεπει χαλαρα μεταξυ μας , περναει καλα αλλα δεν εχει θεμα να βρεθουμε σε 1 μηνα , οτι θελει να χαλαρωσει να μη σκεφτεται τιποτα , δεν ειναι οτι θελει να κανει κατι με αλλη απλα δεν μπορει να αφεθει και θελει απλα να αραξει . Και ερωτω , αν περνας καλα δεν θες να περνας καλα πιο συχνα? Ξερω οτι μονο και μονο απο τα αντιφατικα μηνυματα που περνα (ναι μεν απο σεπτεμβρη δεν σε θελω μονο για σεξ , ομως τωρα δεν εχω θεμα να σε δω ενα μηνα) δεν θα επρεπε να ασχοληθω . απλα επειδη δεν μπορω να το συζητησω ακομα μιας και ειμαστε σε αλλη πολη και περιμενω να βρεθουμε τον σεπτεμβρη , με τρωει και θα ηθελα γνωμες

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Toν σεπτέμβρη θα είστε στην ιδια πόλη? ισχύει αυτο ή παίζεται κι αυτο?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    Quote Originally Posted by katia12 View Post
    . Μου απαντησε οτι το βλεπει χαλαρα μεταξυ μας , περναει καλα αλλα δεν εχει θεμα να βρεθουμε σε 1 μηνα , οτι θελει να χαλαρωσει να μη σκεφτεται τιποτα , δεν ειναι οτι θελει να κανει κατι με αλλη απλα δεν μπορει να αφεθει και θελει απλα να αραξει . Και ερωτω , αν περνας καλα δεν θες να περνας καλα πιο συχνα?
    εγω θα σχολιασω οτι σου ειπε την αληθεια . το βλεπει χαλαρα μεταξυ σας.
    εαν αυτο σου αρκει δεν υπαρχει κανενα προβλημα. εαν οχι, να τον ξεχασεις.
    ειναι πολυ βασικο να αποδεχτεις οτι οσο και αν προσπαθησεις δεν θα του αλλαξεις αποψη για εσενα.

    για να στο γραψω πιο χοντροκομενα σε θελει μονο για σεξ αλλα ακομα και αυτο μαζι σου το εχει βαρεθει για αυτο δεν τον πολυκοφτει και καθε ποτε θα το κανει μαζι σου.

    αλλα μου κανει κατι αλλο εντυπωση. εχεις σχολιασει πολλες φορες περι του τελειου σεξ κτλ κτλ.
    το τελειο σεξ δεν αποτελει μετρο για να εκτιμησεις μια σχεση.
    ας πουμε τωρα, σου αρεσε εσενα αλλα αυτου σιγουρα οχι και πολυ για αυτο δεν φαγωνεται ιδιαιτερα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Εντάξει, τώρα πέρασε το καλοκαίρι και έρχεται ο Σεπτέμβρης σύντομα, οπότε βλέπεις πως θα πάει.

    Το παιδί πολύ ειλικρινά σου μίλησε πάντως, σε ένα-δυο μήνες νταραβέρι δεν αισθάνθηκε την ανάγκη να κάνει δηλώσεις και να δεσμευτεί και το είπε, το ότι περνάει καλά μαζί σου δεν σημαίνει ότι σώνει και ντε δεν έχει άλλες προτεραιότητες ή ότι θέλει να δεσμευτεί σε κάτι. Δεν το βλέπω κακό προσωπικά. Μου έχει συμβεί κι εμένα πολλές φορές. Αν εσύ ψάχνεις κάτι άλλο, σεβαστό, πες ότι δεν ταιριάζουν τα θέλω σας, αλλά μην τον κατηγορείς.

  5. #5
    Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    39
    Σύμφωνα με τις αντιδράσεις του πχ που δεν μπορούσε να μιλήσει για μισή ώρα και μετα μου έλεγε ότι δεν μπορούσε να κουνηθεί και ότι είναι το καλύτερο που έχει κάνει και πως το κάνω . Δεν έβγαλα μόνη μου το συμπέρασμα ότι το σεξ είναι ωραίο

  6. #6
    Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Εντάξει, τώρα πέρασε το καλοκαίρι και έρχεται ο Σεπτέμβρης σύντομα, οπότε βλέπεις πως θα πάει.

    Το παιδί πολύ ειλικρινά σου μίλησε πάντως, σε ένα-δυο μήνες νταραβέρι δεν αισθάνθηκε την ανάγκη να κάνει δηλώσεις και να δεσμευτεί και το είπε, το ότι περνάει καλά μαζί σου δεν σημαίνει ότι σώνει και ντε δεν έχει άλλες προτεραιότητες ή ότι θέλει να δεσμευτεί σε κάτι. Δεν το βλέπω κακό προσωπικά. Μου έχει συμβεί κι εμένα πολλές φορές. Αν εσύ ψάχνεις κάτι άλλο, σεβαστό, πες ότι δεν ταιριάζουν τα θέλω σας, αλλά μην τον κατηγορείς.
    Απλά ενώ λέει περνάει καλά δεν έχει θέμα να βρεθούμε μετά το καλοκαίρι. Τον ρώτησα χαλαρά αν έχει κάνει σεξ μου είπε όχι. Ίσως έχω διαφορετικη βασικά σίγουρα έχω. Εγώ και με φίλους να περνάω καλά θέλω και την επαφή με τον άλλον που θα κάνω σεξ κλπ. Αυτός μου λέει δεν έχει κάτι άλλο κλπ και ότι το γεγονός ότι μου λέει ότι δεν έχει θέμα να βρεθούμε Σεπτέμβρη δεν σημαίνει ότι πάει με άλλη. Αυτό δεν μπορώ να καταλάβω η αλήθεια είναι

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Εγώ πάλι μπορώ. Μου έχει τύχει σε κάποιες φάσεις να είμαι τόσο απορροφημένη σε άλλα πράγματα που αυτό το κομμάτι να το βάζω πιο πίσω.

  8. #8
    Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Εγώ πάλι μπορώ. Μου έχει τύχει σε κάποιες φάσεις να είμαι τόσο απορροφημένη σε άλλα πράγματα που αυτό το κομμάτι να το βάζω πιο πίσω.
    Στην εξεταστική που μου είχε πει κιόλας ότι είχε οικογενειακά συν διάβασμα το κατάλαβα. Τώρα για καλοκαίρι που μου έχει πει ότι θέλει απλά να αράξει ενώ με αμάξι είναι 45λεπτα καταλαβαίνω ότι απλά δεν θέλει. Απλά από μόνος του όταν είχαμε βρεθεί με είχε καλέσει σε εκείνο το πάρτι και είχε πει ότι είμαστε και κοντά. Όπως επίσης από μόνος του έλεγε ότι από Σεπτέμβρη δεν θέλει μόνο σεξ. Δηλαδή αλλα έλεγε αλλά κάνει. Νομίζω απλά προς το παρών δεν μπορώ να το πάρω απόφαση γιατί δεν έχει γίνει κουβέντα από κοντά. Όταν είχε γίνει πριν φύγει μου είπε ότι τον έχω μπερδέψει και ότι μπορούμε να βρεθούμε γιατί μένουμε 45 λεπτά με αμάξι. Τώρα παλι τα αλλάζει και αυτό από το τσάτ όταν του έκανα κουβέντα τέλη Ιουλίου

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2018
    Posts
    4,783
    Ναι, αλλά τι περιμένεις να σου πει ξαφνικά τώρα; Βρίσκεστε τον Σεπτέμβρη, βλέπετε πως τα πάτε μεταξύ σας και θα τσουλήσει το πράγμα μόνο του αν είναι να τσουλήσει. Αυτά δεν κάθεσαι να τα συζητάς συνεχώς, ή σας βγαίνει και των δύο ή όχι. Φαίνεσαι να ζητάς πράγματα που το παιδί δεν είναι διατεθειμένο να δώσει αυτή τη στιγμή, αν δεν σου κάνει φεύγεις. Επειδή είναι σχετικά πρόσφατη η όλη φάση και φαίνεται να υπήρχαν πολλά θετικά, δες αν θα υπάρχει αυτό το touch όταν ξαναβρεθείτε από κοντά κι αν θα λειτουργήσει όλο αυτό. Αν είναι να βράζεις στο ζουμί σου, βάλε ένα στοπ τώρα κιόλας. Αλλά αφού δεν το σταμάτησες από την αρχή στην εξεταστική ή όταν ξεκινήσαν οι διακοπές ή όλο το καλοκαίρι, λίγο έμεινε, δώσε μια ευκαιρία στην φάση σας από Σεπτέμβριο. Εγώ έτσι το βλέπω.

  10. #10
    Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by Sonia View Post
    Ναι, αλλά τι περιμένεις να σου πει ξαφνικά τώρα; Βρίσκεστε τον Σεπτέμβρη, βλέπετε πως τα πάτε μεταξύ σας και θα τσουλήσει το πράγμα μόνο του αν είναι να τσουλήσει. Αυτά δεν κάθεσαι να τα συζητάς συνεχώς, ή σας βγαίνει και των δύο ή όχι. Φαίνεσαι να ζητάς πράγματα που το παιδί δεν είναι διατεθειμένο να δώσει αυτή τη στιγμή, αν δεν σου κάνει φεύγεις. Επειδή είναι σχετικά πρόσφατη η όλη φάση και φαίνεται να υπήρχαν πολλά θετικά, δες αν θα υπάρχει αυτό το touch όταν ξαναβρεθείτε από κοντά κι αν θα λειτουργήσει όλο αυτό. Αν είναι να βράζεις στο ζουμί σου, βάλε ένα στοπ τώρα κιόλας. Αλλά αφού δεν το σταμάτησες από την αρχή στην εξεταστική ή όταν ξεκινήσαν οι διακοπές ή όλο το καλοκαίρι, λίγο έμεινε, δώσε μια ευκαιρία στην φάση σας από Σεπτέμβριο. Εγώ έτσι το βλέπω.
    καλα θελω να δω πως θα ειναι τον σεπτεμβρη αυτος ηδη ανεφερε σημερα πανω σε κατι ασχετο που τον ρωτησα οτι καλυτερα θα μου τα πει απο κοντα . γενικα δεν ξερω ισως κανω μια συζητηση απο κοντα η ισως να το εχω δει μεχρι τοτε πιο χαλαρα και εγω . το θεμα ειναι οτι τωρα με εχει πιασει κατι να το σκεφτομαι και να βραζω στο ζουμι μου με το γεγονος οτι απο κοντα αλλα ελεγε και απο το τσατ αλλα πχ να βρεθουμε δεν ειμαι μακρια / οτι θελει να αραξει να μην σκεφτεται τιποτα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Οκ το σεξ ειναι καλό αλλά από ο,τι διαβάζω μόνο αυτό υπάρχει μεταξύ σας, γιατί αν θέλεις το κάτι παραπάνω το προσπαθείς. Να βρεις λίγο χρόνο για έναν καφέ, μια ταινία, έναν περίπατο. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να υπάρχει χρονοδιάγραμμα στις σχέσεις, τύπου τώρα είμαστε χαλαρά και το βλέπουμε από Σεπτέμβρη τι θα γίνει που θα έχουν τελειώσει οι υποχρεώσεις κτλ...Και με ελικρίνεια θα σου πω οτι δεν νομίζω να δουλέψει ούτε απο Σεπτέμβρη το μεταξύ σας. Εγώ βάσει των όσων διαβάζω πρόκειται για ένα νεαρό που είναι σε φάση να περνά καλά και χαλαρά και να έχει ένα σίγουρο σεξ όταν το θελήσει. Θα σου πρότεινα να μην ελπίζεις και χτίζεις μέσα σου το τι θα γίνει απο Σεπτέμβριο & να επικεντρωθείς στις δικές σου ανάγκες και στόχους. Κάνε focus στη σχολή, βγες με φίλες, κανόνισε κανένα ταξιδάκι στο εξωτερικό ή και μέσα στην Ελλάδα και μην αναλώνεις τον χρόνο σου σε άτομα που κατά πώς φαίνεται δεν τον αξίζουν. Όταν σε μια σχέση υπάρχουν αντιφατικά μηνύματα και όχι ξεκάθαρα τότε πήγαινε για άλλα και σε κάποιον που να ξέρει τι θέλει.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    39
    Quote Originally Posted by Renia View Post
    Οκ το σεξ ειναι καλό αλλά από ο,τι διαβάζω μόνο αυτό υπάρχει μεταξύ σας, γιατί αν θέλεις το κάτι παραπάνω το προσπαθείς. Να βρεις λίγο χρόνο για έναν καφέ, μια ταινία, έναν περίπατο. Δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να υπάρχει χρονοδιάγραμμα στις σχέσεις, τύπου τώρα είμαστε χαλαρά και το βλέπουμε από Σεπτέμβρη τι θα γίνει που θα έχουν τελειώσει οι υποχρεώσεις κτλ...Και με ελικρίνεια θα σου πω οτι δεν νομίζω να δουλέψει ούτε απο Σεπτέμβρη το μεταξύ σας. Εγώ βάσει των όσων διαβάζω πρόκειται για ένα νεαρό που είναι σε φάση να περνά καλά και χαλαρά και να έχει ένα σίγουρο σεξ όταν το θελήσει. Θα σου πρότεινα να μην ελπίζεις και χτίζεις μέσα σου το τι θα γίνει απο Σεπτέμβριο & να επικεντρωθείς στις δικές σου ανάγκες και στόχους. Κάνε focus στη σχολή, βγες με φίλες, κανόνισε κανένα ταξιδάκι στο εξωτερικό ή και μέσα στην Ελλάδα και μην αναλώνεις τον χρόνο σου σε άτομα που κατά πώς φαίνεται δεν τον αξίζουν. Όταν σε μια σχέση υπάρχουν αντιφατικά μηνύματα και όχι ξεκάθαρα τότε πήγαινε για άλλα και σε κάποιον που να ξέρει τι θέλει.
    Οταν ειμαστε στην ιδια πολη γενικα μου λεει και για εξω κλπ . ομως απο ο,τι εχω καταλαβει αυτος μπορει να βγει - να κανει πραγματα περα απο σεξ χωρις να σημαινει κατι ολο αυτο η να δεθει . αυτο που με εχει κολλησει δυστυχως ειναι οτι για εμενα ειχε το πακετο εκτος απο ολα τα αλλα τα λεγαμε καλα και ενιωθα φουλ ανετα και αυτο εδειχνε να το εκτιμα και ο ιδιος μεχρι την εξεταστικη και την ολη φαση με τον σεπτεμβρη. θα ηθελα να το δω χαλαρα μεχρι να βρω κατι αλλο , να περασω καλα να ξεδωσω με αυτον και μεχρι εκει . αλλα ξερω οτι αν δεν βρεθουμε πχ για 1 μηνα εγω θα ξενερωσω ενω αυτος θα ειναι χαλαρος και θα ειναι σε φαση '' βρισκομαστε οταν κατσει'' . οπως τωρα , ιουλιο βρεθηκαμε τελευταια φορα πριν φυγει για πατρικο και χθες μου ανεφερε σε κατι που τον ρωτησα οτι θα μου τα πει απο κοντα αρα μετα απο το σπασιμο καλοκαιριου δεν εχει θεμα να βρεθουμε σεπτεμβρη παλι χαλαρα

  13. #13
    Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    39
    Επισης παιδια να πω οτι την κατασταση μου επηρεαζει και το γεγονος οτι εχω ερθει για 10 μερες πατρικο που εκτος απο κανα 2 γνωστες που εχω κανονισει να βγω αλλα το εχουμε αφησει στον αερα δεν εχω καποιον αλλον φιλο πιο σταθερο να βγω στα σιγουρα . εκει που σπουδαζω την 1η φορα που αυτος ειχε αλλαξει συμπεριφορα το περασα πιο ηπια γτ εβγαινα και ξεχνιομουν . επισης ειχα μιλησει με ενα παιδι που μαρεσει εμφανισιακα και παιζει μουσικη σε ενα μαγαζι και μου ειπε τον σεπτεμβρη να τα πουμε εκει και απο κοντα . αλλα για καποιο λογο δεν ενιωσα να τσουλαει οπως με αυτον για τον οποιο εγραψα το θρεντ . σιγουρα τον εχω θεοποιησει γτ πραγματικα μαζι του η κουβεντα κυλαγε αβιαστα πραγμα που με αγορια δεν μου συμβαινει και τοσο συχνα

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Άρα εσένα σε ικανοποιεί αυτό; Εγώ προσωπικά θα ξενέρωνα εάν ένας άντρας με έβλεπε στη χάση και στη φέξη και δεν τον πολυένοιαζε κιόλας. Ή αν έβγαινε μαζί μου όπως θα έβγαινε άνετα και με μια άλλη κοπέλα χωρίς να νιώσει το οποιοδήποτε συναισθηματικό δέσιμο. Ξέκοψε πριν εγκλωβιστείς στην εικόνα που έχεις φτιάξει για εκείνον επειδή σου αρέσει το "πακέτο" και απομυθοποίησέ τον. Μάθε να μην είσαι διαθέσιμη όποτε θελήσει εκείνος γιατί έτσι θα μοιάζεις κάπως απελπισμένη λες και χάθηκαν άλλες ευκαιρίες. Αγνόησέ τον και μην πολυασχολείσαι. Μάθε από τώρα που είσια μικρή οτι ο χρόνος μας είναι πολύτιμος για να τον αναλώνουμε σε κάποιους ανθρώπους.
    Και κάτι ακόμη, μπορεί εκείνος να σου λέει οτι δεν παίζει με κάποια άλλη, ωστόσο μην βάζεις και το χέρι σου στη φωτιά οτι κάτι τέτοιο δεν ισχύει. Εμένα μου κάνει για έναν πιτσιρικά που είναι στη φάση της καβλάντας και του περνάω καλά.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2021
    Posts
    341
    Κοινωνικοποιήσου στη σχολή και μην αφήσεις τα φοιτητικά χρόνια να πάνε χαμένα!!Είναι τόσο όμορφα και ξέγνοιαστα αυτά τα χρόνια για να στεναχωριέσαι για κάποιον τύπο που στο επόμενο εξάμηνο θα τον έχεις ξεχάσει. Πήγαινε στο μαγαζί που δουλεύει ο μουσικός και μπορείτε να είστε και φίλοι. Και έτσι να γνωρίσεις ακόμα περισσότερο κόσμο. Πολλές σχολές έχουν διάφορες ομάδες που μπορείς να γραφτείς και να γνωρίσεις κόσμο. Σε ποια πόλη είσαι φοιτήτρια αν επιτρέπεται;

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Θετικά μηνύματα!!!
    By serios in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 99
    Last Post: 10-02-2018, 14:35
  2. prive μηνυματα
    By Inna_1 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 9
    Last Post: 30-09-2016, 01:20
  3. Προσωπικά μηνύματα
    By Κύκνος in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 9
    Last Post: 17-06-2015, 16:49
  4. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΜΗΝΥΜΑΤΑ
    By Lacrymosa in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 57
    Last Post: 02-08-2011, 02:27
  5. μηνυματα
    By Oneiroplasmenos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 29
    Last Post: 10-02-2010, 19:00

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •